Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Moderator: Moderatorzy WBP

muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: muczacz »

kapral0 pisze: 25 lutego 2024, 20:42 Chciałbym otworzyć swoją strzelnicę u siebie na Kujawach.
Prowadzić zajęcia kompleksowo. Nie tylko ze strzelania bojowego ale również elementy taktyki, ratownictwa pola walki i survivalu.
Na pewno będę potrzebował min po 4 jednostki broni długiej i krótkiej.
ratownictwo ,no to do tego dochodzi jeszcze instruktor KPP więc studia ratownictwa medycznego ,taktyka to pierdy ,surviwal temat morze uprawnienia niepotrzebne , jak chcesz zarabiać to prosta strzelnica , tania amunicja i duży przerób, strzelanie bojowe hmmm , do czego ?, w RP to raczej sportowe
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: rokada »

kapral0 pisze: 25 lutego 2024, 20:42 Chciałbym otworzyć swoją strzelnicę u siebie na Kujawach.
To może być najtrudniejsza część Twojego projektu, bo możesz napotkać masę problemów, jakich w ogóle sobie nie wyobrażałeś. No, chyba że masz jakieś "przełożenie" na odpowiedniego wójta/burmistrza, wtedy może być łatwiej (z otwarciem, obrona przed zamknięciem to inna para kaloszy).
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: muczacz »

kapral0 pisze: 25 lutego 2024, 20:42 Chciałbym otworzyć swoją strzelnicę u siebie na Kujawach.
Prowadzić zajęcia kompleksowo. Nie tylko ze strzelania bojowego ale również elementy taktyki, ratownictwa pola walki i survivalu.
Na pewno będę potrzebował min po 4 jednostki broni długiej i krótkiej.
ratownictwo ,no to do tego dochodzi jeszcze instruktor KPP więc studia ratownictwa medycznego ,taktyka to pierdy ,surviwal temat morze uprawnienia niepotrzebne , jak chcesz zarabiać to prosta strzelnica , tania amunicja i duży przerób, strzelanie bojowe hmmm , do czego ?, w RP to raczej sportowe
sorki post powtórzony
kapral0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 25 lutego 2024, 14:56
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: kapral0 »

Tak jak pisałem, do prowadzenia wszystkich pozostałych tematów mam chyba wszytkie możliwe uprawnienia jakie można zrobić w naszym kraju.
Strzelanie bojowe dlatego że nie każdy chce iść do wojska żeby uczyć się musztry i żeby ktoś na niego krzyczał.
Stąd kompleksowe przeszkolenie militarne przygotowujące do sytuacji kryzysowej.
Masa ludzi mnie pyta o coś takiego.
Zarabiać kroci nie muszę, byle żeby ludzie byli zadowoleni.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: muczacz »

na wszystko inne do puki nie wystawiasz na to certyfikatu to możesz szkolić , ale jak chcesz wystawić Kurs Pierwszej Pomocy to musisz mieć kwit że możesz
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: rawla »

kapral0 pisze: 25 lutego 2024, 20:09 Czy na broni z pozwolenia kolekcjonerskiego już mogę szkolić osoby bez pozwolenia?
W moim przekonaniu NIE. Broń wydana została do celów kolekcjonerskich. Aby móc szkolić "na broni" musisz posiadać broń zarejestrowaną dla celów szkoleniowych.
mariusz_zgc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 12:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: mariusz_zgc »

