doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: MCH »

LongTom pisze: 20 lutego 2023, 09:08 A Prezes PSSK DO BRONI wyraził zgodę na wykorzystanie nazwy Stowarzyszenia?
:512:
Niby dlaczego ktokolwiek miałby pytać o zgodę. Wyrażenie "Do Broni" nie jest zarejestrowanym znakiem towarowym i nie podlega ochronie (przynajmniej na dzień 20.02.2023) EUIPO.
Kolega KASPIOO nie zakłada stowarzyszenia i nie chce podszywać się pod jakąkolwiek organizację. Opisał wyraźnie na czym ma polegać działanie strony. Ponad to nie nazwał swojej inicjatywy ani strony "PSSK Do Broni" tylko "Do Broni".

Człowiek probuje uruchomić przydatną wielu osobom inicjatywę a Ty czepiasz się nazwy? ;laughing:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: LARPAK »

Typhoon pisze: 20 lutego 2023, 06:57
LARPAK pisze: 19 lutego 2023, 23:03 @Typhoon i @karpioo:
nie odpowiada to jednak na moje pytanie.
To, że jest nieaktualny nie jest żadną różnicą bo wystarczy go zaktualizować, a interfejs jak na razie ma bardziej rozbudowany.
Oczywiście że masz rację, ale nikt tego nie robi. cenybroni.pl jest super, do dziś sprawdzam ammo, ale cały czas są marki czy modele których już nawet w ofercie producentów nie ma, a nowych modeli brak. Kupowałem ostatnio DiamondBacka - na 11 karabinów tylko jeden jest aktualny - Stronka niestety umiera, jeśli ktoś by się tym zajął to byłby sztos
O ile dobrze pamiętam to cenybroni.pl też miały robić aktualizacje samodzielnie i jeżeli to robią to kwestia nieaktualnych stron sklepów, a nie portalu.

Tak czy inaczej jak na razie to żadnej różnicy nie widzę bo i tutaj może się okazać, że projekt padnie za jakiś czas - więc pytam o te różnice, które nie dotyczą aktualizacji, a tego co nam to daje - jakie narzędzia i możliwości.
Awatar użytkownika
Typhoon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 10 stycznia 2023, 19:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: Typhoon »

Ogólnie dziwię się że "cenybroni" padło. Gdyby były aktualizacje o nowe jednostki broni to nic więcej nie potrzeba i może by nawet jakiś dochód z reklam przynosiło.
22lr / 9mm / .223 / 7.62 / 12ga
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: LARPAK »

Aby jakakolwiek strona tego typu musi mieć dane źródłowe czyli pobierać je ze stron sklepów, a te w większości przypadków nie są aktualne czy aktualizowane.
Awatar użytkownika
Typhoon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 10 stycznia 2023, 19:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: Typhoon »

Nie o to chodzi. Zobacz jaki masz wybór strzelb na cenybroni - żaden. Ostatnio kupowałem DiamondBack15 - na CenyBroni do wyboru masz same stare modele już nie produkowane, na 11 modeli do wybory jest jeden model w ogólnej sprzedaży - reszty modeli sprzedawanych w sklepach po prostu nie ma - są nowsze wersje o innych nazwach których już na cenybroni brak. Tu nie chodzi o dostępność w sklepie tylko o możliwość wyboru modelu który mnie interesuje. Chyba tylko modele marki CZ są wszystkie
22lr / 9mm / .223 / 7.62 / 12ga
Awatar użytkownika
klaver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 555
Rejestracja: 09 października 2006, 00:39
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: klaver »

Przecież takich zwrotów nawet nie można zastrzec. Co najwyżej styl graficzny, krój liter, logotyp. Inaczej dawno pozastrzegane by było "na pomoc", "kocham cię" czy "na zdrowie".
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: LARPAK »

Dalej nie rozumiesz mojego pytania.
Nie pytam o dostępność modeli, a o różnice pomiędzy jedną a drugą stroną.

Może, abyś zrozumiał bardziej - jeżeli uaktualnisz cenybroni.pl to czym będzie różniła się ta strona od dobroni.org?

Jak kupowałeś strzelbę to chyba dobroni.org nie było.
Wypowiadasz się jakbyś był autorem wątku i strony - ciekawe...
Awatar użytkownika
Typhoon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 10 stycznia 2023, 19:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: Typhoon »

Jeśli ktoś uaktualni cenybroni to w zasadzie niczym nie będzie się różnić,ALE właściciel cenybroni już tego raczej nie zrobi więc świetnie że powstanie UAKTUALNIONE dobroni.org
22lr / 9mm / .223 / 7.62 / 12ga
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: LARPAK »

Które zapewne skończy tak samo.

