Problemy z Luneta

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Simo Hayha
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, 22:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Problemy z Luneta

Post autor: Simo Hayha »

Na samym poczatku mowie ze przepraszam za to że pisze z blednami :( ale plytki z legalnym opogramowaniem :twisted: porzyczylme koledze i jeszcze niezdazul mi ich odac .Jak tylko je dostane to porawie caly ten tekst.

A teraz do zeczy .Mam lunetke Bsa Optic 3-7 X 20 .Szczelam sobie najczesciecj w garazu :) ok 6m dlugosci .Problem polega na tym ze srut zawsze ok 1.5cm nizej niz pokazywal celownik.Czy to normlane ze z takiej odleglosci srut wbija sie tak nisko ?.Drugie pytanie polega na dobraniu srutu :) .Jaki srut byscie mi doradzili na szczelanie w lesie na spore odleglosci a takze bliskie ?

Jeszcze raz przepraszam za bledy , jak dostane zpowrotem plytki(prawdopodobnie dzis okolo 22 ) to poprawie wszystkie bledy i wszycy beda happy :D
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14906
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z Luneta

Post autor: yaro »

>porzyczylme koledze i jeszcze niezdazul mi ich odac .Jak tylko je >dostane to porawie caly ten tekst.

Cierpisz na dysleksję ?

>najczesciecj w garazu :) ok 6m dlugosci .Problem polega na tym ze srut >zawsze ok 1.5cm nizej niz pokazywal celownik.Czy to normlane ze z >takiej odleglosci srut wbija sie tak nisko ?.

Je sli masz "zero" na 10m lub dalej to normalne, że na małej odległości oś optyki rozjeżdza się z osią lufy i mówiąc skrótami P.O.I. będzie niżej niż P.O.S. :roll:

>Drugie pytanie polega na dobraniu srutu :) .Jaki srut byscie mi doradzili >na szczelanie w lesie na spore odleglosci a takze bliskie ?

Nie napisałeś z jakiej wiatrówki. Ta informacja jest dosyć istotna :wink:
Simo Hayha
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, 22:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Simo Hayha »

No dzieki .
czyli rozumiem ze musze isc do mojego garazu i tam ja jakosc jeszcze poustawiac :twisted: :twisted: .

a co do srutu , to mam wiatrowke
http://www.militaria.pl/cocoon/product. ... ge-frag=23
jak na tom cene to nienazekam :D na sprzet .

No i co do dyslekcji to mam i to sporom :( ...
JM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 14 lutego 2003, 02:11
Tematy: 113
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JM »

Uważam, że do dalekich odległości nadaje się FTT firmy H&N, Ktoś może powiedzieć, że jest za ciężki do tak słabej wiatróweczki, jaką ty posaiadasz, ale Mi i moja żona w Morsku strzelali FTT z jeszcze słąbszych wiatrówek i to nawet na 50 metrów!!! Jest to kwestia poznania swojej zabawki.

Proponuję abyś kupił parę pudełek różnego śrutu i sam spróbował.
Awatar użytkownika
Fred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5319
Rejestracja: 22 listopada 2002, 07:07
Tematy: 284
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z Luneta

Post autor: Fred »

Simo Hayha pisze:.Jaki srut byscie mi doradzili na szczelanie w lesie na spore odleglosci a takze bliskie ?
Najdostepniejszym uniwersalnym srutem obecnie na rynku jest H&N Field Target Trophy o dosc dobrych parametrach na dalsze odleglosci. Oraz inne z tej rodziny Field Target oraz Siluhette.
Polecam oczywiscie JSB Exact - jezeli ci cie go uda zdobyc :-)

PS
O widze ze Jaca juz byl szybszy.
na emeryturze
Mi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 08:19
Tematy: 75
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mi »

Moje zdanie na teat śrutu jest takie - dobrałem 3 rodzaje - H&N FTT na większe odległości , H&N Finale Mach 4,49 i JSB Shrack 4,50 ( lub jakoś tak podobnie bo nie mam tutaj pudełka ) na 10 metrów - praktycznie nie ma różnicy. Moj sprzęt ma tylko 7,5 J. Sprawdzę jeszcze Exact 4,50 ( 4,51 nie daje takiej celności jak H&N FTT 4,50 ). I to koniec eksperymentów. Z odpowiednim celownikiem z 40 metrów pod górkę 9 na 10 strzałów trafiłem w dzwonek w Morsku ( pozycja FT ). Strzelałem na drugi diamencik krzyża z zerem na 20 metrach. I tak właściwie znalazłem ideał. Sprawdzał się nawet w deszcz. Teraz nie mam na co zwalić jak nie trafię i to jest zdrowe.
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Problemy z Luneta

Post autor: Marek (wemar) »

Fred pisze: Polecam oczywiscie JSB Exact - jezeli ci cie go uda zdobyc :-)

.

Kolega ma wersje GL i tu raczej polecam JSB Stratona. Chyba bedzie odpowiedzniejszy od Exacta i FTT.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14906
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 164
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Ciesz się Fredi, że nie miałeś okazji strzelać z wiatrówki z gładką lufą....
To dość specyficzne zjawisko.

Niestety śrut JSB Exact czy FTT dają wtedy koszmarny rozrzut, sprawdzająsię tylko śruty o dobrze dopasowanym przodzie - czyli płaskie jak JSB Match czy Finale Match. Czasem Silver Point.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”