kapral0 pisze: 25 lutego 2024, 20:42 Chciałbym otworzyć swoją strzelnicę u siebie na Kujawach.
Prowadzić zajęcia kompleksowo. Nie tylko ze strzelania bojowego ale również elementy taktyki, ratownictwa pola walki i survivalu.
Na pewno będę potrzebował min po 4 jednostki broni długiej i krótkiej.
NIe chce mi się rozpisywać- poszukaj tutaj na forum- były już takie tematy. Tak w skrócie-nie występuj o broń do celów kolekcjonerskich w momencie odejścia na emkę , bo będzie za późno - postępowanie będzie trwało jak już będziesz cywilem i będziesz musiał przechodzić egzamin, badania itp. W tej chwili już możesz wystąpić o kolekcjonerkę ( i tu zależy od tego przeszkolenia czy masz kwity na długą czy krótką, dostaniesz tylko na ten rodzaj na który Cię przeszkolili i masz na to papier) oraz o dopuszczenie do posiadania- może się przydać jak strzelnica gdzie byś robił miała magazyn broni (albo do pracy w ochronie) i do ochrony osobistej( jeśli masz przeszkolenie na krótką). Nie wiem jak z wydawaniem pozwoleń szkoleniowych w OŻW, WPA w Policji najbardziej i chyba tylko honoruje kurs instruktora PZSS.
kapral0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 25 lutego 2024, 14:56
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: kapral0 »

Uważam że w armii robi się masę nikomu nie potrzebnych rzeczy które nie mają żadnego przełożenia.
Krótko, konkretnie lecz zachęcająco do pogłębiania tematów. Nieskromnie przyznam że wiem jak przekonać nawet bardzo sceptyczne nastawione osoby do ww tematyki :)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: LARPAK »

mariusz_zgc pisze: 25 lutego 2024, 21:05
kapral0 pisze: 25 lutego 2024, 20:42 Chciałbym otworzyć swoją strzelnicę u siebie na Kujawach.
Prowadzić zajęcia kompleksowo. Nie tylko ze strzelania bojowego ale również elementy taktyki, ratownictwa pola walki i survivalu.
Na pewno będę potrzebował min po 4 jednostki broni długiej i krótkiej.
NIe chce mi się rozpisywać- poszukaj tutaj na forum- były już takie tematy. Tak w skrócie-nie występuj o broń do celów kolekcjonerskich w momencie odejścia na emkę , bo będzie za późno - postępowanie będzie trwało jak już będziesz cywilem i będziesz musiał przechodzić egzamin, badania itp. W tej chwili już możesz wystąpić o kolekcjonerkę ( i tu zależy od tego przeszkolenia czy masz kwity na długą czy krótką, dostaniesz tylko na ten rodzaj na który Cię przeszkolili i masz na to papier) oraz o dopuszczenie do posiadania- może się przydać jak strzelnica gdzie byś robił miała magazyn broni (albo do pracy w ochronie) i do ochrony osobistej( jeśli masz przeszkolenie na krótką). Nie wiem jak z wydawaniem pozwoleń szkoleniowych w OŻW, WPA w Policji najbardziej i chyba tylko honoruje kurs instruktora PZSS.
Nieco bzdury piszesz w pierwszej części wypowiedzi i nie tylko, a więc po kolei:
- jeżeli wystąpi o pozwolenie kolekcjonerskie tuż przed odejściem na emeryturę, a postępowanie się nie zakończy do momentu wyjścia do cywila to OŻW zakończy takie postępowanie nie wydając decyzji ze względu na brak podległości - wtedy trzeba będzie napisać wniosek do WPA i ścieżka tak jak każdy inny cywil,
- pozwolenie na broń dostanie w sumie na wszystko jeżeli chodzi o kolekcjonerską - nie ważne jaką broń ma przydzieloną, to policja czepia się własnych funkcjonariuszy, że nie będą potrafili obsłużyć Glocka w .22 jeżeli przeszkolenie mieli z Glocka 9 mm; bez problemu dostanie na sygnałówkę; od kilku ładnych lat OŻW wydają decyzje z podziałem tak jak kiedyś robiła to Policja, która z kolei teraz daje bez podziału (w większości przypadków).

