Czas zacząć zakupy

Moderator: Moderatorzy WBP

Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

W dniu dzisiejszym zdałem egzamin na patent strzelecki. Mogę więc, czekając na przejście dalszych, łatwiejszych, ale czasochłonnych etapów, zacząć się rozglądać za bronią. Trochę już przejrzałem, opinii poczytałem. Zależy mi najbardziej za niezawodności. Mój plan zakupów, pod kątem turniejowym:

Strzelba - Mosberg Maverick 88.
Karabinek - CZ 457 (do konkurencji przeziernik)
Pistolet PSP - SW 22 Victory (myślałem o Sig 322, ale ta awaryjność...)
Pistolet PCZ - Glock 17

Czy osoby, które używają w/w broni mogłyby powiedzieć, jak wygląda ich eksploatacja po dłuższym okresie? Czy macie może gorsze doświadczenia z nimi i możecie polecić coś bardziej niezawodnego?
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
KubaKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2022, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: KubaKK »

Nie jestem zbyt doświadczonym strzelcem ,z mych obserwacji
- mosberg maverick - strzelałem na komercji i w porównaniu z turkami w tym budżecie to z nim nie było problemów
- cz457 - mają dobre opinie , spory wybór osad , miałem kupować , wybrałem karabinek semi-auto z uwagi na brak osi 100m w mieście
- sw victory - w tej cenie kupisz coś sprawdzonego z używek typu walther gsp , hammerli 208 - najlepiej pomacać , zobaczyć jak działa spust
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: MarcinKr »

Ale chcesz odnosić jakieś sukcesy i robić wyniki czy tylko odbębniać zawody do licencji?
Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

Chcę na tym ćwiczyć - i czerpać przyjemność z samego strzelania. Z jak najmniejszą liczbą awarii.
Nie chodzi o odbębnianie - to mógłbym robić na broni klubowej.
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 712
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 43
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Mastercard »

Ponieważ prawdziwa przyjemność plynie z trafiania to:

Walther GSP .22lr i .32LWC
Doruk Competition
CZ SP-01
S&W MP15-22 lub Tipmann

Jeśli ma być budżetowo, ale porządnie...
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: MarcinKr »

W sumie to kolega Mastercard napisał wszystko co było do napisania.
Jeśli budżet masz większy to można by tez podsunąć inne opcje.
Awatar użytkownika
spite
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 08:56
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: spite »

cz457 super karabinek ale musisz pokombinować z muchą i przeziernikiem bo fabrycznie tego nie ma. To jest sprzęt bardziej pod optykę. tippamn też fajny bo mam i używam ale służy do czego innego.
pistolet jak chcesz bardziej pod sport to bierz szadołkę. glock fajny bo masę niedrogich części i modyfikacji ale na pewno mniej wybaczalny jak szadoł ;)
Frogulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 18:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Frogulus »

Dzięki za odpowiedzi. Sprawdzam opinie o każdym modelu o jakim wspominacie. Dużo trudnych decyzji przede mną...
Sig Sauer P320 Full Size
Browning Buck Mark Plus Vision
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: wujo1 »

Frogulus pisze: 16 września 2023, 18:25 W dniu dzisiejszym zdałem egzamin na patent strzelecki. Mogę więc, czekając na przejście dalszych, łatwiejszych, ale czasochłonnych etapów, zacząć się rozglądać za bronią. Trochę już przejrzałem, opinii poczytałem. Zależy mi najbardziej za niezawodności. Mój plan zakupów, pod kątem turniejowym:

Strzelba - Mosberg Maverick 88.
Karabinek - CZ 457 (do konkurencji przeziernik)
Pistolet PSP - SW 22 Victory (myślałem o Sig 322, ale ta awaryjność...)
Pistolet PCZ - Glock 17

Czy osoby, które używają w/w broni mogłyby powiedzieć, jak wygląda ich eksploatacja po dłuższym okresie? Czy macie może gorsze doświadczenia z nimi i możecie polecić coś bardziej niezawodnego?

Zasadniczo, wygląda mi na to, że zamierzasz kupić to, na czym się prawdopodobnie uczyłeś. Nie zawsze są to optymalne wybory.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: mar_kow »

SW 22 Victory - wszystko zależy od egzemplarza. Kolega się go szybko pozbył bo często mu się zacinał. Mój w zależności od rodzaju amunicji odmawia posłuszeństwa po wystrzeleniu od 200 do 400 nabojów. Jak założę tłumik to jeszcze szybciej. Po prostu "nie działa" - trzeba go wyczyścić, nasmarować, przedmuchać, osuszyć - i można strzelać.

CZ457 - bardzo fajny karabinek - mam wersję LUX bo chciałem od zawsze mieć. Taka chęć mania jeszcze od czasów strzelania w LOK'u z kbks'u.

Maverick 88 jak każdy Mossberg będzie się wdzięcznie sprawdzał. Mam 88, 590-tkę A1 w wersji wojskowej i krótką shockwave. Oczywiście wszelkiej maści "turki" też sprawnie strzelają.

Jeśli chodzi o pistolet - nie lubię glocków...

