Pistolet hukowo gazowy GUARD-4

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Seba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 06 sierpnia 2004, 16:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seba »

goldwinger pisze:Wiele już takich tematów na temat samoobrony czymś pistoletopodobnym było a i tematy o gazówkach nie raz. Zrobię trochę offtopic i zapytam czy ktokolwiek z was używał kiedyś gazówki? (pisząc "używał" mam na myśli strzelanie do ludzi)
Mam wrażenie że chyba nie bardzo, tylko gdzieś zasłyszeliście że wujka brata szwagier kiedyś tam....
Używałem kilka razy i swoje opinie na ten temat opisałem wyżej.
luke.14
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 12 czerwca 2010, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: luke.14 »

Będąc mieszkańcem Niemiec miałem niejednokrotnie różne modele gazówek 9mm oraz dwustrzałową gazówkę, miotającą gaz w formie żelu za pomocą przemieszczania tłoków podobnie jak Guard 4. Był to Jet Protector JPX na wkłady hukowe 9mm. Substancja czynna o podobnym składzie, co mieszanka w Guard 4, było jej jednak kilkakrotnie więcej, a maksymalny zasięg skuteczny 6,5m przy prędkości początkowej ok. 470km/h. Urządzenie to było skuteczniejsze od zwykłych pistoletów gazowych. W amoku prawdopodbnie byłbym w stanie zrobić krzywdę osobie, która by do mnie kilkukrotnie strzeliła ze zwykłaj 9 P.A. z odległości większej niż te 1,5m. JPX by mnie obezwładnił na bank. Teraz w ciągu tygodnia kupię Guard 4 i przetestujemy z kolegą. Jeśli się zgodzi, do 3 tygodni wrzucę film na YouTube i dam link. :D
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Dziękujemy za informacje, oraz ewentualny opis, jednak linku z filmem nie wrzucaj. Takich rzeczy, jako forum nie propagujemy. Jest to mocno niezdrowe. Jeszcze ktoś "pod natchnieniem" filmu zechce zrobić podobny test z nożem, czy gazrurką.

Czyli, wynika z tego że dobrze obstawiałem co do porównania z pistoletem gazowym.
ps. prędkość 470 km/h to ok 130,5 m/s wg http://www.liczby.pl/Jednostki_predkosci,jd=8.html
Awatar użytkownika
asasello
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2263
Rejestracja: 04 marca 2004, 15:18
Tematy: 173
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: asasello »

Wygląda mi to na broń palną.
pca_fan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 2012, 18:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pca_fan »

Dale pisze:Dziękujemy za informacje, oraz ewentualny opis, jednak linku z filmem nie wrzucaj. Takich rzeczy, jako forum nie propagujemy. Jest to mocno niezdrowe. Jeszcze ktoś "pod natchnieniem" filmu zechce zrobić podobny test z nożem, czy gazrurką.

Czyli, wynika z tego że dobrze obstawiałem co do porównania z pistoletem gazowym.
ps. prędkość 470 km/h to ok 130,5 m/s wg http://www.liczby.pl/Jednostki_predkosci,jd=8.html
a ja mysle ze pomysl z filmem jest gites, przeciez kolegów nikt do tego nie zmusza,sami chcą :D a w necie pełno jest filmików z testów na żywo z użycia miotaczy gazu na ludziach więc czemu nie, nikt nie musi tego powtarzać ale warto było by wiedzieć czego się spodziewać jeśli naprzeciwko Ciebie stanie ktoś z czymś takim???
Tak sobie tylko misiam.
Awatar użytkownika
janfelix
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1870
Rejestracja: 12 lipca 2010, 07:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: RIP

Post autor: janfelix »

Dale ma rację, choć żadna cenzura pewnych działań nie powstrzyma. Pamiętaj jednak, że te "eksperymenty" choć przeprowadzone za zgodą kolegi "królika doświadczalnego" mogą mieć finał niespodziewanie tragiczny, a wtedy żadna "zgoda" nie będzie miała znaczenia. Natomiast Forum, na którym ów eksperyment zamieszczono - stanie się mimowolnym świadkiem oskarżenia. Wyobraźmy sobie, że za parę lat uczeni udowodnią iż użycie gazu paraliżującego powoduje po pewnym czasie np. raka mózgu?. Jak wówczas zachowa się nasz "królik"? A jego rodzina?. :-/
Qui proficit in artibus et deficit in moribus, plus deficit quam proficit...
(Kto posiadł wiedzę kosztem obyczajów - więcej stracił niż zyskał...)
Mickey_Finn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 16 października 2008, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mickey_Finn »

