Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: Hans00 »

Cześć,

Rozglądam się za montażem do optyki typu monoblock do swojego karabinu z tego wątku: viewtopic.php?t=198206
Obecnie mam montaż dwuczęściowy Audere Adversus o wys. 38mm, któremu nie mam nic do zarzucenia oprócz estetyki - chciałbym jednak coś niższego (np. średnia wysokość) i raczej monoblock aby wizualnie zapełnić trochę przestrzeń pomiędzy. Nie chcę kupować badziewia, znowu szkoda mi trochę kasy (okolice 2k) za produkty klasy Spuhr.

Co sądzicie o tańszych alternatywach?
https://www.specshop.pl/product-pol-334 ... TM-60.html
Niby chińczyk ale produkty Vector Optics zbierają pochlebne opinie, nie wiem jak z montażami...
https://allegro.pl/oferta/jednoczesciow ... 3349951119
Angielski Eagle Vision, nic nie wiem na jego temat, chociaż przeraża mnie regulacja w pionie (czy nie będzie zbyt niepewny?)

Od biedy mógłbym się zdecydować na jakieś ringi, które nie są masywne wizualnie, koniecznie z płaską powierzchnią na górze, abym mógł poziomiczkę położyć do poziomowania:
https://allegro.pl/oferta/montaz-elemen ... 3086645040

Myślałem też o zmianie obecnej lunety Vortex Venom na coś zgrabniejszego z mniejszym tubusem (30mm) i obiektywem (50mm), np. coś od Athlon Optics lub Element Optics, chociaż to chyba sztuka dla sztuki. Lupie nie mam nic do zarzucenia - gdzie się celuje tam trafia :)

Ktoś się wypowie? :D
glockus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 21 listopada 2015, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: glockus »

Cześć, zobacz sobie montaż firmy Lambda Precision - może będzie Ci pasował…
https://lambdaprecision.com/
.22LR; 5,45x39; 7,62x25; 7,62x39; 7,62x53R; 7,62x54R; .308 Win.; 8x20 (8 mm K); 9x18 Mak.; 9x19 Para; 9x22 (9 mm P.A.); 12/70; 16/70; 26;
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: mieszko1vp »

Ja kupilem ten Elements i ze wszystkich jakie mam ten akurat jest powtarzalny 😁
turcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 09:29
Tematy: 7
Lokalizacja: Szczęsne GM
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: turcin »

glockus pisze: 27 marca 2023, 20:39 Cześć, zobacz sobie montaż firmy Lambda Precision - może będzie Ci pasował…
https://lambdaprecision.com/
Tani montaż :-D pasowałby mu na pewno ale cena już nie
Gra w Tetrisa nauczyła mnie jednego, jak się dopasujesz to znikniesz.
Pompka Mossberg, Arex Delta Gen 2, Czesia P09 9x19, Bergara B14 BMP 6.5 Cm, Canik Rival, CZ457 24"
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: Hans00 »

glockus pisze: 27 marca 2023, 20:39 Cześć, zobacz sobie montaż firmy Lambda Precision - może będzie Ci pasował…
https://lambdaprecision.com/
W skrócie - ja napisałem w poście "nie chcę wydać 2k", a Ty odpisałeś - "zobacz montaż za 2k" ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Nie mam za bardzo rozeznania do jakiego budżetu jest totalny chłam i strata gotówki, od jakiego budżetu zaczynają się przyzwoite opcje, a od jakiego budżetu jest sztuka dla sztuki z fajnym logiem do przechwałek na strzelnicy. Spotkałem się z krytyką masywnych montaży typu mój Audere Adversus czy inne "tacticool" monobloki na zasadzie "taka masywna konstrukcja to przerost formy nad treścią". Koledze dobry rusznikarz dobrał jakies ringi za ~400zł do Delty Javelina, fakt, że do .22lr ale mimo wszystko... Ciężko mi wyrobić sobie opinię.

A odnośnie mojego karabinu, tak to wygląda obecnie.
Obrazek

Co sądzicie? Jakieś sugestie? Czepiam się bez powodu wysokości montażu? :D
W0yciech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 09 stycznia 2023, 18:24
Tematy: 2
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: W0yciech »

W kwestii monoblocku poddałbym w rozwagę montaże Łuszczka, sam zamierzam takowy nabyć z tego co wiem jest to bardzo dobra kopia tego co oferuje Spuhr za w miarę przyzwoite pieniądze.

