STRZELNICA WOŁCZKOWO

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

STRZELNICA WOŁCZKOWO

Post autor: diaderny »

Witam Wszystkich serdecznie pozwoliłem założyć sobie taki temat gdzie będziemy mogli pisać o wszelkich uwagach dotyczących strzelnicy. :idea:

I pytanie czy dzisiaj ktoś planuje zawitać na strzelnicy i w których godzinach :?:

Oky to może kilka słów o Naszej strzelnicy.
Jest to obiekt wojskowy i musimy Wszyscy dostosować się do panujących tam zasad:
1. czyli na strzelnicy przebywają tylko osoby strzelające nie jest to obiekt rekreacyjny służący do zjazdów rodzinnych (chyba że wszyscy są strzelcami),
2. pierwsza osoba przed wjazdem na strzelnicę używa klaksonu aby powiadomić Pana z ochrony o konieczności otwarcia bramy,
3. po wjeździe, zamykamy za sobą bramę na skobel,
4. pojazdy parkujemy na parkingu tym w głębi,
5. po wjeździe na strzelnicę od razu udajemy się do Pana z ochrony w celu wpisania się do książki i potwierdzenia własnoręcznym podpisem akceptacji regulaminu,
6. Korzystamy ze strzelnicy 200 m i tunelów ki w pełnym ich obszarze,
7. korzystanie z innych obiektów będzie się odbywało po uprzednim powiadomieniu kierownika obiektu przez mnie,
8. jeżeli w swoim rejonie zauważymy osoby postronne, powiadamiamy je o konieczności opuszczenia terenu wojskowego, w razie oporów powiadamiamy ochronę,
9. jak na razie ze strzelnicy możemy korzystać każdego dnia o każdej porze,
10. reszta zgodnie z regulaminem.
W sobotę poruszyliśmy temat postawienia wiaty, która będzie nam służyła za osłonę od deszczu, słońca itp. Rozmawiając padła propozycja składki po 50 – 60 zł za które kupli byśmy gotowe elementy do szybkiego montażu i w razie potrzeby do demontażu. Na strzelnicy będziemy mieli dodatkowo swoje pomieszczenie, gdzie będziemy mogli przechowywać swoje rzeczy, napić się ciepłej herbaty, posiedzieć zabiegam o to mocno i chyba mi się już udało.
Proponuję zakończyć temat wiaty do końca następnego tygodnia na liście jest tyle osób zapisanych,
iż spokojnie finansowo powinno wystarczyć i od razu przekonamy się kto chce coś robić a kto tylko wypoczywać. Tak jak powiedział PSFDarek on nie ma czasu i dla tego jest w stanie zapłacić więcej składki i to chyba powinno być akceptowalne tylko musimy jeszcze ustalić ile więcej?
Zostaje jeszcze sprawa kosiarki, która została zakupiona ale chyba jeszcze nie do końca spłacona więc proszę o zabranie tu głosu Wszystkich aby zakończyć temat wiaty i Naszego funkcjonowania na strzelnicy. Zawody będziemy mogli organizować tam dookoła terenu całej strzelnicy jak i na niej po wcześniejszym zgłoszeniu a myślę że możliwości mamy duże.
Tyle z moje strony, oczekuje Waszych głębokich przemyśleń i podjęcia decyzji do końca tego tygodnia, aby w następnym można było już zacząć pracę.
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2012, 12:21 przez diaderny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PSFDAREK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 22 marca 2009, 20:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin-Police
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PSFDAREK »

Witam,
jak w temacie jestem zainteresowany aby na strzelnicy stworzyć fajny kąt teraz mamy lato ale przyjdzie jesień i zaczną się opady miło będzie stanąć pod wiatą i dalej sobie strzelać co do mojego strzelania niestety z powodu braku czas nie mogę brać czynnego udziału jak na razie w pracach związanych z budowa wiaty i adaptacja terenu itp. chętnie pomogę przy zakupach transporcie i wpłatach ale na tyle mnie teraz stać. Nie chce aby kiedyś padło słowo ze pojawiłem się na gotowe wiec jeśli mogę to wpłacę więcej jak nie wyśle człowieka któremu zapłacę i wykona prace za mnie. Fajnie by było wypisać jakie są potrzeby co do wykonania poza wiatą mamy tu grono fachowców każdy zna się na czymś innym, na pewno budowa stałych stojaków pod silhouette (karabin, pistolet) wyznaczenie i oznaczenie torów itp.
S510-SL Carbine / Bushnell Legend 5-15x40
Awatar użytkownika
Dariusz Ozga
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 29 marca 2008, 23:17
Tematy: 6
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelnica

Post autor: Dariusz Ozga »