Wyobraźmy sobie, że za parę lat uczeni udowodnią iż użycie gazu paraliżującego powoduje po pewnym czasie np. raka mózgu?. Jak wówczas zachowa się nasz "królik"? A jego rodzina?.
Jak na razie to wiadomo, że ekspozycja na metale ciężkie (m.in. ołów) bardziej szkodzi pod tym względem niż telefony komórkowe, i na pewno bardziej niż kapsaicyna. Czyli wychodzi na to, że wszyscy tutaj powinniśmy uważać ;-)
Awatar użytkownika
janfelix
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1870
Rejestracja: 12 lipca 2010, 07:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: RIP

Post autor: janfelix »

Oczywiście, że tak! Toteż nie strzelamy do siebie.... :)
Qui proficit in artibus et deficit in moribus, plus deficit quam proficit...
(Kto posiadł wiedzę kosztem obyczajów - więcej stracił niż zyskał...)
Beeker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 29 marca 2011, 23:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Beeker »

bron.pl pisze:Status produktu: Niedostępny
luke.14
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 12 czerwca 2010, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: luke.14 »

Z tego co się orientuję, bardzo dużo osób zakupiło pistolet w te dwa dni, pewnie wszystko poszło jak świeże bułeczki... Ludzie w Polsce dążą do czegoś, co zaspokoi ich marzenia posiadania broni palnej. :-D
Awatar użytkownika
Kolter Bron.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 468
Rejestracja: 25 października 2004, 16:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Kolter Bron.pl »

Faktycznie sprzedaż produktu jest niesamowita. Jest to spowodowane świetnej jakości innowacyjnym produktem :) Oczywiście mamy już kolejne partie produktu więc zapraszam. Pistolet hukowo - gazowy Guard-4 jest naprawdę rewolucją na rynku produktów obronnych. Film zaczynamy już przygotowywać więc niedługo zobaczycie naocznie jak działa. Testy przeprowadzane na koledze były imponujące :)
Więcej informacji o pistolecie możecie znaleźć na dedykowanej stronie produktu
http://www.guard4.pl/

Pozdrawiam
Konrad Frątczak
KOLTER - broń.pl

Obrazek
Obelix
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwietnia 2010, 00:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Obelix »

Ciekawi mnie czy będzie tak jak z Zoraki i Keseru czyli firma sprzedaje je jako 100% legalne chociaż są tak naprawdę obchodzeniem prawa i kiedy policja wydaje wreszcie oświadczenie poparte ekspertyzą zaraz wprowadza co innego a wszyscy, którzy kupili tamte pistolety mają problem.
fenster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fenster »

wszyscy, którzy kupili tamte pistolety mają problem
Jakieś dane poproszę, o tych co, "mieli problem". Jako byłego posiadacza i kolegę wielu posiadających aktualnie (rewolwery keseru i zoraki bardzo mnie to interesuje.
TowMietek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 360
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 22:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TowMietek »

czyli te kartridże za 99 zł to jednorazówki, tak? znaczy się, jeśli wystrzelę jeden blok gazowy z czterema kartridżami, to już w żaden sposób nie uzupełnię go z powrotem gazem, tylko będę zmuszony kupić nowy, dobrze rozumuję?
Awatar użytkownika
1krzysztof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1187
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 16:04
Tematy: 40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 1krzysztof »

TowMietek pisze:czyli te kartridże za 99 zł to jednorazówki, tak? znaczy się, jeśli wystrzelę jeden blok gazowy z czterema kartridżami, to już w żaden sposób nie uzupełnię go z powrotem gazem, tylko będę zmuszony kupić nowy, dobrze rozumuję?
tak.
Choć można do pustych już gilz załadować nowe spłonki i działa to wtedy jako zwykły hukowiec.
Trzeba jednak uważać, bo po użyciu naboju gazowego, w gilzie i lufie pozostają resztki tej substancji (takie czerwone gówno), które ponownie załadowana i odpalona spłonka wypycha na różne strony (nie tylko w kierunku wylotu lufy).
Sądzę, że z tego właśnie powodu, producent nie oferuje samych wkładów/gilz z gazem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”