Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: Senio »

czemar pisze: 14 grudnia 2022, 11:15 Ale po co rozkminiać coś ,czego jest permanentny brak ? :)
Objawia się na minutę podobno choć ostatnio nie zawsze. Ale pomijając to dalej nie rozumiem matematycznego fenomenu :)

@Zielonorogi

Jak chłopaków pozamykają to kto pójdzie w kamasze ?
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: czemar »

Z tymi kamaszami to bym nie przesadzał. Już teraz nie jest różowo pod względem logistycznym
Pewnie chcą mieć na pokaz ileś chłopa z bronią.
To jest taka szopka dla swoich wyznawców, mariusz jeździ z obwoźnym cyrkiem czyli ze dwa rosomaki, jakaś ciężarówka i ze dwa borsuki , to zawsze widać w tle.
Ostatnio w kółko jeździły czołgi i haubice ponoć trochę nie do końca kompletne ale ... robotę wizualnie robiły :)
Co do wzoru , zacny na sam widok większości tchu braknie żeby się z nim zmierzyć i pewnie o to chodziło
Tak na pierwszy rzut oka brakuje jednej ważnej zmiennej czyli rocznej produkcji parasoli :583:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1312
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: Zielonorogi »

@Senio
na temat pójścia w kamasze mam swoje zdanie i chociaż się z nim zgadzam :-D to się nie wypowiem
bo bym musiał "nawiązać, rozwinąć i poruszyć wątki" :-D za co bym pewnie znów dostał miesiąc wakacji od forum

a że "wungla" w Polska nie ma to dobrze bo jak by "wungiel" był to by wojna zara potem była :)

Awatar użytkownika
Spidi!
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1851
Rejestracja: 16 października 2012, 00:45
Tematy: 18
Lokalizacja: NS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: Spidi! »

Czytam wpradzie od końca ale fajny temacik :)
Nie ma co się za bardzo zastnawiać czym palić i czym taniej bo rachunek jest prosty - tyle trzeba kWh do mieszkania/budynku dostarczyć ile go ucieka.
Podstawa to dobra izolacja!
I jestem za zakazem palenia śmieciuchami, wiara zbiera śmieci całe lato a potem to wszystko bez żadnej kontroli puszcza z dymem.
Mam takiego poje..go sąsiada co potrafi o trzeciej w nocy robić zadymę na całe osiedle... myśłi, że wtedy wszyscy śpią i nikt nie widzi a straż miejska itp mają to w pompie...
eeepiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 11 marca 2013, 18:20
Tematy: 1
Lokalizacja: opolszczyzna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: eeepiotr »

Czyli państwo policyjne czy demokratyczne .Wejście do domu z buciorami tylko na nakaz sądowy.
Kontrolerzy po przeszkoleniu technicznym z uprawnieniami na obsługę kotłów ?
To naprawdę jest dziwne że w zapisie przepisu napisali należy wpuścić kontrolę a media nagłaśniają że musimy wpuścić.
Pro Sport , PP20
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: stangret »

Kraj ludzi zniewolonych, bezprawia i wszelakiego zamordyzmu.
Z lekkim przerażeniem patrzę na coraz to nowe zakazy i nakazy oraz ilość elektronicznych obroży w postaci wszelakich aplikacji. Wszysto oczywiście dla dobra obywatela :roll:
Kiedyś próbowałem założyć "profil zaufany"
Po pięciu minutach tej farsy nie dałem rady. Jak można coś nazywać "profilem zaufanym" jeśli państwo z zasady Ci nie ufa bo stosuje zasadę domniemania winy zamiast domniemania niewinności.
Do tego codzienna lobotomia telewizyjna (która działa i zatacza coraz szersze kręgi)
Szczep się, podskakuj, maska na ryj, maski zdejm, podpierdziel sąsiada, nie rozmawiaj o pewnych rzeczach, nie pal tym ani tamtym.
Po prostu ruki po szwam, głosuj, legitymizuj kur...stwo
Nic nie będziesz miał ale będziesz szczęšliwy czy jakoś tam to leciało :516:
A ślachta żre małże, odkłada w szwajcarii i wali z granatników ;laughing:
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2022, 21:21 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: czemar »

Wytłumacz lemingom z przed telewizorów, że pora się ewakuować z UE , przestać wierzyć w zarazę około rosołową z nietoperza i na dodatek że deal z widlarzami wyjdzie nam bardzo szybko bokiem.
Nie da się .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: Senio »

eeepiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 11 marca 2013, 18:20
Tematy: 1
Lokalizacja: opolszczyzna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: eeepiotr »

