Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 506
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: bruno_Hof »

Dexter pisze: 27 października 2023, 16:03 I strzał w cel w dolnej pozycji to podniesie? Albo nie rozumiem czegoś w tej koncepcji albo rozumiem i nie działa :D.
Podnosi przy 7,5J,to tym bardziej podniesie przy naszej energii.
https://youtu.be/2UK3nNibfzk?si=k7EawKyMUhaO-DdO&t=441
HW95K HW50S Typhoon FT.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: Dexter »

Ale ja pytałem autora wątku, nie tego Twojego projektu. U Ciebie to malutkie i lekkie lizaczki a w projekcie autora to wyglada jak pancerne pokrywy silosów rakietowych :D.
ASZu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 października 2023, 14:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Śląsk/Rybnik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: ASZu »

Witam, po przerwie i testach mojego projektu. Z racji braku czasu, dopiero teraz mam możliwość przedstawić jak urządzenie działa.

Przesyłam krótki film, na którym widnieje testowe urządzenie i działa w 100% (nie znam się na montowaniu filmów, więc może widnieć montaż filmików)

PS. Już wyprzedzę dziwne pytania... w 9sek. Przesuną się uchwyt, który przyciąga do górnego otworu blachę.
W gotowych urządzeniach (tzw. dalej trenażerach) te uchwyty są zamontowane na stałe.

Dla zainteresowanych jestem w stanie zaprojektować trenażery dowolnego wymiaru. Np. Dla FT, HFT od 15mm - 40mm jak i dowolną ilość.
Więcej na PRIV lub FB

Wszystko jest w 100% sprawne, wystrzelone zostało obecnie 1000srutów, nie widnieją żadne odkształcenia.
Waga takiego największego trenażer'u, otwór 40mm = ~220g
W takiej możliwości 10szt = ~2,2kg , 20szt = ~4,4kg (waga wiatrówki w niektórych przypadkach)
Prawdopodobnie najlżejszy trenażer jaki widziałem na rynku.
Wszelkie materiały są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631)
Awatar użytkownika
ninalken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 02 listopada 2014, 13:11
Tematy: 8
Lokalizacja: Poznań i okolice..
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: ninalken »

Fajnie, że masz inicjatywę i pomysł... na biznes, tylko takie rzeczy robił śp. Kolega Spinner. Także Ameryki nie odkryłeś. Posiadam już kilka lat takie trzy sztuki z różnymi KZ wbijane w ziemie i doskonale się sprawdzają. Jedynie jak są w ogrodzie cały sezon to trzeba je przesmarować. Moje wzbogaciłem o dołożenie tradycyjnego spinera i przesłony do zmiany KZ. Jeśli chodzi o pozostawanie lizaka na górnym otworze to odpowiada za to magnes neodymowy (foto). Pod magnesem znajduje się podkładka z miękkiego materiału, a przed uderzeniem i rozbiciem kruchego magnesu chroni śrubka mocująca.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Czeszki, Rusek, Niemiec, Polak...i Kitajec.
ASZu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 października 2023, 14:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Śląsk/Rybnik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: ASZu »

Nie umiem odpowiedzieć z cytatem, więc normalnie odpowiem na temat dla kolegi "ninalken"
Albo nie czytasz od początku do końca całego tematu, albo nie czytasz ze zrozumieniem... już wyjaśniam.
W moim pierwszym poście w którym założyłem ten temat widnieje:

..."Z racji, że nie mam własnego terenu do strzelania (prywatnego) i chodzę do pobliskiego lasu strzelać, stworzyłem lekki, przenośny, twardy, funkcjonalny cel treningowy."

To znaczy, iż jest to lekki i funkcjonalny trenażer, niż ten co Ty posiadasz, ponieważ nie ma prętu/kątownika, aby urządzenie wbić, a co za tym idzie mniejsza masa dla osoby, która NIE ma ogrodu, posesji, miejsca np. mieszka w bloku jak ja i jest zmuszona, aby zabierał urządzenie ze sobą.


