Wekkend poza domem

Moderator: Moderatorzy WBP

Cebulowy_Rycerz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 29 czerwca 2023, 08:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: Cebulowy_Rycerz »

Niby prawo pozwala sportowcowi nosić, tylko po co??
Póki co żyjemy w jednym z najbezpieczniejszych państw w Europie albo i na świecie (pomimo wojny za miedzą).
Jak dla szpanu to polecam ASG, prawa nie łamiesz a i tak mało kto się pokapuje 🤣🤣🤣
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: BigCoal »

duber pisze: 29 marca 2024, 08:57 Zabiera bo boi się niedźwiedzi i wilków z lasu :)
Wiem, że to żart, ale z ciekawostek to gaz pieprzowy ma lepszą skuteczność na niedźwiedzie niż pistolet. Jakby ktoś kiedyś miał takie myśli na serio ;)
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 955
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: Ultra3000 »

...a broń EDC, zgodnie z jej przeznaczeniem, zabieramy tylko na strzelnice albo ew. do rusznikarza! 8-)
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: jamtex »

Żarty, żartami a jak zaatakują dzikie Hefalumpy?
Prosiaczek poważnie się ich obawiał....

Obserwuję od jakiegoś czasu profil na fejsie: "Chodzę z bronią do biedronki" i jak wiedzę te wpisy to zastanawiam się: "kto go badał".


Natomiast post Kolegi który nie chce się rozstawać z bronią na czas urlopu - rozumiem jak najbardziej :)
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 955
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: Ultra3000 »

Podsumowanie:
1. broń nosimy TYLKO:
- na strzelnicy

2. broń przenosimy TYLKO:
- dom > strzelnica > dom
- sklep > dom
- dom > rusznikarz > dom

:)
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: eskie »

Mam wrażenie, że niektórzy serio nie rozumieją obaw.

To forum jest czytane przez różne trzyliterowe służby, polskie i nie tylko. Więc nikt się nie podłoży. Ustalenie danych człowieka z tego forum, jest proste jak sikanie. Takie pytania zadaje się w miejscach pachnących prochem i zaufaniem.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: wujo1 »

I wszystkie trzyliterowe służby po identyfikacji takiego złoczyńcy będą prowadzić stałą obserwację tego osobnika by o 5ej rano złapać go na działce, wejść cichaczem przez komin do śdodka, złapać go podczas snu i powiedzieć "a-ku-ku, pokaz pań sejf". Bo w każdym innym przypadku - na przykład jeżeli postanowią zapukać do drzwi, a koleś im sam otworzy, to żadnego przestępstwa nie popełnia, więc spektakularna wielomiesięczna akcja legnie w gruzach. A nawet wykroczenia. Nawet jak klamka leży pod poduszką - nie mają jak tego zweryfikować.

No chyba że można już karać człowieka za popisywanie się w internecie. Wtedy to owszem - nie ma co ryzykować.

Paranoja paranoją, życie życiem. A klamki na działkę nie ma po co zabierać.
makak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 2022, 11:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: makak »

A skąd wiesz czy na strzelnicy nie trafisz na uchola? Ja bym nie zaufał.

Teraz na serio: tak, nie rozumiem obaw, bo zostało zadane konkretne pytanie na które (przynajmniej ja) odpowiedzieliśmy zgodnie z najlepszą wiedzą i stanem prawnym. Niektórzy również, co byłoby legalne, a co nie - to również nie jest przestępstwo. Nie popadajmy w paranoję.
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: eskie »

@wujo1 @makak

sprawa jest dużo prostrza. Doświadczony policjant wie, że są strategie, plany, wyniki, statystyki, wykazy, cele strategiczne i wojewódzkie.

Doświadczony policjant ma cały arsenał spraw do szybkiego wykazania się czujnością.

Niedawno jeden prawnik wykazał, że nie mogą mu zabrać zabawek i się zastrzelił.
Gwarantuję, że jak będzie kilka różnych, medialnych, wpadek z bronią, to przyjdą wytyczne KGP/KWP aby rozeznać środowisko strzelców sportowych.

I taki przygotowany policjant wyskoczy "tak p. komendancie właśnie analizuję, na podstawie dostępnych danych, tendencje strzelców sportowych do łamania przepisów prawa, w ramach działań profilaktycznych"

Przełożeni lubią policjantów robiących statystyki i wykazujących, że komenda działa prężnie krocząc po szerokim paśmie samych sukcesów.

Więc jak chcecie się podkładać, to proszę bardzo.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: Dexter »

Też się czuje inwigilowany. Głównie ZHP budzi moje obawy. A pewnego dnia odwiedzi mnie pewnie BHP albo, co gorsza, OHP. Na szczęście mam znajomych w OSP.

Skierowanie do psychiatry można dostać w placówce POZ.
Awatar użytkownika
Gregski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 05 września 2023, 10:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Na Kociewiu lub na morzu
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: Gregski »

Dexter pisze: 30 marca 2024, 09:06 Skierowanie do psychiatry można dostać w placówce POZ.
Jechać po nie można korzystając z usług PKP albo PKS.
jamtex pisze: 29 marca 2024, 10:51 Żarty, żartami a jak zaatakują dzikie Hefalumpy?
To trzeba kupić sobie psa rasy bojowej. Wściekłe Ratlery dobrze się w tej roli sprawdzają.
Tu będzie jakaś głęboka sentencja, tylko w tej chwili nie mam czasu poszukać czegoś odpowiedniego.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: wujo1 »

eskie pisze: 29 marca 2024, 21:40 @wujo1 @makak

sprawa jest dużo prostrza. Doświadczony policjant wie, że są strategie, plany, wyniki, statystyki, wykazy, cele strategiczne i wojewódzkie.

