Jaki semi auto 22LR ???

Moderator: Moderatorzy WBP

Adam1987
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 2024, 22:12
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: Adam1987 »

Witam serdecznie
Podpytam bardziej doświadczonych w karabinach samopowtarzalnych kalibru 22LR.
Co możecie polecić do 5 tys ?
Tak aby się nie zacinał,lufa 18 maks 20,ma być w miarę lekki jak i "celny".
Z góry dziękuję za cenne rady 8-) :wink:
Niccodem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2024, 10:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: Niccodem »

Jestem na podobnym etapie jak Ty, ale już po samodzielnym zorientowaniu się co w trawie piszczy. Subiektywnie:
1) Henry AR-7 - opcja budżetowa
2) Ruger 10/22 - za oceanem klasyka bocznego zapłonu, coś ala nasz kbks.
3) sw mp 15 22 - opcja AR
4) tipmann m4-22 - 2 opcja AR
5) keltec cp33 - opcja dla wariatów, dołożyć kolbę, kolimator i tłumik, dostajesz coś czego nikt nie ma i coś co przyciąga uwagę na strzelnicy.

Ja jak w końcu dojdę do tego punktu na swojej liście zakupowej to skłaniam się ku opcji nr 5.

Ogólnie ostatnio ceny lepszych spluw 22 są z kosmosu, np opcja 3 i 4, odpowiednio 3800 i 4500. :/
Cebulowy_Rycerz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 29 czerwca 2023, 08:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: Cebulowy_Rycerz »

Ja mam zamówiony Ruger 10/22 to klasyka i ma rewelacyjne opinie za oceanem. Karabinek jest wdzięczny do modyfikacji nawet w naszych warunkach. Strzelane będzie pewnie dopiero po świętach, postaram się coś napisać jak to się sprawuje. No i cena zaczyna się od 2 tyś. w zależności od wersji.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: piotrjub »

Trochę droższe ale zawsze można się potargować.

https://www.tuneyourrifle.pl/shop/bron/ ... ski-rynek/


IMG-20240323-WA0003_Original.jpeg
IMG-20240323-WA0004_Original.jpeg
IMG-20240323-WA0005_Original.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: Hoplofob »

Opcją budżetową jest Rossi 7022 oraz Winchester Wildcat. Kwestia szczęścia: albo trafi się na dobry, albo na zły egzemplarz.
CZ-512, Savage 64 Precision - nieco drożej, nieco lepiej, nieco trudniej znaleźć. Słabo wyglądają, szczególnie CZ.
Henry-7 to składak, a składaki nie nadają się do sportu i mało nadają się do rekreacji. Podobnie Keltec CP-33 i inne wynalazki.
Kopie M4/M16 - Trzeba uważać, bo niektóre są funkcjonalne, a niektóre tylko wizualne. Jak ktoś lubi zapłacić dwa razy za bycie tacticool, to jego sprawa.

Ruger 10/22.
U nas jeszcze w miarę rzadki, ale za oceanem dosłownie wybił konkurencję - nie bez powodów.
Mam i ja!
:502:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: krzychu22lr »

Zaraz znowu doprowadzę Hoplofoba i fanklub 10/22 do szewskiej pasji, ale jeśli nie chcesz kupić broni, a potem płacić drugie tyle za poprawianie fabryki, to polecam te dwie opcje:
Niccodem pisze: 22 marca 2024, 23:20 3) sw mp 15 22 - opcja AR
4) tipmann m4-22 - 2 opcja AR
Zapewniają celność wystarczającą na podwórkowe zawody (i lepszą niż podstawowy model Rugera z cienką lufą), a jak będziesz chciał wymienić przyrządy celownicze (czy to na optykę, czy to na "poważniejszy" przeziernik niż składane Magpule), to nie musisz ściągać z USA dodatkowych szyn/montaży/adapterów/Tech-Sightów i czego tam jeszcze.

