O co tu chodzi?

Łódzka Grupa "Orzeł"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

wicy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 20:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

O co tu chodzi?

Post autor: wicy »

Witam,
Dość niedawno zakupiłem sobie wiatrówkę i jako że nie mam aspiracji prostego puszkobijcy zacząłem sprawdzać się w strzelaniu do tarczy. Na razie jestem początkującym i wszystko, co dotyczy zarówno strzelania, jak i spraw okołostrzeleckich rozpatruję na zasadzie badania rany :)
Obserwując niejako przy okazji środowisko zapaleńców z Łodzi, chciałem się zorientować jak to wygląda pod kątem organizacyjnym. Czy istnieje grupa, do której z czasem mógłbym wejść. Czy jest to grupa czysto "sportowo-rekreacyjna", czy grupa ludzi z aspiracjami zawodniczymi, którzy ofukną mnie jako żółtodzioba ledwo trafiającego póki co w "8" z 10m.
Rozglądam się, czytam (może za dużo) i już nie wiem o co tu chodzi. Jakieś grupy strzeleckie w klubach strzeleckich, jakieś członkowstwa, składki, walki i kłótnie o strzelnice, nagrzewnice, o traktowanie z buta przez klub do którego chyba się należy... Nie wiem co o tym myśleć... Dlaczego to tak wygląda? Ja osobiście z dnia na dzień nie stanę się "strzelcem". Nie chcę należeć do żadnych klubów, żeby nie czuć się tam totalnym zerem pneumatycznym, ale z drugiej strony chciałbym kiedyś raz podjechać na takie strzeleckie zgrupowanie, poznać ludzi, poznać sprzęt, zobaczyć jak się strzela, jak powinno a jak nie. Nie chcę wchodzić w Orła ani na Orła. Nie mam broni pneumatycznej i nie muszę korzystać tylko i wyłącznie ze strzelnicy (mam jeszcze jakieś niezbyt miłe wrażenia w pamięci z ostrych strzelań na Orle) dlatego nie chcę wchodzić ani w członkowstwa, ani w składki bo jest mi to do niczego nie potrzebne. Czy jest jakaś grupa ludzi nie związana z łódzkim Orłem?? Czy spotkania wiążą się zawsze z Orłem??

Pozdrawiam
Witek
Pozdrawiam
Witek
Bartek z Łodzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 06 czerwca 2003, 13:51
Tematy: 49
Lokalizacja:
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek z Łodzi »

Cześć!

To są sprawy wewnętrzne, które niestety są pisane otwartym tekstem, bo nam forum lokalne siadło. Akurat troszkę wyjątkowo mamy różnicę zdań na dość bolący nas temat - normalnie jesteśmy jak zwykle nienormalni inaczej :D
A Łódzka Grupa Strzelecka "ORZEŁ" - to nieformalna zgraja zapaleńców wiartopędnych, skupiająca się nieformalnie wokół lokalnego forum internetowego (tego co dupło parę dni temu dość solidnie niestety).
Dość spora część tej zgrai amatorów należy do klubu Sportowego KS ORZEŁ w Łodzi, sekcja strzelecka. Należy i to od kilku lat, ale tylko ze względu na fakt, że na strzelnicy nikt nas nie weźmie za balkonowych snajperów, albo terrorystów.
Czyli płacimy składki i jesteśmy poza kadrą klubu, jako amatorzy, strzelający inaczej niż normalni normalni (matchowcy z pneumatyka, matchowcy pykający kulkami bocznym zapłonem na 50m z kbks-u, lub na 25m z pistoletu).

My strzelamy sobie do własnych zwierzaczków blaszanych. Trochę do dziwacznych tarcz, trochę do puszek, korków odpustowych, trenażerków, spinnerków, itp. - czyli co kto lubi bez przymusu. :)
Czasem latem, wiosną, jesienią jedziemy strzelać w jeden taki plener pod Łaskiem. Czasem część z nas wybierze się do bratniej grupy normalnie nienormalnych gdzieś w Polskę na zawody FT/HFT.
Ale zimą klub sportowy KS Orzeł z 10 metrową ogrzewaną przez nas strzelnicą krytą jest sporym luksusem, na jaki nie może sobie pozwolić wiele takich grupek w Polsce.

Teraz o co tu chodzi z tą sprzeczką. Ano o to, że żeby być naszym kolegą wystarczy lubić strzelać z wiatrówki (nawet niekoniecznie ją już teraz mieć) i być miłym gościem (dziewczyny też mile widziane) i wystarczy - ot czasem złożymy się na jakieś drobiazgi organizacyjne (papu z grilla, kubeczki, czajniczek, jakieś luźne zawody FT/HFT i inne organizowane przez nas).
Natomiast żeby być członkiem klubu sportowego (tego w którym są i piłkarze i żużlowcy i matchowcy i część z nas), to trzeba się zapisać, opłacić jednorazowo wpisowe i zapłacić składki za pół roku z góry. Składka miesięczna wynosi 20PLN.
Za to możesz wchodzić na obiekt pod nazwą ruiny strzelnicy KS ORZEŁ. Resztę robimy sami - klub nic. I o to się rozchodzi, że ludziska nie chcą za bardzo płacić takiej kasy jeśli widzą, że złamanego gwoździa w zrujnowaną strzelnicę za to nikt nie chce wbić.
Owszem za te pieniądze opłacą bieżące opłaty, ale sami jako zarząd klubu nie umieją, lub nie chcą (tu trwa zażarty spór pomiędzy nami) nic załatwić z miasta. Nawet teren nie należy do klubu, tylko należał do wojska, a wojsko oddało go miastu, a miasto pewnie by go chciało sprzedać, bo teren w najlepszej lokalizacji wzdłuż al. Włókniarzy.