Dopóki sklepy nie bedą miały na stronach aktualnych cen i stanów to tego typu porównywarki są o kant tylnej części ciała.

Co z tego, że na stronie sklepu i w porównywarce będzie broń A za cenę X skoro na miejscu będzie cena Y albo brak towaru.
karpioo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 02 czerwca 2022, 09:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: karpioo »

Dołożony sklep: Gun Monkey z Jaworzna

@LARPAK: uważam, że niepotrzebnie bijesz pianę i zaśmiecasz wątek
Gdyby cenybroni były aktualne - nie powstałoby dobroni. Przeszedłem drogę przez mękę kompletując swoją kolekcję, cenybroni mi nie pomogły i stąd pomysł na dobroni. Żeby nie było - masz rację, w końcu dobroni przestanie działać, wystarczy drobna zmiana na stronie sklepu i wszystko się wykłada.
Choć mam nadzieję, że wczesniej czy później powstanie kolejna strona w tym stylu.

@never, @MCH, @Typhoon, @klaver - dzięki za wsparcie
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8457
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: duber »

308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: LARPAK »

@karpioo:
zadałem proste pytanie i dowiedziałem się od dwóch różnych nicków (przypadek) tego, że jedno jest nieaktualne, a drugie niekompletne.

Nie wiem jaką drogę przez mękę przeszedłeś i o jakiej kolekcji mowa, ale jeżeli opiera się ona tylko o nowe egzemplarze czy dostępne w większych ilościach to wszystko rozbija się o cenę.

Po historyczne - wartościowe egzemplarze jedzie się i tak dokładnie obejrzeć za nim się kupi, ale przy ich wyborze cena to jedno a producent, rocznik, wersja itd. mają większe znaczenie - tutaj porównywarka nie pomoże bo to są często jednostkowe egzemplarze.

Dlatego nie wiem o jakiej drodze przez mękę mówisz, że taka porównywarka miałaby jej zapobiec.
Awatar użytkownika
Vian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 19 lipca 2020, 09:59
Tematy: 1
Lokalizacja: RZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: Vian »

Hej,

Inicjatywa fajna, dzięki że Ci się chciało! :piwo:

Ze sklepów jeszcze WREN.PL oraz WOJSKI.COM.PL mają dosyć aktualne ceny.

I jeszcze uwaga formalna, w zakładce „karabiny” wyrzuca zarówno .22lr jak i 5,56 / .223 których tam być nie powinno.
lubię haki: SFP-9L OR & P30 i AERO: 18” & 11.3"
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: MarcinKr »

Nie wiem jak to działa, wiec się wypowiem. Może gdyby właściciele sklepów mogli otrzymywać feedback (oczywiście za zgodą) ile przekierowan mieli z twojej wyszukiwarki, czy ile razy pojawili się w top3 dziennie, to może byłby to też motywator żeby trzymać ceny i stany aktualne. Bo jak już ktoś wyszukuje po cenie i wchodzi do sklepu to raczej z zamiarem kupna.

Może też na przyszłość dodać lunety, magazynki i inne akcesoria - po kodach EAN lub zdjęciach?

Życzę dużo wytrwałości i w przyszłości również godnego zarobku z inicjatywy.
karpioo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 02 czerwca 2022, 09:54
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: doBroni.org - wyszukiwarka dostępnej aktualnie broni i amunicjii

Post autor: karpioo »

Dołożony sklep: Leśny Rynek, Suwałki (tylko broń, brak amunicji na stronie)

@Vian: spoko, jeszcze mi się chce... choć gdybym miał zacząć od początku - podziękowałbym :)
Nie jestem w stanie przypilnować dokładnego podziału, każdy sklep ogrywa to trochę inaczej.
Stąd kategoria karabiny_karabinki, do której wrzucam wszystko, co sprzedawca umieszcza w tych kategoriach u siebie.
Niektóre sklepy mają bardzo ograniczone kategorie - musiałbym wtedy sam zgadywać gdzie przypisać konkretne modele.
Zakładam, że osoba szukająca konkretnego modelu szybko go odnajdzie.

@MarcinKr: nie mam ambicji zarobkowych, strona robiona jest typowo hobbistycznie. Dzięki za podpowiedzi, mogę faktycznie rozważyć
promowanie konkretnych modeli z konkretnego sklepu, bez opłat, gdy cena będzie faktycznie odstawała 20% od ceny w pozostałych sklepach.
Z lunetami - muszę przyać - dobry pomysł - orientuję się ostatnio w temacie i różnica cen między sklepami potrafi zaskoczyć, np. Delta Javelin:
na allegro 5300 - 5400, na stronie delty 5500 a np. swiatoptyki.com: 4900.
Jest trochę fajnych pomysłów... tylko czasu brak.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”