Wybór miecza!!!

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Vegeta
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 08:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wybór miecza!!!

Post autor: Vegeta »

Witam wszystkich. Jestem pasjonatem broni ostrej: mieczy,noży,maczugi również. Długo szukałem sklepu,który oferuje coś unikatowego i znalazłem. Obecnie zamierzam kupić samurajską katane,dobrze mieć w domu coś takiego;) Moje typy to http://www.goods.pl/list/2/90/Katany_-_inne.html
Nie sugeruję się cena podczas wyboru. Miecz musi byc solidnie wykonany,te wydaje mi się,że są. BArdzo prosze o pomoc ludzi o podobnych zainteresowań do moich. POzdrawiam.
Awatar użytkownika
kometes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1316
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:06
Tematy: 75
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kometes »

Chcesz coś solidnego, z czym będziesz się czuł bezpiecznie i bez strachu, że się rozleci? Udaj się nie do sklepu, a do osoby, która się tym zajmuje zawodowo. Np. www.platnerz.com Jest na sieci dużo kowali - płatnerzy, którzy wykonają porządną robotę i to w dodatku tanio, bo sklepy sobie doliczają marżę :)
CP od .31 do .44. Slavia, Łuczniki i inne strzeladła
Uszczelki skórzane na zamówienie - wszystkie typy i średnice - info na PW
Awatar użytkownika
WJarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 17 czerwca 2005, 13:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WJarek »

kometes pisze:Chcesz coś solidnego, z czym będziesz się czuł bezpiecznie i bez strachu, że się rozleci? Udaj się nie do sklepu, a do osoby, która się tym zajmuje zawodowo. Np. www.platnerz.com Jest na sieci dużo kowali - płatnerzy, którzy wykonają porządną robotę i to w dodatku tanio, bo sklepy sobie doliczają marżę :)
Rzeczywiście tanie te katany: 3 - 4 - 8 tysięcy złotych.
Od razu widać, że ten kowal bez marży policzył, altruista jeden... :diabel:
Awatar użytkownika
kometes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1316
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:06
Tematy: 75
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kometes »

WJarek pisze:
kometes pisze:Chcesz coś solidnego, z czym będziesz się czuł bezpiecznie i bez strachu, że się rozleci? Udaj się nie do sklepu, a do osoby, która się tym zajmuje zawodowo. Np. www.platnerz.com Jest na sieci dużo kowali - płatnerzy, którzy wykonają porządną robotę i to w dodatku tanio, bo sklepy sobie doliczają marżę :)
Rzeczywiście tanie te katany: 3 - 4 - 8 tysięcy złotych.
Od razu widać, że ten kowal bez marży policzył, altruista jeden... :diabel:
Zajdź choć jeden sklep, z tańszą kataną kutą warstwowo (bo tylko takie robi) niż u tego płatnerza :) To nie jest produkcja przemysłowa. To jest hand-made. W dodatku profesjonalne. Rozmawiałem z tym Mistrzem - katanę kutą warstwowo, robi się grubo ponad miesiąc. I nie ma gwarancji, że pod koniec kucia np. damast się nie będzie rozłaził itp.
CP od .31 do .44. Slavia, Łuczniki i inne strzeladła
Uszczelki skórzane na zamówienie - wszystkie typy i średnice - info na PW
Awatar użytkownika
WJarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 17 czerwca 2005, 13:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WJarek »

Nie zrozumiałeś.
Vegeta pytał o masówkę za 400-700zł, a Ty mu polecasz ręczną robotę za cenę 10x większą.
To tak jakby na pytanie czy wybrać deltę classic czy bushnella trophy odpowiedzieć "swarovskiego"...
Awatar użytkownika
kometes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1316
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:06
Tematy: 75
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kometes »

