Współczesna amunicja w CP

Moderator: Moderatorzy CP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 932
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: Zbigniew Rybka »

Zwłaszcza tego 405gr z połową paszczy? :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: zbisz41 »

kropek pisze: 06 lutego 2024, 22:28
W RP jeśli chodzi o broń palną WSZYSTKO podlega pod ustawę, która zabrania posiadania bp, a potem zawiera wyjątki, między innymi że nie potrzeba pozwolenia na bp wytworzoną do (czy przed, zapomniałem, nie jak pacierza!) 1885 (i amunicję do niej).

Warto powtarzać, bo naiwne podejście do prawa bardzo może szkodzić. Jeszcze raz, w Posce broni palnej bez pozwolenia nie można posiadać. Ustawa zawiera wyjątki.
Nie neguje prawa dlatego proszę o informacje który przepis zabrania kupna i posiadania samych pocisków-nie pisze o nabojach. W sklepach internetowych nie widzę klauzury wymagającej posiadania promesy czy pozwolenia.
Art. 5. [Istotne części broni lub amunicji]
1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję.
2. Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa z komorą nabojową, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.
3. Istotnymi częściami amunicji są: pociski wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego i materiał miotający w postaci prochu strzelniczego.
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: rawla »

Syn mehmeda , zrób kolego pozwolenie na broń palną, to jest prostsze niż miłość w malinowym chruśniaku, zachowaj czarnoprochowa i wtedy kombinuj jak chcesz, bez spiny, bez strachu, bez pytania kogokolwiek o cokolwiek. . Spójrz, zadałeś pytanie, ludzie tyle tu nagadali, a odpowiedzi na nie jak nie było, tak nie ma.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: variag »

Nie neguje prawa dlatego proszę o informacje który przepis zabrania kupna i posiadania samych pocisków
Współczesne pociski które możesz kupić w sklepie stacjonarnie lub wysyłkowo oczywiście możesz posiadać.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: zbisz41 »

Osobiście używam tradycyjnych i nie widzę żadnej potrzeby zmieniać to.
Jednak z czystej ciekawości dowiedziałbym bym sie jak to jest w CP w tym temacie, za i przeciw .
Może doświadczeni koledzy podzielą się swoją wiedzą ze świeżakami ,tym bardziej ze padło ostrzeżenie że może to mieć złe skutki ...
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: Krolik »

kropek pisze: 06 lutego 2024, 22:28 W RP jeśli chodzi o broń palną WSZYSTKO podlega pod ustawę, która zabrania posiadania bp, a potem zawiera wyjątki, między innymi że nie potrzeba pozwolenia na bp wytworzoną do (czy przed, zapomniałem, nie jak pacierza!) 1885 (i amunicję do niej).
I co ustawa mówi o istotnych częściach amunicji?
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: LongTom »

Synu Mehmeda
sprecyzuj proszę do jakiej broni i jakie pociski chcesz stosować.
Co innego rewolwer/ karabin/ pistolet odprzodowy a co innego odtylcówka.
Podobnie z pociskami, są bardzo różne jedne mają w środku ołów (miękki) inne twardy, koszulki miedziane, mosiężne, stalowe itp.

Krolik Zbisz41 wkleił przepis.
Pociski zwykłe bez niespodzianek (materiał wybuchowy, chemiczny, zapalający itp.) są legalne bez papierów.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: marekp »

Moze dodam cos zabawnego. Masz rewolwer taki tpowy Navy 36. Jaki chcesz do niego pocisk wlozyc wspolczesny? Moze .38 da sie? Da. tyle ze pocisk wspolczesny przeleci przez lufe razem z luska (pomijam kolnierz na ktortm sie zatrzyma). Wiec co w to miejsce wlozyc? Slawna wymyslona poprawka Gorlowa? Wymyslil to wybitny specjalista od broni - Bidzinski. Naprawede malo jest ludzi z jego wiedza. A ta poprawka Gorlowa to wlasnie byla ta roznica miedze .38 a .36. Wiec powiedz mi kolego jakiej amunicjio wspolczesnej chcesz uzyc do Navy .36. Z plaszczem. Przynajmniej lufa sie nie bedzie zuzywac bo pocisk nie bedzie jej dotykal. To jest zabawne ze .38 jest mniejsze niz .36. Wiec nie wiem jakich pociskow bys chcial uzyc. Tak bedzie z niemal kazda bronia. Ale probuj.

