Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1375
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 27
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Kacper_Potocki »

No i pięknie :)
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------
w.LG400 HFT | w.LG400 BR | b.P17
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1375
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 27
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Kacper_Potocki »

Garść informacji:

Dwa segmenty są obite wykładzinami dywanowymi. Strzelałem do tego i wystarczająco wytłumiają brzdęk. Podzieliłem każdy segment na trzy równe części i mamy sześć stanowisk tarczowych. Każde stanowisko ma trzy poziome linki, na których może powiesić na klipach po dwie tarcze A3, czyli każdy strzelec może powiesić maksymalnie sześć tarcz A3 na jeden raz. Jutro to skończę, mam obiecany przez Bartka z Beskid Target agregat malarski i wszystko pomalujemy na jednolity kolor. Są też zamówione tabliczki z numerami w drukarni, więc będzie to ładnie wyglądać.

Były obawy czy to dobrze zakotwione jest, więc na tych pięciu poprzecznych, wkopanych drzwiach zrobimy kotwy metr w ziemię i przyspawamy do tych drzwi.

Jutro zrobię podobnie kolejne dwa segmenty i zabiorę się za skręcanie przenośnych, lekkich stojaków na tarcze, które będzie można przenosić na dowolne odległości. Mam już materiały, muszę to pociąć i skręcić.

Na sam koniec rozgrabienie ziemi i posianie trawy, ale to robota mało przyjemna, więc ją zostawiam sobie na wtorek i środę. Czyli w środę kończymy, a w piątek otwarcie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------
w.LG400 HFT | w.LG400 BR | b.P17
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Smalcmen »

Nie chcę Cię martwić kolego ale te wykładziny po tysiącu albo nawet stu strzałach będą wyglądały ochydnie. Porobią się dziury a reszta będzie się pruła.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1375
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 27
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Kacper_Potocki »

Pewnie tak będzie, pytanie tylko jak szybko się to poniszczy? Czy wytrzyma do wiosny? Byłoby fajnie gdyby wytrzymało. Mieliśmy to na składzie, więc się wykorzystało. Jeśli wytrzyma sezon, to nie problem je wymieniać co roku, np. wiosną. Zobaczymy...
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------
w.LG400 HFT | w.LG400 BR | b.P17
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Smalcmen »

Widzę, że jesteś niepoprawnym optymistą.
Jak nie będziecie strzelać to wytrzyma.
Te wykładziny mają to do siebie, że jak leżą na podłodze to są prawie niezniszczalne a jak je oderwać to sypią się w rękach.
Miałem z nimi trochę do czynienia.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Paulo76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 01 marca 2017, 19:17
Tematy: 4
Lokalizacja: Pszczyna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Paulo76 »

A strzelałeś do nich że masz takie info? Chłopaki dali to co mieli na chwilę obecną, jeśli budżet im pozwoli to zamontują coś trwalszego,sądząc po dystansie to od razu się nie poszarpia to nie 10m jak w strzelaniu tarczowym Kacper tylko nie montujcie okładzin gumo podobnych bo będą rykoszety nie długo was tam odwiedze
STEYR Challenge FT + S&B
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Smalcmen »

Paulo76 pisze: 25 sierpnia 2023, 23:04 A strzelałeś do nich że masz takie info?
Nie musiałem, wiem jak się zachowują bez strzelania.
Nie neguję tego co robią tylko próbuję ostrzec przed błędami.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1375
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 27
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Kacper_Potocki »

Ja wiem, że to nie jest najlepszy pomysł, ale na chwilę obecną nie mieliśmy innego. No i już wisi, więc teraz będziemy obserwować. Jak się nie sprawdzi, to poszukamy innego rozwiązania, a może akurat okaże się, że do wiosny wytrzyma i na wiosnę wymienimy. Takich wykładzin to pełno leży do utylizacji, bo co kilka lat w firmach są wymieniane.

W przyszłości może coś wspólnie uradzimy, jak ten pomysł okaże się kiepski. Ale to w przyszłym roku.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------
w.LG400 HFT | w.LG400 BR | b.P17
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 598
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: wichura »

Paulo76 pisze: 25 sierpnia 2023, 23:07 A strzelałeś do nich że masz takie info? Chłopaki dali to co mieli na chwilę obecną, jeśli budżet im pozwoli to zamontują coś trwalszego,sądząc po dystansie to od razu się nie poszarpia to nie 10m jak w strzelaniu tarczowym Kacper tylko nie montujcie okładzin gumo podobnych bo będą rykoszety nie długo was tam odwiedze
Kiedyś próbowałem zaadaptować taką wykładzinę jako kulochwyt, nie sprawdza się, potwierdzam to co napisał smalcmen i Anonymous. A co do rykoszetów, zapytam Cię Paulo76 czy strzelałeś kiedyś do takiej gumy z 50m? Zapewniem Cie że nawet w Holenderskim limicie pocisk nie wróci do strzelca, a pochylając ją pod odpowiednim kątem będą mieć odzysk ołowiu na przetop. Nie neguję tego że ekipa robi coś z niczego, takie inicjatywy są zajebiaszcze :piwo:, ale Kacper podpytuje o możliwe rozwiązania, więc dostaje podpowiedzi.
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1375
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 27
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Kacper_Potocki »