Racja. Błąd popełniłem, że nie powiedziałem, że on robi tańsze miecze - nie kute warstwowo, a z jednego kawałka stali, hartowane selektywnie. Z tego co wiem, można kupić taki za ok 800zł, zależnie od oprawy. No i tak będzie o niebo lepszy, niż te sklepowe.
CP od .31 do .44. Slavia, Łuczniki i inne strzeladła
Uszczelki skórzane na zamówienie - wszystkie typy i średnice - info na PW
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: eclip2 »

kometes pisze:Racja. Błąd popełniłem, że nie powiedziałem, że on robi tańsze miecze - nie kute warstwowo, a z jednego kawałka stali, hartowane selektywnie. Z tego co wiem, można kupić taki za ok 800zł, zależnie od oprawy. No i tak będzie o niebo lepszy, niż te sklepowe.
A ile by sobie ten Pan raczył za klasycznego półtoraka 90 na 30cm?? :diabel:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
kometes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1316
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:06
Tematy: 75
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kometes »

eclip2 pisze:
kometes pisze:Racja. Błąd popełniłem, że nie powiedziałem, że on robi tańsze miecze - nie kute warstwowo, a z jednego kawałka stali, hartowane selektywnie. Z tego co wiem, można kupić taki za ok 800zł, zależnie od oprawy. No i tak będzie o niebo lepszy, niż te sklepowe.
A ile by sobie ten Pan raczył za klasycznego półtoraka 90 na 30cm?? :diabel:
Trudno mi powiedzieć. Chyba około 700-900zł.
CP od .31 do .44. Slavia, Łuczniki i inne strzeladła
Uszczelki skórzane na zamówienie - wszystkie typy i średnice - info na PW
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: eclip2 »

kometes pisze:
eclip2 pisze:
kometes pisze:Racja. Błąd popełniłem, że nie powiedziałem, że on robi tańsze miecze - nie kute warstwowo, a z jednego kawałka stali, hartowane selektywnie. Z tego co wiem, można kupić taki za ok 800zł, zależnie od oprawy. No i tak będzie o niebo lepszy, niż te sklepowe.
A ile by sobie ten Pan raczył za klasycznego półtoraka 90 na 30cm?? :diabel:
Trudno mi powiedzieć. Chyba około 700-900zł.
Ho ho! To ja sobie na razie odpuszczę... :kosci:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Wneku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1013
Rejestracja: 22 września 2007, 12:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Zembrzyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wneku »

Jak ci nie zależy na idealnej replice, tylko takiej do tłuczenia, to Hurdalek robi półtoraki bodajże za 2000-3000koron czeskich (czy słowackich? nie pamiętam) zależnie od detali itp ;)
obecnie tylko TAU 7
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: eclip2 »

Wneku pisze:Jak ci nie zależy na idealnej replice, tylko takiej do tłuczenia, to Hurdalek robi półtoraki bodajże za 2000-3000koron czeskich (czy słowackich? nie pamiętam) zależnie od detali itp ;)
Nie zależy mi na wiernej replice. Chciałem posiadać półtoraka, żeby ozdobił moją ścianę a i od czasu do czasu chciało by się trochę z nim polatać i pociąć słomiane maty :diabel: Takie dziecinne zboczenie :P
Ale to nie jest potrzeba konieczna, więc mogę sobie odpuścić :)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

eclip2 pisze:Chciałem posiadać półtoraka, żeby ozdobił moją ścianę
Jeśli wystarczy Ci wyłącznie jako ozdoba na ścianę, to zajrzyj do tego sklepu www.salon.mieczy.pl Kupiłem w nim Narsila ;) i jestem z efektu "ściennego" zadowolony. Co prawda musiałem robić podmiankę, bo pierwszy egzemplarz był wykonany padliniasto, ale drugi jest OK i firma wykazała się przy tej obsłudze pełnym profesjonalizmem. Oczywiście - są to "mieczowe" chinki :P więc nie spodziewaj się cudów, ale fotki oddają ich produkty dość realnie. My z żoną mamy akurat hopla na punkcie LOTR :D więc na ich produkty patrzę z innego punktu widzenia (na oryginały United Cutlery mnie nie stać, a chcemy mieć zebrany komplet broni LOTR) ale może znajdziesz coś i dla siebie jako "makatkę" ;)
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: eclip2 »

