WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tlwar »

Mumin_ pisze: 06 czerwca 2022, 13:47
Tlwar pisze: 05 czerwca 2022, 12:53 Przez ostatnie 5 lat miał 3 mandaty rocznie (a jeździ ponad rocznie 20 000km rocznie). To był powód do podważenia wyników badań.
[...]
Policja nie może podważyć wyników badań, może się od nich odwołać. Więc rozumiem, że się odwołali a powtórnych kandydat nie przeszedł. Więc powodem odmowy pozwolenia było negatywne orzeczenie a nie mandaty.
Dobrze, odwołali się od badań a kolejnych jeszcze nie miał, ale tak ogólnie to zboczyliśmy z tematu
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

Chętnie też przeczytam powody odwołania. :568:
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: VIS »

Mroovka pisze: 06 czerwca 2022, 10:22
VIS pisze: 05 czerwca 2022, 21:01 (...)jak wszedł w zgłoszenia to był w szoku(...)
A to ciekawe...
Podlegam pod WPA Gdańsk i nie było mowy o takim sprawdzaniu. A miałem wgląd w papiery.
Takie sprawdzenie jest nieuzasadnione i nie powinno mieć żadnej roli w wydaniu pozwolenia.
Ale to nie miało znaczenia przy wydawaniu pozwolenia. Ja miałem tylko kontrolę szafy.

Wywiad środowiskowy też nie ma teoretycznie znaczenia w procesie wydawania pozwolenia. Negatywna ocena dzielnicowego nie jest wymieniona w uobia jako przyczyna odmowy wydania pozwolenia na broń.
Duża ilość zgłoszeń na 112 tym bardziej.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tlwar »

biper pisze: 05 czerwca 2022, 12:14 A możesz zdradzić jaka była podstawa odmowy u kolegi? Bo jednak to rzecz dość niespotykana przy obecnej ustawie, więc temat dość interesujący..
Nie zgodził się na dodanie zdjęcia, ale pozwolił mi przeczytać papiery w ciągu ostatnich 8 lat miał 23 mandaty i to był powód do podważenia badań. Miał kolejne badania i lekarze nie stwierdzili przeciwwskazań,więc teraz czeka tylko na papiery.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

Czyli odmowy wydania pozwolenia nie było tylko odwołanie od wyniku badań. Lekarze stwierdzili, że jest ok i nie zrobili z Twojego kolegi (jak to kiedyś ktoś tutaj zrelacjonował) narkomana i alkoholika...

Czyli wszystko OK? :583:

Niedługo Twój kolega będzie mógł iść na zakupy :piwo:
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tlwar »

Hoz85 pisze: 16 sierpnia 2022, 15:30 Czyli odmowy wydania pozwolenia nie było tylko odwołanie od wyniku badań. Lekarze stwierdzili, że jest ok i nie zrobili z Twojego kolegi (jak to kiedyś ktoś tutaj zrelacjonował) narkomana i alkoholika...

Czyli wszystko OK? :583:

Niedługo Twój kolega będzie mógł iść na zakupy :piwo:
Psychiatra jak to napisałeś próbował z niego robić alkoholika jak to ujął "jeżeli pan nie pije to ja jestem czerwony kapturek" ale podobno lekarz ogólny zasugerował że wszystko będzie okej. Także nastawia się na zakupy.
Tak z innej beczki to mój wniosek WPA trzymało prawie 3 miesiące.
St0rk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 08 listopada 2018, 11:06
Tematy: 3
Lokalizacja: Gdańsk, pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: St0rk »

Tlwar pisze: 16 sierpnia 2022, 15:35 [...] Tak z innej beczki to mój wniosek WPA trzymało prawie 3 miesiące.
To chyba standard: 3 miesiace na pozwolenie, 2 tygodnie na promesy, 1 miesiąc na wpis do książeczki...
Pozdrawiam,
Sebastian
(Gdańsk, Trójmiasto, pomorskie)
neon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 09 września 2022, 23:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: neon »

