Karabin Root-Colt

Moderator: Moderatorzy CP

kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Ciekawa i ładna broń na pewno, tylko dlaczego „do strzelania się słabo nadaje” :?:
Czy tylko z powodu konieczności kłopotliwego osłaniania twarzy i ręki, czy są jeszcze inne minusy
:?:
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Tak te przedmuchy sa uciazliwe. Mnie zaslania chustka doplyw powietrza :-) i zaczynam sie dusic. Musieli miec inne chustki - mnie sie zle oddycha.
Zreszta jak bedziesz wygladal? OKulary (absolutnie niezbedne) chustka na twarz rekawica na lewa reke. Dobrze ze nie cos jeszcze. Nie ide rabowac banku - bede strzelal. To do brygad antyterrorystycznych ktore porbuja spacyfikowac takiego kogos :-). Zarty zartami ale jest to nieco upierdliwe. Widac dawniej nie zwracali uwagi na twarz - ja mam proch wbity pod skore. taki tatuaz strzelecki. W kazdym razie jesli ktos znosi te przedmuchy to bron jest fajna.

MarekP
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Postrzelalem dzis z Roota juz na spokojnie. Na razie najcelniej strzela sie z kuli 454 i 2,5-3 gramow prochu. Predkosc wylotowa jest wtedy 390m/sek i na 100m rozrzut jest do przyjecia. Ja strzelam zawsze z wolnej reki a rozrzut byl na poziomie 20cm. Byhc moze uda sie dobrac jakis pocisk. Na razie 45-70 sie nie nadaje podobnie jak 45 ACP i conical. Trafia w tarcze ale wyraznie widac ze jest gorzej niz z kula. Sprawdzilem osowosc lufy - jest idealnie w swietle lufy i bez zadnych odchylek. Czyli nie "miele" dlugiego pocisku. Logicznie powinien byc jakies 20mm dlugosci i ze 3.5 grama prochu. Powinno sie zmiescic - dlugosc komory jest 47mm. Wyglada ze to niezla bron ten Colt Root. Jedyne co to trzeba spust poprawic. Dziewczyna dzis nie dala rady strzelic. Zbyt twardy spust. Nie chcialem na razie ruszac ale trzeba bedzie. Bardzo malo sie brudzi. Niestety, rekawica jest niezbedna. Parzy w lewa dlon przy strzale. Mechanizm jak to Root - bardzo zlozony i trudno go rozebrac a jeszcze trudniej zlozyc. Za to zupelnie sie nie brudzi. Dobre wrazenie sprawia ten Root Palmetto.

MarekP
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Dzięki uprzejmości Marka miałem okazję wczoraj rozgrzać lufę COLTA Roota. Muszę przyznać że podoba mi się ta broń. Da się z tego dość celnie strzelać i chyba kule będą najodpowiedniejsze. Nie polecam tej broni kobietom ze względu na przedmuchy i związane z tym skutki. U mężczyzny ślad prochu na twarzy nie przynosi chyba żadnej ujmy :)
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Nie daję za wygraną i próbuję znaleźć pocisk który by polubił mój karabin.
Robiłem próby z pociskami REAL, CONICAL, MINIE i żaden z nich nie dał się zakwalifikować do celnych. Dopiero przed kilkoma dniami zrobiłem próbę z MAXI o wadze 475 gr. Zmodyfikowałem go przez skrócenie, następny test za kilka dni z jeszcze krótszym o jeden pierścień pociskiem. Karabin przy strzelaniu z tego dostaje wielkiego kopa, ale bęben cały, 4 pociski umieściłem w prostokącie 4x11cm, naważka 2g, odległość ~70m, strzelałem z pozycji klęczącej bez podpórki, rozrzut większy w pionie więc trzeba dosypać prochu, dlatego chcę skrócić jeszcze ten pocisk bo więcej się nie mieści.
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

To by się mniej więcej zgadzało Ruszniku, wykorzystałem pocisk 66-5-457121PH http://www.thunder-ridge-muzzleloading. ... _molds.htm ma on 31 mm długości, po skróceniu do 26 mm powinno zmieścić się około 2,3 g prochu. Muszę pomierzyć prędkości i jeżeli wyniki na tarczy będą powtarzalne to :D
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Przyznajcie się, kto ma jeszcze ten piękny karabin :)
pozostałe Colty w jego towarzystwie są takie niewyrośnięte.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

