Nowa strzelnica w Wadowicach

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

@Tomtap napisałeś:
Nie piszą, tylko pisze. Jeden człowiek - Prezes. Rozrzucony między milion obowiązków...

Nie zrozum mnie źle proszę. Uważam, że Prezes wykonał gigantyczną pracę na rzecz strzelectwa w Polsce i należy Mu się za to szacunek do końca świata i jeden dzień dłużej.

Tylko to ręczne sterowanie powoli przestaje działać.

Zachodzą już procesy tworzące wąskie gardło decyzyjne. Na dłuższą metę, organizacje liderskie jak np Braterstwo, oparte na charyzmie jednego człowieka (też Apple, Microsoft, PO, PIS, Amazon, Kościół Katolicki - z bardziej znanych :)), albo tworzą struktury, pozwalające liderowi zachować absolutnie strategiczne decyzje, albo... nikną w odmętach gospodarki. Zawodowo zajmuję się, hmmm, obserwacją rozwoju, stagnacji, dynamicznego wzrostu, ale też upadku przedsięwzięć. (kolejność przypadkowa, serio)

Podsumowując - nadejdzie, bo zawsze nadchodzi, moment w którym Prezes (nawet gdyby był najgenialniejszy superman na świecie) dojdzie do granicy swoich możliwości biologicznych (zmęczenie, sen, choroba - nie daj Boże) i intelektualnych (nadzorowanie wielu spraw na raz, od bana za jakieś pierdółki forumowe, po tworzenie strzelnic, pełnienie funkcji Prezesa wg KRS itp itd). Zaczną się drobne błędy, potem co raz grubsze, a że błędy lubią się kumulować to... najprawdopodobniej będzie mocno nieciekawie.

Wiec, moim zdaniem, albo rozwój struktury zarządzającej zajmującej się sprawami bieżącymi (strzelnice, sport, administracja, przedstawiciele regionalni) a Prezes będzie angażowany TYLKO do spraw strategicznych i mocno nietypowych, gdzie jest potrzebna władza absolutna i szybka decyzyjność. Natomiast Prezes wypowiadał się, że nie będzie w Braterstwie struktury, dyrektorów i oddziałów... to NIESTETY czarno widzę przyszłość Braterstwa, a cholerna szkoda.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Tomtap »

eskie pisze: 17 marca 2024, 17:16 Nie zrozum mnie źle
W tej akurat kwestii jaką opisałeś rozumiem doskonale. Natomiast piszesz w czasie przyszłym, kiedy rzecz jest od dawna in progress - wraz z Marcinem 3B jesteśmy tego żywymi przykładami, co stwierdzam z ogromną przykrością, bo obaj angażowaliśmy się dawniej bardzo mocno w idee Braterstwa.
BRATERSTWO to to nie jest.

Co nie zmienia faktu, że całość jest unikalna, do pewnych ograniczonych obszarów absolutnie rewolucyjna, mająca sens i działająca. Przynajmniej póki sam Prezes, albo ktoś za niego, nie wyciągnie z gniazdka wtyczki serwera, bo wówczas B po prostu nie ma.
awz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 21 sierpnia 2023, 12:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: awz »

Wow! Eskie i Tomtap jednak potrafią być w czymś zgodni. I fajnie!

Ja tam gówno wiem. Dołączyłem do grona sportowców/kolekcjonerów dość niedawno i jestem pełen pokory wobec kolegów (chyba mogę tak napisać?) z większym stażem a przede wszystkim z o wiele większą wiedzą. Lubię czytać i „Beżowe” i Braterstwo. Pozwolenie zrobiłem w innym klubie ale po rozeznaniu tematu dołączyłem do B. Broń Boże nie jestem obiektywny ani nawet nie wiem czy mam coś wartościowego do przekazania. Ale spróbuję!

Wiadomo, że różne osoby mają różne punkty widzenia i różne interesy. A w czasach social media ważne jest kto kogo „zaora”. Czasem ciężko jest dyskutować nawet w rodzinie i mieć różne argumenty, bo raczej wygrywa podejście: albo z nami albo przeciwko nam.

Ja lubię poczytać różne opinie. Na obu wspomnianych przeze mnie forach nie brakuje dyskusji. Nawet jałowych. Ale dla takiego „szaraka” jak ja, jest w tych dyskusjach (czasem kłótniach) wciąż coś wartościowego. Coś, co ułatwia mi wyrobienie sobie własnego zdania.

Nie wiem, czy ktoś się ze mną zgodzi, ale wydaje mi się, takie dyskusje czyta „milcząca większość” forumowiczów. Mam nadzieję, że wraz ze wzrostem mojego doświadczenia, będę w stanie dołączać do dyskusji i sensownie argumentować mój punkt widzenia. I wielu innych z „milczącej większości” dołączy do starych wyjadaczy.

