Okolice Rybnika

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Grzechu20
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 września 2023, 12:27
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Okolice Rybnika

Post autor: Grzechu20 »

Jest ktoś, kto strzela z wiatrówki z okolic Rybnika i jest skłonny mi udzielić kilku wskazówek odnośnie strzelania i ukierunkowania pod zawody HFT, interesują mnie głownie wiatrówki pcp, póki co mam na razie Artemisa PP750, ale w przyszłości rozważam zakup odpowiedniej wiatrówki właśnie pod takie zawody.
ASZu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 października 2023, 14:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Śląsk/Rybnik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Okolice Rybnika

Post autor: ASZu »

Witam Cię.
Jestem z Rybnika/Nowiny/Chabrowa
Również będę chciał próbować swoich sił w zawodach HFT1 (czyli PCP). Aktualnie sam raczkuje w tym, większość ludzi mówi, iż najlepszy trening, doinformowanie się i nabranie doświadczenia jest pojechanie na zawody...
PS. Jeśli chodzi o karabinek, rozważ kwotę od ~5k-20K (to zależy czy chcesz zajmować "wysokie miejsca" czy jeździć rekreacyjnie) są karabinki za 1K jak Diana lub powyżej do 5K, lecz nie nadają się do strzemienia za zawody/turnieje... tylko do strzelania w puszki, a z większych odległości w wiadra. lub w stodołę XD
Również będę tworzył strzelnicę do trenowania...(więcej info PRV)
(PS. wejdź na mój profil na forum i zaproś mnie na FB)
W najbliższym czasie, jeśli jakiekolwiek zawody będą się odbywały będę jechał, tam również m.in. dowiem się z czego ludzie powszechnie strzelają itp.
Ogólne info, co to jest strzelanie terenowe:
http://www.strzelectwoterenowe.pl/index ... o-terenowe
Link do regulaminów:
https://pfta.pl/index.php/zawody/regulaminy/zawodnik
Link pod HFT:
https://pfta.pl/index.php/zawody/regula ... /314-rzhft

Więcej info na temat wyposażenia:
Na same zawody nie tylko karabinek jest potrzebny, lecz jeszcze:

-Luneta: podobno wystarcza przybliżenie max 12x (pod HFT, pod FT z wielokrotnym x przybliżeniem, za co idzie wyższa cena) to rzecz indywidualna, proponuje nie najtańszą, ale funkcjonalną optykę, czyli: z dożywotnią gwarancją, co oferuje firma VORTEX OPTICS ( z tego co wiem to tylko ta firma oferuję tą możliwość, inne firmy oferują po 30lat itp.)
Taka luneta jeśli się Tobie znudzi lub będziesz chciał się pozbyć (sprawy osobiste) nie straci na wartości, jak inne...
Aby posiadała Azot lub Argon (jeszcze nie wiem czym się różni): wtedy w trakcie zawodów, luneta nie będzie parowała od środka i nie dojdzie do tego, aby w trakcje zawodów je przerwać, ponieważ jesteś nie zdolny do ustrzelenia czegokolwiek.
Jakość = Cena za taką lunetę ok 1,5k

-Mata strzelnicza: bd sam konstruował (cena robionego przeze mnie, a różnica ceny w sklepach jest wielka) pod wielofunkcyjność itp.
Ps. Siostra krawcowa, więc na to sobie mogę pozwolić.

Jeśli nie posiada w zestawie karabinek:
- Walizka/Kufer na broń długą (proponuje walizkę, a nie pokrowiec/plecak) ponieważ będziesz miał lepiej chroniony karabinek i optykę, jak inne rzeczy w nim schowane niż w pokrowcu. (ja tak do tego podchodzę, a w szczególności ochrona w transporcie)
Kwestia indywidualna:
Rękawica strzelnicza: 200-500zł
Ochraniacze łokci: 50-100zł
Ubranie.... itp.
Wszelkie materiały są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”