Nowa strzelnica w Wadowicach

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Tomtap »

No to teraz tak na dobicie - akurat porozmawiałem z zarządzającym strzelnicą Braterstwa w Kwietnie (dolnośląskie) i potwierdziłem, że to jaki jest system organizacji dostępu wynika z aktywności lokalsów zarządzających obiektem, oraz ustaleń z "beneficjentami" danego projektu.

I tak - żeby zarezerwować sobie miejsce na trening, owszem musisz zarejestrować się w systemie na braterstwo.eu, ale wcale nie musisz zostawać członkiem stowarzyszenia, bo sama rejestracja nie jest z tym równorzędna - dopiero wpłata na składkę członkowską, powoduje że stajesz się członkiem. A nie musisz. Możesz być zarejestrowany, nie wpłacić składki, masz dostęp do rezerwacji, robisz taką rezerwację, korzystasz, a na widocznym dla ciebie koncie wyskakuje kwota do pobrania za daną aktywność i taką kwotę musisz wpłacić.

Czy to się różni od rejestracji na beżowym forum, żeby móc pisać głupoty?

No więc jeśli lokalni zarządzający przyszłym obiektem w Wadowicach będą ogarnięci i będą potrafili przypilnować wszystko i wszystkich, jeśli z lokalnym samorządem zostaną ustalone konkretne zasady - to tak jak będzie ustalone, tak będzie to funkcjonowało.
Jezzman pisze: 15 marca 2024, 19:36 wielu nawet wietrzy tutaj jakiś przekręt
No tak, przecież każdy Polak to pijak i złodziej.
Niech poszukają przekrętu w działających od lat strzelnicach Braterstwa. Powodzenia.
Jezzman pisze: 15 marca 2024, 19:36 burmistrz obiecywał jedno, a robi drugie
A dokładniej w którym momencie, co to jest to "robi drugie"? Widziałeś, sprawdziłeś jak działa ta strzelnica, która nie istnieje?
Jezzman pisze: 15 marca 2024, 19:36 ciekawe, co powiedzą, jak będę chciał wejść z pneumatykiem
Możesz sobie przyjść z patykiem i głośno wołać "piu piu piu, ratatataaaaa!", bylebyś wykonywał polecenia prowadzącego strzelanie i zasady opisane regulaminem.

p.s. "ratatataaaaa!" może akurat być zabronione, jeśli na strzelnicy nie można używać broni samoczynnej.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Jezzman »

I właśnie dlatego, jak wspomniałem wcześniej, zadałem burmistrzowi pytanie o te ustalenia, ale póki co w dalszym ciągu odpowiedzi się nie doczekałem.
Nie wiem po cholerę ta uszczypliwość czy nawet walenie ad personam.
G'woli ścisłości, ja strzelam tylko z pneumatyków, palna mnie nie interesuje kompletnie. A wszelkie informacje o Braterstwie czerpię z tego co przeczytałem na ich stronie (niestety dla nich jestem tylko "psem" i dostępu do forum nie mam ;laughing: ) lub z opowieści kolegów, którzy mają proch na rękach :-D
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

Tomtap pisze: 15 marca 2024, 20:46I tak - żeby zarezerwować sobie miejsce na trening, owszem musisz zarejestrować się w systemie na braterstwo.eu
A to nie w Kwietnie były te hece z prowadzącymi strzelanie? Najpierw dużo osób z PS miało dostęp do rezerwacji, potem sporej grupie odebrano wcześniej nadane prawo bo nie uczestniczyli w czynach społecznych z wystarczającym entuzjazmem?

Nie wiem, może to był Żmigród...
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Tomtap »

eskie pisze: 15 marca 2024, 21:02 A to nie w Kwietnie były te hece z prowadzącymi strzelanie? Najpierw dużo osób z PS miało dostęp do rezerwacji, potem sporej grupie odebrano wcześniej nadane prawo bo nie uczestniczyli w czynach społecznych z wystarczającym entuzjazmem?
Ale co to wnosi do tematu Wadowic?