Pamiętajcie zatem doświadczeni koledzy, że warto prezentować swoje zdanie ale bez zbyt wielkiej spiny. Bo nawet jeżeli ktoś taki jak ja nie odważy się z Wami polemizować publicznie, to podobni do mnie mogą Was zaklasyfikować inaczej niż byście chcieli :)

Kurczę, zabrzmiało jak groźba? Ktoś kiedyś nauczył mnie jednej zasady przydatnej na forach czy w pracy zdalnej, gdzie nie widzisz człowieka i nie słyszysz w jaki sposób się wypowiada: może żartobliwie?

Zasada ta brzmiała tak: zawsze zakładaj dobre intencje.

Czego Wam i sobie samemu życzę! :)

ps. Sorki za ścianę tekstu. Mam nadzieje, że następna moja wypowiedź będzie merytoryczna.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: carambas »

Yo! Zasymulowałem chatgpt prezesa Braterstwa, zobaczymy co on na to:

1. Komunikat z "psem" był zrobiony lata temu. Skoro razi, to poprawiłem. Teraz forum będzie odrzucało wasze próby podglądania wewnętrznej komunikacji członków z większą gracją. Liczę na mniej urażonych strzelców, ale w dalszym ciągu forum jest zamknięte dla obcych, bo prowadzenie forum nie jest celem statutowym i okazuje się być średnio potrzebne. Dla elity jest beżowe, z dobrą moderacją, polecam każdemu pisanie tylko tutaj.

2. Bonifikata 99% jest w uchwale z tego powodu, że Wadowice myślą, że ta działka jest cokolwiek warta. Nie znam się, ale dla mnie nie jest. Dlatego najpierw robimy wszystkie dokumenty do pozwolenia na budowę (na podstawie zwykłej umowy użyczenia) i dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę będziemy podpisywali umowę zakupu działki. Bo nie chciałbym wylądować w sytuacji, gdy będą problemy z budową strzelnicy, a my zostaniemy z 3ha terenu w Wadowicach, po co to stowarzyszeniu? Tylko ból głowy.

3. Miasto sprzedaje teren, bo burmistrz umie liczyć. Chcieli sami zrobić strzelnicę w programie MONu, ale się okazało, że w związku z charakterem terenu (stare wysypisko) musieliby wyłożyć nie kilkaset tysięcy złotych, na co byli nawet gotowi, ale powyżej 5 mln zł. Co ciekawe, jak podzielimy 5 mln zł, przez 20k mieszkańców Wadowic, to wychodzi, że każdy by się dołożył 250 zł. To mniej, czy więcej niż składka w KS Amator? :)

Po wybudowaniu strzelnicy, gdzie miasto kombinowało jak ją zrobić jak najatrakcyjniejszą dla użytkownika (szacunek), musieliby znaleźć firmę, czyli komercyjnego użytkownika, do obsługi obiektu. Ile wtedy mieszkańcy płaciliby za wejscie? 0 zł za pierwszą godzinę, 9 zł za kolejną? No na pewno.
Zamiast wydawać niesamowite pieniądze z budżetu samorządu Burmistrz kilkoma rozmowami ogarnął inwestora, który ma to zrobić samemu i ma wieloletnią historię niekomercyjnego udostępniania dla dużej liczby osób. To jest wg was wałek?
W tym temacie warto zapytać Burmistrza Żmigrodu jak on ocenia sprzedaż działki z bonifikatą 90%, a potem podjechać 10km dalej do Rawicza i zapytać jak tam idzie inwestycja z programu Strzelnica w Powiecie. Żmigród zarobił na strzelnicy 10k zł, Rawicz od początku pomysłu wydaje 10k zł tygodniowo na próbę zrobienia czegoś choćby podobnego.

4. System rezerwacji jest dla wygody ludzi. Jak chcecie zmieścić 250 osób jednego dnia -- co nam się regularnie udaje -- na 15 stanowiskach w Warszawie? Ludzie mają jechać i na miejscu się dowiadywać, że jest kolejka za drzwi? Po to jest rezerwacja miejsc, żeby nasze kilkaset tysięcy rezerwacji na kilku tysiącach spotkań zrobiło się samo, bez kolizji, bez stresu i bez 3 sekretarek.
Czym jest "ogólnodostępna" strzelnica? Czy obiekt gminny w Lubinie, wybudowany kosztem kilkunastu milionów złotych, gdzie godzina z własną bronią kosztuje każdego mieszkańca 55 zl, jest "ogolnodostępny"? Czy jest bardziej ogólnodostępny niż strzelnica Waldorffa 23 w Warszawie, gdzie trzeba (o zgrozo!) podać pesel i opłacić raz do roku 10 zł za członkostwo?

