AK zamiek znacznik?

Moderator: Moderatorzy WBP

qwert_2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 01 kwietnia 2017, 23:07
Tematy: 44
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

AK zamiek znacznik?

Post autor: qwert_2017 »

W karabinach AK zamek nie zostaje w tylnym położeniu po ostatnim strzale. Jak na strzelnicy bezpiecznie zostawić rozładowany AK? Jak włożyć znacznik do komory na strzelnicy po zakończeniu strzelania? Po prostu odciągacie dźwignię, wkładacie znacznik i domykacie dźwignię?
Awatar użytkownika
Bergarowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 lipca 2022, 18:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: Bergarowicz »

normalnie, po ostatnim strzale zrzucasz magazynek i oddajesz strzał kontrolny i wsio, nikt normalnie na strzelnicy nie wymaga znacznika ( poza niektórymi zawodami ) przynajmniej ja się z takimi strzelnicami nie spotkałem. A jak już trafisz na nadgorliwca to po strzale kontrolnymi, odciągasz lekko suwadło i wkładasz np. żyłke do komory.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 770
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: muczacz »

qwert_2017 pisze: 07 kwietnia 2024, 19:47 W karabinach AK zamek nie zostaje w tylnym położeniu po ostatnim strzale. Jak na strzelnicy bezpiecznie zostawić rozładowany AK? Jak włożyć znacznik do komory na strzelnicy po zakończeniu strzelania? Po prostu odciągacie dźwignię, wkładacie znacznik i domykacie dźwignię?
bez magazynka żaden AK nie zostaje w tyle , z magazynkiem w zależności jaki masz magazynek , plastikowe i niektóre metalowe mają obniżony dynks w magazynku i zamek nie zostaje w tyle , niektóre Ori mają dynks podwyższony i zamek zostaje w tyle i te biorę na zawody
qwert_2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 01 kwietnia 2017, 23:07
Tematy: 44
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: qwert_2017 »

Na strzelnicy, gdzie strzelam, wymagają włożenia znacznika w komorę. Czyli po ostatnim strzale wypinam magazynek, oddaję strzał kontrolny, odsuwam dźwignię , wkładam znacznik i dosuwam dźwignię?
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 770
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: muczacz »

więc jeżeli masz zamek w tylnym położeniu bo taki masz magazynek , wkładaj znacznik , wypnij magazynek , oddaj strzał kontrolny który nie nastąpi i po problemie
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: krzychu22lr »

muczacz pisze: 07 kwietnia 2024, 20:16 plastikowe i niektóre metalowe mają obniżony dynks w magazynku i zamek nie zostaje w tyle , niektóre Ori mają dynks podwyższony i zamek zostaje w tyle i te biorę na zawody
Raczej na odwrót: NIEKTÓRE metalowe (jugosłowiańskie) i plastikowe (najczęściej samoróbki z druku 3D) mają występ na donośniku, który będzie zatrzymywał zamek w tylnym położeniu. Znaczna większość magazynków AK (wojskowych, komercyjnych, metalowych, z tworzywa) nie zatrzyma zamka w tylnym położeniu.
qwert_2017 pisze: 07 kwietnia 2024, 20:37 Na strzelnicy, gdzie strzelam, wymagają włożenia znacznika w komorę. Czyli po ostatnim strzale wypinam magazynek, oddaję strzał kontrolny, odsuwam dźwignię , wkładam znacznik i dosuwam dźwignię?
Nic nie dosuwasz - jeśli masz poprawnie działający AK to samo puszczenie dźwigni napinacza powinno spowodować powrót zamka (suwadła) w przednie położenie. Oczywiście zamek nie będzie zaryglowany ("dosunięty" do końca) bo masz wystający z komory znacznik, ale o to przecież chodzi.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: sql »

No przy czym zrzucanie suwadła na flagę bezpieczeństwa jest bardzo złym pomysłem - łatwo w ten sposób połamać plastik i dodatkowo mieć problem z koniecznością wypchnięcia trzpienia flagi z komory nabojowej/lufy. Znacznie lepiej odpiąć magazynek, rozładować, oddać strzał kontrolny, a potem odciągnąć suwadło, włożyć flagę i delikatnie odprowadzić suwadło ręką, aby sprężyna zablokowała się na fladze.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: krzychu22lr »

Przecież nie musisz odciągać tego suwadła do samego końca, ot tyle, żeby wcisnąć znacznik. Żyłki suwadło nie przecina, to myślę, że "profesjonalna" chińska flaga bezpieczeństwa też wytrzyma.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2030
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: Dexter »

SERIOOO?