Tym bardziej jeśli wyrywasz coś z kontekstu, bo ewidentnie nie wiesz co tam się zadziało.
Kwietno w ogóle ma inny charakter i jest z tego powodu znakomitym przykładem, że każda ze strzelnic B ma swój indywidualny tryb organizacyjny, zależny od lokalnych uwarunkowań.
Tam akurat lokalsi postawili na maksymalne samostanowienie i strzelnica głównie służy mocnej na Dolnym Śląsku Sekcji Proobronnej (w postaci wydzielonej z Braterstwa Fundacji Liga Proobronna). I oni całością się opiekują, sami zmawiając się na to co nazwałeś czynem społecznym.
Oprócz tego strzelnica właśnie zaczęła być wykorzystywana do szkoleń lokalnych jednostek wojskowych.

Oczywiście tak jak w przypadku Wadowic, jak i każdej innej strzelnicy jaką postawi B, tak i w Kwietnie znalazło się paru kontestatorów, którzy woleliby mieć swobodny dostęp na życzenie za kasę. Poniekąd rozumiem takie potrzeby, bo sam mam dostęp swobodny kiedy zechcę do strzelnicy w moim rejonie i nikt mi nie dyktuje czy mogę mieć na osi kamienie i czy mogę chodzić z kamerą na przedpolu. Natomiast zasady choćby w Kwietnie są jakie są, jak się tam z tego co kojarzę nie sprawdziły w paru przypadkach, jakieś tam były naruszenia standardów bezpieczeństwa na co tak duża organizacja nie może sobie pozwolić - to i nastąpiła weryfikacja, eliminacja i ponowne przydzielenie dostępu. Zwykłe działanie organizacyjne.

Podpowiem pewną rzecz - skoro Braterstwo ma ten swój program ogólnopolski budowy strzelnic (notabene już zrobili ich więcej niż MON przez jakieś 5 lata ze swoim programem "strzelnica w powiecie" i milionowymi kwotami inwestycji), to każdy, ale to każdy może znaleźć lokalizację, pozałatwiać sprawy podstawowe, zebrać informacje, przekazać prezesowi Braterstwa, przypilnować wszystkich formalności, nadzorować tworzenie obiektu, zostać na nim zatrudnionym z bardzo przyjemną pensją przewyższającą średnią krajową i prowadzić obiekt na odrębnie ustalonych zasadach. Warunek jest w sumie jeden - nie ma komercji.
ANTEQ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 22:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: ANTEQ »

Dobra, widzę dwóch kolesi których coś boli, dwóch którym braterstwo chce wybudować strzelnice pod nosem i oddać do użytkowania bo wątpię żeby prezes braterstwa przyjeżdżał z Wrocławia sobie postrzelać... i ciągle argument żeby zapłacić za ich bezcenna ziemie normalnie, pytałem już wcześniej Was dwóch ile to jest to normalnie? Ziemia jest tak bezcenna, że od 30-40lat nikt nic tam nie może wybudować.
Z tego co wiem to ziemia jest wyceniana przez rzeczoznawców a nie przez burmistrza i wtedy okaże się ile trzeba za nią faktycznie zapłacić.
Skoro jesteście mieszkańcami Wadowic, nie wiem czy zauważyliście, że macie alternatywę w wyborach, pojawił się trzeci kandydat na burmistrza:
1) obecny Burmistrz
2) kandydat "opozycji" (który nie mógł znaleźć w internecie nic o braterstwie/ks amator) słup byłego burmistrza skazanego wyrokiem który udaje, że nie jest słupem...
3) oficjalny słup byłego burmistrza sugerujący, że ten z pkt. 2 jest niezależny - na codzień operator koparki z miejskim przedsiębiorstwie wodociągowym, bez żadnego doświadczenia w działalności samorządowej:)
To wyczytałem w "gazetach"
Dwóch kandydatów godnych ludzi którzy sami nie wiedzą o co im chodzi, dobrze oddajcie swój głos...
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2599
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 160
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: tommylee »

Panowie więcej merytoryki, mniej emocji. Nim ta strzelnica postanie zdążycie się tu pozabijać słownie.

O psie i kiełbasie nie wspomnę.
Dno totalne
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

Nie pamiętam kto w tym wątku, wypowiedział się jakoś tak: jeszcze łopata nie wbita a wy już ustalacie i się kłócicie.

