Kammerlader

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
TOMEK.44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1450
Rejestracja: 19 września 2004, 22:26
Tematy: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ TORUŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TOMEK.44 »

cierpliwosci,nie jestesmy dla fabryki partnerem strategicznym,trwaja rozmowy i ustalanie ilosci odbiorczej zarowno w kraju jak i za granica,to wszystko ma wplyw na kalkulacje ceny koncowej
teraz wykonywane sa jeszcze kolby i rowniez nie mamy jeszcze na nie ceny
Awatar użytkownika
Lesterasalas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 11 listopada 2007, 12:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lesterasalas »

Witam Wszystkich,

Na tej części forum jestem nowy, jednak śledze ten wątek od dawna. Chylę czoła przed Waszym uporem i determinacją, gratuluję pomysłu, przede wszystkim jednak tego, że nie kończy się na czczych opowiastkach.
Czy wiadomo już coś więcej w kwestii podjęcia wykonania replik? Czy są jakieś wiadomości co do kalkulacji etc? Czy sen o ogólnodostępnym kammerladerze się spełni?

Pozdrawiam
Aleksander
Si vis pacem, para bellum.
cezary.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 405
Rejestracja: 12 września 2005, 13:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Puszcza Stromecka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cezary.pl »

Witajcie

Prace nad replikami trwają i są na etapie dopieszczania szczegółów części metalowych.

Nastąpił natomiast zastój w budowie kolb, stolarz, który deklarował wykonanie tej części projektu zrezygnował z pracy po wykonaniu jednego jej egzemplarza.

W tym tygodniu zaprezentuję nowe pasy nośne, które wykona firma SI Noma z Warszawy.

Cena karabinu jeszcze nie jest ostatecznie ustalona, ale tanio nie będzie.

Dziś kol. Ob. Lech trochę zaszalał koło kammerladera z aparatem fotograficznym, może zamieści coś ze swej pracy? ;)

Pozdrawiam
Cezary
cezary.pl
"Za wolność naszą i Waszą"
Awatar użytkownika
ob.Lech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 574
Rejestracja: 02 czerwca 2007, 19:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ob.Lech »

Proszę bardzo.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nam strzelać nie kazano...
...my to po prostu lubimy.
thegenerat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 976
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: thegenerat »

Jestem pod wielkim wrazeniem projektu. Moze jakis filmik tez zmontujecie na youtube. Jak sie laduje jak strzelacie itp. Chetnie bym obejrzal.
Load on Sunday
shoot all week long
Awatar użytkownika
yho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 18 marca 2008, 07:57
Tematy: 34
Lokalizacja: IŁAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yho »

Ciekawy ten K. Nawet śrubki ma odpowiednie ! Lewa burta czarne - prawa burta złote (przedostanie zdjęcie - mocowanie muszki). A później to już będzie tylko gorzej :diabel: Zazwyczaj prototypy kosztują kilkadziesiąt razy tyle co wyrób i są dopieszczane przez konstruktorów osobiście. Potem "chińczykopodobni" ludkowie klepią to masowo. Jak by mi firma (na literę H.) przysłała coś z takimi śrubkami to bym sobie poużywał :-) Jeżeli równierz wewnątrz ten Kamer składa się z przypadkowo uchwyconych przez montowacza elementów, to cieszcie się, że żyjecie :kosci: Ale coż, żywot "oblatywaczy" jest piękny, ale niekoniecznie długi. A cena... no cóż niska nie będzie, to pewne, ale czy sensowna (nie chciałbym tego oddawać od razu po zakupie do tuningu do Rusznika) ?

W temacie kolb - na forum wiatrówkowym są ludzie mający opanowane cyzelowanie pięknych obsad maszyną CNC.
Obrazek
Obrazek
A to kolejni (zasadniczo od Lamp, ale pewnie tańsi).
Obrazek

Tylko skąd wziąć dobre drewno ?


Moimi uszczypliwościami zanadto się nie przejmujcie - sam jestem konstruktorem :-) Obawiam się tylko, że PROJEKT K. może się okazać nierealizowanym na "masową" skalę. Robiąc prototyp w zasadzie nie liczymy się z kosztami. Jak coś nie wyjdzie, to jest powtarzane do skutku. Nie da się tego powtórzyć w tzw. produkcie - musi on mieć przewidywalną, akceptowalną cenę. Sam mam wiele prototypów, których produkcja jest nieopłacalna - brak odpowiedniej (taniej) technologii :-(


Projekt jak najbardziej popieram i z zapartym tchem podziwiam jak myśl przeradza się w ciało !
KS GARDA, Instruktor PZSS, Sędzia kl. I
Awatar użytkownika
Lemek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 264
Rejestracja: 31 lipca 2008, 15:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Garwolin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lemek »

