PM-63 a Skorpion vz.61

Moderator: Moderatorzy WBP

muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: muczacz »

tak tylko koli na zawodach nie przejdzie :roll:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7553
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: LARPAK »

PM wz. 63 przystrzeliwuje się na 50 metrów przy nastawie "75", gdzie wykonuje się strzelanie 4 nabojami (PK jest o 7 cm wyżej niż PC), a ŚPT ułożył się nie więcej jak 8 cm od PK, a wszystkie cztery (lub trzy przy wyraźnie odchylonej czwartej) przestrzeliny mieszczą się w kole o średnicy 25 cm.

Z koli vz. 61 przystrzeliwuje się na 75 metrach z nastawy "75" również przy użyciu 4 naboi, a ŚPT jest ułożony od PC/PK maksymalnie o 25 cm, a przestrzeliny mieszczą się w kole o średnicy 50 cm.

Nie było też czegoś takiego jak strzelanie na 150 m z PM wz. 63 i to do jakiejś tarczy czy celu o rozmiarze "75 cm", ale tego wielu nawet teraz nie ogarnia bo wymiar "75 x 75 cm" dotyczy nie tarczy/figury bojowej, a ekranu na jakim jest zawieszona i odnosi się to zwykle do strzelań szkolnych na celność i skupienie, ale to trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

W PSPP-86 dla pistoletów maszynowych były przewidziane trzy strzelania, gdzie odległości dla:
- wszystkich PM na strzelaniu nr 1 (celność i skupienie) wynosiły 50 m;
- PM wz. 63 odpowiednio 75 i 100 m przy pozostałych strzelaniach;
- wszystkich pozostałych PM odległości te wynosiły 100 i 150 m.


EDYTA:
przystrzeliwanie PM wz. 63 wraz z trajektorią lotu pocisku było już poruszane w innym wątku na tym forum.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: muczacz »

LARPAK pisze: 22 kwietnia 2024, 20:39 PM wz. 63 przystrzeliwuje się na 50 metrów przy nastawie "75", gdzie wykonuje się strzelanie 4 nabojami (PK jest o 7 cm wyżej niż PC), a ŚPT ułożył się nie więcej jak 8 cm od PK, a wszystkie cztery (lub trzy przy wyraźnie odchylonej czwartej) przestrzeliny mieszczą się w kole o średnicy 25 cm.

Z koli vz. 61 przystrzeliwuje się na 75 metrach z nastawy "75" również przy użyciu 4 naboi, a ŚPT jest ułożony od PC/PK maksymalnie o 25 cm, a przestrzeliny mieszczą się w kole o średnicy 50 cm.

Nie było też czegoś takiego jak strzelanie na 150 m z PM wz. 63 i to do jakiejś tarczy czy celu o rozmiarze "75 cm", ale tego wielu nawet teraz nie ogarnia bo wymiar "75 x 75 cm" dotyczy nie tarczy/figury bojowej, a ekranu na jakim jest zawieszona i odnosi się to zwykle do strzelań szkolnych na celność i skupienie, ale to trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

W PSPP-86 dla pistoletów maszynowych były przewidziane trzy strzelania, gdzie odległości dla:
- wszystkich PM na strzelaniu nr 1 (celność i skupienie) wynosiły 50 m;
- PM wz. 63 odpowiednio 75 i 100 m przy pozostałych strzelaniach;
- wszystkich pozostałych PM odległości te wynosiły 100 i 150 m.


EDYTA:
przystrzeliwanie PM wz. 63 wraz z trajektorią lotu pocisku było już poruszane w innym wątku na tym forum.



jest to możliwe :-D
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7553
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: LARPAK »

To wynika z instrukcji.

Praktycznie to jednak nawet na te 50 czy 25 metrów celniejszy jest moim zdaniem vz. 61.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 846
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: Hoplofob »

LARPAK pisze: 22 kwietnia 2024, 20:39Nie było też czegoś takiego jak strzelanie na 150 m z PM wz. 63 i to do jakiejś tarczy czy celu o rozmiarze "75 cm", ale tego wielu nawet teraz nie ogarnia bo wymiar "75 x 75 cm" dotyczy nie tarczy/figury bojowej, a ekranu na jakim jest zawieszona i odnosi się to zwykle do strzelań szkolnych na celność i skupienie, ale to trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.
Szkoda, że się nie możesz powstrzymać przed złośliwościami i obrażaniem :cry:

BTW: dokształć się, co znaczy skrót "IIRC", a później pouczaj o czytaniu ze zrozumieniem :516:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: muczacz »

LARPAK pisze: 22 kwietnia 2024, 21:12 To wynika z instrukcji.

