Patologia WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy CP

Stachu23231
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 16:50
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Patologia WPA Poznań

Post autor: Stachu23231 »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 31 marca 2024, 11:50 przez Stachu23231, łącznie zmieniany 3 razy.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: muczacz »

powiem szczerze że dziwię się na aż tak osobiste wywody na tym forum , a z drugiej strony jak nie wiesz z kim się zadajesz to po co się zadajesz , jeżeli miałeś pannę z szemranego towarzystwa to nie dziw się że ci robi pod górkę , jeżeli chodzi o EKB to nie znam przepisów na temat jego odebrania , jeżeli chodzi o proch to o tym co ci zabrali zapomnij i postaraj się na strzelnicy dostać od jakiegoś kolegi (oczywiście za darmo) który też lubi "dymić" trochę prochu i po problemie
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: nzpetter »

Powiem tak: w przypadku rozwodów, adwokaci też "doradzają" żonom założenie partnerowi niebieskiej karty jeśli żona mówi że mąż ma kwity. NK zakłada się z automatu w przypadku zgłoszenia, a dopiero potem robi się dochodzenie czy naprawdę cośtam zaszło. A tymczasem w sądzie na rozprawie jest w aktach, że mąż ma założoną NK.

Tak samo jest jak żona nie wydaje dziecka ojcu, mimo że ma uzgodnione widzenia. Możesz się odwołać do sądu, tak za 10 miesięcy, a przez ten czas dziecko rośnie i nie poznaje ojca bo go nie widuje. Psycholog pisze że córka nie ma więzi rodzinnych z ojcem i sąd wydaje wyrok na korzyść matki.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy prawo jest nadużywane przez osoby które potrafią się poruszać w meandrach.
Nikt na forum Ci nic nie doradzi, bo to dosyć nietypowy przypadek. Potrzebujesz adwokata.
Powodzenia!
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5760
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: sas88 »

Wywód jest istotnie dziwaczny, ale niby dlaczego ma zapomnieć o prochu, skoro to JEGO proch? Nie mają najmniejszych podstaw do zarekwirowania, do posiadania prochu żadne EKB nie jest potrzebne, To milicyjna samowolka i tyle. A proch obecnie parę stówek kosztuje.

Odwołuj sie od tej decyzji i tyle. I pamietaj - z żadnym urzędem w Polsce nic nie załatwia się na gębę. Wszystko na papier i nagle sie okazuje, ze miły pan/pani swoje, a rzeczywistość swoje..

Ja tak miałem z Urzędem Celnym. Kupiłem pukawkę w USA i głupi pojechałem do Warsiawy ją odebrać. Pan celnik stwierdził, że mi jej nie wyda. Napisałem pismo i przysłali mi do domu, pocztą, choć ponoć nie wolno. Niepotrzebnie straiłem czas, nerwy i paliwo.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Stachu23231
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 16:50
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: Stachu23231 »

muczacz pisze: 30 marca 2024, 23:08 powiem szczerze że dziwię się na aż tak osobiste wywody na tym forum , a z drugiej strony jak nie wiesz z kim się zadajesz to po co się zadajesz , jeżeli miałeś pannę z szemranego towarzystwa to nie dziw się że ci robi pod górkę , jeżeli chodzi o EKB to nie znam przepisów na temat jego odebrania , jeżeli chodzi o proch to o tym co ci zabrali zapomnij i postaraj się na strzelnicy dostać od jakiegoś kolegi (oczywiście za darmo) który też lubi "dymić" trochę prochu i po problemie
muczacz pisze: 30 marca 2024, 23:08 powiem szczerze że dziwię się na aż tak osobiste wywody na tym forum , a z drugiej strony jak nie wiesz z kim się zadajesz to po co się zadajesz , jeżeli miałeś pannę z szemranego towarzystwa to nie dziw się że ci robi pod górkę , jeżeli chodzi o EKB to nie znam przepisów na temat jego odebrania , jeżeli chodzi o proch to o tym co ci zabrali zapomnij i postaraj się na strzelnicy dostać od jakiegoś kolegi (oczywiście za darmo) który też lubi "dymić" trochę prochu i po problemie
Tak wiem, że można załatwic proch bez EKB po za tym w sądzie administracyjnym napewno wygram bo CP rozdzielnego może mieć nawet osobą już skazana i Policja musi wydać do tego EKB

