Zakup upper recivera w USA

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: Tom-Gun »

@xxxam popraw mnie jeśli się mylę, ale zasada działania suwadła i jego lokalizacja w MSBS jest bardzo zbliżona do AR-15:
Obrazek
tzn.też mamy suwadło z zamkiem, które porusza się w upperze, też mamy sprężynę powrotną (wprawdzie bez rury buffera ale jest), no i komora spustowa połączona z upperem na piny. Przy tej "opinii MSWiA" komora spustowa też kwalifikowała by się jako komora zamkowa, co oczywiście uważam za absurd.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: zoom2 »

Problem nie leży po stronie technicznej. Problem leży w sferze formalnej. Jest pokłosiem zwyczajowego i utrwalonego ale błędnego kwalifikowania elementów broni, które w USA uchodzą za odpowiednik naszych "istotnych części broni" jako istotne części broni w rozumieniu polskiego prawa.
Komora spustowa jest w USA w sensie prawnym odpowiednikiem istotnej części broni ale w Polsce nie jest. Dodatkowo niektórzy mędrcy interpretują to tak, że skoro lower ma numer, a ma, to właśnie z tego powodu (tego numeru) jest istotną częścią broni. To nie fakt naniesienia numeru a ustawa definiuje co jest istotną częścią broni.
Ale w tej chwili rzeczywistość wygląda tak, że lower do AR należy traktować jako istotną część broni. Niestety.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: xxxam »

Tom-Gun pisze: 27 marca 2023, 17:41 @xxxam popraw mnie jeśli się mylę, ale zasada działania suwadła i jego lokalizacja w MSBS jest bardzo zbliżona do AR-15:
Obrazek
tzn.też mamy suwadło z zamkiem, które porusza się w upperze, też mamy sprężynę powrotną (wprawdzie bez rury buffera ale jest), no i komora spustowa połączona z upperem na piny. Przy tej "opinii MSWiA" komora spustowa też kwalifikowała by się jako komora zamkowa, co oczywiście uważam za absurd.
Jeżeli różnica w umiejscowieniu sprężyny powrotnej to nie różnica to nie wiem co nią jest :-)
Proponuje odkręcić rurę bufora i strzelić z AR15 a potem z Grota ze złożoną i zobaczyć co się stanie ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Ja j..bie co za mędrcy :-D
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: Krolik »

xxxam pisze: 27 marca 2023, 10:51 A rozmawiamy o lowerze FB czy AR-15? Słabo się znam, ale to chyba nie to samo ?
"szkielet lub komorę zamkową strzeleckiej broni palnej, odpowiednio do przyjętych rozwiązań technicznych danego modelu broni"
Słabo się znasz - komora SPUSTOWA obu karabinków spełnia dokładnie te same funkcje, ma dokładnie te same manipulatory i jest dokładnie tym samym: KOMORĄ SPUSTOWĄ.
Nie jest szkieletem ani komorą zamkową i nie jest elementem istotnym w świetle ustawy.
xxxam pisze: 27 marca 2023, 10:51 Jeżeli różnica w umiejscowieniu sprężyny powrotnej to nie różnica to nie wiem co nią jest :-)
Proponuje odkręcić rurę bufora i strzelić z AR15 a potem z Grota ze złożoną i zobaczyć co się stanie
Rozmawiamy o KOMORZE SPUSTOWEJ, a nie zamkowej.
A jak już chcesz odkręcać buffer tube, to żeby być konsekwentnym musiałbyś z Grota zdjąć kolbę. I zobaczyć, co się stanie po strzale, mędrcze.
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: Krolik »

zoom2 pisze: 27 marca 2023, 18:01 Ale w tej chwili rzeczywistość wygląda tak, że lower do AR należy traktować jako istotną część broni. Niestety.
No właśnie nie, bo gdyby tak było, to na Allegro nie mógłbyś kupić wojskowego lowera do M16 (https://allegrolokalnie.pl/oferta/colt- ... auto-lower), a Radom musiałby numerować wszystkie komory spustowe do Grota.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: zoom2 »

Pisałem w kontekście zakupów w sklepach gdzie żądają promesy. Ale oczywiście masz rację. Komora spustowa do Grota jest OK i ta oferta na allegro, którą notabene wskazał mi jeden z urzędników WPA jako rozwiązanie mojego problemu, też jest prawidłowa.
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: Krolik »

A najlepsze jest to, że WPA w Warszawie ponoć nie chciało zarejestrować zakupionej komory spustowej do AR twierdząc, że nie mają podstaw. :)

Sklepy robią sobie dupochron i - jak pisałeś - przenoszą amerykańskie przepisy na nasz grunt. Kompletnie bez sensu, dodajmy.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: zoom2 »

Właśnie jak walczyłem o zarejestrowanie ( na razie teoretycznie bo nie kupiłem) lowera do AR to pan w WPA powiedział, że oni tego nie robią i zapytał po co chcę się tak męczyć skoro ( i tu podał mi namiar na to ogłoszenie) mogę to kupić legalnie od tego pana z Rembertowa i wszyscy będą zadowoleni. I ja i oni znaczy WPA no i pan sprzedawca.
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: Krolik »

Ja słyszałem o gościu, co kupił na promesę i chciał wpis.
No i się zaczęło... ponoć mieli mu oddać promesę, ale nie wiem, jak to się skończyło.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: zoom2 »

W sumie warto śledzić takie wątki. Ty masz znacznie większe możliwości w pozyskiwaniu info z WPA niż większość nas.
A tak a propos, to największym problemem nie jest oddanie promesy tylko oddanie promesy i nie zarejestrowanie tej części. Wtedy promesa "ginie" bezpowrotnie. I WPA nie wie jak z tego wybrnąć.
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2023, 20:18 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: Krolik »

A w czymże ja jestem lepszy od Was? ;)
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: zoom2 »

Królik :502: , bo się znowu pokłócimy.
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: Krolik »

Ależ wodzu, co wódz?
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: zoom2 »

:piwo:
Awatar użytkownika
Jaeger81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 12:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup upper recivera w USA

Post autor: Jaeger81 »

Tak tulko napiszę w pierwotnym temacie wątku że w Illinois jest teraz nielegalny wg prawników assault gun ban I pierwsza rozprawa będzie dopiero na jesieni a efekty pewnie w przyszłym roku.

Co do reszty waszych dywagacji to różne rzeczy się dzieją w WPA. Ja w zeszłym roku wymieniłem lufę w AR15. Kupiłem ją na promesę, dalej wymienić, rusznikarnia wystawiła kwitek o wymianie i złomowaniu starej i tu zaczęły się schody. Lufę w WPA potraktowano jako konwersję i odmówiono wyrejestrowania. Po pół roku dopiero moich monitów zmieniono zdanie i w styczniu tego roku lufę wyrejestrowano... z datą wsteczną.
Sarsilmaz SAR56, Norinco CQ-A, NEA15 PDW 7,62x39, vz.58, CZ P10C FDE, TISAS ZIG M1911, Kral Tactical X
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”