Szybkie Strzelanie

Moderator: Moderatorzy CP

dziki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 maja 2007, 01:36
Tematy: 0
Lokalizacja: góry skaliste
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Szybkie Strzelanie

Post autor: dziki »

Ja doszedłem do jednego wniosku. Z Navy da sie strzelać równie szybko jak z Peacemakera.Tylko dłużej sie ładuje.
oceń sam ( powtarzam się )


http://www.youtube.com:80/watch?v=QEce6SgDQHk

i dzięki za powtórkę bo tego szukałem :one:

pozdrawiam siostry i braci Cp
Ostatnio zmieniony 21 października 2007, 20:46 przez dziki, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeżeli nie masz nic do zrobienia, nie rób tego tutaj."
hawken68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 27 września 2006, 15:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Westernowe strzelanie

Post autor: hawken68 »

Wygląda widowiskowo,lecz brakuje dymu!Poza tym drogi sport patrząc na ilości amunicji z pewnością wystrzeliwane na treningach pewnie tyle samo co w IPSC,lecz amunicja rewolwerowa.44 lub .45 jest u nas masakrycznie droga!Pozdrowienia dla Michała
Jeśli wyjmiecie broń spod prawa,to tylko ludzie wyjęci spod prawa będą ja posiadać!
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Te filmy widziałem je juz dość dawno temu.Co innego widzieć a co innego spróbować samemu. Przedewszystkim amerykanie strzelajacy do baloników mają specjalnie stunningowaną broń.Sprężyny sa dużo słabsze,lufy wymieniane na lżejsze,czasem nawet aluminiowe,amunicja też słaba,pociski mogą być z wosku.Z takim zestawem można spróbować różnych sztuczek bez narażenia się na przestrzelenie stopy.

Co do ilości wystrzeliwanej amunicji to fakt jest tego dużo.
400-800 szt na zawodach przecietnie idzie.A każda sztuka to kilka złotych.W naszych warunkach jedyną alternatywą jest elaboracja. Wtedy można sypać CP bo tak historycznie było.Jeden czech na MIstrzostwach Polski strzelał z CP i robił piekne chmury dymu.Robiąc samemu jesteśmy w stanie zmniejszyć koszt mniej więcej do ceny jednego ładunku z odprzodówki.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Szybie strzelanie

Post autor: Cereus »

To właśnie kowboje lubia najbardziej. Zupełna odskocznia od strzelania tarczowego.
Czysty relax. Ostania trochę mnie to wciągneło.
Można robić to z odprzodowych rewolwerów byle zachować zasady bezpieczeństwa.
Tutaj piszmy bo temat westerny juz nam sie zaśmiecił.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Poukładało się zgodnie ze wskazaniem zegara. Mam nadzieję, ze o to chodziło.
nechoda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 764
Rejestracja: 15 lutego 2004, 12:44
Tematy: 69
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

-

Post autor: nechoda »

nie radzę próbować. Znam jednego co chciał zaprezentować jak to się robi i strzelił sobie 2 cm. od stopy.
Na szczęście
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Jedna z podstawowych zasadbezpieczeństwa mówi:
odciągaj kurek dopiero po namierzeniu celu.

Jeżeli chcemy sie bawic w strzelanie z biodra to lepiej robić to bez kuli strzelac do baloników.
Bo inaczej może sie to faktycznie żle skończyć.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

A propos szybkosci:

Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Wielebny Andree
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 787
Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 12:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: RIP

Post autor: Wielebny Andree »

Podobny do kowboja, ale znacznie późniejszy od 'naszych'. W Ameryce nie takie talenty się zdarzają - w końcu lat pięćdziesiątych popularność zyskał facet łapiący kulę zębami. Któregoś razu nie zdążył kłapnąć na czas.
nie samym słowem człowiek żyje - czasem musi sobie strzelić...
Andree
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Prawdziwe strzelanie bez kuglarskich sztuczek.To jak szybko sterzalsz zależy tylko od Ciebie bo to broń single action. Kilka lub kilkanaście lat treningu robi swoje...