Tylko, że chciałem robić pozwolenie niedługo i teraz nie wiem jak będzie bo skazany nie będę. Stan zdrowia jest celujący ( dlatego nie mam oporu, żeby o tym pisać tutaj na forum bo nic mi nie jest) skoro sama Pani doktor mowiła, żebym nie zaniedbywał pasji. A problemem okaże się pewnie ta opinia...

Generalnie to interesuje się dosyć długo tematem jakieś 15 lat i po mojej sytuacji widzę pewna ciaglosć do 2011 była uznaniowość przy pozwoleniach potem były roszady z badaniami psychologicznymi i odwoływanie przez WPA to teraz po swojej sytuacji w korelacji z sytuacją Pana z Torunia widzę, iż WPA znalazły sobie nowy sposób na bezprawne utrudnianie zdobycia pozwolenia tzn. Kłamstwa w zakresie opinii i wywiadu środowiskowego . Nigdy nie było u mnie żadnych problemów z nałogami ( oprócz papierosów) Po prostu skłamali tak jak w Toruniu.

I dlatego napisałem post żeby przekazać środowisku Strzeleckiemu, co może się dziać w najbliższej przyszłosci.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5760
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: sas88 »

Stan zdrowia jest celujący ( dlatego nie mam oporu, żeby o tym pisać tutaj na forum bo nic mi nie jest) skoro sama Pani doktor mowiła, żebym nie zaniedbywał pasji. A problemem okaże się pewnie ta opinia...
To przykre, ale skoro korzystałeś z pomocy psychiatry, to o pozwoleniu raczej zapomnij.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: muczacz »

sas88 pisze: 30 marca 2024, 23:35
To przykre, ale skoro korzystałeś z pomocy psychiatry, to o pozwoleniu raczej zapomnij.


niekoniecznie bo jeżeli psychiatra orzeknie że z jego dynią jest Ok to problemów może nie być
Ostatnio zmieniony 30 marca 2024, 23:41 przez muczacz, łącznie zmieniany 2 razy.
Stachu23231
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 16:50
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: Stachu23231 »

sas88 to lekarze decydują poł roku po tym leczeniu zrobiłem C,C+E i jeżdżę na TIRach u mnie te badanie będzie wyglądać w taki sposób że wejdę pokaże prawko porobią testy dla zasady i wyjdę z orzeczeniem . Jeżeli WPA będzie robić problemy to sprawa pójdzie do sądu administracyjnego. Wiem oczywiście jaka jest praktyka z WPA ( taka jak mówisz) ale ich załatwię w Sądzie i tyle.

Ten projekt nowy co zakłada nowelizację żeby WPA nie mogło odwoływać się od orzeczeń lekarskich to właśnie środowisko psychiatrów ponoć forsowało bo się zaczeli wkurzać bo nie po to wykonują swoją pracę i pomagają innym żeby ktoś WPA co nie ma nawet ogólnych studiów medycznych sobie uprawiał łatkowanie i stygmatyzowanie
Ostatnio zmieniony 30 marca 2024, 23:52 przez Stachu23231, łącznie zmieniany 2 razy.
Stachu23231
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 16:50
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: Stachu23231 »

sas88 pisze: 30 marca 2024, 23:30 Wywód jest istotnie dziwaczny, ale niby dlaczego ma zapomnieć o prochu, skoro to JEGO proch? Nie mają najmniejszych podstaw do zarekwirowania, do posiadania prochu żadne EKB nie jest potrzebne, To milicyjna samowolka i tyle. A proch obecnie parę stówek kosztuje.

