Porada dot. zakresu pozwolenia

Moderator: Moderatorzy WBP

damian_dro
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 07 marca 2024, 17:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: damian_dro »

Jako świeży posiadacz pozwolenia mogę stwierdzić, że zdobycie pozwolenia jest banalnie proste, a procedura odsiewa osoby ze słomianym zapałem i wyjątkowych odklejeńców (oczywiście, jeśli WPA pod które podlegamy działa zgodnie z przepisami, bez ich zbędnej nadinterpretacji). Także robienie innego pozwolenia niż w pełnym zakresie w mojej opinii nie ma sensu.

Sam się za sportowca nie uważam, myślałem na początku że zawody nie są dla mnie, ale w odpowiednim klubie wszystko się zmienia i życzę, żeby każdy na taki trafił. Sportowiec strzelecki ze mnie taki jak biegacz, moje osiągnięcia to miejskie biegi na 5km, a jakoś buty do biegania posiadam i żaden maratończyk mi nie wypominał, że udaję sportowca ;laughing:
9x19, 7,62x39
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: Artkor »

@ damian_dro
Bo VIS Lipno to fajne ludzie są, chyba że Cię z kimś pomyliłem. ;)
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
damian_dro
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 07 marca 2024, 17:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: damian_dro »

@Artkor Raczej nie pomyliłeś i jak najbardziej polecam :-D Tylko na bramie trzeba wywiesić ostrzeżenie, że wejście może zakończyć się comiesięcznym drenażem portfela ;laughing:
9x19, 7,62x39
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: Mumin_ »

LARPAK pisze: 06 marca 2024, 13:28 Nie ma innych celów posiadania i trzeba iść z tym co mamy.
https://statystyka.policja.pl/st/wybran ... lenia.html

Cel w jakim zostało wydane pozwolenie na brońLiczba osób, którym wydano pozwolenie na broń w danym celuLiczba egzemplarzy broni zarejestrowanych przez posiadaczy pozwolenia na broń
inny179163
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: LARPAK »

Mumin_ pisze: 09 marca 2024, 16:18
LARPAK pisze: 06 marca 2024, 13:28 Nie ma innych celów posiadania i trzeba iść z tym co mamy.
https://statystyka.policja.pl/st/wybran ... lenia.html

Cel w jakim zostało wydane pozwolenie na brońLiczba osób, którym wydano pozwolenie na broń w danym celuLiczba egzemplarzy broni zarejestrowanych przez posiadaczy pozwolenia na broń
inny179163
Tylko co kryje się pod celem "innym" - to my musimy udowodnić, że organ może nam wydać w tym celu broń.
Do tego pozwolenie na broń i cel inny z pewnością oznacza broń cięciwową.

Możesz spróbować wystąpić o pozwolenie do rekreacji jako "inny" - daj znać jak Ci pójdzie bo jednostkowe przypadki to nie to samo co cele ustawowe.
Awatar użytkownika
Bergarowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 05 lipca 2022, 18:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: Bergarowicz »

LARPAK pisze: 09 marca 2024, 19:31
Mumin_ pisze: 09 marca 2024, 16:18
LARPAK pisze: 06 marca 2024, 13:28 Nie ma innych celów posiadania i trzeba iść z tym co mamy.
https://statystyka.policja.pl/st/wybran ... lenia.html

Cel w jakim zostało wydane pozwolenie na brońLiczba osób, którym wydano pozwolenie na broń w danym celuLiczba egzemplarzy broni zarejestrowanych przez posiadaczy pozwolenia na broń
inny179163
Tylko co kryje się pod celem "innym" - to my musimy udowodnić, że organ może nam wydać w tym celu broń.
Do tego pozwolenie na broń i cel inny z pewnością oznacza broń cięciwową.

Możesz spróbować wystąpić o pozwolenie do rekreacji jako "inny" - daj znać jak Ci pójdzie bo jednostkowe przypadki to nie to samo co cele ustawowe.
Ja mam pozwolenie na kusze na cel inny-dydaktyczny, więc jednak takowe istnieją
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: LARPAK »

@Bergarowicz:
to właśnie o tym napisałem powyżej właśnie, że jest to broń cięciwowa, a jest to podyktowane tym, że kusze nie zostały ujęte w pozostałych celach.

Pytanie brzmi czy broń palna, która będzie interesowała grono ludzi, którzy nie chcą udawać sportowców, kolekcjonerów itd. jest dostępna na pozwolenie "inne" i jakie warunki należy spełnić?
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: Mumin_ »

LARPAK pisze: 09 marca 2024, 19:31 Tylko co kryje się pod celem "innym" - to my musimy udowodnić, że organ może nam wydać w tym celu broń.
Ależ oczywiście. I pewnie przejść całą ścieżkę łącznie z sądem administracyjnym...

Ja się tylko odnosiłem do zacytowanego zdania. Jak nie ma "innego", skoro jest :)

Tak swoją drogą, to dlaczego tylko cięciwową a nie pałki albo nunchaku? I jeszcze jedno - zauważyliście, że przynajmniej 16 posiadaczy pozwolenia nie zarejestrowali niczego?