MarekP
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: kropek »

zbisz41 pisze: 07 lutego 2024, 07:03
kropek pisze: 06 lutego 2024, 22:28
W RP jeśli chodzi o broń palną WSZYSTKO podlega pod ustawę, która zabrania posiadania bp, a potem zawiera wyjątki, między innymi że nie potrzeba pozwolenia na bp wytworzoną do (czy przed, zapomniałem, nie jak pacierza!) 1885 (i amunicję do niej).
Nie neguje prawa dlatego proszę o informacje który przepis zabrania kupna i posiadania samych pocisków-nie pisze o nabojach. W sklepach internetowych nie widzę klauzury wymagającej posiadania promesy czy pozwolenia.
Łoboszsz! Przecież to jest właśnie jeden z wyjątków wymienionych w Uobia - taki jej charakter: zabrania posiadania broni palnej (i amunicji) w ogóle, czyli wszystkiego, nawet broni dawnej sprzed 1885 roku! Ale potem zawiera wyjątki.

Nie mogę tu tego narysować, więc napiszę jeszcze raz, innymi słowy:
Ustawodawca zabrania nam posiadania bez pozwolenia wszystkiego co radosne :gun2: , a potem, wyjątkowo dopuszcza posiadanie np. nieistotnych części broni, bez pozwolenia. Ot, taki to ludzki ustawodawca! ;-)
Art. 5. [Istotne części broni lub amunicji] (...)
A ja też zacytuję, i zalecę jednocześnie by czytać dokładnie, i raczej od początku, a nie od środka:
Art. 2. Poza przypadkami określonymi w ustawie nabywanie, posiadanie oraz zbywanie broni i amunicji jest zabronione.
Dlatego też wszystko podpada pod ustawę, ale na niektóre rzeczy nie potrzeba pozwolenia. Zastrzeżenie: nie ja pisałem tę ustawę... ani żadną inną też.
.177-.69
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: zbisz41 »

No dobra , jest ustawa jest prawo które wszystko reguluje co wolno i co nie wolno . Zasadniczo musimy je przestrzegać chyba ze podejdziemy do tego po nowomodnemu i będziemy je przestrzegać tak jak my je rozumiemy ;laughing:
I nie o tym rzecz , jedno pytanie co to jest amunicja ? czy jest pojecie instotnych części amunicji?
Czy nie uzbrojona łuska , pocisk są amunicją?
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5759
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: sas88 »

Ustawa mówi co jest istotną częścią amunicji. Zwykłe pociski nimi nie są. Łuski również nie.
Znam też kogoś, kto za posiadanie pustych łusek ze zbitymi spłonkami, wylądował na komendzie, a media zrobiły z niego terrorystę.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Syn mehmeda
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 04 lutego 2024, 22:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: Syn mehmeda »

chodziło mi o to iż można kupić derringera od Great guna w kalibrze 9mm. Jakiej w nim używać amunicji, współczesnej czy kombinować z zwykłym ołowiem?
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: muczacz »

ja bym nie kombinował ze względu na miękki materiał lufy , możesz spróbować 5-10 strzałów ale dalej w/g mnie szkoda broni
Shokunin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 06 listopada 2017, 22:41
Tematy: 7
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: Shokunin »

Kiedyś, dawno temu coś takiego krążyło

https://strzelecka.net/viewtopic.php?t=2899

Nie wiem czy to nie był jakiś fejk
Rewolwer Remington New Army 44 Uberti Inox 8"
Awatar użytkownika
kenji1851
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 21 października 2023, 15:47
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Współczesna amunicja w CP

Post autor: kenji1851 »

Konwersje na scalaki do rewolwerów cp to żaden fejk, tylko autentyczny sprzęt wynaleziony w latach 60-tych albo 70-tych XIX wieku.
Saguaro sprzedaje gotowe rewolwery z konwersjami, samych konwersji nie widziałem.
Oczywiście rewolwer z konwersją jak i sama konwersja wymaga promesy do zakupu.
Taki pierwszy lepszy: https://saguaro-arms.com/product-pol-66 ... n-5-5.html
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”