Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

Jezzman pisze: 18 marca 2023, 21:27 Zgaduję, że byłeś u oszołoma w Kozach. Nie polecam się zadawać z tym idiotą :)
Pierwszy raz tam byłem, synek chciał zobaczyć karabinki, przy okazji kilka paczek śrutów kupiłem i dostałem kilka tarczek. Pracuję w handlu i faktycznie zastanawiam się jak mu się ten sklep kręci. Gdybym w mojej branży tak obsługiwał klientów, to by mnie nie było. Chyba ludzie dużo kupują u niego przez net.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: FireFighter »

Jak gość z Kóz obsługuje klientów ?
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

Do wszystkich mówi per "szefie" i ma straszny bałagam na sklepie, nie ma nigdzie cen i nie wystawia paragonów i pomimo terminala płątniczego nie da się plącić kartą w sobotę i trzeba iśc do bankomatu. Ale najlepsze, że wszystko ma najlepsze, ma wszystko, sprzedaje na cały kraj i w ogóle kupuj wszystko. Na każde zadane pytanie nie odpowiada inaczej - Ja mam najlepsze szefie. To jest najlepsze szefunciu. Ech... Ok, po śruty tam poójdę, bo ma duży wybór, ale nic więcej... Tylko co druga puszka wgnieciona :(

Generalnie jakbym był na stadionie tysiąclecia w 94r. Ale widać, że mu się to kręci, bo samych karabinków miał tam ze sto, albo i więcej. Ludzie chyba lubią strzelać :)
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 9
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Jezzman »

FireFighter pisze: 19 marca 2023, 10:21 Jak gość z Kóz obsługuje klientów ?
Byłem u niego kilka razy osobiście. Spotkania wyglądały mniej więcej tak (kolejność losowa, bo nie pamiętam dokładnie, parę lat temu to było):
1. Przyszedł inny klient z jakąś reklamacją. Pracowała w tym sklepie wtedy jeszcze babka i ona tego klienta obsługiwała. Czegoś nie wiedziała, więc poszła szefa zapytać, a ten zaraz przyleciał na tego klienta, za przeproszeniem, z mordą, wypierniczył go ze sklepu prawie siłą i prawie się skończyło na wezwaniu przez klienta Policji. Dodam, że klient ten nie był jakiś roszczeniowy czy agresywny, z tego co udało mi się usłyszeć. Na koniec sowity opierdziel zebrała wspomniana pracowniczka, do tego stopnia, że aż z płaczem poleciała na zaplecze. Wszystko to normalnie przy innych klientach w sklepie.
2. Na początku swojej przygody strzeleckiej pojechałem tam po Crosmana Vigilante. Jak się o ten pistolet zapytałem, to dostałem od wspomnianego jegomościa odpowiedź "po co mi takie g*wno" i zaczął wciskać mi jakieś repliki na kulki BB za ładnych kilka stówek więcej. Nie chciałem już się wdawać w dyskusje, po co więc takie "g*wno" sprzedaje :-D
3. Podobna sytuacja jak w punkcie 2. spotkała kiedyś kolegę, ż którym pojechałem tam po Exacta. Również sprzedający stwierdził, że to badziewie i wciskał jakieś śruty "penetrujące" i teflonowy szmelc.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact + XXX, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

No i kupiłem swoja pierwszą PCP - Daystate MK3 4,5 + Hawke Airmax 4-12x50
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 9
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Jezzman »

Fajny sprzęt. Dość specyficzny, bo elektronik, ale fajny. Miałem do niedawna Mk4, ale znalazłem mu innego właściciela, bo potrzebowałem na inne sprzęty kasy :)
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact + XXX, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

Skusiła mnie bardzo niska cena, że od zwodnika hft i że po pełnym serwisie robionym niedawno (wymieniana bateria, wszystko sprawdzone), no i pełen komplet z walizą, papierami, kluczykiem, magazynkiem, wkładką 1-strz, łądowarką... Podobno trzyma 240m/s za każdym razem na Exact 4,52 i jest zadbana i w 100% sprawna.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Smalcmen »

To teraz pomyśl o Helliboard a będziesz miał MK4 z regiem i wyświetlaczem. Nawet trochę lepiej niż zwykły MK4 bo dostajesz nieograniczoną możliwość regulacji energii.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 9
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Jezzman »

Zgaduję, że to ten od Szabli :) Chciałem go kiedyś kupić jeszcze na zielonym forum, ale nie chciał wtedy sprzedać :P
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact + XXX, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

Tak, od szabli :)
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 306
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: jarni8 »

Hej,

Z racji, że całe życie tłukłem ze sprężyn i dopiero od 2 miesięcy jestem posiadaczem PeCePa podzielę się swoimi refleksjami. Przed pierwszym strzelaniem z pcp zawsze wydawało mi się to banalnie proste. Nie ma przecież odrzutu, wystarczy wycelować i nacisnąć spust. Śrut w śrut powinien lecieć na każdym dystansie... Otóż nie :090:

Jest co prawda łatwiej i u mnie wyeliminowało to jedną bardzo poważną wadę porównując do sprężyn - przestało mi tak bardzo pływać zero. W sprężynie zero miałem z klęczaka, ale już z leżącej było np. 15-20mm w lewo-góra. Nie umiałem chyba równomiernie odrzutu rozprowadzić po ciele przy zmianach pozycji strzeleckiej. W pcp tego całe szczęście nie mam i każda pozycja trzyma zero, ale nadal pozostają do ogarnięcia takie rzeczy jak powtarzalne składanie się, praca na spuście, paralaksa, zrywanie strzałów itd itp. Co prawda doszedłem na pcp do skupień, których nigdy nie miałem na sprężynie, ale to ciągle nie to co sobie człowiek wyobrażał przed zakupem :) Trzeba ostrzelać sprzęt i to sporo, bo nawet najlepszy gnat bez operatora nic nie zdziała. Świetnie pokazują to wyniki zawodów, gdzie bardzo często zwycięzca HFT2 bije wynikiem 90% pecepów :)
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Kasiamoz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 czerwca 2023, 12:22
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kasiamoz »

Proszę Państwa a jak z żywotnością takich wiatrówek z tym zbiornikiem. Dawniej takich nie było tylko z naciągiem sprężynowym.

Czy takie wiatrówki z takim gazowym zbiornikiem są bardziej żywotne niż sprężynowe. Bo teoretycznie jest w niej chyba mniej elementów podatnych na uszkodzenia, ruchomych.

Przed chwilą widziałem kilka filmów w Internecie z takimi wiatrówkami. O ile dobrze rozumiem, to można z nich strzelać wielokrotnie aż do osłabnięcia ciśnienia w zbiorniku. Miałbym dwa pytania w tej materii.

- Czy pompka jaką się napełnia taki zbiornik, wykonuje się to bardzo ciężko (bo to jednak duże ciśnienie). Czy da radę z czymś takim też 14 letni chłopak? Bo ja myślę że samemu dam radę ale to nie ma być tylko dla mnie.

Oraz ile tak średnio strzałów można z nich oddać bez ponownego napełniania tego zbiornika. Na filmie widziałem, że ktoś ma ładownicę lub magazynek na 1 sztukę oraz na kilka. Nie bardzo wiem jak to działa, czy jak sztucer, że trzeba przeciągnąć jakiś zatrzask aby załadować kolejny pocisk czy robi się to automatycznie po odrzucie?

Ogólnie czy faktycznie jest to żywotne i daje lepsze wrażenia niż takie bardziej tradycyjne sprężynowe z naciągiem?
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1334
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Kacper_Potocki »

Pompowałem pompką i moim zdaniem ma to sens dla małego zbiornika (pistolet), ale karabinek tak pompowany odpada. Jeden strzał to uśredniając 1 bar. Czyli jak mam ciśnienie 80 barów (przy tak niskim cisnieniu zabieram się za uzupełnianie go) i chcę napompować do 200 barów (do pełna), to muszę machnąć około 120 razy pompką i mam strzelania na niecałą godzinę.

Też myślałem, że pompka będzie fajna, ale po zakupie butli, to nawet nie myślę o niej. Sens to ma jak dla mnie tylko w przypadku małego zbiornika w pistolecie. Np. w takim moim Atamanie jedno machnięcie pompką to 2 strzały, a zbiorniczek jest 3x mniejszy niż w karabinku, więc pompnięć jest nie 110, a powiedzmy ~30 :)

W karabinku pompowanie ma sens jak mało strzelasz, albo jedziesz gdzieś i nie targasz ze sobą butli, a nie masz też wymiennych pojemników. W moim przypadku naładuję trzy pojemniki to pełna (200bar) i moge je w terenie wymieniać jak się skończą (zejdą do 80 bar).

Ile strzałów? Zależy od wielu czynników, ale u mnie około 100 strzałów spokojnie robię, czasem więcej. Ale np. mój tata z pistoletu robi nie więcej niż 25 i musi pompować. Każdy pistolet czy karabinek ma inaczej.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Yurko »

Tylko jedna rzecz - wiatrówki PCP wynaleziono wcześniej niż sprężynowe.

Np. Girandoni to był koniec 18-tego wieku!

https://forum.vintageairgunsgallery.com ... air-rifle/
Obrazek

Dużo wcześniej niż niemiecki patent Mayer-a (później Diana) na sprężynową wiatrówkę

https://forum.vintageairgunsgallery.com ... r-patents/
Obrazek

Nawiasem mówiąc Jacob Mayer opatentował też łamaną wiatrówkę...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy raz w życiu strzelałem z PCP - wrażenia

Post autor: Jka »

Yurko pisze: 28 czerwca 2023, 07:14 Np. Girandoni to był koniec 18-tego wieku!
To wszystko zaczęto się znacznie znacznie wcześniej.
Warto przeczytać mimo tego że fotki zniknęły polecam.


https://strzelecka.net/viewtopic.php?t=7

"Wykorzystanie sprężonego powietrza do miotania pocisku jest pomysłem starym jak świat. Pierwsze wiatrówki jakie ujrzał świat to dmuchawki"

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”