A przy okazji - ktoś wie, czy statystyki pozwoleń publikowane przez policję dotyczą wyłącznie spraw w gestii policji, czy również ŻW? A jeśli to pierwsze, to czy ŻW również publikuje swoje?
Ostatnio zmieniony 09 marca 2024, 20:15 przez Mumin_, łącznie zmieniany 1 raz.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Bergarowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 05 lipca 2022, 18:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: Bergarowicz »

Mumin_ pisze: 09 marca 2024, 20:07
LARPAK pisze: 09 marca 2024, 19:31 Tylko co kryje się pod celem "innym" - to my musimy udowodnić, że organ może nam wydać w tym celu broń.
Ależ oczywiście. I pewnie przejść całą ścieżkę łącznie z sądem administracyjnym...

Ja się tylko odnosiłem do zacytowanego zdania. Jak nie ma "innego", skoro jest :)

Tak swoją drogą, to dlaczego tylko cięciwową a nie pałki albo nunchaku? I jeszcze jedno - zauważyliście, że przynajmniej 16 posiadaczy pozwolenia nie zarejestrowali niczego?
Pewnie dlatego że nawet mając kwity - to kusze u nas cieżko kupić jakąś sensowną - a nie każdy chce kupować z Czech.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: LARPAK »

Mumin_ pisze: 09 marca 2024, 20:07 Ja się tylko odnosiłem do zacytowanego zdania. Jak nie ma "innego", skoro jest :)
Tylko w kontekście tego tematu czy ostatnio prowadzonej w nim dyskusji mowa była o pozwoleniu sportowym i kolekcjonerskim oraz tym co można w sumie na nie kupić.

Cel "inny" istnieje, ale w sumie to nijak się nie odnosi do niczego tak na prawdę i można go zrównać w przypadku broni palnej do pozwolenia do ochrony osobistej.
Mumin_ pisze: 09 marca 2024, 20:07 Tak swoją drogą, to dlaczego tylko cięciwową a nie pałki albo nunchaku? I jeszcze jedno - zauważyliście, że przynajmniej 16 posiadaczy pozwolenia nie zarejestrowali niczego?
Bo mało kto chce to kolekcjonować, a jak to ma to gdzieś ma kwity na to.
Mumin_ pisze: 09 marca 2024, 20:07 A przy okazji - ktoś wie, czy statystyki pozwoleń publikowane przez policję dotyczą wyłącznie spraw w gestii policji, czy również ŻW? A jeśli to pierwsze, to czy ŻW również publikuje swoje?
Z tego co wiem to broń wydana przez ŻW nie widnieje w systemie policyjnym (przynajmniej tak było w 2021 roku).
Może się dzielą, ale to ciężko powiedzieć.
Gdzieś chyba też była jakaś publikacja na temat pozwoleń wydanych przez ŻW - ktoś chyba na forum wrzucał.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: Mumin_ »

LARPAK pisze: 09 marca 2024, 20:20 Z tego co wiem to broń wydana przez ŻW nie widnieje w systemie policyjnym (przynajmniej tak było w 2021 roku).
Może się dzielą, ale to ciężko powiedzieć.
Gdzieś chyba też była jakaś publikacja na temat pozwoleń wydanych przez ŻW - ktoś chyba na forum wrzucał.
No właśnie sam znalazłem, że ŻW podała statystykę tylko raz - za 2017 w odpowiedzi na interpolację poselską: https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/inter ... &view=null
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: rokada »

Mumin_ pisze: 09 marca 2024, 20:07 Ja się tylko odnosiłem do zacytowanego zdania. Jak nie ma "innego", skoro jest :)
Jest mniej więcej tak samo, jak Onyksy na rynku broni w Polsce. Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że istnieją w Polsce posiadacze Onyksów, ale samemu zostać posiadaczem...
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada dot. zakresu pozwolenia

Post autor: VIS »

Kolego @rokada. Ni chce mi się już cytować, ale odniosę się po kolei do Twoich komentarzy (tych z 07.02.2024)

Zgadza się. Dosyć specyficzne zastosowanie broni kolekcjonerskiej. Tylko robienie prelekcji i pokazów nie jest moim celem posiadania broni. To robię tylko tak przy okazji. Zbiór broni tworzę dlatego, bo mi to sprawia przyjemność. Zarówno manie broni jak i strzelanie z tej broni.

W zawodach podobnie jak ty startuję dla przyjemności. Tylko na początku roku stratuję dla przyjemności i dla "startów" do licencji, a po zaliczeniu niezbędnych startów biorę udział w zawodach tylko dla przyjemności.

Racja. Dobrobyt ma swoje wady. Oczywiście tylko społeczne, bo w dobrobyt jako stanie indywidualnym wad nie widzę. Ja lubię dobrobyt. Ale istotnie, jak brakuje prawdziwych problemów to się je tworzy, aby potem je zwalczać. W czasie wojny mało kto się zastanawiał nad swoją "płciowością" czy nad prawami mniejszości seksualnych. Ważniejsze było zdobycie żywności i zapewnienie sobie przynajmniej minimum bezpieczeństwa. Cała reszta schodziła na dalszy plan.

Racja. Bardzo przykre jest, gdy rezygnujemy z walki o lepsze jutro, by nie pogorszyć swojej sytuacji. Jeszcze bardziej przykro jest gdy mamy świadomość że środowiska hoplofobiczne nie śpią, tylko kombinują jak nam ukrócić nasze przyjemności.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”