TAK, to jest ten moment aby wszystko porozważać, przemyśleć ustalić. Dlatego np biznes warto jest rozważyć i przemyśleć najpierw, a potem działać. Ustalić plan A, B, główne założenia itp itd.

Wiadomo, życie wszystko zweryfikuje i zazwyczaj efekt finalny różni się od zakładanego. Dlatego planowanie jest wszystkim, a nie sam plan.
Nie ma szansy zaplanować wszystkiego, ale lepiej jest mieć przemyślane 80% przypadków, niż 20%.

Po to są dyskusję, planowanie, rozważanie... i znowu np w 80% przynoszą skutek. Bo 20% to mogą być spontaniczne złote biznesy wstrzelenie się z ofertą, super szanse rynkowe...

Dlatego jestem na stanowisku, żeby przemyśleć działanie, a nie potem zmieniać przepraszając.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
ANTEQ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 22:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: ANTEQ »

Przeczytaj co napisałeś jeszcze raz:)
Gdyby to miał być biznes to pewnie trzeba by myśleć i myśleć i myśleć i ... a tu jest statutowa działalność stowarzyszenia która będzie realizowana mimo, że nie będzie przynosić dochodu bo takie jest założenie tego projektu, ciężko to niektórym zrozumieć i stąd taka jałowa dyskusja.
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

dobra, podstaw sobie zamiast słowa "biznes" słowa "działalność niekomercyjna", "statutowa", "charytatywna",

Piszę, że przed rozpoczęciem działania trzeba zaplanować i pomyśleć.

Teraz jaśniej?
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
Stolem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 23 czerwca 2022, 12:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Stolem »

Tomtap pisze: 16 marca 2024, 07:06
Podpowiem pewną rzecz - skoro Braterstwo ma ten swój program ogólnopolski budowy strzelnic (notabene już zrobili ich więcej niż MON przez jakieś 5 lata ze swoim programem "strzelnica w powiecie" i milionowymi kwotami inwestycji)....
Nie żebym kochał jakichkolwiek polityków, ale coś mi się to arytmetycznie nie spina.
Na stronie braterstwa są wymienione 3 obiekty a tych "powiatowych" powstało kele 100.
I te "powiatowe" pozostają w gestii samorządowej (lokalnej społeczności) i spełniają standardy wynikające z prawa.
Czytam o ambitnych planach braterstwa dot sieci strzelnic, ale z pragmatycznego punktu widzenia oceniam je jako mało prawdopodobne.
Mógłbym nawet podeprzeć to szczegółową analizą i wyliczeniami, ale nikt mi za to nie zapłaci.
Mam natomiast wrażenie, że w braterstwie nikt żadnego SWOT/feasibilty study tego projektu nie zrobił.
PS.
Ktoś wspomniał wcześniej o sieci strzelnic braterstwa, IMHO 3 to za mało żeby mówić o sieci, choć matematycznie jest OK.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Tomtap »

Stolem pisze: 16 marca 2024, 13:23 Na stronie braterstwa są wymienione 3 obiekty
Braterstwo ma w tej chwili 4 strzelnice, kolejna jest w budowie i potencjalnie powstanie ta w Wadowicach. To w 3 lata.
Stolem pisze: 16 marca 2024, 13:23 a tych "powiatowych" powstało kele 100
Bo wliczasz wirtualne, a policz normalne strzelnice. Ja osobiście widziałem 2, wiem o 2 kolejnych - kwoty na nie wydane są rzędu 4-5 mln każda i samorządy albo nie mają pomysłu na ich prowadzenie i wykorzystanie (sam byłem inicjatorem konsultacji z KS Amator dla jednej takiej strzelnicy wybudowanej na zadupiu absolutnym), albo okazało się, że strzelnica poszła w zarządzanie przez klub, który traktuje ją jak komercyjną i wali ceny zaporowe za wstęp - ale MON zadowolony bo wojsko może przez pół tygodnia okupować obiekt.
I przypomnę, że to są obiekty dofinansowane - samorząd wykładał minimum 20% wartości.
Stolem pisze: 16 marca 2024, 13:23 I te "powiatowe" pozostają w gestii samorządowej (lokalnej społeczności) i spełniają standardy wynikające z prawa
Część jak to wspaniałe są te strzelnice z programu masz wyżej, spytam tylko co jest nie tak prawnie ze strzelnicami Braterstwa?
Stolem pisze: 16 marca 2024, 13:23 Czytam o ambitnych planach braterstwa dot sieci strzelnic, ale z pragmatycznego punktu widzenia oceniam je jako mało prawdopodobne
Ciągle wszyscy mówią, że oni tego nie czy tamtego nie zrobią, że to padnie, że nie ma sensu, nie spina się finansowo, i tak od początku istnienia, a tu proszę - funkcjonują ładnych parę lat i są największym stowarzyszeniem strzeleckim w kraju, mają 4 strzelnice własne w trzech województwach (kilka innych wynajmują) i robią kolejne dwie w następnych dwóch. Dalej pisz jak bardzo to nieprawdopodobne ;laughing:
Stolem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 23 czerwca 2022, 12:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Stolem »

