Odwołanie od orzeczeń lekarskich

Moderator: Moderatorzy WBP

Piotr2075
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 22 lipca 2023, 17:47
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Odwołanie od orzeczeń lekarskich

Post autor: Piotr2075 »

Temat często wałkowany i chyba będą ułatwienia. Link do artykułu https://www.google.com/url?sa=t&source= ... PBOdQcmSQW Ocenę pozostawiam czytającym
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3250
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od orzeczeń lekarskich

Post autor: biper »

Czy to będzie prostsze, to mam pewne wątpliwości.
Dlaczego?
Bo dokumentację do kolejnego orzecznika ma wysłać lekarz, którego zdanie osoba zainteresowana chce podważyć :)
Niby ma na to 14 dni, ale.. No pewnie znajdą się zawsze jakieś przeszkody. Zobaczymy, jak wyjdzie, ale ja mam wątpliwości.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Niedzwiedz87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 03 listopada 2023, 09:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od orzeczeń lekarskich

Post autor: Niedzwiedz87 »

Coś niedokładnie czytasz @biper

Nadmienie też że nie są to zmiany per se tylko dostosowanie wzoru pouczenia w rozporządzeniu do treści art 15h ustawy o broni i amunicji o czym mówi sam projekt
Konieczność zmiany rozporządzenia wynika z art. 10 pkt 4 ustawy z dnia 26 stycznia
2023 r. o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych
(Dz.U. poz. 803) dotyczącego zmiany ustawy o broni i amunicji w zakresie art. 15h tej ustawy.
Dlatego też w związku z nowym brzmieniem art. 15h ust. 3 i 4 ustawy 21 maja 1999 r . o
broni i amunicji w projektowanym rozporządzeniu wprowadza się zmiany w załączniku nr 3 i
nr 4 do rozporządzenia
Aktualnie w pouczeniu jest że wnosi się odwołanie za pośrednictwem lekarza który przeprowadził badanie.
Odwołanie wnosi się w terminie 30 dni, lekarz ma obowiązek przesłać odwołanie dalej w ciągu 7 dni. Co jest niezgodne ze stanem prawnym i faktycznym

projekt zmienia w pouczeniu zamknięty katalog lekarzy do których można się odwołać na katalog otwarty oraz skraca termin na przesłanie odwołania dalej z 7 do 3 dni. Czyli na taki jak jest w ustawie i jaki obowiązuje.

Nigdzie nie ma tam mowy o 14 dniach (poza tym że rozporządzenie wchodzi po 14 dniach od ogłoszenia - ale przypominam ze to tylko projekt)

Jeżeli lekarz orzecznik nie dokonuje w terminie czynności zleconej przez rozporządzenie to naraża się na skargę z KPA (bo to są działania zlecone i podpadają pod KPA).
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2024, 12:32 przez Niedzwiedz87, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od orzeczeń lekarskich

Post autor: klev »

Ja dokładnie tak miałem.
WPA odwołało się od moich badań i wysłali mnie do psychologa (instytucji prywatnej, nie państwowej, oczywisćie z wszelkimi uprawnieniami itp) na psychotesty który mówił ze to nowy przepis i jestem pierwszą osobą którą bada z odwołania WPA. Musiałem mu tłumaczyć, że wyniki to nie mi tylko do WPA ma wysłać itp. To samo orzeczniczka która skierowała mnie do psychiatry.... wszyscy mówili że to nowinka.
+ jest taki że przeszedłem wszystko pięknie
- jest taki, że ciągnęło się to 3 miesiące (same badania lekarskie, od złożenia do WPA do przyznania pozwolenia minęło równo pół roku)
Więc nie wiem skąd artykuł "ma być" skoro tak już procedura działa.
Pozdrawiam
KS Garda - Ostróda
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od orzeczeń lekarskich

Post autor: tomek5 »

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3250
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odwołanie od orzeczeń lekarskich

Post autor: biper »

A to może mi się coś pozajączkowało z tym projektem rozporządzenia, które ostatnio wrzucał Mumin.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”