Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Marysh »

"Prawda, trafianie z dobrej fuzji w kapselek na 40-50 m jest bardziej nobilitujące, ale to także tylko REKREACJA, nawet udział w zawodach HFT :one:"
- i tak ma być, tak trzymać. Nie mordować fajnej zabawy przerabianiem na sport wyczynowy.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: kamazek »

Żeby nie było, że jestem na nie dla lepszego sprzętu :-D
Tylko z kilkuletniego doświadczenia ze strzeladłami i tanimi i drogimi, oraz z kontaktami ze strzelcami totalnie amatorskimi i zaawansowanymi wiem jedno : droga do zdobywania doświadczenia w tym hobby powinna prowadzić przez ewolucję.

Jeżeli ktoś chce spróbować swoich sił w strzelaniu, a nie chce/nie może inwestować w sprzęt, nie namawiam go do kupna wiatrówki, której parametry i tak go przerastają.

Jeżeli ktoś nie ma możliwości postrzelania z lepszego sprzętu przed podjęciem decyzji o zakupie, to niech kupi to co podoba mu się ze zdjęć w internecie.

Jedyne co odradzam kategorycznie, to długie łamane wiatrówki Gamo z magazynkiem !
Wyjątkowa tandeta, awaryjna i trzykrotnie za droga !
Nawet zwykłe B2 potrafią być lepsze :-D

A jak już ktoś postrzelał z taniochy, szuka czegoś lepszego, to jak najbardziej, niech bierze coś ze sprzętów niemieckich czy angielskich, tutaj tylko niebo jest limitem :one:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
sengir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 12 lutego 2022, 19:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: sengir »

Jak kolega wyżej pisał. Gdybym zaczął od droższego karabinka rok temu to pewno mniej bylbym skory zabrać go na działkę na strzelanie. Bo szkoda by się uszkodziła osada itd.

po niemal 1,5 roku karabinki ewoluowały wraz z umiejętnościami. AirTact > H5 > HW50S.

Każdy z tych karabinków jest inny. Wiadomo, że HW50S jest super wykonane, celne itd. Ważna rzecz- która trochę he blokuje to ceny. Obecnie nawet taki AirTact kosztuje prawie 500zl... 1,5 roku temu kupiłem go na promocji za 320zl z gratisami.. H55 był za 530zl. HW tez podrożało o prawie 500zl. Próg wejścia robi się strasznie wysoki. Dlatego też dobrze by ktoś kupił l na start takiego Airtacta czy Copperheada. Jak mu się spodoba to i tak kupi sobie następny karabinek. Przyznać się kto kupił jedno i na tym koniec? :piwo:
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Marysh »

Przyznaję się, kupiłem po trzydzieści latach przerwy w strzelaniu pierwszy BSA Ultra single shot ( jeszcze prawy angielski, bez paskudztwa Gamo ) i mam do dziś. Wszystko z nim O.K. ale PCP nie dla mnie i następne są TX200 HC i HW 97 KT ( nie mogłem się zdecydować, który mi będzie odpowiadać,, to są oba ). Kdybym zaczął od jakiegoś Hatsana, Gama, SPA, ....... to i tak po czasie domaszerował bym do tych co mam. No i co z tego wynika ? Nie wiem, naprawdę nie wiem :-? Chyba zależy na tym jak głęboko kolega w to wszystko wejdzie, czy połknie bakcyla ,czy zostanie strzelać, czy to tylko chwilowa zachcianka ?
pawelst3c
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 08 lutego 2023, 20:28
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: pawelst3c »

Drodzy członkowie. Czy warto kupić diana stormrider 4.5?
Znalazłem na necie używany HW50 za 1499zł. Co lepsze? Czy warto za 1500zł kupić hw50? Może slavia jakaś tańsza a będzie również dobra.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 6
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Jezzman »

Slavia nie będzie tańsza. Mają aktualnie dość chore ceny i są raczej nieopłacalne w zakupie. Bierz HW50.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: wichura »

pawelst3c pisze: 08 lutego 2023, 21:00 Drodzy członkowie
Bardzo ładnie zmieniłeś z "Cześć ch.je" :052:
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Orion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 08 sierpnia 2005, 23:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Orion »