Odwołuj sie od tej decyzji i tyle. I pamietaj - z żadnym urzędem w Polsce nic nie załatwia się na gębę. Wszystko na papier i nagle sie okazuje, ze miły pan/pani swoje, a rzeczywistość swoje..

Ja tak miałem z Urzędem Celnym. Kupiłem pukawkę w USA i głupi pojechałem do Warsiawy ją odebrać. Pan celnik stwierdził, że mi jej nie wyda. Napisałem pismo i przysłali mi do domu, pocztą, choć ponoć nie wolno. Niepotrzebnie straiłem czas, nerwy i paliwo.
Odwołałem się i czekam ciekawe co odpiszą z Komendy Głównej
Ale raczej szykuje się sąd administracyjny. Masakra w tym kraju tą twoja sytuacja z tym urzędem celnym też. Coś sobie wymyślił celnik milicjant i strata czasu przez niego
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: muczacz »

tylko czy skórka jest warta wyprawki , jakie będą tego koszty , myślę że nie małe , jak tego prochu jest ze 20kg to ok , jak 0,5 to ja bym się z koniem nie kopał
Stachu23231
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 16:50
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: Stachu23231 »

Odwołanie do KGP jest darmowe a Sąd Administracyjny 200 albo 300 złotych

Gdyby chodziło o mnie jako o mnie to bym pewnie olał sprawę i bez EKB bym sobie poradził ale uważam, że nie powinno się uczyć ich tego, że mogą nadużywać prawa no z drugiej jednak strony nie chce żeby np. w przypadku kontroli drogowej na strzelnice jakiś Milicjant wpadł na pomysł, że jak mi cofnęli EKB to broń będzie mi chciał zabrać.

Tutaj daję treść odwołania może się komuś przyda jak sam będzie miał problemy z EKB bo milicja sobie coś wymyśli a wiem, że nie jestem pierwszy, któremu cofnięto EKB( Imię i nazwisko tej dziewczyny zmienię na ,,X" )




Odwołuje się od decyzji gdyż wydawanie Europejskiej Karty Broni reguluje Art. 10a. ,, 1. Na wniosek osoby posiadającej broń palną zgodnie z wymogami
prawa polskiego lub podmiotów, o których mowa w art. 29 ust. 1 pkt 4, 5 i 7, osobom wskazanym przez te podmioty oraz posiadającym dopuszczenie do posiadania broni
właściwy organ Policji wydaje Europejską kartę broni palnej."

Oznacza to, że każdej osobie posiadającą broń legalnie Policja musi wydać Europejską Kartę Broni.

Natomiast Art. 9. ,,1. Broń palną i amunicję do tej broni, z wyłączeniem przypadków,
o których mowa w art. 11, można posiadać na podstawie pozwolenia na broń
wydanego przez właściwego ze względu na miejsce stałego pobytu zainteresowanej
osoby lub siedzibę zainteresowanego podmiotu komendanta wojewódzkiego Policji,
a w przypadku żołnierzy zawodowych – na podstawie pozwolenia wydanego przez
właściwego komendanta oddziału Żandarmerii Wojskowej."

Zgodnie z art. 9 oraz art. 11 Broń czarnoprochową rozdzielnego ładowania wytworzonej przed 1885 rokiem oraz replik takiej broni można posiadać bez pozwolenia tzn. nie trzeba spełniać warunków, które należy spełnić by otrzymać takie pozwolenie co oznacza,że taką broń może posiadać np. osoba karana.

