Kamera do monitoringu

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

peterpan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 04 września 2005, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Kłokoczyn/Czernichów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: peterpan »

od mniej więcej półtora roku mam kamerki z action, mają kartę pamięci, mają ostrzeganie, reakcję na ruch, przesył na telefon, dźwięk w obie strony. Cena poniżej 200 zł, jedyna wada wymaga zasilacza.
yes, yes, yes!!!
slavia 634, crosman 1077,
CP remington 45
kodiak ekspress .58 :)
SzymonPopawski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 30 marca 2023, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: SzymonPopawski »

escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 15
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: escobar »

nie wiem czy kolega z pierwszego postu kupił już kamerę czy nie ale to co zaprezentował to nie nadaje się do monitoringu może owszem do podglądu , monitoring powinien składać się z kamer i rejestratora
obecnie są dostępne możliwości AHD i tym podobne TVI czu CVI lub IP AHD to nadal telewizja analogowa i podatna na zakłócenia pamiętać trzeba aby dobierać dobrej jakości zasilacze i nie puszczać zasilania do kamery razem z przewodem sygnałowym na długie odcinki
lepiej jest wybrać technologie IP co do kamery to ważne parametry
Ogniskowa kamery , zazwyczaj to 2.8 ( powiedzmy że szeroki kąt ) lub 3,6 jasność obiektywu oznaczana F najlepiej F1 bardzo jasny obiektyw ale będzie droga
obiektyw F2 bardzo ciemny , przekątna matrycy czym większa to lepsza więcej światła , piksele 2mpx to już historia ale jak kto woli ja
wolę 2MPX na starvisie niż 4 mpx na CEMOS oświetlacz podczerwieni niekoniecznie czym więcej diod tym lepiej bo w efekcie w nocy będzie jedna wielka biała plama i pamiętać trzeba że podczerwień odbija drobiny krzu i może być kiepski efekt , można wybrać kamerę fulnightcolor np. Dahuy lub tańszy IPOX polecam , co do HikVision - ja nie lubię i nie polecam bo problematyczne , ale każdy lubi co innego w necie sporo dobrych rad jak kamerę dobrać J buduje monitoringi w oparciu o kamery i rejestratory IPOX , a i jeszcze jedna sprawa co do technologi IP używajcie dobrych swithy polecam oczywiście technologie POE i swithe IPOX , Daha też ma dobre swithe po za tym Nedgar i DSN ale to inna półka .
Awatar użytkownika
dagi40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 534
Rejestracja: 22 listopada 2007, 23:08
Tematy: 18
Lokalizacja: Jarosław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: dagi40 »

Jeszcze nie zakupiłem. Miałem duży wydatek i na razie przymarzłem.
To co zaprezentowałem w pierwszym poście odpuściłem.
Teraz rozważam właśnie IPOX albo HIKVISION. Dopiero jak ogarnę finanse, to kupię.
HW35, Walther LGM-2 PCP, Remington New Army .44
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
Awatar użytkownika
krzysztof ss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 807
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Leszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: krzysztof ss »

HIKVISION, problematyczne ustawienie, naprawdę ciężko z tym sobie poradzić.
Po drugie z poziomu telefonu brak przewijania.
Ślepy jak kret
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: adnikauto »

Do zwyklego monitoringu mam 4 bezprzewodowe kamery /3 patrza na zewnatrz domu, jedna do srodka/ z czujnikami ruchu oraz diodami podczerwieni do "patrzenia" w nocy. Czujniki ruchu uaktywniaja nagrywanie na tym panelu ze zdjecia.
System jest dla "leniwego" - kiedy nie chce sie chodzic i patrzyc kto jest przy drzwiach, etc.

Obrazek

System jest "zamkniety" - bez podlaczenia do internetu. Patrze tylko JA i nikt na MNIE nie patrzy... aczkolwiek z prawdziwym "security" systemem nie ma nic wspolnego ale i kasa byla smiesznie mala.
Widoczny panel ma wbudowana baterie czyli mozna z nim chodzic po domu czy isc do lazienki... oraz speakerphone w kazdej kamerze, gdy zainstalowane na zewnatrz mozna sie "skomunikowac" z intruzem.

U mnie sa wszystkie wewnatrz domu wiec jest zasilanie jak i brak wplywu warunkow zewnetrznych na kamery - /co nie jest problemem bo mozna kupic kamery, ktore sa zabezpieczone przed wplywem warunkow zewnetrznych/...

Tak jak napisalem powyzej, system dla leniwego jak sie nie chce podejsc do drzwi...
:jack01:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6040
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: ravkill »

Najtańsze imou robią robotę, zestaw 4 kamer wifi, dysk rejestrator bezprzewodowy - 1300 zł brutto. Taniej się, kurde, nie da... Brand dahua. W zasadzie taniej się da, można nie kupować rejestratora, wsadzić tylko karty. Z wad - niestety - do skonfigurowania potrzebny jest smartfon. Zwyklym pecetem nie da rady. Tzn nie da rady, samych kamer, bo zestaw wifi konfiguruje się w zasadzie sam..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: adnikauto »

1300 zlociszy... ???
Kurde, drogie wszystko w Polsce... :shock:

Imou Security Camera Indoor Camera Pan/Tilt Wireless Home Camera, Plug-in WiFi Camera (2.4G ONLY) Baby Monitor with Night Vision, 2-Way Audio, Human & Sound Detection, Motion Tracking
$35.99 na Amazonie... cena z "przed chwili" :)

Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6040
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: ravkill »

tamten zestaw jest zewnętrzny. Cena mniej wiecej, taka sama:
https://www.eltrox.pl/monitoring/kamery ... 2cp-d.html

113 zeta...

Bezos więcej nawet zdziera...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: adnikauto »

OK...
Jest jeszcze kamera wkrecana w obudowe zarowki na zewnatrz domu... ale jest cos co ja kompletnie dyskwalifikuje, a mianowicie:
UPULTRA Security Camera 2packs 1080P Wireless WiFi Outdoor Home IP Camera E27 360 Degree Panoramic,Motion Detection and Alarm,Two-Way Audio,Night Vision

..."To review any recording you have to subscribe to the monthly or yearly subscription"...

Obrazek

Dla mnie jest nieakceptowalne....
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
orss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 02 lutego 2024, 12:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do monitoringu

Post autor: orss »

IPCAM-B4 - u mnie sprawują się poprawnie. Wiadomo, że w nocy powyżej 5 metrów twarzy już się nie rozpozna. Za słabe doświetlenie podczerwieni. Chyba że zastosować reflektor IR. Rejestrator - HWN-4108MH-8P jeśli skrętki zbiegają się w jednym miejscu i można zasilanie podać z rejestratora. Jeśli rejestrator oddalony od patchpanelu to HWN-4108MH i PoE injectory. Aplikacja HikConnect działa dobrze. Przy zastosowaniu domofonu ze stajni Hik mamy cały monitoring w telefonie. Podgląd każdej kamery, widok z domofonu, możliwość otwarcia furtki, a z drugiego przekaźnika wysterowania napędu bramy automatycznej. Możliwość odtwarzania nagrań z rejestratora na telefonie i zgrywania odcinków nagrań. Dysk - w zależności od ilości kamer. Kompresja H.265+ daje radę. Przy 6 kamerach z detekcją ruchu czas 1,5 miesiąca na 1TB.
Można też wziąc pod uwagę montaż jakiegoś systemu alarmowego https://www.activisio.pl/jak-wybrac-dob ... -alarmowe/ Jak jest opisane tutaj.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”