Jak to mi w sklepie powiedzieli gdyby chcieli pełną ofertę Łuszczka mieć czyli monoblocki to by im spuhr nie schodził.
Diamondback DB15 EML-B, CZ Shadow 2, Kral Arms tactical X pumpaction, Howa 1500 .223 TSP-X
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3655
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: bezduszny »

Hans00 pisze: 27 marca 2023, 20:11 Cześć,
Obecnie mam montaż dwuczęściowy Audere Adversus o wys. 38mm, któremu nie mam nic do zarzucenia oprócz estetyki - chciałbym jednak coś niższego (np. średnia wysokość) i raczej monoblock aby wizualnie zapełnić trochę przestrzeń pomiędzy. Nie chcę kupować badziewia, znowu szkoda mi trochę kasy (okolice 2k) za produkty klasy Spuhr.
Tylko wiesz, że tanie montaże nie są tak dobrze wykonane jakościowo i mają gorszy materiał ?
Nie mają też wbudowanej poziomiczki ...
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: Hans00 »

bezduszny pisze: 30 marca 2023, 17:22
Hans00 pisze: 27 marca 2023, 20:11 Cześć,
Obecnie mam montaż dwuczęściowy Audere Adversus o wys. 38mm, któremu nie mam nic do zarzucenia oprócz estetyki - chciałbym jednak coś niższego (np. średnia wysokość) i raczej monoblock aby wizualnie zapełnić trochę przestrzeń pomiędzy. Nie chcę kupować badziewia, znowu szkoda mi trochę kasy (okolice 2k) za produkty klasy Spuhr.
Tylko wiesz, że tanie montaże nie są tak dobrze wykonane jakościowo i mają gorszy materiał ?
Nie mają też wbudowanej poziomiczki ...
Chce wyłapać w jakim segmencie cenowym jest już OK. Chwilowo się głośno zastanawiam.
A co do poziomiczki, moja w Audere od samego początku źle pokazywała dlatego kupiłem górną Vortexa i olałem tą.
Dla zobrazowania, łapie poziom na karabinie, blokuję dwójnóg, przykładam zewnętrzną poziomicę:
1. do szyny - jest OK
2. do montażu dolnego (przy rozkręceniu) - jest OK
3. do montażu górnego - jest OK
Szpary, docisk wszystko gra, a na poziomicy Audere tak albo i gorzej:
Obrazek

Na samym początku pod tą poziomiczkę próbowałem cokolwiek ustawiać, to nie szło, na oko widziałem, że jest "coś krzywo".
Ustawiłem wszystko pod zewnętrzną, zamontowałem górną vortexa i olałem temat.

A i z karabinem po drodze byłem u dobrego rusznikarza, w sumie w trochę innej sprawie ale poświęcił ileś czasu przy mnie dodatkowo na sprawdzenie optyki i montażu. Mówił, że wszystko ustawione perfekt i "lepiej tego nie zrobimy", tylko będąc w pośpiechu nie powiedziałem mu żeby zwrócił uwagę na dolną poziomicę. Na mój użytek mi to nie przeszkadzało, jednak teraz muszę zrobić z tym porządek.
Odezwałem się do Army Tec - jak naprawią montaż pójdzie z czystym sumieniem na handel, jak np. fabrycznie źle wyfrezowali otwór i będzie się kwalifikowało tylko do wymiany, może da się wziąć monoblok za dopłatą.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3655
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: bezduszny »

Hans00 pisze: 30 marca 2023, 19:05 A co do poziomiczki, moja w Audere od samego początku źle pokazywała dlatego kupiłem górną Vortexa i olałem tą.
wyjmuj ją i włóż ponownie
może się "obróciła" wzdłuż osi podłużnej... jak u mnie
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: Hans00 »

bezduszny pisze: 30 marca 2023, 19:19
Hans00 pisze: 30 marca 2023, 19:05 A co do poziomiczki, moja w Audere od samego początku źle pokazywała dlatego kupiłem górną Vortexa i olałem tą.
wyjmuj ją i włóż ponownie
może się "obróciła" wzdłuż osi podłużnej... jak u mnie
Tylko, że ona wskazuje tak "od fabryki", zawsze tak samo, w tą samą stronę - nigdy jej nie odkręcałem.
Jeszcze coś ukręcę i dopiero będzie lipa :/
turcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 09:29
Tematy: 7
Lokalizacja: Szczęsne GM
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: turcin »

Ja mam na Bergarze montaz dwuczesciowy FXa taki sam będę miał na 22 LR. Koszt to chyba ze 350 zeta. Wszsytko dział jak należy, pozimiczka za 70 nabyłem bo nie ma logo Vortex. Wszystko zmontowałem przy użyciu magnetycznej poziomicy cyfrowej, którą ustawiałem stół na szlifierce do szlifowania blanków i jest got. Ustawiłem wszsytko z dokładnością do 0,05 stopnia.