Witam Koledzy! Ja proponuję składkę po 100zł.Wydatki zawsze będą a jak coś zostanie to dobrze.Ze względu na prace 14/14 dni tez nie zawsze mogę pomóc.Jestem teraz w domu od 7-go od 9-14-tej mogę tyrać :-D na nowej strzelnicy coby nam się dobrze tam strzelało.Czekam na sygnał.Pozdrawiam Wszystkich.
Bushnell 3200 10x40☆Doc 3-9×40
Hw97k☆WaltherLGR☆Diana66☆Diana5☆Diana6☆Tex3
Awatar użytkownika
JACEK JOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 675
Rejestracja: 14 stycznia 2007, 18:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JACEK JOT »

Generalnie jestem na tak z małym wyjątkiem, podejrzewam że wśród nas mogą być osoby dla których składka (100pln) może być zbyt duża.
Proponuję dać możliwość odpracowania całości lub przynajmniej części.
To tyle jeśli chodzi o moje głębokie przemyślenia :)
WALTHER H.+SZMID&RAWKILL10X40+ MORINI
AA EV-2 + EFR + ROWER
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Jestem za składką i chętnie popracuję przy budowie.

Proponuję jednak wstrzymać się z budową do czasu zniknięcia z tego punktu
9. jak na razie ze strzelnicy możemy korzystać każdego dnia o każdej porze,
zwrotu "jak na razie". :)
Nie czepiam się ale boję się że narobimy się jak osły a potem będziemy mogli wejść na obiekt dwa razy w tygodniu na dwie godziny.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

Jestem za składką mogę osobiście dać 50 zł lub np 2 x po 40 w czerwcu i lipcu, postaram się tez przyjechać i popracować. Co do zastrzeżenia "narazie" to Tomek miał raczej na myśli że jak nikt nic nie nabroii (czytaj regulamin) to będziemy mogli korzystać 24/h
Obrazek
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

I tu Czester ma rację co do tego punktu.
Miałem na myśli całość strzelnicy a dwa tory mamy przydzielone.

Oky macie rację za wcześnie się wyrwałem, niech zostanie jak jest, po co to komu możemy poczekać, przepraszam :shame:
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

To ja przepraszam, nie doczytałem że "głębokie przemyślenia" oznaczają tylko potakiwania, a nie wyrażenie własnych wątpliwości w tym temacie.

Proponuję pogadać na ten temat na żywo, jak na razie moje wątpliwości:

1. To o czym już pisałem, a więc pewność naszego jutra na obiekcie. Zwroty "jak na razie" w naszym statucie nie przekonują mnie kompletnie.

2. Kwestia dopisywania nowych strzelców. Nie wyobrażam sobie abyśmy nagle mieli stworzyć elitarny i zamknięty klub. W tej grupie zawsze witało się nowych z otwartymi rękami.

3. Brak możliwości zabrania na strzelnicę kogoś z rodziny. Temat mnie osobiście nie dotyczy, ale np. Bartosz1987 zawsze przyjeżdża ze swoją żoną która nie strzela, teraz będzie czekała za płotem?
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

sorrki dwa razy :-D
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2010, 13:51 przez diaderny, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Z innej beczki:
Zrobię dziś zestawienie materiałów na przenośną wiatę 4x6 metrów. Da nam to jakiś obraz wysokości składki potrzebnej do jej budowy.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

Artek masz rację każdy musi się tu szczerze wypowiedzieć, bo po to został założony temat.
Na strzelnicy Wszyscy nie możemy się spotkać, bo to nie wychodzi, więc po to ten temat.
A odpowiadając na Twoje zapytania:
Ad.1. Na razie - w wojsku nigdy nie ma nic pewnego i po to chcemy zakupić te elementy
aby w każdej chwili można było to zwinąć i postawić w innym miejscu.
Ad.2. To teren wojskowy i musimy dostosować się do pewnych wymagań i ograniczeń
(to nie plaża i strzelnica w Policach gdzie każdy mógł wejść.) Natrudziłem się, aby
to załatwić dla strzelających, żeby mieć w ogóle gdzie strzelać po rozpadzie strzelnicy
w Policach. Jeżeli większość zdecyduje, że im takie warunki nie odpowiadają proszę
dać znać i ja również zrezygnuję z tego terenu, zrobiłem to dla Was ja mam gdzie
strzelać. Teren chroniony, załatwiłem pomieszczenie do przechowywania gratów.
Ad.3. Bartosz1987, przyjeżdża z żoną i widziałem, że jego żona też strzela z pistoletu, chyba
że miałem omamy :shock: Jak już pisałem jest to wszystko oparte na kole przy
mojej jednostce. Jeżeli zrobimy zebranie uchwalimy statut to po jakimś czasie
na pewno będziemy mogli dopisywać następnych strzelców. Teraz na samej liście widnieje
10 żołnierzy z Łukaszem i Tomkiem reszta to cywile na terenie wojskowym.
Czyli jak rozumiesz rodzinnego koła strzeleckiego wraz z basenem i polem golfowym
nie możemy tam zrobić, takie są uroki i obostrzenia, co do tego terenu.
Osobiście oddałbym Wam i waszym rodzinom cały teren do dyspozycji gdybym miał taką władzę, ale niestety nie mam i korzystam z dobrodziejstwa moich przełożonych. A co do przyszłościowego zagospodarowania obiektu to nawet oni o tym nie mają nie raz wiedzy i nikt nie powie, że na pewno ten obiekt będzie ,,od -do” takie są realia.
Jeszcze raz piszę szczerze, jeżeli macie inny obiekt i nie zamierzacie korzystać z tego proszę dajcie mi znać a nie będę się już trudził, biegał załatwiał, tłumaczył tylko spokojnie z niego zrezygnuję.
Pozdrawiam Tomek
PS; w razie pytań dzwońcie, myślę, że jakoś to wyjaśniłem :idea: :-D ;laughing: .
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
bartosz1987
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 199
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 12:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin/Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bartosz1987 »