24 strzały w 12s :galy:




Z dwu rąk


dziki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 maja 2007, 01:36
Tematy: 0
Lokalizacja: góry skaliste
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dziki »

kiedy tak będzie u nas?

pozdrawiam siostry i braci Cp
"Jeżeli nie masz nic do zrobienia, nie rób tego tutaj."
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7305
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Juz tak jest. Na przyklad w Rembertowie. Mimo ze nie az tak szybko. Przyjedz na zawody.
Koledzy czesto narzekaja. Ale tam maja dobre. A tam to ONI im to wszystko robia. Trzeba sie zajac takim strzelaniem jesli kogos to interesuje. Jestesmy w doskonalej sytuacji. Na rewolwery nie potrzebujemy pozwolen!!! A z kapiszonowych tak samo dobrze sie strzela jak z innych rewolwerow. Oczywiscie zostaje karabin i strzelba. Ostatnie zawody w Rembertowie pokazaly ze z bronia odprzodowa tez da sie bawic rownie dobrze. Co wiecej. Koledzy Czesi tez uwazaja ze takie strzelanie jest bardziej zblizone do tamtych realiow. To na poczatek. Potem mozna przeciez wystapic o pozwolenie na bron. Ale trzeba sie zajac strzelaniem.

MarekP
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Z czarnego prochu. Może nie tak szybko ale za to widowiskowo.



Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5760
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Obejrzałem niedawno bardzo kiepski western w doborowej obsadzie (nie wiem jak mogli zgodzic sie zagrać w takiej chale). Nazywa sie to "Szybcy i martwi" czy jakos tak. Oglądałem piąte przez dziesiąte, ale zdaję się, że u czarnego rewolwerowca dostrzegłem sprzęt o którym opowiadałem Cezaremu i Kapitanowi w zeszłym roku w Borowicy.
Myślę, że rzecz jest warta opisania, bo chyba niemal u nas nieznana (jeśli w ogóle).

A więc Ladies and Gentelmen przedstawiam wam:

Bridgeport Rig


czyli, po prostu, urządzenie lub sprzęt z Bridgeport, które zostało skonstruowane pod koniec XIX wieku, w celu szybkiego dobywania rewolweru. Było cenione wśród przedstawicieli prawa oraz wśród ludzi spod tego prawa wyjętych. Dziś również przyrząd ten cieszy się kultowym statusem wśród strzelców CAS i entuzjastów zabytkowej broni.

Jak to działa?
Bridgeport Rig, składa się z z dwupalczastej sprężyny, nitowanej do trochę łukowatej, prostokątnej, stalowej płytki. Ta z kolei jest przynitowana do pasa, a sercowate wycięcie w spreżynie pozwala na użycie przyrządu zarówno przez strzelców prawo jak i leworecznych.

Obrazek
Wersja próbna, wojskowa:
Obrazek
I cywilna:
Obrazek

Rewolwer, zmiast typowej śruby kurka ma śrubę zmodyfikowaną, która ma duży, płaski łeb o kształcie grzyba i poszerzony trzon, który wystaje około trzy czwarte cala nad szkielet broni.

Obrazek

Rewolwer może być wydobyty bardzo prędko, po prostu przez wysuniecie go do przodu z otworu.
Rewolwer może być też obrócony do góry bez wyjmowania go ze szczeliny, co umożliwia błyskawiczny strzał z biodra.

