Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

eeepiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 11 marca 2013, 18:20
Tematy: 1
Lokalizacja: opolszczyzna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: eeepiotr »

Trudno powiedzieć co będzie z tą jakością i wytrzymałością materiałów.
Pro Sport , PP20
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Triger »

eeepiotr pisze: 25 lutego 2024, 21:38 Trudno powiedzieć co będzie z tą jakością i wytrzymałością materiałów.

Już ustalone że dla młodzików za ciężkie. Ale dzięki za wypowiedź będzie dla potomnych.
Teraz myślę nad Hammerli ap20, co sądzicie?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Dexter »

Nie wiem ile one teraz kosztują ale jeśli cenowo by mogło być podobnie to na pewno lepiej używany Walther lp400 lub używany morini 162ei niż nowy hammerli.
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Triger »

Dexter pisze: 25 lutego 2024, 21:55 Nie wiem ile one teraz kosztują ale jeśli cenowo by mogło być podobnie to na pewno lepiej używany Walther lp400 lub używany morini 162ei niż nowy hammerli.
Skąd taka opinia? Pytam nie neguje.
Walther i Hammerli to połowa ceny Morini.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Dexter »

Hammerlak w moim odczuciu jest... Nie da się nie poczuć, że tańszym bratem "dorosłych" matchowek. Nie ta kultura pracy, nie ten spust. Snowpeak to chińczyk, nic o nim nie powiem ale to Chińczyk. Nie ufam za bardzo skoro mówimy o matchu a nie pykaniu do puszek przy grillu.

Waldek 400 jest modelem sprawdzonym i bardzo łatwym w serwisie a jednocześnie nie jest już flagowcem Waltera więc tanieje. A nadal nie jest to stary model. Nie jest kapryśny a jednocześnie spełnia oczekiwania wobec WSPOLCZESNEGO i poważnego pistoletu a nie półsłodka. Przy Walther że lp400 Walther lp500 powinien się nazywać moim zdaniem raczej waltherem lp450 :). Moriniak - ja jestem fanem moriniego i będę go polecał. Konstrukcja jest prosta, łatwa w serwisie a i ten serwis nie jest jakoś często potrzebny. Nie ma wielu regulacji wszystkiego ale to może być świetny, trwały pistolet do klubu. Też jest prosty konstrukcyjnie, wręcz prymitywny a jednak nadal jakoś trzyma się w dzisiejszej topce. Mówię o modelu 162ei.
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Triger »

Snowpeak wykluczony że względu na wagę, po co mają się juniorzy nabawić kontuzji. Wziąłem pod uwagę Hammerli że względu na to że mam 4 karabinki Ar50 i powiem szczerze że są super i bez problemowe. Ale wysłucham każdej opinii. Wiadomo liczy się też waga pistoletu.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Dexter »

CM162EI według katalogu to 1020g. Nie będzie to lekki pistolet dla początkującego a i odchudzić go nie ma z czego za bardzo. Reszta modeli o których była mowa- nie wiem, sprawdź w katalogach, nigdy dolna granica masy nie była dla mnie kryterium, zawsze pistolety dociążałem więc nie wiem który jest najlżejszy.

BTW, ciekawe, czy gdyby poza punktami mocowania lufy w bloku i mocowaniem podstawy muszki na końcu- przetoczyć lufę Moriniaka o 1-1,5mm ze średnicy na tokarce- miało by to jakikolwiek wpływ na celność :D. Bo na masę tak, łatwo policzyć.
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Triger »

No to zaskoczę mój Lp2 i żony ważą po 780g. A hamerlli
Ap20 980g. Gdzie PP20 1100g.
eeepiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 11 marca 2013, 18:20
Tematy: 1
Lokalizacja: opolszczyzna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: eeepiotr »