Radek Ch pisze:
eclip2 pisze:Chciałem posiadać półtoraka, żeby ozdobił moją ścianę
Jeśli wystarczy Ci wyłącznie jako ozdoba na ścianę, to zajrzyj do tego sklepu www.salon.mieczy.pl Kupiłem w nim Narsila ;) i jestem z efektu "ściennego" zadowolony. Co prawda musiałem robić podmiankę, bo pierwszy egzemplarz był wykonany padliniasto, ale drugi jest OK i firma wykazała się przy tej obsłudze pełnym profesjonalizmem. Oczywiście - są to "mieczowe" chinki :P więc nie spodziewaj się cudów, ale fotki oddają ich produkty dość realnie. My z żoną mamy akurat hopla na punkcie LOTR :D więc na ich produkty patrzę z innego punktu widzenia (na oryginały United Cutlery mnie nie stać, a chcemy mieć zebrany komplet broni LOTR) ale może znajdziesz coś i dla siebie jako "makatkę" ;)
Osobiście bardzo mnie zaciekawił Miecz Aragorna (z nożykiem) przed otrzymaniem przekutego Narsila :D
Dziękuje za radę, jednakże na razie zbieram na HW40 :) Ale kiedyś muszę sobie półtoraka sprawić, no muszę :diabel2:

Mi także bardzo podobała się Trylogia Władcy Pierścieni, ale jeszcze bardziej przypadł mi do gustu Wiedźmin. Polecam calusieńką Sagę Wiedźmińską :one:
Szkoda, że Pan Sapkowski nie zrobił szkicu Mahakamskiego Sihilla, bo bym zamówił u jakiegoś kowala :P
...ach te gdybanie :)


P.S. Heh, teraz już wiem skąd ten elfi tekst w stopce u Ciebie :diabel:
P.S.2 Teraz dopiero zauważyłem w tych elfich słowach wyraz Iweb :D :D
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
:D
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
SnajperWP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 27 marca 2008, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

.

Post autor: SnajperWP »

Dłuugo siedzę w tym temacie, myślę, że mogę pomóc. Jak miałem 9 lat zacząłem ćwiczyć ju-jitsu, potem też u tego samego mistrza ken-jitsu. Mój miecz ma akurat około 1000 warstw, skóra płaszczki, jelec typu Musashi (takie jakby dwa kółka złączone ze sobą w połowie, znaczy się taki efekt wizualny. Mam go kilka lat, jest bardzo trwały, i nadal jest idealny chociaż ćwiczę nim co dzień właściwie i na treningach po godzinę lub więcej. Na obozach właściwie non stop treningi więc ciągle siedzi w ręce. Nie ociera rąk tak jak stary miecz który miałem (właśnie dzięki skórze). Był robiony specjalnie dla mnie na zamówienie, kupiłem go za 1525zł. Mój mistrz znowu ma miecz ok 8000 warstw, jest strasznie długi i ma długą rękojeść. Ale ćwiczy się nim bardzo dobrze. Niemniej jednak niewyćwiczonemu nie polecam, bo można sobie naprawdę odciąć...coś... :diabel2: . Taki to około 10tys zł. Zależy jakie masz fundusze, mogę Ci na PW podać telefon mojego mistrza, on ma kontakty z tymi co robią miecze bezpośrednio, a i on ma parę mieczy na zbyciu i chętnie by się ich pozbył.
Pozdrawiam.

P.S. Jeśli akurat o mnie chodzi to bardziej ze względów zainteresować wolałbym miecz świetlny niż miecz Aragorna :one:
Crosman 2100
CP99C
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .

Post autor: eclip2 »

SnajperWP pisze:P.S. Jeśli akurat o mnie chodzi to bardziej ze względów zainteresować wolałbym miecz świetlny niż miecz Aragorna :one:
Mnie za to Katany nie kręcą :P
Dzięki za rady, ale ja na prawdę nie potrzebuję miecza 1000-ileś warstwowego do przecinania ludzi wzdłuż :P :D
Interesują mnie klasyczne półtoraki z funkcją ozdobną :D No i żeby od czasu do czasu badyle w kartoflach pokosić :056:

No i kolo się zamyka :one: Przykładowo: Jakaś osoba chce chinola do strzelania na 10m do puszek, a ja myślę nad repliką miecza do ozdoby i koszenia badyli :one: :kosci:
Takie mieczowe ASG :056:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”