Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Post autor: Dexter »

Jeśli w tytule przelewu wpiszesz broń lub jakiś jej synonim - przelew nie przejdzie i tyle.
No to Ci właśnie piszę, że się mylisz i Tobie nie przejdzie a mi przejdzie. Przecież Ci nie będę tu screenów z serwisu transakcyjnego wstawiał, przyjmij po prostu do wiadomości, że przechodzi. Więc, jak widać są jedne banki a są inne banki i wcale nie działają tak samo.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Post autor: wujo1 »

Mam następujące refleksje:

1. Poza przepisami istnieje kwestia skuteczności ich przestrzegania.

2. Enigmatyczne pojęcie "unijne przepisy" bez żadnych konkretów, źródeł i dowodów jest panaceum na wszystko. Rodem z tvp. Skuteczne, bo nie wymaga własnej refleksji.
latacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 23 stycznia 2004, 21:57
Tematy: 25
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Post autor: latacz »

babangida pisze: 01 czerwca 2023, 08:59 Każdy bank podlega tym samym przepisom, które zaostrzyły się kilka lat temu.
fakt. przepisy są takie same dla wszystkich -a niektóre banki je nadinterpretacją dla swoich własnych celów.
zaostrzyły się trochę -niektóre banki występują przed szereg.

to jak z pierwszeństwem pieszego na przejściu... dodano, żę wchodzący na przejście pieszy ma pierwszeństwo -formalnie pierwszeństwo ma pieszy który już daje kroka na jezdnię...
ale sporo policjantów walnie mandat jeśli przejedziesz a jakiś pieszy stoi metr od przejścia i gada z innym. a niektórzy gdy pieszy jest 10m od przejścia -a bo pewnie chciał przejść" -klasyczna nadinterpretacja przepisów. może kierowca przyjmie i policjant się wykaże zyskiem... większość przyjmie mandat -jednak niektórzy w sądzie zawalczą... i najczęściej "taki" mandat zostanie uchylony.
babangida pisze: 01 czerwca 2023, 08:59 Nie wiem czy tak samo szczelnie działają wszystkie, ale przepisy są "unijne". Nie piszcie bzdur typu - "mój bank tak nie ma, bo kupuję już 10 lat itp."


zacytuj dokładnie te unijne przepisy czego dokładnie w temacie nie wolno ? JAK MÓWI PRZEPIS ?-wklej cytat ze stosowne ustawy itp....
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Post autor: raiden_pl »

Unijny przepis to Dyrektywa , którą nasze organy nadzoru finansowego , rząd oraz banki muszą wziąć pod uwagę ustalając prawa i procedury. a może brzmieć np tak (cytat z ostatniej dyrektywy AML i counter terrorism )

"W związku z tym kluczowe znaczenie ma pozbawienie terrorystów tego sposobu finansowania ich operacji
poprzez dalsze zmniejszenie limitów i kwot maksymalnych, poniżej których podmioty zobowiązane mogą nie
stosować określonych środków należytej staranności wobec klienta przewidzianych w dyrektywie (UE) 2015/849.
Konieczne jest zatem obniżenie istniejących limitów dla anonimowych kart przedpłaconych ogólnego
zastosowania oraz zidentyfikowanie klienta w przypadku zdalnych transakcji płatniczych w przypadku gdy kwota
transakcji przekracza 50 EUR, jednocześnie odpowiednio uwzględniając potrzeby konsumentów w zakresie korzystania z instrumentów przedpłaconych ogólnego zastosowania i nie uniemożliwiając korzystania z takich instrumentów w interesie włączenia społecznego i włączenia w rynek finansowy."

albo tak

"W przypadku transferów środków pieniężnych, których kwota przekracza 1 000 EUR, niezależnie od tego, czy transfery te są dokonywane jako jedna lub kilka transakcji, które wydają się być powiązane, przed uznaniem rachunku płatniczego odbiorcy lub udostępnieniem odbiorcy środków pieniężnych, dostawca usług płatniczych odbiorcy weryfikuje prawdziwość informacji o odbiorcy, o których mowa w ust. 2 niniejszego artykułu, na podstawie dokumentów, danych lub informacji uzyskanych z wiarygodnego i niezależnego źródła, bez uszczerbku dla wymogów określonych w art. 69 i 70 dyrektywy 2007/64/WE.

4. W przypadku transferów środków pieniężnych, których kwota nie przekracza 1 000 EUR i które nie wydają się być powiązane z innymi transferami środków pieniężnych, które łącznie z przedmiotowym transferem opiewają na kwotę przekraczającą 1 000 EUR, dostawca usług płatniczych odbiorcy nie musi weryfikować prawdziwości informacji o odbiorcy, chyba że dostawca usług płatniczych odbiorcy:
a)dokonuje wypłaty środków pieniężnych w gotówce lub w postaci anonimowego pieniądza elektronicznego; lub
b)ma uzasadnione powody, by podejrzewać pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu."

tych dyrektyw jest wiele, to kilkudziesięciostronicowe dokumenty. do tego Polskie prawo bankowe, do tego zalecenia KNFu, do tego zalecenia działów zarządzania ryzykiem poszczególnych banków. Także odpowiedź na pytanie czego nie wolno, nie jest taka trywialna ..
--
KKS Arsenał
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Post autor: Prezes »





To takie ciekawe informacje .............na przyszłość
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1939
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Post autor: Dexter »

A masz wersję dla piśmiennych? Znaczy się tekstową?
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Post autor: Snipper_is »

Mam nadzieję że admini nie potraktują tego jako reklame
Jest taka książka z 1979/1981 roku. Nazywa się ,,limes inferior,, I napisał ją nie żyjący już pan Janusz Zaidel. Nie pomyślał tylko o telefonii komórkowej. Reszta zgadza się z tym co Listek Elf opisuje w filmiku o cyfrowej walucie
Bardzo polecam przeczytać
Snipper
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Post autor: Mateusz70 »

Chyba kiedyś czytałem, w latach 80-tych. Coś się kojarzy. Trzeba do jakiejś biblioteki zajrzeć i odświeżyć lekturę. Katalog BN wskazuje jednak na rok wydania 1982 i 1987 (wyd. 2).
Zajdel Janusz Andrzej (1938-1985). Iskry wydały tę pozycję.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak bank (i) mogą utrudnić Ci zakup z zagranicy......

Post autor: Snipper_is »

Mateusz70
Jesteśmy w tym samym wieku. Dla mnie czytanie tego to taka maszyna czasu. Też pierwszy raz czytałem to przed 1985. Bo wtedy kończyłem podstawówkę i z kolegami dyskutowaliśmy o tej książce. Tak więc jak ponownie czytałem to znów miałem 15 lat :)
Pozdrawiam Snipper
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”