Przepraszam że nie dodam nic konstruktywnego ale mam proste pytanie: ile sztuk zamierzacie ich zrobić?
I czy orientacyjna cena to 6 czy 16 tysięcy?
Popieram wasze działania chłopaki bo brakuje na naszym rynku replik broni naprawdę ciekawej!
Nie samymi Kentucky i Sharps'ami człowiek żyje!
Colt Navy .36
Awatar użytkownika
Waldek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 632
Rejestracja: 21 lipca 2003, 02:40
Tematy: 25
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Waldek »

Kolego YHO ,wybitny konstruktorze. przyjedź do Warki. Tu rozwiejesz swoje wątpliwości gdzie KAMERLADER ma muszkę (z tyłu, czy z przodu lufy). Przyjedź, a zobaczysz karabin wyprodukowany w polskiej fabryce broni w Radomiu. Jakoś żadna włoska manufaktura nie potrafiła Tego dokonać. Pamiętaj że przedmiotowy karabin był wykonywany pod ścisłym nadzorem specjalisty od szukania luzów w pasowaniu H7/h7. Poza tym tu załatwisz problem Pionek (tylko 30 km). Tu dowiesz się o niuansach Sharps-tulejka na poziomie dogodnym dla Ciebie. Tu, po wizycie u nas, przestaniesz się wstydzić i napiszesz skąd jesteś i kto jesteś.
Awatar użytkownika
yho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 18 marca 2008, 07:57
Tematy: 34
Lokalizacja: IŁAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yho »

Waldek pisze:Kolego YHO ,wybitny konstruktorze. przyjedź do Warki. Tu rozwiejesz swoje wątpliwości gdzie KAMERLADER ma muszkę (z tyłu, czy z przodu lufy). Przyjedź, a zobaczysz karabin wyprodukowany w polskiej fabryce broni w Radomiu. Jakoś żadna włoska manufaktura nie potrafiła Tego dokonać. Pamiętaj że przedmiotowy karabin był wykonywany pod ścisłym nadzorem specjalisty od szukania luzów w pasowaniu H7/h7. Poza tym tu załatwisz problem Pionek (tylko 30 km). Tu dowiesz się o niuansach Sharps-tulejka na poziomie dogodnym dla Ciebie. Tu, po wizycie u nas, przestaniesz się wstydzić i napiszesz skąd jesteś i kto jesteś.
Bardzo dziękuję za zaproszenie :one:
Przyjadę jak najszybciej będę mógł, czyli pewnie w przyszłym tygodniu.
Niestety, weekendy mam rodzinne, tak więc przybędę w jakiś normalny dzień tygodnia, oczywiście wcześniej dam znać na priva.

Gdzie KAMERLADER ma muszkę to już wiem :-) Po prostu nie za bardzo odróżniam muszkę od szczerbinki i stąd moja pomyłka. A konstruktorem, to jestem ale od elektroniki.

Pozdrawiam
KS GARDA, Instruktor PZSS, Sędzia kl. I
Strzemie
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 12:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kammerlader

Post autor: Strzemie »

Apel do osob bedacych bezposrednio zaangazowanych w temat repliki, moze ktos mi odpowie.
Muszka w tzw "naszej replice".... czy jest mozliwosc ustawiania na wybrane odleglosci strzalu? Orginal mial zasieg do 1100m - zobacz zawody w Belgii, malo tego, z opisu orginalu wynika,ze uzytkownik patrzac na cel poprzez przyzady celownicze mogl odczytac na muszce swoja odleglosc do celu?? Na zalaczonych zdjeciach wyglada dziwnie, tak jakby byla ustawiona na jedna odleglosc, a moze to tylko wadliwie zrobione zdjecie? Wiekszosc srub na pokazanej replice jest juz mocno "okaleczona", czy to wina kiepskiego metalu uzytego do produkcji, czy tez moze brak doswiadczenia w operowaniu srubokretem?
(Przepraszam za dziwny wyglad liter, sic!)
Strzemie
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 12:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kammerlader

Post autor: Strzemie »

Przepraszam za blad w mojej poprzedniej wiadomosci, oczywiscie chodzi mi o szczerbinke a nie o muske!!
Sorry za przejezyczenie!
Awatar użytkownika
kammarladdare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 341
Rejestracja: 03 marca 2008, 17:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalix-Nyborg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kammarladdare »

To wszystko o czym kolega pisze dotyczylo karabinu norweskiego. Replika, ktora zostala zrobiona dotyczy modelu szwedzkiego. Bylo o tym pisane na forum.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5759
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Dokładnie. Szwedzka wersja ma szczerbinkę w kształcie litery "L", w związku z czym możliwe są tylko dwa ustawienia odległości.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

Dokładnie. Szwedzka wersja ma szczerbinkę w kształcie litery "L", w związku z czym możliwe są tylko dwa ustawienia odległości.
a jakie?, lub na jakie... odległości?
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

Jeśli nadal szukacie stolarza co kolby robi to mogę pomóc
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”