Także pozwolenie kolekcjonerskie robić teraz i nie czekać na rzucenie kwitem bo jak OŻW dowie się, że kwity poszły to będą przeciągali postępowanie.
kapral0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 25 lutego 2024, 14:56
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: kapral0 »

Kolekcjonerska teraz będzie mnie uprawniała tylko do strzelania z własnej broni na strzelnicy w pod czyimś nadzorem? Czy coś jeszcze?
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1130
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: Mateusz70 »

kapral0 pisze: 25 lutego 2024, 19:22 Jestem żołnierzem zawodowym na etacie instruktora taktyki i strzelectwa w szkole wojskowej.
Za dwa lata planuję odejść na emeryturę i chciałbym robić dalej to co robię tyle że w cywilu. Proszę doradzić mi krok po kroku jakie uprawnienia muszę nabyć żeby uczyć strzelania na czyjejś strzelnicy bądź ewentualnie później coś swojego otworzyć.
Z taktyki i strzelectwa chyba nie można, ze strzelania jak najbardziej da się szkolić. Masę ludzi to robi. Kłopot może być z czasem, bo trzeba zrobić kurs instruktora, łączony właściwie z innymi (prowadzącego strzelanie, sędziowskim i co tam jeszcze mają w ofercie). Skontaktuj się z firmą robiącą szkolenia. Celowo żadnej nie wskazuję.
Z uprawnieniami będzie jedno, drugie to istotnie trzeba postarać się o pozwolenie na broń do celów szkoleniowych, może lepiej o jakąś pracę na strzelnicy. Dopuszczenie do posiadania broni też będzie w takim przypadku mile widziane. Pozostałe rzeczy, o jakich tu piszą, czemu nie?
Koszty, koszty i jeszcze raz koszty, ale skoro chcesz pracować w podobnym charakterze. Albo - może szukaj kogoś, kto wiedząc z kim ma do czynienia, zatrudni Cię i pokieruje.
Piotr2075
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 22 lipca 2023, 17:47
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: Piotr2075 »

kapral0 pisze: 25 lutego 2024, 19:22 Witam.
Jestem żołnierzem zawodowym na etacie instruktora taktyki i strzelectwa w szkole wojskowej.
Za dwa lata planuję odejść na emeryturę i chciałbym robić dalej to co robię tyle że w cywilu. Proszę doradzić mi krok po kroku jakie uprawnienia muszę nabyć żeby uczyć strzelania na czyjejś strzelnicy bądź ewentualnie później coś swojego otworzyć.
Z góry dziękuję.
Wysłałem Ci priv z przydatną być może informacją
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1130
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: Mateusz70 »

kapral0 pisze: 25 lutego 2024, 21:39 Kolekcjonerska teraz będzie mnie uprawniała tylko do strzelania z własnej broni na strzelnicy w pod czyimś nadzorem? Czy coś jeszcze?
Kolekcjonerska jest do celów kolekcjonerskich, nie szkoleniowych. Być może jakoś to połączysz: szkolenie kursanta na broni historycznej. Masz pozwolenie, to żaden opiekun Ci na strzelnicy nie będzie potrzebny. Jeśli gdzieś będą chcieli go narzucić, to nie plącz się w taką strzelnicę. Tylko ogólnie będzie tam jakiś prowadzący spoglądał, bez dodatkowej opłaty.
Pewnie zaraz tu ktoś napisze, że bzdury piszę, ale ostatnio mamy taki zamęt, że dobrze, jak kolekcjonerów nie pomylą z łosiem, a kraju z tym w którym legalnie poluje się na łosie. - Może znasz kawały o Norwegach?
kapral0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 25 lutego 2024, 14:56
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: kapral0 »

Nie znam kawału o Norwegach 😀
Byłem na różnych forach przez mój żywot ale jestem pod wrażeniem wielkim że każdy tu chce pomóc choć to pierwszy mój post.
Dzięki wielkie. Wszystkie uwagi będą dla mnie pomocne.
kapral0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 25 lutego 2024, 14:56
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych dla mundurowych.

Post autor: kapral0 »

Pisałem na początku że na starcie chciałbym się gdzieś zakręcić na strzelnicy ( nie zarobkowo) w celu zebrania informacji i wyczucia rynku od czasu do czasu kogoś podszkolić.
Co w takim układzie mi będzie potrzebne ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”