Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 508
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: bruno_Hof »

wichura pisze: 26 listopada 2023, 22:23 Pomyśl też o lepszej używanej, od samego patrzenia soczewki się nie zużywają :wink:
Soczewki na pewno ale utleniają się uszczelnienia i powłoka,co czasami powoduje matowienie obrazu /opinia zasłyszana od pana, który naprawia lunety/
HW95K HW50S Typhoon FT.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: muczacz »

chciałem kupić lunetę, oglądałem kilka takich lepszych używanych , i zauważyłem jedno jak ktoś sprzedaje markową lunetę to znaczy coś z nią jest nie tak, nie będę się wgryzał w szczegóły , kupiłem nową , to samo powiedział mi mój znajomy rusznikarz który też zajmuje się lunetkami.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Leon83 »

A jak to zauważyłeś? Co było nie tak? Ja przerobiłem lunet dużo, głównie markowych i żadnej uszkodzonej lub wadliwej nie sprzedałem.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: muczacz »

to że nie sprzedałeś to chwała Ci za to, to że ja nie kupiłem uszkodzonej to chwała mi , np. zmatowione szkła , rozjechana regulacja przybliżania , uszkodzenia mechaniczne , luźny krzyż , zacinająca się regulacja krzyża , pęknięte szkło , na takie trafiłem i stwierdziłem że doliczając czas i dojazd prościej i taniej kupić nową
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Leon83 »

I chyba nie piszesz o “markowych” lunetach…

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Jezzman »

muczacz pisze: 29 listopada 2023, 21:00 chciałem kupić lunetę, oglądałem kilka takich lepszych używanych , i zauważyłem jedno jak ktoś sprzedaje markową lunetę to znaczy coś z nią jest nie tak, nie będę się wgryzał w szczegóły , kupiłem nową , to samo powiedział mi mój znajomy rusznikarz który też zajmuje się lunetkami.
W całej swojej karierze strzeleckiej, tylko raz na początku kupiłem nową lunetę. Później jechałem tylko na używkach markowych, nie rzadko kilkunastoletnich i nigdy nie miałem problemów. Także ktoś Ci banialuków naopowiadał.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: muczacz »

każdy ma prawo wyboru
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Leon83 »

Tego nie negujemy tylko napisz co to za lupki były…?

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: muczacz »

sako 8x40 , Hunter 3-9x40 , jedna chodziła na mosinie , druga na jakimś sztucerze ich historia raczej nieznana , jeszcze ze dwie oglądałem ale już nie pamiętam kto je wyprodukował
Koncord
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 29 grudnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Koncord »

Panowie doradźcie coś odnośnie wiatrówki pistoletu i karabinu. Budżet do 2000 zł. Pistolet to ma być replika istniejącej broni. Oglądałem Siga 226 (bo mam taki 9mm) ale te magazynki mi jakoś nie podchodzą. Oczekuję znośnej celności na chociaż 15m (cele o średnicy 8cm), ruchomy zamek mile widziany. Magazynki ze stopką. Może Colt 1911 special combat.
Karabin o zasięgu min 20m do strzelań z lunetą x4 raczej nie sprężynowy.
Na wyjazdy na strzelnicę zaczyna mi brakować czasu stąd pomysł na wiatrówki.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Jezzman »

Repliki wiatrówkowe to dno i metr mułu. Niecelne, nieserwisowalne (brak części zamiennych na rynku), w zasadzie sprzęt jednorazowy, jak się zepsuje to wyrzucasz i kupujesz nowy.
Jak chcesz repliki to lepiej iść w asg. Tam wybór fajnych sprzętów jest duży, części i serwisów również mnogo.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Koncord
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 29 grudnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Koncord »

Dzięki za ostrzeżenie. Jaką replikę Sig'a P226 ASG warto brać pod uwagę?
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: Precess »

Jezzman pisze: 30 listopada 2023, 12:43 Repliki wiatrówkowe to dno i metr mułu. [...]
Bez przesady. Np. taki S&W 686 lub 586 z lufą 6 cali, albo nawet i 8 cali są bardzo celne. CP88 też nieźle "trafia". Oba strzelają ołowianym diabolo. No i są ładne, dość dobrze odwzorowują pierwowzór.