Czy jakiś dobry człowiek mógłby podzielić się aktualnym info co do papierów składanych do pozwolenia na broń sportową? Przeglądam wątek i widzę, że przechodziły wnioski wydrukowane bez poświadczeń notarialnych, były też płyty CD i były... odrzucenia obu. Jak to wygląda teraz? Składamy papiery osobiście w formie ksero, ksero z potwierdzenie notarialnym czy jeszcze jakoś inaczej (email?)? Czytałem też, że zdarzały się potwierdzenia za zgodnością z oryginałem bezpośrednio przy składaniu papierów. Tylko co w tym układzie jest oryginałem, skoro zaraz po otrzymaniu licencji, nie ma się jeszcze plastikowej karty ze zdjeciem przez jakiś czas... Można się w tym zgubić a nie chciałbym opóźnić całego procesu, bo coś wymaga dodatkowych potwierdzeń.
Będę też składał podanie 1 dla 3, czyli na jednym papierze wniosek o pozwolenie sportowe, kolekcjonerskie i dopuszczenie. Były wcześniej wersje o 1 komplecie dokumentów (zaświadczenia patentu, klubowe itd.), ale i o 3, bo są to 3 osobne sprawy, chociaż każdy wniosek wypada w jednym zbiorczym dokumencie. Ktoś ma aktualne informacje i może coś podpowiedzieć?
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tlwar »

neon pisze: 09 września 2022, 23:37 Czy jakiś dobry człowiek mógłby podzielić się aktualnym info co do papierów składanych do pozwolenia na broń sportową? Przeglądam wątek i widzę, że przechodziły wnioski wydrukowane bez poświadczeń notarialnych, były też płyty CD i były... odrzucenia obu. Jak to wygląda teraz? Składamy papiery osobiście w formie ksero, ksero z potwierdzenie notarialnym czy jeszcze jakoś inaczej (email?)? Czytałem też, że zdarzały się potwierdzenia za zgodnością z oryginałem bezpośrednio przy składaniu papierów. Tylko co w tym układzie jest oryginałem, skoro zaraz po otrzymaniu licencji, nie ma się jeszcze plastikowej karty ze zdjeciem przez jakiś czas... Można się w tym zgubić a nie chciałbym opóźnić całego procesu, bo coś wymaga dodatkowych potwierdzeń.
Będę też składał podanie 1 dla 3, czyli na jednym papierze wniosek o pozwolenie sportowe, kolekcjonerskie i dopuszczenie. Były wcześniej wersje o 1 komplecie dokumentów (zaświadczenia patentu, klubowe itd.), ale i o 3, bo są to 3 osobne sprawy, chociaż każdy wniosek wypada w jednym zbiorczym dokumencie. Ktoś ma aktualne informacje i może coś podpowiedzieć?
Wszystkie papiery jakie składasz powinny być oryginałami, wniosek składasz listownie lub wrzucasz do skrzynki na miejscu. Wniosek możesz napisać na komputerze i wydrukować lub napisać ręcznie (wzór masz na stronie WPA).
Plastikowa karta z licencją zasadniczo nie jest ci potrzebna. Po otrzymaniu licencji wchodzisz na swój profil na stronie PZSS i musisz wydrukować potwierdzenie nadania licencji oraz potwierdzenie nadania patentu. Ja składałem wnioski na kolekcję i sport na dwóch osobnych kartkach (ale dałem wszystko w jednej kopercie).
Pamiętaj że do wniosku musisz dołączyć:
- potwierdzenie wzniesienia opłaty (każdy wniosek to osobna opłata)
- z klubu potwierdzenie członkostwa w klubie
- wydruk z portalu pzss (licencje i patent)
- badania
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tlwar »

Foxtrot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 października 2022, 19:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Foxtrot »

Cześć, dzień dobry.
Mam pytanie do osób które ostatnio otrzymały pozwolenie.
Ile czasu od czasu spotkania z dzielnicowym trwa dalsza procedura przyznawania pozwolenia?
Z góry dziękuję za odpowiedź;)
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: VIS »

Niezbyt długo.
Ja na możliwość realnego zrobienia pozwolenia sportowego czekałem ponad 20 lat. Tobie na pewno pójdzie szybciej.

Z zastrzeżeniem uzyskania pozytywnych orzeczeń lekarskiego i psychologicznego, ukończonych 21 lat i czystek karototeki.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: K.B. »

Stała się dziwna rzecz... 23 września zaniosłem do WPA książeczkę z prośbą o rejestrację broni i... dziś przyszła pocztą uzupełniona. Dwa tygodnie. Trzeba mieć wiarę w ludzi.
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Tlwar »

Ja już 40 dni czekam xd
perypetie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 lipca 2021, 20:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: perypetie »

Ja już czekam 88 dni xd
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”