Ok, cała sobota pracy za nami. Z konkretów:

- Zrobiłem sześć lekkich stojaków przenośnych. Z jednej strony zmieści się kartka A3, z drugiej jest półeczka i można postawić cokolwiek (np puszkę). Stojaków jest sześć, aby każdy strzelający mógł ustawić sobie swój na dowolnej odległości.

- Skończyłem przykręcać linki i powiesiłem na szybko jakieś tarczki. Faktycznie trzeba dać coś na te wykładziny, a pod tarczki i myślę, że dam grubą gumę (4mm z kordem). Wystarczy metr * metr na jedno stanowisko. Gumę będzie łatwiej wymienić niż wykładzinę, a wiatrówka nawet 17J z 50m nie zrobi takiej gumie wiele szkody. Zanim ją poszatkuje to dużo czasu upłynie (przynajmniej takie są założenia). Jeśli guma odbije śrut, to 50m jest za daleko aby to doleciało.

- Zamontowaliśmy kamerę, podciągnęliśmy prąd, teraz jeszcze oświetlenie i czujka ruchu. Kamera już działa i jest podgląd z telefonu, można szybko reagować w razie incydentu. Nawet mi zrobili zdjęcie jak w niedzielę sobie strzelałem.

Na szybko strzeliłem sobie dziś i będzie bardzo fajne miejsce do trenowania. Na końcu z dziś jedyna tarczka z 50m 10 strzałów Exactem 0,547g Cricketem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------
w.LG400 HFT | w.LG400 BR | b.P17
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1375
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 27
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Kacper_Potocki »

No i nadszedł ten dzień, kiedy mogę ogłosić, że prace zostały na tyle ukończone, że od 1 września można już oficjalnie strzelać na naszej strzelnicy, na nowo powstałym torze 50m. Na razie wprawdzie tylko z ławek, ale jak trawa zwiąże korzonkami, to będą też paliki i maty (w przyszłym roku).

Dziś było sporo roboty, ale wpadła ekipa Beskid Target, więc szybko się uporaliśmy. Trawa została zasiana, na wszystkich stanowiskach zostały przykręcone gumy oraz tabliczki z oznaczeniami.

Strzelnica dostępna jest dla chętnych nie należących do naszego klubu w środy od godziny 17:00 oraz piątki od godziny 17:00.
Wynajęcie jednego stanowiska to 15zł za godzinę w przypadku jeśli sie ma własny sprzęt. Jeśli chodzi o inne dni tygodnia, wynajęcia grupowe lub wielogodzinne, to trzeba kontaktować się indywidualnie.

Pomysł będzie rozwijany, a o nowościach będę informował. Jestem niezmiernie szczęśliwy. Pierwsza łopata kopnięta w maju, ostatnia łopata kopnięta 30 sierpnia. Kawał czasu, kawał roboty, oby to przynosiło frajdę ludziom, którzy nas odwiedzą. Ja już w piątek strzelam :)

Obrazek
Obrazek
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------
w.LG400 HFT | w.LG400 BR | b.P17
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1375
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 27
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Kacper_Potocki »

Kurcze blaszka, pozjadało mi starsze zdjęcia :( Nie wiem gdzie teraz zrobić hosting.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------
w.LG400 HFT | w.LG400 BR | b.P17
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1434
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Yurko »

Z posimage Ci poznikały? :651:
Jeśli nawet tam znikają, to zostaje tylko płatny hosting. Ja korzystam z takiego najtańszego "mini" z tej strony: https://webd.pl/hosting/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 302
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: sirwolf78 »

Gratulacje i podziwiam za determinację.
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budujemy sobie strzelnicę pod hft, sylwetki i benchrest.

Post autor: Precess »

Mi działa dodawanie załączników do postu. Wtedy hosting jest forumowy. Ograniczony jest rozmiar w MB, ale chyba nie zniknie tak długo, jak będzie istnieć forum.

Ew. można podlinkować z konta Google itp. Wtedy ograniczenie jest tylko w miejscu na dysku Google, ale nie ma miniatur w poście, tylko URL. Istnieje też możliwość, że ja po prostu nie umiem inaczej wstawiać :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”