No można też zdjąć pokrywę, wymontować suwadło z zamkiem i wtedy wepchnąć flagę :). Rany...
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: krzychu22lr »

Dexter pisze: 08 kwietnia 2024, 21:38 SERIOOO?
Nie wiem czemu ten sarkazm kierujesz w moją stronę, to nie ja wymyślam jakieś dziwne rytuały wokół wkładania flagi bezpieczeństwa do kałacha... :583:
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2030
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: Dexter »

Nie kieruję w twoją stronę. Nie odpisałem na twojego posta tylko w tym wątku (nie cytowałem Cię, odpisałem ogólnie, w temacie).

Czasem zastanawiam się co niektórzy zrobią jak im się żarówka spali nad stołem. Wezwą elektryka czy zapytają na forum? Do czasu przyjazdu elektryka/ odpowiedzi na forum jak zmienić żarówkę będą siedzieli po ciemku?

Nie lubię wyśmiewania pytań. Ale są pewne granice nieporadności za którą na prawdę nie pozostaje nic innego niż się zadziwić. Co np z wiązaniem sznurowadeł? Powiedzenie, że nie ma głupich pytań jest z gruntu błędne.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: sql »

krzychu22lr pisze: 08 kwietnia 2024, 18:15 Przecież nie musisz odciągać tego suwadła do samego końca, ot tyle, żeby wcisnąć znacznik.
No tylko to bardziej odpowiada definicji "odprowadzenia" suwadła ręką, niż zrzucenia go (w oczywistym domyśle) z tylnego położenia.
krzychu22lr pisze: 08 kwietnia 2024, 18:15 Żyłki suwadło nie przecina, to myślę, że "profesjonalna" chińska flaga bezpieczeństwa też wytrzyma.
Z racji że tak powiem fuchy często ludziom te flagi wtykam i widziałem mnóstwo połamanych. Poza tym flaga z reguły jest zaoblona od wewnątrz - zbyt mocne wbicie jej (spadającym suwadłem) powoduje, że wżyna się w komorę nabojową i nawet jak nie pęknie, to trudno ją potem wyciągnać.

A jak już jesteśmy przy flagach, to polecam Tapco - zarówno karabinowe jak i (zwłaszcza) strzelbowe - są absolutnie bezkonkurencyjne!
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: krzychu22lr »

sql pisze: 09 kwietnia 2024, 06:52 Z racji że tak powiem fuchy często ludziom te flagi wtykam i widziałem mnóstwo połamanych.
OK, ja "prawdziwych" flag dużo nie widziałem (żyłka ponad wszystko!), więc mi nie przyszło do głowy, że to częsta przypadłość.
Dexter pisze: 08 kwietnia 2024, 23:47 Nie kieruję w twoją stronę. Nie odpisałem na twojego posta tylko w tym wątku (nie cytowałem Cię, odpisałem ogólnie, w temacie).
Spoko - uznałem, że odnosisz się do ostatniego (mojego) posta. Sorry za pomyłkę!
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Arni660
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 16 grudnia 2023, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: AK zamiek znacznik?

Post autor: Arni660 »

Ja w Galilu po ostatnim strzale i kontrolnym:
-Wypinam magazynek
-Odciagam lekko suwadlo
-Wkladam żyłke
Nikt nigdy nie wymagal ode mnie wpychania tej żylki, stosuje ja sam dla własnej pewności. Mysle,ze to dobry nawyk.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”