A zerknij proszę na to
https://armytec.pl/product-pol-4357-Mon ... -37mm.html
Gra w Tetrisa nauczyła mnie jednego, jak się dopasujesz to znikniesz.
Pompka Mossberg, Arex Delta Gen 2, Czesia P09 9x19, Bergara B14 BMP 6.5 Cm, Canik Rival, CZ457 24"
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3655
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: bezduszny »

Hans00 pisze: 30 marca 2023, 19:29 Tylko, że ona wskazuje tak "od fabryki", zawsze tak samo, w tą samą stronę - nigdy jej nie odkręcałem.
Jeszcze coś ukręcę i dopiero będzie lipa :/
Mój też tak wskazywał.
Wyjmuje się łatwo... nie uszkodzisz nic. Jak jest uszkodzona poziomiczka to wymienią Ci na gwarancji.
Ustaw tak by "białe tło" było za plecami.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: Hans00 »

turcin pisze: 30 marca 2023, 19:32 Ja mam na Bergarze montaz dwuczesciowy FXa taki sam będę miał na 22 LR. Koszt to chyba ze 350 zeta. Wszsytko dział jak należy, pozimiczka za 70 nabyłem bo nie ma logo Vortex. Wszystko zmontowałem przy użyciu magnetycznej poziomicy cyfrowej, którą ustawiałem stół na szlifierce do szlifowania blanków i jest got. Ustawiłem wszsytko z dokładnością do 0,05 stopnia.

A zerknij proszę na to
https://armytec.pl/product-pol-4357-Mon ... -37mm.html
Trochę mnie zniechęca nazwa marki "FX Airguns" :) Sprzęt do wiatrówek źle mi się kojarzy.
A te Audere też fajne, tylko mnie by pewnie interesowało D 34 H 34, ale chyba nie mają.
bezduszny pisze: 30 marca 2023, 19:52
Hans00 pisze: 30 marca 2023, 19:29 Tylko, że ona wskazuje tak "od fabryki", zawsze tak samo, w tą samą stronę - nigdy jej nie odkręcałem.
Jeszcze coś ukręcę i dopiero będzie lipa :/
Mój też tak wskazywał.
Wyjmuje się łatwo... nie uszkodzisz nic. Jak jest uszkodzona poziomiczka to wymienią Ci na gwarancji.
Ustaw tak by "białe tło" było za plecami.
Dzięki za sugestię. Nie rozumiem tylko co masz na myśli "białe tło za plecami" - mógłbyś rozwinąć myśl?
Napisałem do nich co sugerują aby jeszcze sprawdzić przed ew. wysyłką, bo może sam jestem w stanie usterkę usunąć.
Też nie chcę komuś gitary zawracać z pierdołami i bawić się w demontaż, wysyłki, montaż aby sprawdzić itd.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3655
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: bezduszny »

Hans00 pisze: 30 marca 2023, 20:04 Nie rozumiem tylko co masz na myśli "białe tło za plecami" - mógłbyś rozwinąć myśl?
Jak wyjmiesz ta poziomiczkę to zobaczysz, że część tej rurki jest zamalowana na biało.. robiąc tło.
Ustaw tak by to tło było przeciwne do kierunku z jakiego patrzysz.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stosunkowo tani montaż monoblock do optyki 34mm

Post autor: Hans00 »

bezduszny pisze: 30 marca 2023, 20:06
Hans00 pisze: 30 marca 2023, 20:04 Nie rozumiem tylko co masz na myśli "białe tło za plecami" - mógłbyś rozwinąć myśl?
Jak wyjmiesz ta poziomiczkę to zobaczysz, że część tej rurki jest zamalowana na biało.. robiąc tło.
Ustaw tak by to tło było przeciwne do kierunku z jakiego patrzysz.
Obadam może na weekendzie.
Dziękuję dobry człowieku.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”