Czas zacząć zakupy

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: bezduszny »

Były jakieś wersje robione/poprawione przez Performance Center... ale wątpię w ich "lepszość".
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

makak pisze: 17 września 2023, 22:50 Mam SFP9 i strzela mi się z niego co najwyżej średnio, TS2 jest nie do porównania. Tak samo jak USP Expert, z którego biorąc go pierwszy raz do ręki wykręciłem z miejsca +20 punktów wobec wyniku z SFP9. No ale to inna półka cenowa. Kup Glocka jak sie na niego napaliłeś, to taki pewniaczek, nie zawiedziesz się i wiesz czego oczekiwać.

CZ 457 dobry wybór, Mossberg również.

Co do pistoletu .22lr to pytanie co chcesz z niego strzelać? Jak PSP10/30 to potrzebujesz czegoś typowo sportowego i żadna z tych propozycji się nie spisze. Jeżeli interesuje Cię radosne prucie do tarczy/blach za 1/3 - połowę ceny 9tki - weź właśnie tego Siga P322 albo Taurusa TX22 - fajna zabawa, a skupienie kogo tam obchodzi.
Z tym SIgiem 322, który optycznie mi się podoba, martwi mnie ten wątek: viewtopic.php?t=200510
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

Dzięki za wszystkie opinie. Utwierdziliście mnie w wyborze strzelby Mosberga i karabinka CZ 457 (na przeziernik).

Pistolety pozostają kwestią otwartą.

9MM - nie zależy mi na posiadaniu kilku pistoletów, zresztą budżet i tak na to nie pozwoli. Myślę więc nad dołożeniem do ceny Glocka i kupieniu czegoś lepszego. Po przejrzeniu dziesiątków wątków i filmików zaczynam się coraz bardziej interesować Sig Sauerem 320 (którąś z tańszych wersji np, Full Size).

0,22 - mętlik w głowie. Tak, chcę strzelać na turniejach, ale wygrywanie nie jest celem samym w sobie, raczej obcowanie z bronią, strzelanie i presja na coraz lepsze wyniki - czyli praca nad techniką. Chyba póki co odpuszczę zakup i będę strzelał z klubowej. W międzyczasie obmacam co tam ludzie mają i może coś podejdzie.
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: bezduszny »

I myślisz, że SIG320 w taniej/standardowej wersji da Ci lepsze wyniki na tarczy niż G17g5 ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Hoplofob »

SIG 320 to po prostu Glock (podobnie jak inne, chociażby Beretta APX, czy FB MPS). Spustem naciągasz bijnik, a potem go zwalniasz. W pistolecie kurkowym (chociażby Beretta 92, Vis 100), jedyne co robisz spustem, to zwalniasz kurek. Pistolet bezkurkowy skopiowany z Glocka (a raczej Browninga 1906) nie będzie celniejszy od pistoletu kurkowego :568:
Chcesz strzelać celnie - kup sobie Berettę 92, SIGa 226, CZ 75 i ich pochodne.

Pistolet bocznego zapłonu to taka sama szeroka kategoria, co samochód z silnikiem elektrycznym. Wyczynowy? Rekreacyjny? Treningowo-bojowy? EDC?

Ja bym radził sprawić sobie używanego Walthera Olympię, robionego przez Norinco.
Tani jak barszcz (kupisz za 800PLN!), wystarczająco celny, bardzo przyjemny w strzelaniu, w miarę elegancki, w miarę "bojowy".
:516:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Linton
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 16 sierpnia 2023, 13:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Linton »

Frogulus pisze: 19 września 2023, 09:28 Utwierdziliście mnie w wyborze strzelby Mosberga
A ja bym zasugerował zapoznanie się z Winchesterem SXP Defender High Capacity. Też byłem napalony jak norka na Mossberga Mavericka 88, ale jak w sklepie pomacałem Winchestera, to mi się całkowicie odmieniło. Celowanie przez światłowód bardzo dużo daje, łódeczka też znacznie lżej chodzi. A jeszcze opinia doświadczonego użytkownika, że dużo łatwiej się go składa po czyszczeniu... Teraz czekam tylko na szafę i z promesą pędzę do sklepu po pierwszą broń w życiu (też dopiero co dostałem pozwolenie). Ja uznałem, że warto trochę dopłacić, co niekoniecznie będzie się sprawdzać w Twoim przypadku.