Praktycznie to jednak nawet na te 50 czy 25 metrów celniejszy jest moim zdaniem vz. 61.
jak strzelałem na 25m w cel nic w tarczy , zero kompletne , jak strzelałem pod tarczę (nie pod czarne ) wszystko w czarnym , jak będę na strzelnicy ustawię tarczę na 75m i zobaczę jak pójdą w cel
przy zakupie Raka w pakiecie mogłem mieć vz.61 za psie pienądze , po przystrzelniu odpuściłem , szkoda kasy nawet tej psiej ;laughing:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7553
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: LARPAK »

muczacz pisze: 22 kwietnia 2024, 21:31
przy zakupie Raka w pakiecie mogłem mieć vz.61 za psie pienądze , po przystrzelniu odpuściłem , szkoda kasy nawet tej psiej ;laughing:
[/quote]

Ostatnio sprawdzałem ustawienia na 50 m przy vz. 61, ale nie porównywałem go z PM wz. 63 - chyba trzeba będzie zabrać oba na oś 50 m i sprawdzić, dłuższej osi na szybko nie mam dostępnej niestety.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: muczacz »

a tak z ciekawostek Rak bardzo fajnie strzela z para tylko trzeba ładować pojedynczo bo do magazynka się nie mieszczą są za długie :gun2:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7553
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: LARPAK »

Użyj amunicji poddźwiękowej (subsonic).
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: muczacz »

a widzisz nie wiedziałem że są krótsze sprawdzę , będzie taniej :piwo:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7553
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: LARPAK »

Taniej nie będzie, a i ciśnienia też inne.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 332
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: PANPADRE »

Hoplofob pisze: 22 kwietnia 2024, 21:25
LARPAK pisze: 22 kwietnia 2024, 20:39Nie było też czegoś takiego jak strzelanie na 150 m z PM wz. 63 i to do jakiejś tarczy czy celu o rozmiarze "75 cm", ale tego wielu nawet teraz nie ogarnia bo wymiar "75 x 75 cm" dotyczy nie tarczy/figury bojowej, a ekranu na jakim jest zawieszona i odnosi się to zwykle do strzelań szkolnych na celność i skupienie, ale to trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.
Szkoda, że się nie możesz powstrzymać przed złośliwościami i obrażaniem :cry:
Bardzo dobrze, że Kolega zauważa takie zachowania. Ja nawet wiem skąd się takie zachowania biorą i kto takie zachowania prezentuje. Zachowania takie wywołują tylko niepotrzebne kłótnie, burdy itp. Moderatorzy powinni być na to wyczuleni i odpowiednio do sprawy podchodzić. Ludzie powinni się nawzajem szanować, a nie siebie nawzajem poniżać i obrażać bez powodu.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: muczacz »

LARPAK pisze: 22 kwietnia 2024, 22:31 Taniej nie będzie, a i ciśnienia też inne.
rzeczywiście cena ja za makarona
Zygfryd1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 13 października 2020, 14:47
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: Zygfryd1 »

LARPAK pisze: 22 kwietnia 2024, 20:39
PM wz. 63 przystrzeliwuje się na 50 metrów przy nastawie "75", gdzie wykonuje się strzelanie 4 nabojami (PK jest o 7 cm wyżej niż PC), a ŚPT ułożył się nie więcej jak 8 cm od PK, a wszystkie cztery (lub trzy przy wyraźnie odchylonej czwartej) przestrzeliny mieszczą się w kole o średnicy 25 cm.
Coś w tym chyba jest 8-)

Ostatnio jadąc trochę poćwiczyć zabrałem RAK-a po ponad dwóch latach trzymania go w szafie.
Poniżej tarcza z ostatniej niedzieli, 21.04.
Odległość 50 m, nastawa 75 m, amunicja SB, celowanie w środek tarczy, pozycja stojąca bez podpórki.
Pierwsza seria (4 strzały w środek) poszła górą - 1 pocisk góra po lewej, drugi musnął krawędź po prawej. Reszta poszła.
Kolejne 4 pod tarczę i już lepiej: 3 w czarnym i 2 w białym.
Kolejna seria 5-ciu sztuk pod tarczę (tych niezaklejonych) jakby potwierdzała reguły przystrzeliwania.

Reszta zaklejonych dziur to pozostałości po innych próbach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8559
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 42
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM-63 a Skorpion vz.61

Post autor: duber »

muczacz pisze: 22 kwietnia 2024, 21:31

jak strzelałem na 25m w cel nic w tarczy , zero kompletne , jak strzelałem pod tarczę (nie pod czarne ) wszystko w czarnym , jak będę na strzelnicy ustawię tarczę na 75m i zobaczę jak pójdą w cel
Ja jak strzelałem to za cholere nie mogłem rozgryźć trajektorii lotu tego pocisku.
A muszę go odkurzyć bo dawno z niego nie strzelałem
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”