Gdyby ustawodawca chciał wyłączyć broń czarnoprochową z potrzeby posiadania pozwolenia ale jednocześnie chciałby aby nie posiadały je osoby np. karane to posiadanie takiej broni uregulował by w taki sam sposób jak broń pneumatyczną, czyli posiadaną na podstawie karty rejestracyjną, którą można otrzymać po okazaniu orzeczenia lekarskiego i psychologicznego i być osobą niekaraną. Z prostej wykładni systemowej prawa wynika więc, iż ustawodawca uznał, że ze względu na przestarzałość technologiczną takiej broni nie stanowi ona większego zagrożenia niż inne przedmioty/narzędzia, do których ma dostęp osoba Karana. Co więcej nie jestem osobą karaną. A ze względu na domniemanie niewinności same zarzuty prokuratorskie nie są podstawą nawet do odebrania pozwolenia na broń a jedynie prawomocne orzeczenie sądu jest taką przesłanką.

Dlatego jak słusznie zauważył funkcjonariusz WPA w Poznaniu, z którym rozmawiałem przez telefon broń taką mogę posiadać legalnie niezależnie od tego jak zakończy się moje postępowanie i sam stwierdził, iż przepisy nie zezwalają na to by moja broń była w depozycie bez mojej woli i tą broń i tak mi wyda. Dlatego spełniam jedyny warunek, który art 10a ust. 1 wprowadza by uzyskać Europejską Kartę Broni Palnej.
Dodatkowo Funkcjonariusz WPA powiedział, że wyda mi broń ale nie czarny proch, który ma zostać zutylizowany. Nie ma podstaw prawnych aby w takim przypadku jak moim orzec przepadek czarnego prochu gdyż czarny proch może posiadać legalnie każdy pełnoletni właściciel broni czarnoprochową wytworzonej przed 1885 i replikę takiej broni niezależnie czy ma się Europejską Kartę Broni czy nie ( Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyzszego z dnia 24 lutego 2010 r.
I KZP 29/09 ). I utylizacja mojego prochu zamiast wydania mi go razem z bronią jest bezprawna. Wskazuje na to również fakt, że zgodnie z ustawą o broni i amunicji nawet cofnięcie pozwolenia i obowiązek złożenia broni lub/i amunicji nie oznacza iż taka broń, która wymaga zezwolenia przestaje być własnością osoby, która straciła pozwolenie i ma prawo okazywać tą broń w depozycie potencjalnym nabywcą. Tym bardziej dotyczy to broni bez pozwolenia. Dodatkowo wszystkie możliwości jakie istnieją w polskim systemie prawnym by orzec przepadek mienia na rzecz skarbu państwa wymagają zgody sądu.

Ponadto czytając uzasadnienie uchwały Sądu Najwyższego a zwłaszcza fragment ,, (...)Ustawa o broni i amunicji nie zawiera żadnego przepisu, który nakazywałby wydawanie osobnego pozwolenia na nabywanie czy posiadanie samej amunicji do broni palnej. Możliwość posiadania amunicji do niej jest zatem nierozłącznie związana z pozwoleniem na posiadania konkretnego
egzemplarza broni palnej (art. 14 u.b.a.). Mając na uwadze tego rodzaju
rozwiązanie ustawowe należy stwierdzić, że w przypadku, kiedy ustawodawca wyłączył określone kategorie broni (wyszczególnione w art. 11
u.b.a.) spod rygoru posiadania na nie pozwolenia, to tym samym umożliwił
nabywanie do nich amunicji bez pozwolenia.(...)" Można ustalić jaki jest błąd w rozumowaniu, który popełnił organ wydający. Błąd polega na tym, że organ wydający błędnie interpretując przepisy uważa, że Europejska Karta Broni jest dodatkowym pozwoleniem na posiadanie czarnego prochu co stoi w sprzeczności z uchwałą SN. A w trakcie transakcji kupna Europejska Karta Broni spełnia rolę zaświadczenia, iż taką bezpozwoleniową broń się posiada, gdyż tak jak wskazuje Sąd Najwyższy to fakt bycia właścicielem takiej broni uprawnia do posiadania czarnego prochu bez zezwolenia a nie Europejska Karta Broni. Błąd wynika ze złej interpretacji językowej art 7a (u.b.a), który należy interpretować, iż Europejska Karta Broni jest imiennym dokumentem wydanym przez organ właściwy organ wydający państwa członkowskiego UE a nie jak błędnie interpretuje to WPA Poznań, że Europejska Karta Broni jest jakimś uprawnieniem wydanym przez policję. Natomiast karta ta jako zaświadczenie uprawnia do legalnego przemieszczania się po terytorium UE bez zgody przewozowych i w tym przypadku również odgrywa rolę zaświadczenia, iż posiadaną przez siebie broń jest legalna.