Nie, nie odkryłem Ameryki, ani żadnego kontynentu, lecz ulepszyłem to co jest na rynku do takiego stopnia, aby mnie zadowolił.

"tylko takie rzeczy robił śp. Kolega Spinner."
Robił. Niech ziemia dla niego lekką będzie. [`]

Lecz nie znalazłem osoby, która takie urządzenie tworzy, jakie mnie interesuje... Ja nie twierdzę, iż stworzyłem coś nowego i jestem wynalazcą.
Tylko chciałem się podzielić tym, że jestem w stanie takie "urządzonko" stworzyć. Jeśli jakaś osoba stwierdzi, że przyda mu się również taki trenażer jak mu odpowiada urządzenie to również jestem skłonny zrobić tego więcej.

"Moje wzbogaciłem o dołożenie tradycyjnego spinera i przesłony do zmiany KZ"
Jeśli chodzi o Twoje urządzenie i Tobie to odpowiada jakie jest... Szanuje i oceniam pozytywnie, lecz mnie nie zadowala jak wyżej pisałem dlaczego.
Ja nie będę jeszcze biegał z wkrętarką lub śrubokrętem, marnować czas, aby zmieniać KZ. Po to jest taki 1 cel, aby sobie ustawić i trenować.

"chroni śrubka mocująca."
Pozytywnie wybrnąłeś z mocowania magnesu :> Ja troszkę inaczej to rozwiązałem, lecz dziękuję, iż dzielisz się szczegółami.
Wszelkie materiały są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: Dexter »

Dobra, widzę, działa. Ale ja nadal serio nie rozumiem jednego i chcę, żeby mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczył. Po co konstruować takie urządzenie z zawiasikiem, magnesem, blachą na "tło" z otworem i za tym "klapka". Nie można zawiesić kółka z blachy z dwoma otworkami na dwóch kawałkach sznurka i zwyczajnie w to pstrykać? Też średnicy jakiej się chce. Po co w tym ta cała funkcja przestawiającej się z otworu na otwór klapki? Kółko z blachy jeszcze łatwiej zawiesić "gdziekolwiek" niż przyczepić takie urządzenie do drzewa/słupa.
Awatar użytkownika
ninalken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 02 listopada 2014, 13:11
Tematy: 8
Lokalizacja: Poznań i okolice..
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: ninalken »

ASZu pisze: 26 listopada 2023, 13:57 Nie umiem odpowiedzieć z cytatem, więc normalnie odpowiem na temat dla kolegi "ninalken"
Albo nie czytasz od początku do końca całego tematu, albo nie czytasz ze zrozumieniem... już wyjaśniam.
W moim pierwszym poście w którym założyłem ten temat widnieje:

..."Z racji, że nie mam własnego terenu do strzelania (prywatnego) i chodzę do pobliskiego lasu strzelać, stworzyłem lekki, przenośny, twardy, funkcjonalny cel treningowy."

To znaczy, iż jest to lekki i funkcjonalny trenażer, niż ten co Ty posiadasz, ponieważ nie ma prętu/kątownika, aby urządzenie wbić, a co za tym idzie mniejsza masa dla osoby, która NIE ma ogrodu, posesji, miejsca np. mieszka w bloku jak ja i jest zmuszona, aby zabierał urządzenie ze sobą.


Nie, nie odkryłem Ameryki, ani żadnego kontynentu, lecz ulepszyłem to co jest na rynku do takiego stopnia, aby mnie zadowolił.

"tylko takie rzeczy robił śp. Kolega Spinner."
Robił. Niech ziemia dla niego lekką będzie. [`]

Lecz nie znalazłem osoby, która takie urządzenie tworzy, jakie mnie interesuje... Ja nie twierdzę, iż stworzyłem coś nowego i jestem wynalazcą.
Tylko chciałem się podzielić tym, że jestem w stanie takie "urządzonko" stworzyć. Jeśli jakaś osoba stwierdzi, że przyda mu się również taki trenażer jak mu odpowiada urządzenie to również jestem skłonny zrobić tego więcej.