Uprzejmie proszę o wskazanie jakiegokolwiek obiektu w Polsce, który jest ogólnodostępny zgodnie z waszym rozumieniem. Jak z ogólnodostępnego obiektu wyrzuca się człowieka, który jest niekomfortowy dla otoczenia, nie słucha komend, ignoruje bezpieczeństwo innych użytkowników? Czy może strzelnica musi przyjąć każdego, także awanturujących się alkoholików?

Strzelnica w Żmigrodzie jest dobrym modelem dla Wadowic. Prowadzący jest w miarę potrzeb użytkowników: treningi są weekendami plus w niektóre popołudnia, jak jest ciepło. Zimą nie było treningów w tygodniu, bo jest za szybko ciemno. Dzięki temu nie ponosimy kosztu opłacenia prowadzącego strzelanie dla 1 człowieka, który lubi strzelać we wtorki o godzinie 10, tylko zapraszamy wszystkich np w sobotę na 12, żeby zebrała się grupa 15-20 osób i było warto otworzyć bramę.
Może nie jest to "ogólnodostępne", bo nie da się zrobić wieczoru integracyjnego dla 6 osób z firmy (jeden z kontrprzykładów), ale naprawdę to nie są nasze cele statutowe. Wprawdzie większość zarządców strzelnic zamknęłoby wtedy dostęp do osi na 4h, żeby zarobić 2000 zł, ale my woleliśmy powiedzieć "nie ma na to miejsca, bo w tym czasie za darmo postrzela 60 innych osób, idźcie gdzieś indziej".
Zamykamy czasem nasze obiekty na indywidualne zajęcia, jak np szkolenie młodzieży w ramach Edukacji dla Bezpieczeństwa. Strzelcy musieli poczekać, bo młodzież sobie pudłowała z kbksów przez parę godzin.

Jeśli ktoś chciałby pomóc ze zwiększeniem ogólnodostępności, to wystarczy się zgłosić, że np chcecie prowadzić trening dla wszystkich. Wyznaczymy dzień tygodnia (np wtorek) i pilnujcie każdego, kto zajedzie samochodem. Jedyne co potrzebne to legitymacja prowadzącego strzelanie i jakiś majątek, żeby było z czego windykować ewentualną odpowiedzialność za obiekt. Zgłoszenia przyjmuję mailem, nie ma problemu. Ja robiłem kiedyś takie zajęcia, to nic strasznego, trzeba tylko bardzo chcieć.


Trochę mnie dziwią te marudzenia, bo ja nie znam innej organizacji, która za samorząd próbuje ogarnąć tak trudny (jak się okazuje) temat jak organizacja niekomercyjnego obiektu sportowego do strzelania, a wam źle? No to napisać petycję do burmistrza Wadowic, żeby jednak nie podpisywał umowy. Sprzeciwi się 300 osób i odstępujemy od projektu. Wprawdzie na Radzie Miasta nikt nie był przeciwko (nawet opozycja się tylko wstrzymała), ale może to jednak jest nieopłacalny interes dla mieszkańców. Jeśli mogę być bezpośredni: nie jestem za mocno przywiązany do wyniku tej petycji. Ten obiekt jest mi potrzebny jak dziura w moście, ja jestem z Wrocławia.

Zaproszono mnie na konsultacje, myślałem że chcą tylko pogadać o konstrukcji obiektów, to pojechałem. Poprosili o wybudowanie, akurat mamy zbędne miliony złotych ze składek, mogę poświęcić 150k zł na drugim końcu Polski, niech będzie. Ale to ani gratka, ani zarobek (haha!), tylko część misji. Jak się misja nie podoba, to pisać do samorządu, ja wybiorę się na urlop. Zgadzam się z przedmówcami, że już go potrzebuję.

Dlaczego w ogóle jakieś "nikomu nieznane" stowarzyszonko "z małego domu" na przedmieściach Wrocławia ma cokolwiek budować? Płace co miesiąc górę podatków i może czas, żeby pożal się boże państwo wybudowało cokolwiek, z czego da się normalnie korzystać. Niestety, wszystkie budowane z pieniędzy publicznych obiekty są prywatyzowane w momencie przekazania "niezależnym ekspertom" i trzeba bulić 50 zł / h (w niektórych byłych stolicach Polski nawet 80 zł / h) za dostęp do terenu dzierżawionego od miasta za 2.5 zł / miesięcznie. To jest problem, z którym w dalszym ciągu nikt nie próbuje nic zrobić. Ile za strzelnicę płaci wasz klub, a ile każe wam płacić za stanowisko? Ja się wytłumaczyłem powyżej, oznaczajcie kolejne organizacje, zobaczymy gdzie tu jest realny problem.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Tomtap »

:one:
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

Szkoda tylko, że chatgpt prezesa nie odniósł się do pozostałych kwestii.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: MaciekSz »

I pozamiatał.
:gun2:
Maciek
.62 i .69
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”