Doświadczony policjant ma cały arsenał spraw do szybkiego wykazania się czujnością.

Niedawno jeden prawnik wykazał, że nie mogą mu zabrać zabawek i się zastrzelił.
Gwarantuję, że jak będzie kilka różnych, medialnych, wpadek z bronią, to przyjdą wytyczne KGP/KWP aby rozeznać środowisko strzelców sportowych.

I taki przygotowany policjant wyskoczy "tak p. komendancie właśnie analizuję, na podstawie dostępnych danych, tendencje strzelców sportowych do łamania przepisów prawa, w ramach działań profilaktycznych"

Przełożeni lubią policjantów robiących statystyki i wykazujących, że komenda działa prężnie krocząc po szerokim paśmie samych sukcesów.

Więc jak chcecie się podkładać, to proszę bardzo.
Znasz system? Służyłeś? Pełnisz służbę teraz? Chciałbym poznać co w tej opinii jest owocem wiedzy, a co wyobraźni czy plotek.
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: eskie »

tylko moja bujna wyobraźnia i nieposkromiona grafomania :)
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Wekkend poza domem

Post autor: TZ »

damian2121 pisze: 28 marca 2024, 21:35 Cześć.
Czy jak wyjeżdżacie na wekkend na przykład na swój domek letniskowy to bierzecie pistolet ze sobą?
Jak z przechowywaniem tego pistoletu, rozumiem sejf s1 albo cały czas przy du***?
Odpowiem ci prywatnie z pominięciem gównoburzy wujków dobra rada.
Gdybym miał taki wolno stojący domek w wypizdewie - brałbym. 1 klamkę z latarką. Ale zamontowałbym mini sejf S1, bo przepinanie "orderów" z marynarki na pidżamę jakoś śmiesznie wyglądałoby. Nie mam takiego domku, więc jedynie teoretyzuje.
W jeszcze dwóch przypadkach bym brał - samotny wyjazd na grzybobranie, oraz samotny wyjazd na zasiadkę karpiową na niekomercyjnych wodach. Na grzyby nie jeżdżę, sam na karpie też nie, tylko z kumplem i sześciopakiem. Innymi słowy też mnie ten stan nie dotyczy.
Ale z tym domkiem w wypizdewie, gdybym miał brałbym, ale sejf dodatkowy w tym domku - it's a must. Nawet kwestie promili rozwiązuje, kiedy ściśle tajne trzyliterowe służby przeglądające fora zaczną realizację tajnego plany "gun & alko".
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wekkend poza domem

Post autor: jamtex »

Nikt nie robi gównoburzy - a raczej nie robił, ja zrobię.
Zrobię o Twoją poradę, która jest z kupy ulepiona.

Obawiasz się "Dzikiego Gangu Górali Gwałcących Męskie Tyłki w Samotnych Domkach Położonych w Głuszy"? jak TAK, to kup gaz pieprzowy albo zostań przy wiatrówkach - z nich możesz strzelać gdzie się da, byle bezpiecznie.

Ogarnąłeś pozwolenie, testy z którymi miałeś takie problemy, że pisałeś na forum, szafę itd - to teraz ogarnij myślenie o broni.

Jaki sens ma zabieranie w głuszę broni? Chcesz narobić komuś kłopotów zdrowotnych a sobie prawnych czy sobie prawnych i zdrowotnych? Takie combo?

Porada tak bezsensownie szkodliwa, zwłaszcza jak czytam i widzę ten nieukrywany strach.... Kup sobie gaz pieprzowy, najlepiej kilka: za pasek, do skarpetki, pod kapelusz, pod poduszę do wiaderka z robakami itd.

Mam domek w głuszy, miałem też w Alpach - jedyne co mnie odwiedzało to sąsiad raz na jakiś czas - zwłaszcza jak skończyło mu się piwo, plus setka zwierzaków.

Tak czytam takie wpisy i stwierdzam, że jednak testy psychologiczne to kiepskie sito, skoro ludzie z uporem maniaka w kaftanie mylą posiadanie broni sportowej / kolekcjonerskiej z "klamką", "Gnatem", "Spluwą" którą można naprawić świat i wysłać do św. Pjotera Strasznie Złych Złoczyńców należacych do Dzikiego Gangu Górali Gwałcących Męskie Tyłki w Samotnych Domkach Położonych w Głuszy. :P

-----

Edit:

Jak wyobrażasz sobie tę "Obronę Konieczną" w głuszy / na rybach?

Jak dostaniesz pytania:
Po co zabierał Pan tę broń jak nie jechał Pan na strzelnicę / do sklepu / rusznikarza?
Czy znał Pan zastrzelonego człowieka?
Czy miał Pan z nim zatargi w przeszłości?
Czy ..... itd.
Wytłumaczenie sie z takiej "Obrony Koniecznej" - powodzenia, jak coś to z sympati wyśle parę paczek :P
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”