BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: kapera »

Krist pisze:
Zgoda, ale instruktor ma obowiązek , a ja mam prawo znać jego uprawnienia....
Po pierwsze masz ściśle wykonywać polecenia związane z obsługą broni czy też podczas strzelania , obowiązkiem instruktora jest to że taki nowicjusz jak cały wszedł na strzelnicę tak cały ma wyjść nie robiąc szkód w swoim otoczeniu . Jeżeli korzystasz z lekcji instruktora to swoje wydumki czy widzimisię zostawiasz za bramą , zdajesz się na jego zasób wiedzy i umiejętności .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Krist
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 05:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: Krist »

kapera pisze:
Krist pisze:
Zgoda, ale instruktor ma obowiązek , a ja mam prawo znać jego uprawnienia....
Po pierwsze masz ściśle wykonywać polecenia związane z obsługą broni czy też podczas strzelania , obowiązkiem instruktora jest to że taki nowicjusz jak cały wszedł na strzelnicę tak cały ma wyjść nie robiąc szkód w swoim otoczeniu . Jeżeli korzystasz z lekcji instruktora to swoje wydumki czy widzimisię zostawiasz za bramą , zdajesz się na jego zasób wiedzy i umiejętności .
Masz rację w tym co piszesz i ja to wiem, ale problem jest w tym, że instruktorzy działają niestety niejednolicie. Ich wymagania co do przestrzegania przepisów (widuję odstępstwa u wszystkich) są bardzo zróżnicowane. Dlatego pomyślałem, że gdyby opublikować w punktach zasady postępowania instruktorów, a nie tylko strzelców, to miałoby to wpływ również na bezpieczeństwo na strzelnicy.
Nawet w wojsku są przecież regulaminy dla żołnierzy i dla kadry. Co jest więc dziwnego w tym, że chciałbym wiedzieć jak prawidłowo powinien postępować instruktor? To, że ma pilnować porządku, jest oczywistym, ale wszyscy powinni wiedzieć w jaki sposób to robić powinien.
Widzę, że to jest jakieś tabu, ale ja je w takim razie złamię. Potrzebuję tylko nieco czasu aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: kapera »

Regulaminy strzelnicy , bezpieczeństwo w sporcie strzeleckim , regulaminy strzelań , bezpieczne posługiwanie się bronią , technika celnego strzelania . Na tym bazuje instruktor , ma to przekazać kursantowi i tyle w jego zakresie . Musi wymagać ścisłego podporządkowania się nowicjusza gdyż jest jednocześnie prowadzącym strzelanie i bierze odpowiedzialność za to co się w tym czasie dzieje , wiadomo że przyszły strzelec - zawodnik te nawyki które nabędzie na początku swojej przygody strzeleckiej będą rzutować na jego prawidłowe zachowanie się w późniejszym czasie podczas używania broni .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: mkl1 »

Krist pisze: Widzę, że to jest jakieś tabu, ale ja je w takim razie złamię. Potrzebuję tylko nieco czasu aby tego dokonać.
To nie tabu, więc przełam i napisz.
Może się przyda następnym instruktorom :651:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: variag »

że chciałbym wiedzieć jak prawidłowo powinien postępować instruktor? To, że ma pilnować porządku, jest oczywistym, ale wszyscy powinni wiedzieć w jaki sposób to robić powinien.
Widzę, że to jest jakieś tabu, ale ja je w takim razie złamię.
A co w przypadku gdy trening prowadzi prowadzący strzelanie nie będący instruktorem?
Będziesz sprawdzał licencje i patenty strzeleckie u trenujących i każesz w przypadku ich braku prowadzącemu wyrzucać ludzi ze strzelnicy?
Potrzebuję tylko nieco czasu aby tego dokonać.
Pytanie: po co?
Chcesz wymusić na kolegach po lufie zapisywanie się do klubów, robienie patentów, licencji itp?
Bo praca instruktora na strzelnicy jest odpłatna, ma jakąś tam stawkę za godzinę swoich usług, niekiedy nawet dość wysoką. Bo uczy strzelać. Zaś prowadzący strzelanie robi to co robi na strzelnicy nieodpłatnie.
Czy po prostu z nudów szukasz dziury w całym?
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Szaddam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: Szaddam »

Panowie!
Tytuł wątku brzmi : "BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>"
i ma to być temat, w którym świeżaki doczytają jak bezpiecznie i bezproblemowo korzystać z CP.
A tu pojawiają się wpisy raz, że nie na temat, dwa - bardziej filozoficzne, niż praktyczne. Darujcie już sobie, proszę!
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: variag »

"BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>"
I niech tak zostanie.
Chcecie stworzyć poradnik dla strzelca "co wolno instruktorowi strzelectwa i prowadzącemu strzelanie", to załóżcie nowy temat. Tu tylko stworzył się chaos. A instruktor i prowadzący strzelanie skoro mają takie uprawnienia to zapewne wiedzą co robić na strzelnicy lub osi strzeleckiej i bez takiego poradnika lub "regulaminu".
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Krist
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 05:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: Krist »

variag pisze:
"BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>"
I niech tak zostanie.
Ty zaś na siłę starasz się stworzyć poradnik dla strzelca "co wolno instruktorowi strzelectwa i prowadzącemu strzelanie". Skoro mają takie uprawnienia to zapewne wiedzą co robić na strzelnicy lub osi strzeleckiej.
Straszne z was gamonie :-)) Przecież zachowanie instruktora wpływa przede wszystkim na bezpieczeństwo strzelców, jak ich samych. A jest to przede wszystkim gwarantem bezpieczeństwa na strzelnicy. Te odpowiedzi nie świadczą dobrze o ich autorach, bo albo jest to jakaś kilka, albo macie panowie problem w czytaniu ze zrozumieniem.
Czytałem na tym forum wiele różnych wątków i jest tam wyjątkowo dużo wpisów zupełnie nie na temat, a nawet można spokojnie stwierdzić, że bardzo często wręcz idiotycznych.
Moje pytanie zaś jest bardzo konkretne i na temat. Jakoś też dziwnym trafem nie można nigdzie znaleźć w Internecie przepisów na interesujący mnie temat. Skoro tak, to zdobędę je inną drogą i uzupełnię ten wpis, bo uważam, że informacja taka powinna się w nim znaleźć. A to, że instruktorzy, którzy są na tym forum nie chcą się wypowiedzieć świadczy tylko źle o nich samych.
I to tyle na razie w tym temacie.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: variag »

Przecież zachowanie instruktora wpływa przede wszystkim na bezpieczeństwo strzelców, jak ich samych. A jest to przede wszystkim gwarantem bezpieczeństwa na strzelnicy. Te odpowiedzi nie świadczą dobrze o ich autorach, bo albo jest to jakaś kilka, albo macie panowie problem w czytaniu ze zrozumieniem.
Kolego, czy ty potrafisz zrozumieć że nie zawsze na strzelnicy jest instruktor strzelectwa sportowego lub dynamicznego? A jakie obowiązki spoczywają na prowadzącym strzelanie znajdziesz tutaj:
http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 234&type=1
Czytaj i analizuj sobie do woli.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: kewalsPL »

Krist pisze:Jakoś też dziwnym trafem nie można nigdzie znaleźć w Internecie przepisów na interesujący mnie temat. Skoro tak, to zdobędę je inną drogą i uzupełnię ten wpis
Najprościej zrób kurs instruktora i tam Ci wszystko powiedzą :idea: . Ja od połowy lat 80 byłem instruktorem do zmiany przepisów na początku 21 wieku. Nie chciało mi się robić na nowo wszystkich papierków i teraz idąc na strzelnicę słucham poleceń osób odpowiedzialnych za strzelanie lub nie wchodzę na strzelnicę wcale. Nie ma chyba nic prostszego jak się podporządkować lub zrezygnować ze strzelania :568: , inaczej Cię prowadzący będzie musiał wyprosić. To raczej nie podlega dyskusji...
Krist
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 05:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: Krist »

Marek- pisze:Bo coś czujemy ze pytanie ma drugie dno, pewnie któryś z instruktorów lub prowadzących strzelanie cie pogonił bo mu podpadłeś i szukasz dziury w całym.
Po pierwsze ma być bezpiecznie i jak uzna że łamiesz zasady bezpieczeństwa lub regulamin strzelnicy, może cię wywalić i juz bo to on odpowiada za życie swoje twoje i innych.
Znam takiego który lał w mordę jak mu się gamoń z bronią odwrócił do tylu i jakoś nikt się nie poskarżył, pewnie dlatego ze był skuteczny i tyle ludzi wyszło co weszło gdy on prowadził strzelanie czy był instruktorem.
Jak chcesz dokładnie zgłębić tą wiedzę to zapisz się na stosowny kurs.
JAKIMŚ CUDEM NIE ZAUWAŻYŁEM TEGO WPISU WCZEŚNIEJ, ODPISUJĘ WIĘC DOPIERO TERAZ.