"Moje wzbogaciłem o dołożenie tradycyjnego spinera i przesłony do zmiany KZ"
Jeśli chodzi o Twoje urządzenie i Tobie to odpowiada jakie jest... Szanuje i oceniam pozytywnie, lecz mnie nie zadowala jak wyżej pisałem dlaczego.
Ja nie będę jeszcze biegał z wkrętarką lub śrubokrętem, marnować czas, aby zmieniać KZ. Po to jest taki 1 cel, aby sobie ustawić i trenować.

"chroni śrubka mocująca."
Pozytywnie wybrnąłeś z mocowania magnesu :> Ja troszkę inaczej to rozwiązałem, lecz dziękuję, iż dzielisz się szczegółami.
Więc po co "budujesz napięcie" po prostu napisz, wstaw film/fotę z czego zrobiłeś, na jakiej zasadzie działa... po to moim zdaniem jest forum żeby się dzielić wiedzą, doświadczeniem. Chyba, że tekst z Twojej stopki Ci nie pozwala :wink: a post miał na celu lokowanie produktu :wink:
Czeszki, Rusek, Niemiec, Polak...i Kitajec.
ASZu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 października 2023, 14:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Śląsk/Rybnik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: ASZu »

Dexter pisze: 26 listopada 2023, 14:01 Dobra, widzę, działa. Ale ja nadal serio nie rozumiem jednego i chcę, żeby mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczył. Po co konstruować takie urządzenie z zawiasikiem, magnesem, blachą na "tło" z otworem i za tym "klapka". Nie można zawiesić kółka z blachy z dwoma otworkami na dwóch kawałkach sznurka i zwyczajnie w to pstrykać? Też średnicy jakiej się chce. Po co w tym ta cała funkcja przestawiającej się z otworu na otwór klapki? Kółko z blachy jeszcze łatwiej zawiesić "gdziekolwiek" niż przyczepić takie urządzenie do drzewa/słupa.
"Po co konstruować takie urządzenie z zawiasikiem, magnesem, blachą na "tło" z otworem i za tym "klapka". Nie można zawiesić kółka z blachy z dwoma otworkami na dwóch kawałkach sznurka i zwyczajnie w to pstrykać?"
Nie rozumiem Twojej koncepcji...
A kiedy wiesz czy w dany cel strzeliłeś czy nie ??
Jak to chcesz zawiesić w lesie?? Jak całe będzie się chwiało na wietrze.
Klapka która spada w dół amortyzuje śrut, który w twojej koncepcji leci dalej w las.
Nie wiem czy dobrze odpowiedziałem na pytanie ;)

"Po co w tym ta cała funkcja przestawiającej się z otworu na otwór klapki?"

Spróbuje na to odp. dlaczego taka, a nie inna zasada działania urządzenia.
Wszystkie cele masz w pozycji górnej przed sobą:
Ponieważ np. jak jest na 40 m cel w górnym położeniu i zestrzelisz cel, on spada na dół... (jeśli chybisz dalej jest w pozycji górnej)
przygotowujesz się do kolejnego celu, aby trenować wyliczenie odległości, wiatru itp. zestrzelasz inne cele, lecz wiesz że cel na 40m nie został zestrzelony. Wtedy masz pewność na którym musisz zrobić poprawkę.

Chyba że strzelasz sobie od tak dla fan'u, to nie było dyskusji. Ponieważ moim zdaniem taki trenażer jest dobry do przygotowania się w zawodach FT HFT
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2023, 15:36 przez ASZu, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszelkie materiały są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631)
ASZu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 października 2023, 14:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Śląsk/Rybnik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: ASZu »

ninalken pisze: 26 listopada 2023, 14:15
ASZu pisze: 26 listopada 2023, 13:57 Nie umiem odpowiedzieć z cytatem, więc normalnie odpowiem na temat dla kolegi "ninalken"
Albo nie czytasz od początku do końca całego tematu, albo nie czytasz ze zrozumieniem... już wyjaśniam.
W moim pierwszym poście w którym założyłem ten temat widnieje:

..."Z racji, że nie mam własnego terenu do strzelania (prywatnego) i chodzę do pobliskiego lasu strzelać, stworzyłem lekki, przenośny, twardy, funkcjonalny cel treningowy."