Obrazek
Obrazek

Historia
Bridgeport Rig został opatentowany w 1882 przez Louisa S. Flatau, szeryfa w hrabstwie Camp, w Teksasie.
Flatau przewidywał mocowanie swojego wynalazku przy pasie albo przy siodle. Ta podwójna, uniwersalna funkcja miała prawdopodobnie na celu umozliwienie podpisania kontraktu z wojskiem; i rzeczywiście, wynalazca otrzymał zamówienie z armii w ciągu kilku miesięcy od przyjęcia swojego patentu.
Wojsko wypróbowało 500 sztuk Flautau “pistol holders” wśród piechoty i jednostek kawaleryjskich stacjonujących na Południowym Zachodzie w roku 1883. Były one wytwarzane przez Bridgeport Gun Implement Company w Bridgeport, w stanie Connecticut.
Armia uznała Bridgeport Rig za niedoskonały, ponieważ rewolwery nie były odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i brudem (można to było łatwo stwierdzić bez zbędnych prób, ale wojskowi zawsze kierują sie dość swoiście pojętą logiką, coś jak nasi biegli :D )
Oczywiście, urzadzenia odrzucone przez wojsko znalazły się na rynku cywilnym jako demobil i spotkały się z dobrym przyjeciem na pograniczu, zwłaszcza wsród stróżów prawa jak i innych zawodowych rewolwerowców, którzy potrafili docenić szybkość dostepu do broni jaką oferował ten przyrząd.

Oryginalny Colt SAA wyposazony w Bridgeport Rig:
Obrazek
Obrazek

Teksanski ranger James B. Gillett, komendant policji w El Paso w 1880r, stosował podwójny Bridgeport Rig. O przyrządzie powiedział:
“ Zawsze nosiłem pistolet w kaburze przy pasie, i byłem przyzwyczajony do szybkiego dobywania broni z tej pozycji…Troche później, załozyłem pas obciązony dwoma Coltami, lecz bez żadnej kabury…I mogłem obracać pistoletem w górę albo w dół, w jednej chwili bron była w stanie spoczynku lub gotowa do błyskawicznego wykorzystania. Mogłem strzelać z pistoletów — chociaż nigdy nie musiałem — bez wyciągania ich, dokładnie tak jak niektórzy strzelają z otwartej kabury obrotowej."
The Bridgeport Gun Implement Company kontynuowało dochodową produkcję Flatau “pistol holder” w latach 90 XIX wieku, sprzedając urządzenie siodlarzom na Dalekim Zachodzie poprzez różne oddziały i domy dostawcze.
Zdjęcia z epoki i rózne zapiski wskazują, że Bridgeport Rig był używany przez przedstawicieli prawa jeszcze we wczesnych latach dwudziestego wieku.
Obecnie Bridgeport Rig cieszy się popularnością wśród strzelców CAS i kolekcjonerów zabytkowej broni . Niewiele oryginalnych urządzen zachowało się do dziś, a ceny istniejących idą w tysiące dolarów.

I jeszcze jeden oryginał:
Obrazek
Obrazek

Jak widać oba egzemplarze są/były niklowane. Pozostałe cztery jakie widziałem również. Najbardziej ekstremalny miał uciętą dla lepszego balansu lufę i oberżnięty przód osłony spustu. Muszkę dorobiono nową z... połówki srebrnego peso :) . Niestety nie zachowały mi się zdjęcia :/ Wracając do tego niklu - najwyraźniej czarna broń była odpowiednia jedynie dla ciemnych poganiaczy mułów, zbzikowanych kopaczy złota czy innych zbieraczy bawolego nawozu. Colty prawdziwych desperados - bywalców saloonów, szulerni i burdeli musiały się świecić, jakoby psu jajca... ;)

Ten ostatni zestawik kosztował $14500 i, zdaje się, znalazł nabywcę (jak kto ciekaw, to okładziny są gumowe).

Tu jest strona po angielsku, można obejrzeć filmik (jest też na YouTube), mozna tam też nabyć replikę, za jedyne 200 baksów :D .
http://bridgeportrig.com/
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Colty prawdziwych desperados - bywalców saloonów, szulerni i burdeli musiały się świecić, jakoby psu jajca... ;)
Z tym masz racje.Jak sie ogląda broń z epoki zwłaszcza nalężącą do znanych zabijaków to prawie zawsze jest to broń chromowana(niklowana?). I do tego z białymi okładzinami z kości słoniowej.

Wynalazek który pokazałeś-ciekawy ale myślę wyćwiczony gunfighter wyciągał broń z kabury równie szybko.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kowboje”