Zimą niestety strzelamy tylko na 10 metrowej strzelnicy klubowej, bo jest po prostu prozaicznie zimno w tyłek. :(
A z tą nagrzewnicą to było tak, że my ją kupiliśmy na spółkę z kolegami, którzy z nami strzelali z wiatrówek, ale już część z nich odeszła od tego szlachetnego hobby. :(
Z nagrzewnicy korzystają też dzieci z sekcji matchowej (nie jesteśmy świnie, nie myślimy tylko o sobie), ale po ostatniej próbie kradzieży - jest ona zamykana gdzieś głębiej i jak nie poprosimy, żeby nam ją wystawiono na niedzielne strzelanko, to jej nie mamy i jest nam zimno i smutno. :(

Ot i mam nadzieję, że teraz już co nieco rozumiesz.
Na co dzień nie kłócimy się, tylko dzielimy się ostatnią paczką śrutu JSB Exact 4,52 i chętnie widzimy nowych kolegów i koleżanki, chcących z nami strzelać i papusiać czasem z grillka. :one:

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do naszego grona,
Bartek z Łodzi ;)
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2008, 22:31 przez Bartek z Łodzi, łącznie zmieniany 6 razy.
CZ 200s+ Delta Optical 4-16 x 50 AO mildot
Pamiętaj, że woda i świnia zawsze znajdą drogę do koryta - autorstwa własnego ;-)
kombatant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 31 października 2006, 22:56
Tematy: 16
Lokalizacja: Koszuty, Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kombatant »

Bartek z Łodzi pisze:Cześć!..................Bartek z Łodzi ;)
Normalnie, normalny inaczej ten wywód :diabel:
Pozdro
A.
Historia: Grupa Strzelecka Dziki Zachód, PSST ORZEŁ, WSST STRZELEC. Aktualnie: bezpartyjny.
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3457
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

Bartek kto strzela na 10m w ciepełku ten strzela ;)
Niektórym zima nie straszna i strzelają na 50m :diabel2:
Generalnie ludzie są fajni, sprzętu grupowego trochę jest - tylko klub wali w kule i nic nie robi :/

Jarek
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Bartek z Łodzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 06 czerwca 2003, 13:51
Tematy: 49
Lokalizacja:
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek z Łodzi »

Jedni twierdzą że klub wali w kulę.
Inni twierdzą, że obecny zarząd zastał taką sytuację i rwie włosy z głowy.
Ja nie należę do żadnej z tych dwóch grup.
Osobiście uważam, że teren jest zapewne obiecany już dawno komuś na sprzedaż.
Pewnie stanie tam hipermarket, albo centrum logistyczne - na grubą forsę nie ma rady. :/
CZ 200s+ Delta Optical 4-16 x 50 AO mildot
Pamiętaj, że woda i świnia zawsze znajdą drogę do koryta - autorstwa własnego ;-)
Awatar użytkownika
ultra_Lodz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 19 lipca 2007, 06:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ultra_Lodz »

Z moich spostrzeżeń... Wypas Grupa a klub du**... ludzi zajefajni i bardzo pomocni uprzejmi... najwiekszego laika zarażą i za rączke poprowadzą... strzelać bedziesz przez to z miłości nie tylku srutem ale piorunami w klubu pozostałości... nic dodać nic ująć grill i zabawa przednia choć zima to dla mnie pora nie odpowiednia...

Do zobaczyska wiosną bo ja jednak wole plener... a puki nie skończe załatwiania samo-chodzenia jakiegos studenckiego cięzko mi w "wędką" jeżdzić przez całe miasto w deszcz czy snieg (chociaż tego drugiego nie widziałem dawno :P ).

ps: Bartek wiec jakby kto tam w rodzinie mial jeszcze jednego 4kołowca daj znac :kosci:
FX Tajfun + DOC 3-9x40
Glock 17 4gen.
Awatar użytkownika
Kobi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 09 września 2007, 22:44
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Siemanko

Post autor: Kobi »

Ziomal bier ta flinta i przyjdź no w niedzielkę okole 9.30-15 to zobaczysz o co loto, a zwłaszcza gdzie..
"Coś" na grilla mile widziane.
pozdro.
Awatar użytkownika
assassin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 listopada 2005, 22:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: assassin »

Witam, może pewne osoby mnie pamiętają - ten sam nick na forum Orzełka.
Byłem raz na strzelnicy z Hatsanem 35 w polimerowej kolbie :D niestety rozpoczęte studia mocno uniemożliwiły mi strzelanie i musiałem zawiesić to na jakiś czas (nawet na forum przestałem pisać - hańba :( ). Na szczęście powoli wychodzę na prostą i być może rozkręcę na nowo zainteresowanie pnełmatykami.
Co do sprzętu to nadal mam tego "wspaniałego" Hatsana, a jako że biednego studenta nie stać na lepszą zabawkę, postanowiłem stuningować to co mam. I tu pytanie, czy ktoś posiada, zna kogoś kto ma dostęp do tokarki i chciałby mi trochę pomóc przy obróbce tego ustrojstwa (trochę poczytałem na necie, ale mam obawy co do robienia tego samemu).

A i sorki że wpisuję się komuś w temat, ale nie chciałem już zakładać nowego. ;)
Pozdrawiam A.
H33 + Alchemik Inside + PP 3-9x40
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Łódzka Grupa "Orzeł"”