A mógłbym prosić o dane tych patoogicznych strzelnic w powiecie?
Napisałem to co zobaczyłem na dostępnej stronie braterstwa.
Może jest więcej obiektów, ale wydaje się że te informacje są nie dla "psa".
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

Tekst ze strony braterstwa. Piszą o trzech strzelnicach

Sieć strzelnic Braterstwa
Mamy kilka własnych obiektów w różnych miejsach.

Strzelnica W23, położona w Warszawie, ul. Waldorffa 23. Kryty, oświetlony, dobrze wentylowany obiekt na 15 stanowisk w dystansie 25m. Czynny codziennie dla tysięcy Warszawiaków (i nie tylko!) chętnych niekomercyjnie realizować pasję strzelecką. Najprawdopodobniej jedyna w Polsce strzelnica kryta, która pozwala na wzięcie towarzysza i korzystanie z profesjonalnego obiektu całkiem za darmo.
Sprawdź podstronę strzelnicy


Strzelnica Żmigród, gmina Żmigród. Obiekt otwarty o 3 osiach (25, 50 i 100m), 40 stanowisk na różnych dystansach, profesjonalne stalowe przchwytywacze, wysokie wały, asfaltowy dojazd, duży parking. Obiekt stale rozwijany, z regularnymi, bezpłatnymi zajęciami. Zupełnie nowa jakość w dużym promieniu!
Sprawdź podstronę strzelnicy


Strzelnica Kwietno, gmina Malczyce. Obiekt otwarty, oś 50m, 12 stanowisk. Eksperymentalna strzelnica społeczna oddana w ręce kilkudziesięciu zaangażowanych prowadzących, którzy mają własne, niekomercyjne miejsce do strzelania.
Sprawdźpodstronę strzelnicy


W najbliższych latach chcemy otwierać kolejne ogólnodostępne, niekomercyjne strzelnice. Dołączając do nasz, pomożesz osiągnąć ten cel. Musimy przeszkolić tysiące dodatkowych strzelców, potrzebujemy w Polsce sieci niekomercyjnych, otwartych, społecznie finansowanych obiektów sportowych!
W międzyczasie prowadzimy zajęcia na kilku strzelnicach udostępnianych w różnych województwach (dolnośląskie, łódzkie, mazowieckie, śląskie, wielkopolskie). Chcemy mieć bliżej do dużej liczby zainteresowanych.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Tomtap »

eskie pisze: 17 marca 2024, 11:43 Piszą o trzech strzelnicach
Nie piszą, tylko pisze. Jeden człowiek - Prezes. Rozrzucony między milion obowiązków w tym 2 strzelnice w budowie (lokalizacje na razie nie obwieszczone). Stąd braki aktualizacji.

Jest jeszcze najnowsza strzelnica przy Zakładzie Karnym w Strzelinie, głównie obecnie wykorzystywana do szkoleń przez Służbę Więzienną - to też własność Braterstwa.

Ponadto strzelnica we Wrocławiu, mimo że nie własna, to jednak wykorzystywana tylko przez B, więc niemal jak własna.

Do tego dochodzi 3, w porywach 4 strzelnice wynajmowane na zawody, między innymi w Wielkopolsce,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”