Recepty a WPA i Badania

Moderator: Moderatorzy WBP

TattooKid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2024, 05:18
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Recepty a WPA i Badania

Post autor: TattooKid »

Witam przychodzę z takim pytaniem ponieważ nie mogę wyszukać konkretnej informacji.Mianowicie chodzi o to iż zacząłem interesować się strzelaniem i naprawdę się mocno wkręciłem i tak jak każdy chciałbym uzyskać pozwolenie do celów sportowych,zdrowy na umyśle jestem żadnych uzależnień i tym podobnych ale przez jakiś czas stosowałem medyczna marihuanę na dolegliwości w postaci migren i bólu stawów które okazało się że towarzyszyły chorej tarczycy aktualnie stosuje leki na tarczycę ale ślad po medycznej marihuanie został w postaci zarejestrowanych recept w ikp.I jak to wkoncu jest ponieważ nie mogę znaleźć jednostajnej odpowiedzi jedni piszą że zarówno psychiatra,lekarz jak i WPA mają wgląd w recepty a inni że takiego wglądu nie mają.Co w wypadku jeśli ten wgląd mają to czy mogę starać się o pozwolenie czy też jestem skreślony z góry.Tak wiem można powiedzieć że sam sobie strzeliłem w kolano aczkolwiek nie przypuszczałem że przygoda z strzelectwem tak bardzo mnie nakręci.Pozdrawiam wszystkich :-D
Awatar użytkownika
arconi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 132
Rejestracja: 29 grudnia 2021, 18:12
Tematy: 7
Lokalizacja: Azja Zachodnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Recepty a WPA i Badania

Post autor: arconi »

TattooKid pisze: 11 kwietnia 2024, 16:45 chciałbym uzyskać pozwolenie do celów sportowych,zdrowy na umyśle jestem żadnych uzależnień i tym podobnych
Idź więc i zrób badania.
Na ich podstawie lekarz musi wydać orzeczenie, czy należysz / nie należysz do osób wymienionych w art.15 ust 1. pkt 2 i 4 UOBiA.
A co tam w tych punktach stoi, to sobie wcześniej doczytaj.
I nie słuchaj takich "co to się znają". Słabo się znają i guzik wiedzą.
...na świat patrzył za mnie mannlicher. (W. Broniewski)
TattooKid
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2024, 05:18
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Recepty a WPA i Badania

Post autor: TattooKid »

[/quote]
Idź więc i zrób badania.
Na ich podstawie lekarz musi wydać orzeczenie, czy należysz / nie należysz do osób wymienionych w art.15 ust 1. pkt 2 i 4 UOBiA.
A co tam w tych punktach stoi, to sobie wcześniej doczytaj.
I nie słuchaj takich "co to się znają". Słabo się znają i guzik wiedzą.
[/quote]

Czyli rozumiem że normalnie otwarcie powiedzieć o tym fakcie?
Nie chciał bym być skreślony z posiadania przez lek który w tamtym okresie mi pomagał.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Recepty a WPA i Badania

Post autor: muczacz »

myślę że stosowanie leczniczej marichuany przepisanej przez lekarza nie skreśla drogi do pozwolenia na broń , są mocniejsze środki przeciwbólowe niż marichuana i jakoś to nikomu nie wadzi , jak się lekarz nie zapyta to się nie wyrywaj przed szyk z tymi informacjami , jak zapyta czy brałeś narkotyki to powiedz zgodnie z prawdą że nie bo brałeś lek w postaci marichuany ale on o tym już nie musi wiedzieć
teer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2023, 06:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Recepty a WPA i Badania

Post autor: teer »

Decyzje lekarzy nie zawierają uzasadnienia, a choć dokumentacja jest sporządzana, a i możliwość odwołania się istnieje – to lepiej jej nie testować.
W rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2005 r. w sprawie wykazu stanów chorobowych i zaburzeń funkcjonowania psychologicznego wykluczających możliwość wydania pozwolenia na broń i rejestracji broni (Dz. U. z 2006 r. Nr 2, poz. 14) masz "WYKAZ STANÓW CHOROBOWYCH I ZABURZEŃ FUNKCJONOWANIA PSYCHOLOGICZNEGO WYKLUCZAJĄCYCH MOŻLIWOŚĆ WYDANIA POZWOLENIA NA BROŃ I REJESTRACJI BRONI":
1) organiczne zaburzenia psychiczne włącznie z zespołami objawowymi;
2) zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych, z wyłączeniem palenia tytoniu;
3) schizofrenia, zaburzenia typu schizofrenii (schizotypowe) i urojeniowe;
4) zaburzenia nastroju (afektywne);
5) zaburzenia nerwicowe lękowe, obsesyjno-kompulsyjne, dysocjacyjne, pod postacią somatyczną;
6) przewlekająca się reakcja na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne;
7) przewlekłe zaburzenia behawioralne związane z zaburzeniami fizjologicznymi i czynnikami fizycznymi z wyłączeniem dysfunkcji seksualnych niespowodowanych zaburzeniem organicznym ani chorobą somatyczną;
8) zaburzenia osobowości;
9) zaburzenia nawyków i popędów;
10) zaburzenia preferencji seksualnych (transwestytyzm fetyszystyczny, ekshibicjonizm, oglądactwo, pedofilia, sadomasochizm);
11) upośledzenie umysłowe;
12) całościowe zaburzenia rozwojowe;
13) zaburzenia zachowania i emocji rozpoczynające się zwykle w dzieciństwie i wieku młodzieńczym.
Migreny, itp. nie powinny stanowić problemu. Ale jak lekarz zapyta o używanie narkotyków, to odpowiedz zgodnie z prawdą (jak się domyślam: "Nie") – używałeś leków, a nie narkotyków. Jak zapyta o substancje psychoaktywne... Konopie/THC, same w sobie, są substancją odurzającą, a w teorii lekarz może chcieć zbadać, czy nie występują u Ciebie "zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych" (patrz powyżej).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”