Jeśli jednak bardziej przemawia do Ciebie "klasyczna" estetyka Rugera, to proponowałbym Bergarę BXR, która jest "klonem" 10/22, ale z dwiema zmianami. Po pierwsze ma standardowo szynę Picatinny na komorze zamkowej, po drugie lufa (nie stykająca się z łożem) jest tam wkręcana w komorę zamkową, zamiast pierwotnego rozwiązania z tzw. "v-block" (które skutkuje opadaniem lufy).
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: V@A »

Kriss Vector DMK albo CRB.
The older I get, the less I care about your feelings....
Cebulowy_Rycerz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 29 czerwca 2023, 08:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: Cebulowy_Rycerz »

Krzychu, ciekawe porównanie rugera 10/22 z cienką lufą za 2 tysiaki ze sprzętem za dwa razy taką cenę. To chyba oczywiste że będzie różnica w pewnych aspektach jakościowych. Czy warta wyłożenia dwukrotnie większej kasy? Wątpię, Czy są dwa razy lepsze? Też wątpię. Na 50 m przeciętny posiadacz broni pewnie będzie równie słabo strzelał z Rugera i z Tippmana. Jak ktoś koniecznie chce AR w bocznym zapłonie bo trening itp. to OK. Twierdzenie że Ruger jest gorszy od tych droższych bo trzeba w nim coś poprawić a części są za oceanem i trzeba poczekać??? Jak czytam inne wątki to w S&W i Tippmanie też od razu wymieniacie wszyscy spust, chwyt i co tam jeszcze daje wam te 0,00001 sekundy przewagi na torze.
I na koniec nie każdy lubi i potrzebuje AR, cześć po prostu chce sobie postrzelać dla przyjemności i tutaj Ruger jest jak najbardziej OK
Maverick98
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 02 października 2022, 21:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Krasnystaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: Maverick98 »

Ja mam Rossi 7022 auto, kumpel Wildcata a drugi kumpel kupił Rossi 7022 w czterotakcie. Wszyscy mamy takie same lunety Vogler 3-9x40. I teraz jest dwóch zadowolonych a jeden klnie. Ja wystrzelałem z 1000sztuk i żadnej zacinki wszystko ok, Wildcat ze 200 i też spoko. A kumpel z czerotaktem klnie że albo przycina przy ładowaniu, albo musi łuskę scyzorykiem wyciągać bo pazur nie chce.Wszyscy korzystamy z tej samej ammo bo zwykle ja jestem w okolicach sklepu i wtedy kupuję dla wszystkich to samo. I tak jak mówił kolega z rossim albo trafisz na dobry albo na zły egzemplarz.
KSS Patron i parę sztuk broni z kalibrami do wyboru :-D
KubaKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2022, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: KubaKK »

Cebulowy_Rycerz pisze: 23 marca 2024, 17:31 Krzychu, ciekawe porównanie rugera 10/22 z cienką lufą za 2 tysiaki ze sprzętem za dwa razy taką cenę. To chyba oczywiste że będzie różnica w pewnych aspektach jakościowych. Czy warta wyłożenia dwukrotnie większej kasy? Wątpię, Czy są dwa razy lepsze? Też wątpię. Na 50 m przeciętny posiadacz broni pewnie będzie równie słabo strzelał z Rugera i z Tippmana. Jak ktoś koniecznie chce AR w bocznym zapłonie bo trening itp. to OK. Twierdzenie że Ruger jest gorszy od tych droższych bo trzeba w nim coś poprawić a części są za oceanem i trzeba poczekać??? Jak czytam inne wątki to w S&W i Tippmanie też od razu wymieniacie wszyscy spust, chwyt i co tam jeszcze daje wam te 0,00001 sekundy przewagi na torze.
I na koniec nie każdy lubi i potrzebuje AR, cześć po prostu chce sobie postrzelać dla przyjemności i tutaj Ruger jest jak najbardziej OK
Tylko to co wsadzi się do Tippka można potem przełożyć do "normalnego" AR15. Spust w Tippie jest taki sobie , przypomina mi ten jak w DanielDefens mk18. Co śmieszniejsze POF Edge w cenie tego DD ma mocno lepszy spust coś a'la Triggertech duty (wsadziłem do Tippka , różnica w strzelaniu kolosalna).Obustronny bezpiecznik także pasuje , chwyty , kolby itp.
Wszystko zależy od budżetu , najlepiej pojechać do sklepów , pomacać który się podoba , jak leży
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: krzychu22lr »

Cebulowy_Rycerz pisze: 23 marca 2024, 17:31 Krzychu, ciekawe porównanie rugera 10/22 z cienką lufą za 2 tysiaki ze sprzętem za dwa razy taką cenę.
Tylko jak chcesz kupić Rugera porównywalnego z S&W/Tippmanem, to nagle okazuje się, że też kosztuje on cztery i pół tysiąca złotych. I nadal ma problemy wynikające zwyczajnie z samej konstrukcji Rugera, które opisywałem już w innym wątku na ten sam temat. Można oczywiście kupić Rugera Competition, albo ściągać z USA regulowane v-blocki, tylko to kolejne wydatki (i to niebezpiecznie zbliżające się do wyższych modeli CZ 457, a nawet tanich Anschutzów). Taniej kupić AR-a .22, lub wspomnianą wcześniej Bergarę, a efekt na tarczy będzie w praktyce ten sam.