Hw 50 to dobry karabinek na początek jak i na długie użytkowanie . A jak zapał minie i stwierdzisz, że jednak strzelanie z wiatrówki już Ciebie nie bawi zawsze można go odsprzedać.
Carpe diem

GSDZ,PSST,PFTA
pawelst3c
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 08 lutego 2023, 20:28
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: pawelst3c »

Troszkę się pozmieniało to wszystko i mam wybór taki:
HFT500 nowy 5.5k
LG300fx 5k
lg210 przerobione 3.6k
lgm2 przerobione 3.4k
FWB 602 PCP przerobione 2.4k

Co z tego polecicie? Im więcej czytam tym bardziej mnie to wkręca by jednak dość szybko zacząć coś strzelać na hft. Optyka raczej to będzie vortex Viper lub diamondblack
Damianfoto91
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 27 lutego 2023, 11:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Damianfoto91 »

Stoję przed zakupem pierwszej wiatrówki. Początkowo byłem zdecydowany na Beemana p17 jednak z czasem zacząłem się zastanawiać nad czymś innym i w oczy wpadła mi Diana chaser kit która wydaje się świetnym rozwiązaniem bo jednak nie jest „tylko” pistoletem. Lecz zastanawiam się czy w takiej półce cenowej (max 600zł) da się kupić coś co będzie CO2 i do tego z magazynkiem? Czy da się połączyć celność i w miare przyzwoitą jakość z tak niską ceną? Chciałbym strzelać tarczowo jednak nie do jednego celu. Oglądałem CP88 jednak to już za wysoka cena. Zastanawiam się jeszcze nad CZ 75 P07 duty ale tu brak możliwości montażu kolimatora, a myślę o nim na przyszłość.
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam.
Hordish
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 17 października 2020, 16:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Hordish »

Cz75 i cp88 to zabawki z energią po 2J. Z tak krótką lufą zapomnij o celności.
Zależy też co rozumiesz przez celność. Na 10m wiadro czy 1 grosz?
Pomyśl o artemis cp1m. To jest pistolet, który w niskiej cenie da ci dużo frajdy. W zestawie ma magazynek i wkładkę jedno strzałową. Szyna 11mm pozwoli na montaż kolimatora. Konstrukcja prosta jak budowa cepa.
Tu masz po poprawkach viewtopic.php?t=203530
Damianfoto91
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 27 lutego 2023, 11:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Damianfoto91 »

Zaczynam się mocno zastanawiać nad tym czy wybór CO2 jest sensowny. Wiem, że bez tego nie ma szans na strzał bez naciągania jednak przeliczając to ilość nabojów robi się nie mała, a za tym i cena samego strzelania również. Myślałem o CP1 też. Zastanawiam się jednak czy na początek nie wybrać czegoś PCA.
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Smalcmen »

To może rozważ zakup PCP, na starcie trochę drożej potem już teoretycznie tylko cena śrutu.
Tak na marginesie to przy CO2 i PCP jednak coś trzeba naciągać.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: czemar »

W Twoim budżecie zostaje Zoraki .
A zabawki na Co2 zwłaszcza udające pistolety typu Walther , CZ itd nadają się do pukania w puszki nic poza tym.
Energia max 2-3 J jak zostawisz na słońcu, spust twardy nie do poprawy bo musi obrócić wianek / w przypadku Walthera /
Chińskie artemisy są tu o niebo lepszym wyborem .
Ja mam dla córki na szafie Cp2 czasem sobie postrzela , lekkie celne i relatywnie tanie .
Przy zmianie lufy na dłuższą, która jest w zestawie zyskujesz dodatkowych 2-3 Juli .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Damianfoto91
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 27 lutego 2023, 11:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Damianfoto91 »

Wygląd i to czy będzie to replika totalnie mnie nie interesuje. PCP w grę nie wchodzi bo to ma być pierwsza wiatrówka i jeśli się spodoba to wtedy będę myślał o czymś konkretnym i kolejnym. Pogodziłem się z tym, że będzie to strzelanie statyczne zostaje więc wybór:
CP1-m z forum z minusów na tą chwile cena i CO2 problem ze strzelaniem gdy jest zimno
Beeman P17 tu z plusów super cena i brak kosztów poza śrutem.
Co do celności fajnie by było z tych 10-15m strzelać do tarczki.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”