Tak są po specjalnych kursach szastaniem nie swoją forsą be jakichkolwiek za chamowań
a że bez odpowiedzialności to inna beczka
nasze dzieci i wnuki to spłacą
Pro Sport , PP20
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: czemar »


Jeszcze taka historia i mamy mniej więcej obraz paździerzowej republiki .
Tu już nikt nad niczym nie panuje .
Ma być pelen sukces odtrąbiony w tv .
Żebyśmy tylko ten paździerz utrzymali na powierzchni do wyborów :roll:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: Senio »

Od 2023 już nic nie musimy wiedzieć.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/energet ... zenia.html
wojtekr83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 102
Rejestracja: 24 września 2015, 18:28
Tematy: 4
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: wojtekr83 »

To jest dla naszego dobra! Zebysmy nie dostali szoku ... od wiedzy jak nas okradaja - tak jak z paliwem.
Nie ma takiego celu, w ktorego nie dalbym rady spudlowac !

Tikka T3x Tac A1, PWS MK112 , Aero M4E1, Fabarm STF12 Compact 11", HK P30L , HK SFP9 OR, HK SFP9
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2973
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: Josef »

Myślę, że ta zmiana ma także przynajmniej jedną pozytywną stronę. Do tej pory często osoby zmieniające dostawcę prądu pod wpływem sugestii nowych dostawców, byli w bezczelny sposób oszukiwani przez nieinformowanie ich o szczegółach proponowanej oferty. Ukrywane były nowe opłaty za jakieś dodatkowe usługi, w sumie może i drobne, ale jak by zrobiono symulację, to by okazało się, że przy identycznych warunkach poboru prądu przed przyjęciem proponowanej oferty i po jej przyjęciu, to po zmianie dostawcy prądu rachunki byłyby większe. Mnie też kilkakrotnie próbowano namówić na nowe zasady. W takiej sytuacji zawsze grzecznie mówiłem: proszę zrobić symulację i powiedzieć mi, ile zarobię po przyjęciu proponowanych taryf. W tym momencie rozmowa urywała się.
Ja robiłem taką symulację i zawsze wychodziło drożej po przyjęciu nowych stawek/nowych dostawców. Kwoty straty były niewielkie, mieściły się w granicach 10 - 20 zł/m-c. Dla operatora, to już były miliony z uwagi na ilość odbiorców prądu. Ale ja nie lubię być w tak bezczelny sposób oszukiwany. Niestety, nie wszyscy mają takie zacięcie/kwalifikacje, żeby robić taką symulację.
Gdy nie będą podawane składniki kosztów, proponowane nowe oferty będą musiały być przedstawiane w w jednej pozycji, jako całość. Klient będzie zatem mógł sam porównać cenę proponowaną z ceną dotychczasową bez konieczności robienia bardziej skomplikowanej symulacji. Tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: czemar »

Josef może być tak ale nie musi .
Mogą podać stawkę za kWh i tyle reszta to będą opłaty dodatkowe .
Co do kwestii ich ilości i zróżnicowania , już dziś klient jest dymany na różne sposoby i nikogo to nie razi .
Np masz taryfę G12 i jedną opłatę stałą, ale już wchodząc w G11 i dwie strefy noc-weekend / reszta masz już dwie opłaty do jednego rachunku itd...
W sumie wychodzi tak , że ja mając dom na wsi i taryfę stałą G12 płacę 25 PLN za dwa miesiące za utrzymanie łącza
Siostra mając G11 płaci prawie 50 PLN .
A w przypadku kiedy ktoś nie myśli i da się urobić hunterowi z poza Energii np Orange, Plus etc to walony jest po rogach na własne życzenie . Wystarczy pomyśleć kto jest właścicielem sieci , kto produkuje prąd i na jakich zasadach to się buja i wszystko staje się jasne
No ale to tak jak napisałeś trzeba chwilkę pomyśleć i zadać kilka prostych pytań :one:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Post autor: Januszpelle »

A może trzeba pomyśleć o innej możliwości wykorzystania naszych urządzeń, które posiadamy, a nie wolno już nam z nich korzystać?
Skoro mamy zakaz używania dmuchaw do liści,(elektrycznych / spalinowych) to wykorzystajmy je do rozdmuchania dymu z palących się w piecu opon, czy ekologicznych plastikowych toreb? Nie ma dymu = nie ma problemu!
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”