Celność CZ TS-2.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: bezduszny »

duber pisze: 14 kwietnia 2024, 18:55 Po pierwsze, problem książkowy...logiczne że skoro strzela za wysoko to regulacja,nie ma to kupić przyrządy z regulacją
Co tu więcej wymyślać,szkoda ze te "instruktorzy" na to nie wpadły
Może tak przed zakupem dać komuś innemu do weryfikacji .... czy i jemu też będzie tak szło w dół ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: muczacz »

bezduszny pisze: 14 kwietnia 2024, 21:53
duber pisze: 14 kwietnia 2024, 18:55 Po pierwsze, problem książkowy...logiczne że skoro strzela za wysoko to regulacja,nie ma to kupić przyrządy z regulacją
Co tu więcej wymyślać,szkoda ze te "instruktorzy" na to nie wpadły
Może tak przed zakupem dać komuś innemu do weryfikacji .... czy i jemu też będzie tak szło w dół ?
Krzysztof60 pisze: 14 kwietnia 2024, 12:33 Strzelało dwóch instruktorów i tak samo . Z podpory czy bez nie ma znaczenia. Obliczę jeszcze o ile podnieść szczerbinę. Odkręcę i podłożę pasek z wkładki teflonu i zobaczymy. Jak będzie Ok to wymiana na regulowaną.
przecież dał i im wyszło tak samo
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: bezduszny »

Gdzieś mi umknął ten wpis...
No to naprawa na gwarancji (bo tak ma nie strzelać) albo nowe przyrząd.
Temat wyczerpany.


.... teraz można spamować ;laughing:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: muczacz »

bezduszny pisze: 14 kwietnia 2024, 22:08 Gdzieś mi umknął ten wpis...
No to naprawa na gwarancji (bo tak ma nie strzelać) albo nowe przyrząd.
Temat wyczerpany.


.... teraz można spamować ;laughing:

oddanie do reklamacji nic nie da poza zablokowaniem pistoletu na kilka tygodni , skoro jest sprawny i strzela to nikt nie będzie w nim nic naprawiał , kolega dostanie opinię na piśmie że pistolet jest Ok i zalecenie aby wymienił indywidualnie przyrządy celownicze do swojego oka i tyle

ja jednak dalej bym za sprawdzeniem celności na 10-15m
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 135
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: ravkill »

duber pisze: 14 kwietnia 2024, 17:14 A co ten kolega tak zmienia te cz?
Próbuje do skutku znaleźć tą dobrą ?
:piwo:
A ja tam nie narzekam, kupiłem jego "pierwszą", najlepiej odpieszczoną i zapewne z największym przelotem (ze 2 K. może..)
Kolega po prostu zmienia, bo jest singlem i ma za co... z 30 giwerek już zmienił, więc TS nie jest wyjątkiem.
A czemu? z mojej mu zawsze jeden do 2 strzałów na 10 gdzieś uciekało... i stwierdził że "giwera"... Mi tam uciekają z dychy
wszystkie, wiec za bardzo mi to nie przeszkadza, bardziej mnie martwię te 2 na 10 co uciekły i trafiają w 10...
2gą ts kupił, bo stwierdził że źle zrobił, że mi pierwszą sprzedał. Ale kupił "za tanią" , bo silver... więc zatęsknił
za półką i zamówił jeszcze Bronza... JAk mu bronza dowieźli, musiał się pozbyć silvera, bo za dużo kapuchy kosztuje
bronze.. . A w międzyczasie miał jeszcze chyba jakąś... , a cholera wie kiedy i komu opchnął...

Muszę do Niego zadzwonić, może mu się coś znudziło, ale boję się, bo kasy mało i trzeba węgiel na zimę kupić....
A on może z jakąs promocją wyskoczyć, i będzie problem..

Tak, czy siak, Koledzy z Gwardii ZG, powinni być zadowoleni, bo chyba 1/4 klubu, doposażył..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8559
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 42
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: duber »

Kurde ja też czasem na Gwardię jadę :roll:
Muszę go namierzyć :-D
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8559
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 42
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: duber »

mari0 pisze: 14 kwietnia 2024, 21:34 @duber

Bo pewnie te instruktory robiły weekendowy kurs online u Pauli :-D
Przynajmniej jest z czego się pośmiać na FB
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: bezduszny »

muczacz pisze: 14 kwietnia 2024, 22:12 oddanie do reklamacji nic nie da poza zablokowaniem pistoletu na kilka tygodni , skoro jest sprawny i strzela to nikt nie będzie w nim nic naprawiał , kolega dostanie opinię na piśmie że pistolet jest Ok i zalecenie aby wymienił indywidualnie przyrządy celownicze do swojego oka i tyle
Nie prawda.
Nikt na gwarancji nie będzie Ci kazał kupować coś "za swoje". Skoro nie da się go ustawić mechanicznie to coś jest nie tak... i od tego jest serwis i gwarancja.
Nie będzie pistoletu kilka tygodni ? No tak niestety może być.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8559
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 42
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: duber »

Ja i tak dałbym jeszcze dla kilku doswiadczonych osób do strzelenia z niej
Kurde jaka to może być wada aby tak "znosilo"
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: bezduszny »

Jak mimo wszystko strzela powtarzalnie tylko za nisko, to uszkodzone lub źle zamontowane przyrządy celownicze.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7553
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: LARPAK »

Jak jest to sprawdzić fabryczną kartę przystrzelania i zajrzeć do instrukcji.
W instrukcji do TS jaką mam na dysku jest wzmianka bodajże o przystrzelaniu na 25 m, ale też o tym co trzeba zrobić w celu regulacji i jest tam napisane, że szczerbinę się wymienia.