Zabawki z blowbakiem są tak samo (nie)celne jak ASG, zależy od modelu i producenta. Mam i na stalowe bb 4,46, i na plasticzane 6mm. Te drugie przy wietrze skręcają, widać jak kulki lecą. Co do serwisu, to zgoda, a wynika to z tego, repliki na diabolo i stalowy bb są robione najczęściej w oparciu o jednostkowe projekty. Poza magazynkami, uszczelkami i nielicznymi wyjątkami od reguły nie ma wymienności części pomiędzy producentami czy nawet pomiędzy różnymi modelami tego samego producenta. Niekiedy można kupić części zamienne u dystrybutora, choć nie tanio.

Co do ASG, to serwis i części zamienne są dostępne dla popularnych platform. Jest też sporo materiałów na YT jak je naprawiać i poprawiać. Forów praktycznie nie ma, chyba wszyscy przenieśli się na FB. Kolega Kamazek coś tam czasem publikuje na e-Tawernie. Jak zamierzasz zrzucać magazynki na ziemię i nie oszczędzać repliki, to ASG jest właściwym wyborem.

KJW KP-06 jest OK. To wariacja ASG na temat Colta Hi-Capa. Ale ja chyba najbardziej lubię P226 x-five open na stalowe bb. Zdjąłem niby-kompensator i bez szyny na koli. Kawał klamy, ale niestety już nie produkowany. Jak padnie, to zostanie atrapa.
Awatar użytkownika
M.A.G.
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 17 grudnia 2023, 12:40
Tematy: 1
Lokalizacja: Lubin / Dolnośląskie
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: M.A.G. »

Witam wszystkich.

Po zabawie (wraz z potomstwem), klasykiem (Slavia ZVP), którego pamiętam jeszcze z lat dziecięcych (dziadek z tatą "polowali" nim na szpaki :) ), postanowiłem kupić coś mocniejszego.

Omal nie popełniłem zakupu Gamo CFX Royal, ale na szczęście trafiłem na to forum, bo postanowiłem jeszcze poszukać opinii osób z doświadczeniem, a nie tylko kupujących w necie ;laughing:

Po przestudiowaniu wątku, mam teraz dylemat dotyczący produktów Weihrauch - czy kupić HW 50S (2099zł w tym sklepie ), czy HW 97K (2580zł w tym sklepie ) :?:
Do karabinka chcę dokupić jeszcze lunetę Gamo 4-12x44 AO na montażu wysokim jednoczęściowym blackfire - czy to dobry wybór elementów mojego kompletu :?:

Strzelanie raczej sporadyczne, na ogrodzie mam do dyspozycji odległość 20-23m, w mieście jest też strzelnica do 50m, działka u kuzyna (ok 20km ode mnie) - spokojnie 100m, ewentualnie okoliczne lasy :wink:

Jeszcze nie wiem czy załapię "bakcyla", ale jeśli pykanie Slavią mnie bawiło, to myślę, że na dłuższe dystanse też mi się spodoba (i dzieciom) :one:

Ale prosiłbym też o informację, gdzie w okolicach Lubina (dolnośląskie), można zrobić "przegląd zerowy" i ewentualnie serwisować taki sprzęt bez obaw, że trafię na partaczy/naciągaczy :?:

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Odwieczny problem - co kupić? - Podsumowanie.

Post autor: TZ »

Jeżeli pytasz nie podchodząc do tematu czy 2100, czy 2580 jest lepsze, to bardzo się chwali. Odpowiedź jest prosta, bo pytasz o wspaniały sprzęt, jakim jest 50-ka vs. jeszcze wspanialszy jakim jest 97-ka. Moją, "wujka dobrej rady" opinię zatem znasz.
Lunety nie kontestuję, kupisz co zechcesz. Proszę tylko zrezygnuj z wysokiego montażu na rzecz średniego, lub niskiego uwzględniającego oczywiście obiektyw i jego wielkość. Nie tłumaczę, przyłożysz mordę do baki - zrozumiesz.
W dobie dobrej logistyki i wszędobylskich poczto/paczko matów Lublin, czy Szczecin co za różnica. Kup w Leuroyu kawałek hydrauliki typu rurka odpływowa od kranu długości metra, utniesz sobie, odkręcisz 2 śruby na łożu i jedną pod spustem wysyłając samo żelastwo a kolejnego dnia twój tuner, jakiego wybierzesz będzie sie już zajmował sprzętem, do tygodnia zamkniesz się z przeglądem zerowy a cieszyć będziesz się HW 97 po wsze czasy. Mam ich z 5 sztuk, wiem co mówię :-D
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”