Z kolei w kategorii "do 2 tysięcy" można zejść do połowy tej kwoty i kupić Rossi (który oferuje te same "ficzery" jak dwukrotnie droższy podstawowy Ruger), albo Wildcata (który ma w standardzie przeziernik i szynę Picatinny z tę samą cenę co Ruger bez takich udogodnień).

Edit: widzę, że Savage 64 Precision też mieści się w kategorii do 2 tysięcy PLN. To cena wręcz nieprzyzwoicie niska porównując do konkurencji. Co prawda o tym konkretnym modelu nic nie czytałem, ale ogólnie karabinki bocznego zapłonu Savage'a mają bardzo dobre opinie.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: Hoplofob »

Rossi i Wildcat mają - delikatnie mówiąc - nierówną jakość. Można trafić dobrze, albo można trafić na wadliwą sztukę. Zależy od szczęścia. (Wadliwość może znaczyć wiele: od awarii konstrukcyjnych po wybredność amunicyjną). O ile automatyczną .22 jest zrobić łatwo, to automatyczną .22 działającą sprawnie w każdych warunkach i z każdą amunicją jest zrobić trudno. Rugerowi się udało.
Ruger 10/22 ma jakość równą i nie ma w nim co poprawiać. Można go najwyżej customować :101:

Savage 64 Precision jest z nami raptem od kilkunastu miesięcy, więc o trwałości i serwisie trudno coś powiedzieć. Jest w miarę tani, ale trzeba w niego zainwestować kilka stówek na przyrządy celownicze. Nie wiadomo również, jak długo z nami pozostanie.

A jestem nim częściowo zainteresowany. Częściowo - bo chodzi za mną Savage A17.
:516:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: krzychu22lr »

Savage 64 jest produkowany od 1964 roku, więc raczej nie zniknie szybko z rynku. Owszem, wersja Precision to nowość, i pytanie brzmi jak z jej "precyzją" ("celnością"). Ale to nie jest pierwszy "precyzyjny" model Savage'a, więc byłoby dosyć zaskakujące gdyby tutaj firma miała wpadkę.

Uwaga o "kilku stówkach na przyrządy celownicze" jest o tyle zabawna, że kosztujący dwa razy tyle Ruger 10/22 Target również przyrządów celowniczych nie posiada. A poprawiać w nim jednak jest co, i to w najbardziej "krytycznym" dla rzekomo "matchowego" sprzętu punkcie.

Jak ktoś lubi dłubać w broni, Ruger jest idealny. Ale jeśli kogoś interesuje broń działająca z pudełka (nie tylko pod względem podawania amunicji z magazynka, ale też celności, pracy spustu itp.) to istnieją konstrukcje lepsze, lub przynajmniej bardziej atrakcyjne cenowo.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Cebulowy_Rycerz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 29 czerwca 2023, 08:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: Cebulowy_Rycerz »

Każdy tu widzę ma swoją rację i upodobania. Ja np. nie przepadam za platformą AR, kolegą Krzysztof ma widać jakiś uraz do Rugera 😉
Wracając to pytania z wątku, co kolega kupi będzie dobre, wszystko zależy od indywidualnych preferencji (jeden woli blondynki drugi łysych). No i budżet, w semi są dwa przedziały cenowe - około 2 tyś i ponad 4, no i jeszcze Rossi ale to proponuję wziąć w ręce, straszny plastik.
Ja swojego Rugera odbiorę pewnie w tym tygodniu, napiszę jak to strzela (jakkolwiek ujowe by to zadaniem niektórych nie było 😁)
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki semi auto 22LR ???

Post autor: Hoplofob »

krzychu22lr pisze: 24 marca 2024, 14:58Savage 64 jest produkowany od 1964 roku, więc raczej nie zniknie szybko z rynku.
Z Savagem 64 jest tak jak z Coltem SAA, produkowanym od 1873: pojawia się i znika.
krzychu22lr pisze: 24 marca 2024, 14:58Uwaga o "kilku stówkach na przyrządy celownicze" jest o tyle zabawna, że kosztujący dwa razy tyle Ruger 10/22 Target...
Z tym, że nikt nie twierdzi, że zaletą Rugera Targeta jest jego niska cena.

Obrazek
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”