To znaczy, iż jest to lekki i funkcjonalny trenażer, niż ten co Ty posiadasz, ponieważ nie ma prętu/kątownika, aby urządzenie wbić, a co za tym idzie mniejsza masa dla osoby, która NIE ma ogrodu, posesji, miejsca np. mieszka w bloku jak ja i jest zmuszona, aby zabierał urządzenie ze sobą.


Nie, nie odkryłem Ameryki, ani żadnego kontynentu, lecz ulepszyłem to co jest na rynku do takiego stopnia, aby mnie zadowolił.

"tylko takie rzeczy robił śp. Kolega Spinner."
Robił. Niech ziemia dla niego lekką będzie. [`]

Lecz nie znalazłem osoby, która takie urządzenie tworzy, jakie mnie interesuje... Ja nie twierdzę, iż stworzyłem coś nowego i jestem wynalazcą.
Tylko chciałem się podzielić tym, że jestem w stanie takie "urządzonko" stworzyć. Jeśli jakaś osoba stwierdzi, że przyda mu się również taki trenażer jak mu odpowiada urządzenie to również jestem skłonny zrobić tego więcej.

"Moje wzbogaciłem o dołożenie tradycyjnego spinera i przesłony do zmiany KZ"
Jeśli chodzi o Twoje urządzenie i Tobie to odpowiada jakie jest... Szanuje i oceniam pozytywnie, lecz mnie nie zadowala jak wyżej pisałem dlaczego.
Ja nie będę jeszcze biegał z wkrętarką lub śrubokrętem, marnować czas, aby zmieniać KZ. Po to jest taki 1 cel, aby sobie ustawić i trenować.

"chroni śrubka mocująca."
Pozytywnie wybrnąłeś z mocowania magnesu :> Ja troszkę inaczej to rozwiązałem, lecz dziękuję, iż dzielisz się szczegółami.
Więc po co "budujesz napięcie" po prostu napisz, wstaw film/fotę z czego zrobiłeś, na jakiej zasadzie działa... po to moim zdaniem jest forum żeby się dzielić wiedzą, doświadczeniem. Chyba, że tekst z Twojej stopki Ci nie pozwala :wink: a post miał na celu lokowanie produktu :wink:
Poświęciłem na to sporo czasu wolnego, którego mogłem poświęcić rodzinie, relaksowi, przy czytaniu książki itp.
Chyba nie chodzisz za darmo do pracy ;)
A Kolega Spinner. chyba nie rozdawał tego za darmo ?
Nie buduję napięcie, tylko dzielę się tym co wpadło mi do głowy i może również jakaś osoba tym jest zainteresowana, aby pozyskać trenażer.
Dla umiejętnych zrobią sobie własne, dla osób z brakiem czasu, kupią gdziekolwiek gotowce, dla sprytnych kupią i ulepszą tak jak TY (ps. chodź nie wynika z Twoich wypowiedzi czy zrobiłeś czy kupiłeś trenażery. Lecz jak zrobiłeś i Tobie pasują to szacun :wink: )
Wszelkie materiały są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631)
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: Jka »

By było krócej i czytelniej.

app.php/rules

Rozumiem że Ty już masz zgodę administracji tego forum na prowadzenie działalności komercyjnej ?

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Własny trenażer do strzelania/cel treningowy

Post autor: czemar »

Generalnie , nie ma w tym temacie nic odkrywczego , tego typu cele istniały już od wielu lat .
Jeśli chcesz handlować swoją radosną twórczością polecam znane portale aukcyjne lub zmienić forumowy profil na użytkownika komercyjnego .
O ile się orientuję patentu nikt nie ma na taki rodzaj celu więc....
Temat zamknę zanim się rozwinie większa pyskówka i ktoś na tym ucierpi .
Pozdrawiam.
Marek .
Vortex na Kruszynie :one:
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”