Trzydzieści parę lat temu ( jak to brzmi masakra) strzelałem w Sławięcicach na jakiś zawodach międzynarodowych ( byli zawodnicy z NRD) .Trafiłem złotko ale tylko dla tego że posłuchałem starszego kolegi i w domu trenowałem postawę z ciężarkiem imitującym mojego toz-a. Faktycznie dla nastolatków pistol potrafi zmęczyć rękę ale gdy chce osiągnąć wyniki może potrenować w domu.
Pro Sport , PP20
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Triger »

eeepiotr pisze: 26 lutego 2024, 06:06 Trzydzieści parę lat temu ( jak to brzmi masakra) strzelałem w Sławięcicach na jakiś zawodach międzynarodowych ( byli zawodnicy z NRD) .Trafiłem złotko ale tylko dla tego że posłuchałem starszego kolegi i w domu trenowałem postawę z ciężarkiem imitującym mojego toz-a. Faktycznie dla nastolatków pistol potrafi zmęczyć rękę ale gdy chce osiągnąć wyniki może potrenować w domu.
Pod tym względem akurat trenują w domu statykę jak i składanie przy lustrze. Teraz zostaje dać im pistolety na których będą trenować. Bo zmiana z pistoletu na pistolet z innymi przyrządami daje słabe wynik. A jak trenują na Lp2 bez zmiany pistoletu to wtedy wyniki są imponujące.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: variag »

Pod tym względem akurat trenują w domu statykę jak i składanie przy lustrze.
Dokładnie tak jak robią systematycznie pompki i inne ćwiczenia :one:
Najlepiej trening zaczynać 40 minut wcześniej i nieco przypomnieć, co mieli trenować w domu :wink:
CM162EI według katalogu to 1020g. Nie będzie to lekki pistolet dla początkującego a i odchudzić go nie ma z czego za bardzo.
Wersja "short" jest lżejsza i krótsza. Był u nas w klubie jeden taki pistolet. Z tym, że drogi dokładnie tak jak pełnowymiarowy "seniorski" pistolet.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Dexter »

Short to na rynku wtórnym egzotyka a nówka nie wiem czy jest w budżecie bo nadal nie znam pułapu cenowego ale skoro mowa jest o i hammerli i chińczyku to podejrzewam, że nowy Szwajcar ze sklepu może być poza zasięgiem. Sam już nie wiem co mozna doradzić. Steyr niecałe 800g? To wymóg czy zaleta, dodatek? Jaki budżet? W czym w sumie jest problem z decyzją? Normalny pistolet nie jest za ciężki dla dzieciaków, po prostu zrobienie siły trochę zajmuje. Potem i tak się to generalnie dociąża a zacząć można od gołego.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1427
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Yurko »

Nie bym namawiał kogoś na Walther-a, ale że takiego mam to tak, dla porównania mogę coś podrzucić:

LP500 w zależności od sposobu skompletowania waży (według producenta https://carl-walther.com/sport/products/airpistols ) od 850 do 1400g

Najbardziej typowe zestawy to właśnie 850 g dla "ekonomicznej" wersji bez solidnej osłony lufy z ciężarkiem i kompensatora i "typowa" (np. Expert) 950g
Obrazek

Mój "Expert" z aluminiowym kartuszem, waży realnie 997g ! :shock:

Być może ta wartość jest zupełnie orientacyjna, albo dane w katalogu są z wcześniejszej wersji, w jakiej innej konfiguracji. Np. z karbonowym kartuszem i bez ciężarka... :583:

Jeszcze kilka takich:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Triger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 24 września 2023, 11:52
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Triger »

Budżet do 6000zl szt. Waga do 900g. Myślę że to wystarczy.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1427
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet pneumatyczny Snowpeak PP20 - krótki opis.

Post autor: Yurko »

... Ale nie chodzi o specjalnie dziecięcy pistolet, taki jak np. P11 ? https://fwb.life/fw-portfolio/p11-air-pistol/

Obrazek
https://buinger.com/Feinwerkbau-air-pistol-P11 ( pistolet "dziecięcy" ale cena całkiem "dorosła" :wink: )

Albo taki Pardidni:

https://pardini.it/en/air-pistols/k12-kid-en/
Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”