Jedno sprostowanko bo widze, że temat Kasi jest gorący (btw. nie jesteśmy jeszcze małżeństwem ;) ) Kasieńka wcześniej nie strzelała z prostego powodu wcześniej majac AA S400 nie miała możliwości, żeby złożyc sie do strzału za długa lufa dla niej bo karabinek jest prawie tak długi jak ona wysoka. teraz kupiłem pistola z którego ostatnio zaczęła strzelać bo może się do niego złożyć i coś trafić, ile można strzelać z karabinka z leżącej. Jeśli komuś będzie przeszkadzało, że z nia przyjeżdzam załatwimy jakoś sprawe. Kasia lubi strzelać ale niestety nie stać mnie już żeby kupić drugi pistolet, żebyśmy mogli strzelać we dwójke poza tym Kasia napewno nie bedzie wywalać tyle ołowiu co ja. Odnośnie składek moim skromnym zdaniem 100 zl to sporo nie chciałem się zbytnio wypowiadać bo nie wiem ile taka wiata o której myślicie kosztuje ale ja jestem za tym żeby zrobić kosztorys i wtedy ustalić wysokość składek ile wyjdzie tyle damy proste teren jest tego warty. oczywiście jestem chętny do pomocy obok siebie mam castorame, nomi etc więc jeśli chcecie moge pochodzić za materiałami i ile sie do yarisa zmieści tyle moge przywieżć.

Pozdro
AAS400+Burris Timb.
ACZ 101 Spider
Nozyki ;D
http://tnij.com/noze711
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Dokonaliśmy dziś z Diadernym pomiarów geodezyjnych połączonych ze wstępnym usytuowaniem obiektu na działce z uwzględnieniem liczby osób strzelających, średnich opadów deszczu i wielu innych czynników którymi nie będę Was zanudzał i stwierdziliśmy że idealna wiata do naszych celów powinna mieć 4 metry szerokości na 12 metrów długości.

Materiały na wybudowanie takiej wiaty łącznie z pokryciem dachowym to 2000zł. Nie liczyłem gwoździ, wkrętów, blach ciesielskich i innych pierdół które mam "zaoszczędzone" z różnych budów.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
bartosz1987
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 199
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 12:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin/Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bartosz1987 »

No to teraz tylko podzielić na ilość strzelców i można wpłacać pieniążki. Ilu nas jest na liście ?? Dajcie znać kiedy zaczynamy budowe napewno zjawię się by pomóc jesli tylko bedzie to dzień wolny od pracy razem z wkretarko wierarkami ;)) no i oczywiście 2 para rąk gotowych do pracy.
AAS400+Burris Timb.
ACZ 101 Spider
Nozyki ;D
http://tnij.com/noze711
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

1. kpt. Stanisław BOBROWSKI
2. kpt. Tomasz CIELEPAK
3. por. Andrzej FALARCZYK
4. st.chor. Tomasz MACZAN
5. st.chor. Sławomir DĄBKOWSKI
6. mł.chor. Łukasz JĘDRAS
7. st.sierż. Piotr JAROSZ
8. sierż. Marek GRĘDA
9. Pani Wioletta MICHALSKA-JĘDRAS
10. Pan Dariusz OZGA
11. Pan Dominik ZALEWSKI
12. Pan Tomasz TOMCZAK
13. Pan Mariusz ORCZYKOWSKI
14. Pani Agnieszka KORPALSKA
15. Pan Artur KORPALSKI
16. Pan Jarosław GRALAK
17. Pan Piotr RZĄD
18. Pan Adam KONOJACKI
19. Pan Błażej ŁUKIANOWICZ
20. Pan Jacek JAKIMOWICZ
21. Pan Bartosz RABCZYŃSKI
22. Pani Katarzyna SIENKIEWICZ
23. Pan Jan BARTOSZ
24. Pan Mirosław MACIEJEWICZ
25. Pan Tomasz MAZUR
26. Pani Agnieszka WYLOT
27. Pan Dariusz FURMAN
28. Pan Artur MAŁKIEWICZ
29. Pan Dariusz JAŚKIELEWICZ
30. Pan Piotr RUTKOWSKI

Jeżeli kogoś nie ująłem to przepraszam ale nie posiadam jego danych wiem na pewno,
że nie ma Lamparta, Lipsyica, i paru innych.
Obrazek.
HW100
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”