A co do boczniaka, to przymierzałem się do kilku, ale najlepiej mi w dłoni leży CZ P-07. Nie bardzo mam ochotę na używane, albo na wydawanie grubej kasy na rekreacyjne strzelanie. Zaś te wszystkie GSG i inne tanizny jakoś mi się niezbyt przyjemnie dotyka. Choć najgorsze ze wszystkich to chyba Kel-Tec P-17, plastik tak podły, jakbym macał uchwyt spryskiwacza ogrodowego.
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: klev »

Ja tez dopiero zdałem patent (16go). Jak tylko ogarnę papierologie takie są moje typy:

- kral marine srebrny (zakochałem się w wyglądzie, prostocie i lekkości, no i ma w komplecie czoki)
- anschutz 54 match + luneta SFP (typowo pod tarczę)
- beretta 92FS compact inox (trochę droższa, ale za to celna i piękna)
- pistolet PSP jakoś mnie nie kręci, najadłem się stresu przez te szkolenia i egzamin na rugerze.... ale może kiedyś.... wtedy najszybciej Walther GSP

na początku jak każdy radzi skupiam się żeby broń MI się podobała :) najwyżej jak nie przypasuje to się ją sprzeda i kupi inną ;) i tobie polecam to samo.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 września 2023, 12:18 przez klev, łącznie zmieniany 1 raz.
KS Garda - Ostróda
Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

Zapewne się widzieliśmy na egzaminie - ja też zdawałem w Ostródzie.
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: MarcinKr »

Przecież większość, wliczając aktualnego pytajacego, wcale nie zadaje pytania co kupić po to żeby dowiedzieć się co nabyć, a tylko żeby ktokolwiek utwierdził ich w przekonaniu do słuszności już dokonanego wyboru.

Chłop się chce rozwijać i odnosić sukcesy w sporcie strzeleckim, dlatego kupi cz 457, Sig'a p320, tania pompkę, a boczny zapłon sobie odpuści.

Świetny wybór.

A wszyscy znowu się dali nabrać i opisują jak działa bijnik i że jest be, albo rozpływają nad zaletami 50 letniego gsp.

Więc chłopie, kup wszystko najtańsze jak zaplanowałeś, za to dużo i będziesz przez dwa miesiące podnosił swoje umiejętności, a potem sam dojdziesz do wniosku jaki szajs kupiłeś.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: wujo1 »

Mam c457 i z 457 uczyłem się na patent. Z perspektywy czasu - na przeziernik kupiłbym stary wyczynowy karabin: walther, anshutz. Oferta bogata, a to inna półka jakościowo. Wiem, bo mam i Walthera na przeziernik. W 457 będziesz kombinował z muchą jeszcze i spustem. Tam masz wszystko gotowe.

457 ustawiłem na lunetę i to jest super opcja wg mnie.
Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

Na egzaminie strzelałem z Anschutza. Sędziowie twierdzili, że dobry karabinek. Ale drogi i dość masywny.
Rozejrzę się może, czy będzie jakaś używka dostępna w dobrej cenie...
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
Awatar użytkownika
Gregski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 05 września 2023, 10:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Na Kociewiu lub na morzu
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Gregski »

Coś mi się wydaje, że dywagacje pomiędzy CZ 457 a Anschutz 54 to takie bujanie się "od płota do płota".
To są karabiny z różnych sfer "karabinowatości". Anschutz to broń typowo sportowa. CZ nazwałbym rekreacyjną. Z CZ-tką można się pobawić, poćwiczyć celowanie i potrenować do zawodów KŻR.
Tu będzie jakaś głęboka sentencja, tylko w tej chwili nie mam czasu poszukać czegoś odpowiedniego.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: bezduszny »

Mówisz, że CZ457 to taka tylko do zabawy ?
A proszę Cię bardzo... wyniki z LONG RANGE EUROPEAN CHAMPIONSHIPS 2023 DRAWSKO-POMORSKIE 8-10.09.2023

Obrazek

Obrazek
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: bezduszny »

MarcinKr pisze: 19 września 2023, 16:21 Chłop się chce rozwijać i odnosić sukcesy w sporcie strzeleckim, dlatego kupi cz 457, Sig'a p320, tania pompkę, a boczny zapłon sobie odpuści.
Chciał bym zobaczyć jak będzie strzelał Skeet'a i Trap'a taką pompką... nawet drogą ... 8-)

Ale w temacie zakupów...
nie wiem jak inni ale ja finalnie z chyba 10 "klamek" używam dwie (a ze 3 które kupiłem "bo się spodobały" nawet nie oddałem jednego strzału)... G17g5 i SFP9 Match.
G17 to utylizator amunicji wszelkiej. Nie psuje się, nie zacina, łatwo się rozbiera i strzela do przodu tam gdzie chcę.. albo tam grze wyceluję ale nie zawsze chcę trafić ;laughing: Założenie spustu Glock Performance robi z niego już przyjemną broń.
SFP9 Match... tylko na zawody klubowe. Broń celna, dobrze wykonana, dobrze leży w dłoniach ale jeszcze strzelec musi umieć posługiwać się nią.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: jamtex »

Pompka jako taka jest dobra do IPSC ale nie do tarczy czy rzutek. O ile jeszcze na tarczy można osiągnąć jakiś wynik, zwykle jednak gorszy od strzelania bokiem, to w rzutkach bez szans dla początkujących.
Moja rada jest zupełnie inna. Kup pistolet i tylko pistolet. Nic więcej. Potrenuj, poćwicz, pochodz ze 3 miesiące na strzelnice lub dłużej i daj sobie na wstrzymanie z zakupami. Gdy poznasz siebie to będziesz wiedział co kupić.
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”