WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tlwar »

W końcu po 6 próbie ktoś odebrał telefon i dowiedziałem się że na pierwszą rejestrację należy czekać 2 do 3 miesięcy.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: KG92RS »

Tlwar pisze: 11 października 2022, 10:11 dowiedziałem się że na pierwszą rejestrację należy czekać 2 do 3 miesięcy.
Aż trudno uwierzyć...
Nie można ich "pogonić" ze względu na art. 35 KPA?
Przecież to jest dokładnie par. 2 - tyle, że pewnie razem z fakturą trzeba złożyć pisemny wniosek o rejestrację... I tu widać, dlaczego niektóre WPA "nie chcą zbędnej makulatury"...

- - - - - -
Art. 35. Terminy załatwiania spraw przez organy
§ 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.
§ 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ.
- - - - - -
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tlwar »

Podobno mają bardzo dużo wniosków i nie wyrabiają z robotą :wink:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: KG92RS »

A jak Ty się "nie wyrobisz z robotą" i nie złożysz papierów do rejestracji w 5 dni, to też będą tacy wyrozumiali? Kilka dni - mogę zrozumieć -> ale nie tygodni, a tym bardziej MIESIĘCY....
adamos1115
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 18:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: adamos1115 »

Ja to czytając jestem w szoku.Jak tak długo można czekać.Zawsze tak to trwało.Mój przykład ostatni-Zakup niedziela,wysyłka wtorek listem poleconym-faktura,fotka,książeczka(w poprzedniej brak miejsc).Mija tydzień i w środę listonosz puka.2 książeczki,wpisy.WPA Białystok.
9x19, 12x76, 7.62x39, 22lr, 223 Rem, 5.56x45, 7,62x25
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: biper »

Z tego co słyszałem od ludzi trochę bardziej zorientowanych, to w WPA Gdańsk od cholery ludzi odeszło z pracy, a nowych chętnych nie widać..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Tadejro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 28 lutego 2021, 00:14
Tematy: 1
Lokalizacja: Żychlin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tadejro »

Mam wrażenie że po gdańskim WPA, łódzkie bierze przykład.
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: K.B. »

biper pisze: 12 października 2022, 10:05 Z tego co słyszałem od ludzi trochę bardziej zorientowanych, to w WPA Gdańsk od cholery ludzi odeszło z pracy, a nowych chętnych nie widać..
Podobno oferują 20 zł brutto za godzinę, a wymagają wyższego wykształcenia i dwuletniego doświadczenia.
PapcioGDA
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 19 listopada 2021, 11:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: PapcioGDA »

Nie narzekajmy na WPA w Gdańsku, mają bardzo pozytywne podejście, tylko ludzi mało i przepisy nieżyciowe. Składałem ostatnio wniosek o nowe promesy "na zapas" i zdecydowanie mi się nie śpieszyło. Niestety nie mogę zaznaczyć we wniosku, że mogą być i za miesiąc (mam jeszcze w domu), muszą dotrzymać terminu 7 dni, i dlatego sprawy nieterminowe (według przepisów) leżą.
St0rk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 08 listopada 2018, 11:06
Tematy: 3
Lokalizacja: Gdańsk, pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: St0rk »

U kolegi we Wrocławiu WPA dokonuje wpisów i skreśleń w książeczce od ręki, w Gdańsku trwa to miesiąc albo i lepiej. Przepisy te same, płacą pewnie tak samo, wygląda na to, że jak się chce, to można, kwestia organizacji pracy przez komendanta.
Pozdrawiam,
Sebastian
(Gdańsk, Trójmiasto, pomorskie)
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

WPA Gdańsk też robiło wszystko od ręki. Dopiero w pandemii nadeszła zmiana i odgrodzenie się od nas drzwiami. W miejsce urzędnika, który wcześniej rejestrował nowe zakupy, pojawiła się osławiona skrzyneczka.
Urzędnicy WPA Gdańsk zasłaniali się przepisami covidowymi obsługując zdalnie. Mam wrażenie, że tak po prostu było im wygodniej i tak już zostało.

Dla mnie osobiście lipa straszna bo mieszkam jakieś 20 minut od WPA Gdańsk także rejestracje broni załatwiałem błyskawicznie. Teraz jak myślę, że mam czekać 2, 3 a może więcej miesięcy to, aż się odechciewa nowych zakupów.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 669
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: andwal »

50 dni temu dałem książeczkę żeby wykreślili sprzedaną sztukę broni i jeszcze nie wróciła.
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tlwar »

Próbowałem się dodzwonić na numer podany w google, jest to chyba niemożliwe, a każdy wydział ma kilka numerów i trochę wody w Wiśle musi upłynąć zanim znajdziesz ten który ktoś będzie łaskaw odebrać. No ale cóż poradzić...
agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 04 grudnia 2017, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: agresto »

Przenioslem sie do gdanska jakis czas temu. To co sie tutaj odjebuje (i nie chodzi tu tylko o WPA) to jest po prostu niepojete. Wlasnie musze zarejestrowac nowa jednostke broni i to co w wczesniej mialem zalatwiane od reki na popoludniowej zmianie i zajmowalo to 5 minut piszecie ze tutaj trwa pare miesiecy???? Jakim cudem to jeszcze dziala i dalczego nikt sie za to nie wezmie przeciez do cholery chyba sa jakies wewnetrzne przepisy ktore to reguluja? Jakim cudem to panstwo jeszcze funkcjonuje skoro mamy takie urzedy? WIdze ze tylko urzedy represji obywatelskich dzialaja pelna para, jak juz cos dla obywatela to niech sie obywatel cmoknie.
Jak mam w wpa zostawic ksiazeczke na pare miesiecy skoro juz za chwile musze isc do sklepu po amunicje????
Stolem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 23 czerwca 2022, 12:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Stolem »

Ależ możesz się wziąć za to. KPA to definiuje, bodajże w art. 35 § 1. Zgodnie z tą samą ustawą masz prawo na złożenie zażalenia na przewlekłość postępowania.
W przypadku tak delikatnej materii jak pozwolenia na broń, promesy i rejestracja prawie nikt tego nie robi zgodnie z zasadą, że "lepiej się nie wychylać bo jeszcze się uwezmą na mnie".
Jak widać z tego forum i pokrewnego o tej tematyce, większość albo ćwiczy cnotę cierpliwości albo wybiera dzwonienie i negocjacje z urzędnikiem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”