Obrazek
Awatar użytkownika
Adico
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 07 grudnia 2007, 15:59
Tematy: 1
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Adico »

Kolego jak faktycznie chcesz trenować i rozwijać swoje umiejętności w klasycznych konkurencjach strzeleckich to kup sprzęt który do tego został stworzony. Ja poleciłbym do psp i pcz kupić używany zestaw walthera gsp 22lr plus 32s&w (cena za zestaw ok 5000) karabin w 22lr pod przeziernik KK150 za ok 2500 a nawet taniej da doe znaleźć, a co do strzelby to zależy czy chcesz strzelac rzutki czy popery - do blachy Maverick będzie super, ale jak chcesz strzelac rzutki to zdecydowanie bock z jednym spustem a nie pompka. Osobiście tanie tureckie strzelby szerokim łukiem omijam, miałem kilka i bez żalu się pozbyłem, strasznie awaryjne jak się sporo strzela
22LR # 222Rem # 223Rem # 5,6x50RMag # 6,35 Br # 6,5x55 # 7x64 # 7,62x39 # 30 Carbine # 308Win # 30.06 # .32 S&W # 8x60S # 357Mag # 458WinMag # 9x18 # 9x19 # 12/70 # 12/76
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Mateusz70 »

Frogulus pisze: 16 września 2023, 18:25 W dniu dzisiejszym zdałem egzamin na patent strzelecki. Mogę więc, czekając na przejście dalszych, łatwiejszych, ale czasochłonnych etapów, zacząć się rozglądać za bronią. Trochę już przejrzałem, opinii poczytałem. Zależy mi najbardziej za niezawodności. Mój plan zakupów, pod kątem turniejowym:

Strzelba - Mosberg Maverick 88.
Karabinek - CZ 457 (do konkurencji przeziernik)
Pistolet PSP - SW 22 Victory (myślałem o Sig 322, ale ta awaryjność...)
Pistolet PCZ - Glock 17

Czy [...] możecie polecić coś bardziej niezawodnego?
Po patencie warto nie śpieszyć się. Trochę szkoda, że nie zapoznasz się z bronią, z której w klubie ludzie wygrywają zawody. Trzeba po pierwsze na nie pochodzić, wystartować nie jeden raz i poobserwować, poza tym pogadać. Na treningach, w miarę możliwości też warto poobserwować, co ludzie robią, zwłaszcza ci z dobrymi wynikami.
Glocka raczej wśród mistrzów nie uświadczysz, ale trwały chyba wciąż najbardziej. Z dziewiątek warto nauczyć się strzelać. W HK będzie jednak coś o wiele łatwiejszego do wygrywania / zajmowania wysokich miejsc niż w ofercie Glocka. Oczywiście przy HK z wyższej półki.
Boczny zapłon w pistolecie jest trwalszy, bo energia wystrzału jest stosunkowo niska. Ale tutaj odpadają praktycznie wszelkie produkty przypominające wyglądem czentralny zapłon. Jeszcze trzeba zastanowić się, czy nie warto kupić czegoś typowo sportowego, z lekkim zamkiem, bo przy ciężkim słabsza amunicja nie przeładuje poprawnie broni. Jakaś super amunicja, z niższą prędkością, robiona pod zawody, będzie się zwyczajnie cieła.
Generalnie strzelanie zużywa broń. Warto wnioskować o co najmniej 2 sztuki broni krótkiej w centralnym zapłonie, a boczny zapłon jest stosunkowo trwały. Nawet kupując Glocka, może warto zaplanować sobie zakup dwu egzemplarzy: jeden na treningi, drugi na zawody? Przy czym, gdyby jeden był G 17 a drugi G 19, to nic by nie przeszkadzało.
Konkurencji też jest wiele, wymagających różnej broni. Po jakimś czasie możesz mieć ochotę na strzelanie dynamiczne, jakieś IPSC lub IDPA, albo inne, wymagające specyficznych parametrów, związanych z konkurencją.
Awatar użytkownika
teku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 169
Rejestracja: 15 listopada 2022, 20:49
Tematy: 11
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: teku »

Strzelba - Mosberg Maverick 88 - to obowiązkowa pozycja w szafie, jednak do zawodów kupiłbym jakiegoś bock'a np: Poseidon
Bock to nie tylko tarcza ale też i rzutki a z "pompki" rzutki naprawdę są trudne, bardzo trudne.
Karabinek - CZ 457 (do konkurencji przeziernik)
Pistolet PSP - SW 22 Victory (myślałem o Sig 322, ale ta awaryjność...)
Pistolet PCZ - CZ P-09 (9x19) lub Walther PDP, Glock to obowiązkowa pozycja w szafie, ale nie do tarczy :)
.177, .22, 7.62×25, 7.62x39, 9x18, 9x19, 12/70, i.... była statyka jest IPSC :)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3759
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: bezduszny »

PCZ - HK SFP9 Match

Nawet ktoś na forum sprzedawał w dobrej cenie.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Gregski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 05 września 2023, 10:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Na Kociewiu lub na morzu
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czas zacząć zakupy

Post autor: Gregski »

Wiem, że "każda liszka swój ogon chwali" ale nie mogę się powstrzymać by zarekomendować pistolet BUL Commander Dual Tone. Była to moja pierwsza broń i do dziś używam z dużą przyjemnością a czasem i z sukcesami.
Tu będzie jakaś głęboka sentencja, tylko w tej chwili nie mam czasu poszukać czegoś odpowiedniego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”