Więc teraz bym się skupił na tym jaka jest wysokość szczerbiny w przedmiotowym egzemplarzu oraz innych, które strzelają prawidłowo bo może w fabryce założyli nie tą albo gdzieś po drodze sklep wymienił (różne rzeczy się zdarzają).
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1138
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Mateusz70 »

Szczerbinę i muszkę standardowo wymienia się wedle uznania. Proponuję nie kombinować, tylko zajrzeć na strony sklepów, które mają te części. Linki podesłałem w którymś z powyższych postów.
Z drugiej strony, nie można twierdzić, że regulacja przyrządów poprawi coś w kwestii skupienia. O tym chyba nadal nic nie wiemy.
Zajrzałem wczoraj też do jednej instrukcji, chwalonego powszechnie pistoletu MAG. I tam jest opisane przystrzeliwanie tej broni. Praktycznie broń przechodzi ten punkt jako celna, gdy 3 przestrzeliny są w okręgu o średnicy 15 cm a czwarta ma wyraźny odskok. I to z podpartej broni. Zwyczajnie powinny wszystkie 4 wejść w okrąg 15 cm, ale jeden odskok jest jak wynika z instrukcji tolerowany. Odległość od punktu kontrolnego ma być do 5 cm.
Jeśli w CZ TS-2 byłoby podobnie, to wiele wyjaśnia. Podobnie jak zrozumiałe wydają się głosy, że z pistoletu bojowego nie da się celnie strzelać do tarczy.
Natomiast, jeśli w innym modelu CZ dają tarczę z przystrzelania, z której wynika, że odskok to może i jest, ale mniej więcej wszystko weszło w 5 cm, licząc wedle kalibromierza 9 mm, to mamy zupełnie inną sytuację.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: bezduszny »

Ale nie chodzi o skupienie...
ale o powtarzalne trafianie znacznie poniżej punktu celowania przy różnych strzelcach.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 332
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: PANPADRE »

bezduszny pisze: 15 kwietnia 2024, 07:54 Jak mimo wszystko strzela powtarzalnie tylko za nisko, to uszkodzone lub źle zamontowane przyrządy celownicze.
Co racja, to racja. Nie wiem co się z ludźmi dzieje, co się z nimi porobiło. Ludzie dostają histerii, że ich nowy pistolet prosto z pudełka nie strzela tak jakby oni chcieli. Pytają się czy można cos wyregulować, aby nie stracić gwarancji !!! Nie wiedzą, że można do pistoletu zamontować regulowaną szczerbinkę (jak ten nie ma), można zamontować wyższą lub niższą muszkę, tak w miarę potrzeb. Co się z tymi ludźmi dzieje, kiedyś nie mieli takich problemów i to jeszcze całkiem niedawno. Ludzie nie wiedzą, że nowy pistolet trzeba jakoś dostosować pod siebie, pod swoje preferencje czy wymagania.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1138
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Celność CZ TS-2.

Post autor: Mateusz70 »

Chodzi o kwestię celności, w skład której wchodzi też skupienie. Bardzo ciekawa historyjka obrazowa pojawiła się niedawno w innym temacie niniejszego forum. Tam akurat nietrafiona, bo nie było tak, jak sugerowała, ale prawda, że jeden drugiego nie czyta.
Szczerbinka regulowana może mieć zastosowanie. Trudno - znowu podpowiem, że powyżej zamieściłem linki do sklepów, gdzie takie szczerbinki i zestawy szczerbinka - muszka sprzedają. Bo wymiana na wysoką szczerbinkę regulowaną wymaga wymiany muszki. Przy okazji, jeśli muszka jest tak wciśnięta, że wytrzymuje kontrolę zamocowania przez oddziaływanie na nią siłą 160 N, to powodzenia z podgrzewaniem zamka opalarką, celem demontażu. Nie wiem, co na to warunki gwarancji.
Często jest tak, że ktoś zbyt mocno ściska pistolet i wtedy przestrzeliny muszą iść niżej. Jak ciągle ściska, to drżą mu dłonie, więc sieje po tarczy. - Instruktorzy również mają różne przekonania względem siły trzymania broni ...
Druga sprawa, kwestia widzenia ... Co dla jednego jest dobrze ustawione, to dla innego może nie być.
Trzecia rzecz, kwestia amunicji. Czasem daje siewnik.
Za wymianę przyrządów brałbym się na koniec, po wykluczeniu "błędów strzelca" i niedostosowanej amunicji.
Powtórzę jednak, ten model pistoletu sprawia problem już kolejnemu strzelcowi. Może on jest OK ... dla mistrzów.
Trzeba kupować coś, co jest w miarę łatwe w obsłudze, jeśli nie jest się mistrzem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”