W najnowszym numerze czasopisma Guns (bywa w MPIKach - niestety dosyć drogie) jest spory artykuł na temat Colta Roota.Jego historia,produkcja,używanie w wojsku(ciekawy sposób trzymania w czasie strzelania - dlatego ma taką długą szyjkę kolby :) ).Dlatego raczej chyba się nie rozpowszechnił bo niestety urywał palce nieodpowiednio trzymającym go strzelcom w momencie odpalenia sasiednich komór.Szkoda bo karabin na pewno piękny a i celny zarazem.
Obrazek
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

W Roocie nie miałem jeszcze przypadku odpalenia dodatkowej komory, za to w Navy zdarzyło się kilka razy z powodu braku przybitki i smaru.
Przy rowkowanych i smarowanych pociskach zapłon od wylotu komory praktycznie nie nastąpi, trzeba to tylko robić starannie. Od strony kapiszona może to nastąpić w przypadku braku go lub zastosowania niewłaściwego, kapiszony muszą być dopasowane do kominka żeby same nie spadały.
Wypadki z tym karabinem zdarzały się, ale powodem tego mogło być szybkie i nerwowe ładowanie bez przybitki i smaru, bo nie było na to czasu. Pewnie dlatego ta broń nie przyjęła się.
Awatar użytkownika
Fandango
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 857
Rejestracja: 06 października 2005, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fandango »

W nowoczesnej broni awarie i wypadki -przypadki też się zdarzają np.pierwsze modele pistoletu Beretta,wypadał zamek i uderzał strzelca w twarz(opisane w którymś z nr.Strzału).Podobny przypadek miał kolega ze strzelnicy tym razem z pistoletem CŻ podejrzewa ,że przyczyną była wadliwa amunicja. 8)
Każda broń ma swój nabój, każda lufa ma swój pocisk.
S.B.
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Jak się ma długość lufy do prędkości wylotowej pocisku w rewolwerze? Ze względu na szczelinę pomiędzy bębnem a lufą zbyt długa lufa może mieć ujemny wpływ na osiągi.
Widziałem Roota z krótszą lufą, nie wiem czy były takie wersje produkowane, czy po prostu ktoś to sobie usprawnił ten karabin.
GregS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 02 września 2004, 19:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GregS »

A ja jestem bardzo zadowolony z Roota .Piękny karabin ,smukła linia .oryginalny sposób trzymania,bezpieczny i z dala od przedmuchów (lewą reką kładzie się nie pod łożem ale obejmuje kabłąk) Chustki nie trzeba,przedmuchy po twarzy nie chulają , ale dla zwiekszenia efeku wizualnego zakładam bandankę i okulary (jestem krótkowidzem ) .Po prostu cuuuuuudddooooo!!!!!! A skupienie ???? To nie sharps . Choćby ze względu na to co mówi rusznik (przedmuchy )nie będzie az taki celny ani miał takiego dalekiego zasięgu ala czy o to chodzi by być strzelcem Berdana? Myślę ze nie ,a miłośnikom sprawi on wielką frajdę i doskonałą zabawę.Zresztą nie jest on az tak niecelny .W czarne ,kulką z wolnej ręki na sto metrów.A sami wiecie co to kulka cal 44 i sto metrów :wink: Po doborze odpowiedniego pocisku zacznę sie popisywać na zawodach :wink: Pozdrawiam posiadaczy i dodajcie własne doświadczenia z Rootem .
ps Kumat odpisz wreszcie na pytanie o pociski i nie rób z tego tajemnicy :D
Crimea Greg
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

GregS, nie robię z tego tajemnicy. Skracam pociski LYMAN-457-121PH, jadę na strzelnicę i z dobrej podpórki umieszczam 6 pocisków w kółku o średnicy 5-6cm. Oczywiście na 100m a dokładnie to na 110m, bo w Ciechanowcu tyle jest do tarczy od stanowiska :)

Obrazek

Można też skrócić pocisk o 4 pierścienie.
GregS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 02 września 2004, 19:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GregS »

Tak .Pocisk ładny, tylko ze nawet po skróceniu ma około 2,5 cm .To niezbyt duzo zostawia miejsca na proch .Ile wchodzi prochu maksymalnie bez przybitki przy takim pocisku?
Crimea Greg
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Wchodzi 2,5g prochu, przy skróceniu pocisku o 4 pierścienie jest nawet luz, zresztą przy tym pocisku broń już kopie porządnie.Przybitek nie daję, pociski smaruję więc uszczelnienie jest ok.
Zaraz jadę spróbować jeszcze inny typ pocisku, trochę lżejszy i krótszy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”