To jest całość uzasadnienia do odwołania. A teraz po tym jak przeczytałem o tym Panu z Torunia jednak myślę, że z tą opinią to nie chodziło o brak rzetelności lecz o celowe działanie. Wykorzystali te zeznania tej dziewczyny żeby naściemniać
Ostatnio zmieniony 31 marca 2024, 10:09 przez Stachu23231, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ninalken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 02 listopada 2014, 13:11
Tematy: 8
Lokalizacja: Poznań i okolice..
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: ninalken »

Twoim największym problemem jest to, że jesteś za "uczciwym i wierzącym w sprawiedliwość" obywatelem. Machina urzędnicza jest bezwzględna i tam nie ma miejsca na sentymenty... Masz przykład z Poznania, gdzie chłopak w biały dzień, na głównej ulicy, na oczach byłej dziewczyny najpierw zastrzelił jej obecnego partnera a potem popełnił samobójstwo z legalnie posiadanej broni. Pretensje były między innymi do Policji, bo wcześniej się leczył. Także trudno im się dziwić, że dmuchają na zimne wykorzystując choćby cień wątpliwości. Pozostaje walczyć tylko nie za wszelką cenę ale w granicach rozsądku. Bo pomyśl co by było gdyby ów "koleżanka" zwabiła Cię podstępem... a potem zeznała, że poddała się Tobie, bo groziłeś jej bronią. Byłbyś kolejnym "Tomaszem Komendą". Strach pomyśleć :cry: Mimo wszystko powodzenia.
Czeszki, Rusek, Niemiec, Polak...i Kitajec.
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: jamtex »

muczacz pisze: 30 marca 2024, 23:40
sas88 pisze: 30 marca 2024, 23:35
To przykre, ale skoro korzystałeś z pomocy psychiatry, to o pozwoleniu raczej zapomnij.

niekoniecznie bo jeżeli psychiatra orzeknie że z jego dynią jest Ok to problemów może nie być
Czytając to co napisał i robił w życiu to raczej wątpię...
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Stachu23231
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 16:50
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: Stachu23231 »

opisuję jak policja bezprawnie odebrała mi EKB
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patologia WPA Poznań

Post autor: jamtex »

Nie - chodzi o to jak sobie nie radzisz w życiu.
Po pierwsze wykasowałeś 50% tekstu, w którym opisałeś, jak po rozstaniu z dziewczyną przeżywasz je od 3 lat, padałeś ją do Sądu itd.
Czyli sytuacja która dotyka większość ludzi i w której większość zwyczajnie sobie radzi - Ty nie.
Jak czy tam takie wpisy w których ktoś za wszelką cenę musi udowodnić swoja rację, wygrać, być tym który ma ostatnie słowo.
Mam radę: naprawdę zmień hobby, zanim napytasz sobie większych kłopotów.

Na dzień dzisiejszy: dziewczyna zła, zły los, zła milicja, wszystko złe? Naprawdę?
Walka o tę puszkę prochu nie ma sensu - skupiasz się na tym tak, że tracisz czas, nerwy i zdrowie.
Odpuść na grzyba Ci ten cyrk.

Nie krytykuję Ciebie, nie odbieraj tak tego. Tylko weź się za siebie, przepracuj z jakimś specjalistą te traumy i zobaczysz, ze jak za rok przeczytasz co napisałeś spojrzysz na to z zupełnie innej strony.
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”