Sharps Berdan od Pedersoli problem z muszką

Moderator: Moderatorzy CP

Rokita661
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 09 października 2023, 17:41
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Sharps Berdan od Pedersoli problem z muszką

Post autor: Rokita661 »

Witam Wszystkich:)

Jestem nowym użytkownikiem forum, choć z bronią mam do czynienia już od dosyć długiego czasu, to jednak czasem każdy napotka problem, który stanowi dla niego zagwozdek:) tak się tez stało ze mną, dla tego chce się poradzić bardziej doświadczonych w temacie Kolegów.

Chodzi mi o muszkę karabinu Sharps Berdan z firmy Pedersoli. Czy ktoś z Kolegów może wymieniał taka muszkę? Z tego co widać na schematach tego karabinu oraz na samej lufie to niestety nie jest ona mocowana na ogonek (przynajmniej tak się wydaje) a bezproblemowa jest tylko wymiana inserta. karabin fajny, celny, ale chciałem postrzelać sobie z niego ciut inaczej. Mam jeszcze sharpsa sportinga i tam muszka jest na ogon wiec wymiana nie była żadnym problemem. Do berdana chciałem przełożyć sobie diopter ze sportinga (otworki montażowe pasują), ale bez muszki tunelowej to nie bardzo ma sens... Oczywiście muszki nie będę przekładał:)
A może coś w rodzaju muszki nakładanej na lufę? Tylko montaż szyny na obejmie i dopiero muszki odpada bo to ani historyczne (a ja lubię historyczność) ani eleganckie (a ja lubię elegancką bron)
A może jakieś inne pomysły?

Tak ze będę wdzięczny za sugestie w w/w temacie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5759
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Berdan od Pedersoli problem z muszką

Post autor: sas88 »

Skoro lubisz historyczność, to powinieneś wiedzieć, że to jest replika karabinu wojskowego i właśnie dlatego ma muszkę lutowaną, a nie na jaskółczym ogonie.

Spróbuj może z czymś takim: https://saguaro-arms.com/product-eng-18 ... A-450.html
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”