Otóż nie masz racji, jak i poprzednicy zresztą, bo moje pytanie miało na celu właśnie bezpieczeństwo, a gdyby taki krewki 'instruktor' trafił na mnie, to byłby to jego ostatni dzień pracy, oraz posiadania uprawnień. Instruktorzy nie mogą postępować jak im się tylko podoba, bo takie postępowanie rodzi właśnie NIEBEZPIECZEŃSTWO. W Polsce jest taki syf wszędzie głównie z powodu głupoty ludzi, bo nie nie znają przepisów i nie potrafią dochodzić swoich praw. Jeśli idziesz na strzelnicę i za nią płacisz (utrzymujesz jej pracowników) to należy Ci się również odpowiednia obsługa za te zapłacone pieniądze. I to tak, jak psu kość. Prawda? Jednak żeby można było czuć się tam swobodnie i bezpiecznie, to właśnie PRZEPISY obowiązujące na strzelnicy powinny być przede wszystkim spójne i przejrzyste. Również i te dotyczące pracy instruktorów, którzy powinni być przede wszystkim pomocni, a nie zabawiać się w obozowych kapo. Jeśli każdy instruktor interpretuje przepisy po swojemu, to nie ma mowy o żadnym porządku, a jest całkiem na odwrót. Niestety, ale zauważyłem, że tak się dzieje i dlatego zainteresowałem się tym tematem. Tak jak napisałem wcześniej- zakres obowiązków instruktora powinien być również podany dla wszystkich w tym poście, bo jeśli nie ma takich przepisów, to uważam, że powinny zostać jak najprędzej stworzone. Oczywiście najlepiej by było gdyby wszędzie były jednakowe, ale ze względu na różne warunki na strzelnicach nie jest to niestety możliwe. Jednak w obrębie jednej jest to nawet niezbędne i powinno mieć miejsce już od pierwszego szkolenia, a na osi strzeleckiej kończąc.
Niestety, będę musiał się w końcu wybrać do prezesa strzelnicy i z nim na ten temat porozmawiać, bo tutaj nie ma ludzi kompetentnych aby udzielić merytorycznej odpowiedzi jak widać, albo dobrej woli, żeby ten temat zamknąć jak należy. Będę wiec musiał zrobić to po uzyskaniu niezbędnej wiedzy i mam nadzieję, że oprócz mnie zainteresuje ta sprawa jeszcze parę osób.
Ot, choćby właśnie dla własnego bezpieczeństwa.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: Marek- »

Tak zrób, idź do prezesa i się poskarż to doskonały pomysł, szkoda że tak długo zwlekałeś.
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: hubertus »

Instruktorzy to większości wypadków ludzie rozgarnięci, piszę o tych którzy pracują na osiach, regulaminy strzelnicy też na ogół są ok., niestety nie obejmują wszystkich głupot jakie są w stanie zrobić świeżo upieczeni strzelcy CP. Katalog kretynizmów musiał by liczyć kilkadziesiąt stron, a i tak zapewne nie uwzględni wszystkich. Ludzie są naprawdę bardzo kreatywni. :)

Instruktor na osi jest pierwszym po bogu i nie należy z nim dyskutować, tylko wykonywać jego polecenia. Niestosowanie się do poleceń równa się opuszczeniu strzelnicy, co bardziej nienauczalni z reguły dostają tzw wilczy bilet – zakaz wstępu na strzelnicę. I tego należy się trzymać.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: mkl1 »

Masz racje, popieram Marka...
IDź do prezesa i się poskarż...
Jeżeli facet(prezes) ma jaja) to Ci powie, żebyś "spadał" ( może to powie ładniej...)
Instruktor a także prowadzący strzelanie ma ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO na strzelnicy, a nie przestrzegających tego głównego przepisu (patrz regulamin strzelnicy o zachowaniu bezpieczeństwa,którego to znajomość podpisujesz..) instruktor/prowadzący strzelanie ma PRAWO USUNĄĆ z osi , a nawet ze strzelnicy.
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BEZPIECZNA OBSŁUGA I STRZELANIE Z BRONI CP. <PORADNIK>

Post autor: Toost »

Pół roku temu poinformowałeś, że złamiesz tabu i dowiesz się jakie uprawnienia ma instruktor. Póki co wymyśliłeś jedynie, że pójdziesz do prezesa. Pewnie za kolejne pół roku ustalisz adres gdzie urzęduje.
Walcz chłopie, walcz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”