Forum braterstwa zblokowane?

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: wryg »

Fest zarobki, 10 zl za rok :roll:
Myślę, że głównie chodzi o dział bazar aby mieć większą kontrolę nad nieuczciwymi sprzedawcami.
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: Dexter »

A niby po co?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: LARPAK »

Dexter pisze: 04 lutego 2024, 12:24
Przecież utrzymanie serwerów kosztuje, w obecnych czasach za darmo to się nawet "kulki" nie dostanie.
To bajka. Serwer na forum to są grosze :). Może to być wytłumaczenie dla naiwniaków ale uczciwiej i lepiej jest powiedzieć wprost: stworzyliśmy społeczność i pewną bazę informacji więc zamierzamy na niej zarabiać bo czemu nie. Chcesz korzystać z tych zasobów to płać.
I pewnie dlatego publikują cudze teksty i zdjęcia na tym forum.
wryg pisze: 04 lutego 2024, 12:28 Fest zarobki, 10 zl za rok :roll:
Myślę, że głównie chodzi o dział bazar aby mieć większą kontrolę nad nieuczciwymi sprzedawcami.
Ten dział nie był widoczny dla niezalogowanych.

A czy zarobki małe?
Pomnóż przez ilość członków, gdzie spora ich część to kolekcjonerzy potrzebujący papierka do wydania pozwolenia, a później tylko płacą nie biorąc nic w zamian poza faktem członkostwa.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: wujo1 »

Dexter pisze: 04 lutego 2024, 12:24
Przecież utrzymanie serwerów kosztuje, w obecnych czasach za darmo to się nawet "kulki" nie dostanie.
To bajka. Serwer na forum to są grosze :). Może to być wytłumaczenie dla naiwniaków ale uczciwiej i lepiej jest powiedzieć wprost: stworzyliśmy społeczność i pewną bazę informacji więc zamierzamy na niej zarabiać bo czemu nie. Chcesz korzystać z tych zasobów to płać.
Naprawdę sądzisz, że ktoś łyknie tę niezbyt wyrafinowaną propagandę, że chodzi o 10 zł rocznie? Litości. Masz z nimi zadrę czy coś Ci nie pasuje - to nie kombinuj wkręcając innych.

Dla mnie komunikat jest jasny: chcesz korzystać z nas - dołącz do nas. Proste. I bzdury o opłacie 10 zł traktuję jako trolling. A konieczność wniesienia symbolicznej opłaty - jako blokada przed trollami z trzeciej b, którym mama nie dala dostępu do karty junior.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: bezduszny »

A jakie dane trzeba im podać by się zarejestrować ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: Dexter »

? Zadrę? Ja w życiu nie byłem na tamtym forum :D ani nawet nie wiem kto jest "od nich" a kto "nie od nich" oraz dlaczego jedni nie lubią drugich. Ty się doszukujesz jakichś poważnych intencji w zwyczajnym stwierdzeniu prostego faktu :D. Nie widzę nic złego w zarabianiu na swojej pracy, na swoim pomyśle. Niech im się wiedzie :) a czy ograniczenie dostępu do forum i zawężenie grona osób z dostępem jest finansowo dobrym krokiem to nie wiem ale trzymam kciuki, niech im się wiedzie.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: wujo1 »

bezduszny pisze: 04 lutego 2024, 13:16 A jakie dane trzeba im podać by się zarejestrować ?
Imię, nazwisko, adres, pesel. Normalna rejestracja do stowarzyszenia.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 135
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: ravkill »

Ja tam jestem w braterstwie od 3 lat i sobie chwalę... 10 zł rocznie, za dostęp do zweryfikowanego forum, na pewno lepszy wydatek, niż mordoksiążka... Uprzedzam - tworzenie wątku w tamtejszym bazarku, kosztuje już 50 zł... czyli składka zgóry, za 5 lat.... Można płacić też podatkami, tzn przeznaczając te 1% pitu...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Gruzin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: Gruzin »

Strzelają sobie w stopę. Są rewelacyjnie wypozycjonowani w google na frazy związane z tym jak dostać pozwolenie na broń, pozwolenie na broń krok po kroku, mnóstwo pytań "Ile czasu czekaliście na patent" itd itd - są na pierwszym miejscu. Ludzie wchodzili, czytali, dowiadywali się i rejestrowali. Teraz jest to zablokowane - nie można nawet przeczytać treści. To, że nie można przeczytać treści to pal licho, najgorsze dla nich jest to, że google usunie te wyniki za kilka tygodni miesięcy i nikt już nie będzie się zapisywał do braterstwa, bo go po prostu nie będzie znajdował w internecie. Więc jeśli ktoś tu jest w braterstwie to niech na tym ultra tajemnym elitarnym forum to napisze, bo im się rozleci cała organizacja przez to.

Notabene można szybko wygenerować sobie PESEL i zapisać się do tego elitarnego klubu nie podając prawdziwego PESELu, tyle że nie można pisać, ale chociaż można czytać. (np. https://pesel.cstudios.pl/O-generatorze ... or-On-Line)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: Dexter »

Nic im się nie rozleci.
Awatar użytkownika
Gruzin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: Gruzin »

Oby nie. Ale jestem w temacie. Boty google karzą surowo za coś takiego, że po wejściu na określoną podstronę nie ma żadnej treści i przez to karana jest cała domena, w tym wypadku https://braterstwo.eu/tforum.

Życzę im samych sukcesów!

(edit ort)
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: BigCoal »

No tylko, że prezes Braterstwa właśnie chce, żeby z google mu forum spadło. Przynajmniej tak pisał.
Od dzisiaj nasze forum jest dostępne do przeglądania wyłącznie dla osób zalogowanych. Myślę, że za kilka tygodni większość tematów zniknie z google.

Nie jest to najlepszy krok, ale w obliczu powtarzających się problemów, afer i kłótni czy bicia piany, a także zakładania kont przez ludzi zainteresowanych bardziej bazarem niż członkostwem, uznaję to za słuszny kierunek. Trochę strata dla osób spoza organizacji, ale nam powinno być delikatnie lepiej.

Założeniem tej zmiany jest zniechęcenie części osób do udziału w forum. Nie prowadzimy statutowo forum, tylko stowarzyszenie strzeleckie. Do swobodnych dyskusji polecam facebook i inne strony internetowe. U nas natłok głupich postów przekroczył normy i zaczyna generować problemy dla organizacji. Stąd są ograniczenia.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: wujo1 »

No i powody zrozumiałe.
Awatar użytkownika
Gruzin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: Gruzin »

A no ok, to świadoma decyzja. Ale przez to stracą zasięgi, no nie wiem. Skoro tak chcą. Moim zdaniem robili bardzo dobrą robotę w edukacji, a teraz spadną im zasięgi 4-5 razy. Mniej czytelników, mniej członków, mniejsza realizacja celów statutowych. Ale nie wiem co to za problemy z tym bazarem, może tak muszą.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8533
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Forum braterstwa zblokowane?

Post autor: duber »

Przeżyją nie jeden klub..
Jaki klub ma tak niskie opłaty? Żaden !
Ja płacę ponad 900 zł rocznie samej składki...
Chyba pierwsi zawsze mają licencję
Ilu mają członków ? Chyba kilkadziesiąt tysięcy?
Ich forum czy strona wcale mogła by nie istnieć ale za 10zł rocznie i tak przyciągnie tysiące klubowiczów
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”