Reximex Daystar

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Daystar

Post autor: Yurko »

Obrazek
https://srut.pl/pl/45-mm/2119-srut-diab ... 0-szt.html (19,99 zł)

Ja tego śrutu nie polecam. Ten obecny lata u mnie wyraźnie gorzej niż Apolo czy Olympia. Wiem, że kiedyś był całkiem dobry bo jeden starszy (strzeleckim stażem nie kalendarzowo) kolega, który mi zhandlował kulochwyt dołożył mi w gratisie kilka opakowań KTK. W tym nie tylko zwykły ale też płaski i spiczasty. I byłem ze strzelania tym śrutem bardzo zadowolony. Później gdy się skończył, kupiłem "taki sam" i już się zawiodłem... :-/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Isie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 12 lutego 2023, 18:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Daystar

Post autor: Isie »

Yurko
Na razie mam zapas śrutu około 12 paczek :)
...ostatnie strzelanie Crosman domeded 1cm nad środkiem tarczy +12 C, niż 3 dni wcześniej +2C. Tym samym śrutem, ale różnica temperatur 10 stopni.
Temperatura i takie zmiany?, a może wiatr pchał od spodu :D
AA S400F + VALIANT THEMYS II 10X32
"Z czasem wszystko nawala, nawet męki Tantala" :-D
Debnianin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 28 marca 2023, 22:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Daystar

Post autor: Debnianin »

Wyniki w reximex deystar 4.5 mam podobne , u Ciebie są nieco lepsze. . Sprężynę zbijaka mam poluzowaną na max . Teraz mając chronometr będę ingerował w oryginalny zawór bo przy 250 barach jest 15 J na śrucie 0.547 jsb. Po dokręceniu sprężyny zbijaka mam 16 J . delikatny szlif zaworka i będzie 16.5 J .
Awatar użytkownika
Isie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 12 lutego 2023, 18:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Daystar

Post autor: Isie »

Debnianin pisze: 28 marca 2023, 22:26 Wyniki w reximex deystar 4.5 mam podobne , u Ciebie są nieco lepsze. . Sprężynę zbijaka mam poluzowaną na max . Teraz mając chronometr będę ingerował w oryginalny zawór bo przy 250 barach jest 15 J na śrucie 0.547 jsb. Po dokręceniu sprężyny zbijaka mam 16 J . delikatny szlif zaworka i będzie 16.5 J .

Fajnie jak umiesz coś pokopać przy karabinku, ja wczoraj przestawiłem lupkę i nie umiem dojść do ładu.
Chyba wrócę do poprzedniego ustawienia.
zastanawiam się czy jest sens zakładania regulatora ciśnienia?
AA S400F + VALIANT THEMYS II 10X32
"Z czasem wszystko nawala, nawet męki Tantala" :-D
pezet79
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 30 grudnia 2023, 14:40
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Daystar

Post autor: pezet79 »

Witam, koledzy od Daystarów z upływem czasu jakie macie odczucia co do karabinka, jest do ogarnięcia czy żałujecie zakupu?
W święta wyciągnąłem z szafy starą Slavie 631, 12 lat nie strzelałem, kupiona z 20 może 18 lat temu, bez żadnych pieszczot od razu do strzelania i z 20m na worku piasku mieszczę się w denku po śrucie, snajper raczej ze mnie słaby, ale naciąganie sprężyny już nie dla mnie, szukam jakiegoś pcp. Naoglądałem się filmów o Reximeksach, wybór właśnie Daystar, później Kral Jumbo, ale sporo złych komentarzy, to Reximex Accura. I znowu czytam, że Reximeksów się nie kupuje i w ogóle żadnych tureckich koszmarków. Co teraz kupilibyście?
Daystar to ok 1800zł, warto dopłacić np do BSA Buccaneera 4,5 mm jest za ok 2400zł, albo w promocji jest Walther Rotex RM8 4,5mm za 2200zł. Co doradzicie tak do powiedzmy 2000-2500. Strzelanie dla siebie 25-50m. Nie powiem na żywo nie widziałem ale zdjęciach ten Daystar jest ładny, a przy Slavi wszystko będzie ładne.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Daystar

Post autor: kewalsPL »

Daj slavcie dobrze poprawić to na 70m ogarniesz pudełko od śrutu. To nie jest żart...................
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Daystar

Post autor: Sandacz »

Jak chcesz strzelać celnie to nie kombinuj ze śrutami. Weź exact diabolo i strzelaj. Jak nie będzie celnie to zacznij gmerać przy lufie, zbijaku, zaworze... Reximex Daystar to taki tochę inny KRAL. Turasy ostatnio robią w zaworze strzałowym otwór niecałe 2mm i stąd mała energia nawet przy max otwartej przepustnicy. Sężyna jak od koparki wali zbijakiem po iglicy zaworu a luftu leci niewiele. Stąd brak górki. Fakt, ze trzeba trochę pogmerać ale po dopieszczenie strzelanie do kapsli na 50m nie powinno stanowić problemu.
Jak ktoś chce mniej grzebać to proponuję Artemis M16. Bardzo składny, lekki i celny katabinek. Za 1600 zł karabinek z regulatore to naprawdę niewiele.
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2023, 15:29 przez Sandacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Daystar

Post autor: Marysh »

Zgadzam się z M16. Kolega niedawno kupił M16 wprost od Specbesta, to znaczy nową i już z poprawkami, i ciągle jest w szoku, szczęśliwy i zadowolony. Troche mnie wk***ia, bo bije mnie na głowę a to ja go namówiłem do wiatrówek i uczyłem strzelać. :-D
andropow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 29 grudnia 2006, 11:41
Tematy: 0
Lokalizacja: DL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Reximex Daystar

Post autor: andropow »

Ostatnio dla znajomego zamówiłem Reximexa Lyre, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła jakością wykonania,
w Daystara bym szedł tylko z reglem, bez regla - Lyra - większy kartusz, mniejsze ciśnienie.
Różne takie od 4,5mm do 12/76
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”