Ochronniki słuchu aktywne

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

PawelJumper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 30 stycznia 2023, 21:50
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: PawelJumper »

Cześć wszystkim,

Niedawno zacząłem chodzić na strzelnicę zamkniętą. Planuję przygotowywać się do egzaminu na patent.
Na ten moment korzystam z ochronników słuchu ogólnodostępnych na strzelnicy, jednak chcę sobie kupić swoje.
Nie chcę wydać dużej gotówki na początek. Mój budżet to max 400 zł.
Proszę o radę w doborze słuchawek aktywnych w tych pieniądzach. Czytałem o Impact Sport - jest dużo różnych opinii, dużo też jest takich, że na strzelnicę zamkniętą się nie nadają. Mam też dosyć małą głowę a te Impacty wydają się dosyć długie.
Znalazłem Walker's Razor Slim - tu z kolei jest dużo mniej opinii. Są lekko droższe niż Impact Sport, parametry dosyć podobne, ale wydają się być smuklejsze.
Czy któryś z powyższych modeli nada się na strzelnicę zamkniętą? Jeżeli tak to który będzie lepszy? A jeżeli nie to bardzo proszę o inne sugestie.
Jestem w temacie kompletnie zielony, dopiero zaczynam swoją przygodę. Każda rada będzie dla mnie cenna.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: PaRa09 »

Niektórzy twierdzą, że tylko słuchawki za 1000 zł na zamkniętą będą ok.

Najlepsza droga to sprawdzić te słuchawki na strzelnicy i samodzielnie wyciągnąć wnioski.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Mateusz70 »

Wiesz co, daj sobie spokój z aktywnymi. Kup pasywne PELTOR. Chyba, że chcesz z kimś gadać, albo lepiej słyszeć komendy. Aktywne do 400 zł są dostępne, ale nie tak dobrej firmy.
Ochronniki aktywne po wyłączeniu dźwięku działają tak jak pasywne. I co zrobisz zaczynając strzelać statycznie na osi? Wyłączysz je, żeby nie słyszeć, co tam ludzie gadają na drugim końcu.
Awatar użytkownika
Seki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 18 sierpnia 2018, 10:50
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Seki »

Moja historia.
Na początku kupiłem pasywne PELTOR (80zł.) Po trzech latach kupiłem Impacty (fakt, na małą głowę mogą być za duże).
Jeśli jeszcze nie wiesz, w którym kierunku pójdziesz w strzelectwie, kup pasywne. Zawsze się przydadzą jako zapasowe, gdy zdecydujesz się na aktywne.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Dexter »

A koniecznie aktywne? Bo w sumie to... Po co? 3m optime II i gotowe. Poniżej stówki. Sporo poniżej. Są też optime III oraz I. Ja mam I i po prostu tyle.

Żółte 3m są tańsze niż te same pod marką peltor i oliwkowe. Ale to ten sam produkt, tej samej firmy tylko Marka inna. Żółte są tańsze bo na budowę, dla proli a oliwkowe pod marką peltor są droższe bo dla elity, na strzelnice :). Używam tych samych i tu i tu ale co ciekawe mam i te i te. Nie zauważyłem aby żółte były gorsze na strzelnicy a oliwkowe gorsze w warsztacie... Aha. Oliwkowe mam "składane" i to się chwali w nich. Dawno temu dałem za żółte 35zl a za oliwkowe 65zl
g0trek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 16:32
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: g0trek »

Ja początkowo kupiłem pasywne i odczuwałem pewien dyskomfort, ponieważ zbyt bardzo tłumiły mi głos instruktora lub kolegów obok. Może gdyby wszyscy mieli pasywne to by po prostu głośniej mówili, ale jak część ma aktywne, a część pasywne to rozmowa nie jest zbyt wygodna.

Kupiłem aktywne, jestem z nich bardzo zadowolony (ale akurat mój model przekracza budżet autora wątku), ale o jednej rzeczy trzeba pamiętać - słuchawki aktywne tłumią strzały i wzmacniają inne dźwięki (da się to oczywiście regulować), więc przy pierwszym założeniu tych słuchawek na zamkniętej strzelnicy uderzył mnie mocno wzmocniony szum wyciągów. Po chwili człowiek się do tego szumu przyzwyczaja, ale jeżeli ustawi sobie wzmocnienie na takim poziomie, żeby swobodnie z ludźmi rozmawiać to będzie też słyszał dźwięki, na które wcześniej nie zwracał uwagi - warto to przetestować przed zakupem.
.22LR - 9x19 - .223 - .308
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: mari0 »

Jeśli nie są Ci potrzebne na juz to śledź allegro i olx gdyż pojawiają się od czasu do czasu (już nie produkowane) Peltor protac III w dobrej cenie. Ostatnio nowe slimy i zwykle były po 499 zł, gdzie dla przykładu serwis peltora sprzedawał je za 750 zł.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 712
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 43
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Mastercard »

Kup sobie aktywne Impact Sport - na Aliexpress ok 150pln z pokrowcem i darmową dostawą.
+ ew. żelowe pady ok 50pln (dużo lepsze niż te standardowe).

Ochronniki mają chronić a nie całkiem odcinać. Będziesz chciał ciszy to najwyżej wyłączysz.
Funkcjonalność aktywnych docenisz gdy będziesz strzelał dynamicznie.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Hoplofob »

g0trek pisze: 31 stycznia 2023, 02:54...ale o jednej rzeczy trzeba pamiętać - słuchawki aktywne tłumią strzały i wzmacniają inne dźwięki...
To zależy od słuchawek.

Myśliwskie*** - faktycznie wzmacniają dźwięki otoczenia, żeby nie zaskoczył Cię skradający się niedźwiedź.
Sportowe*** - nie mają wzmocnienia.

PawelJumper pisze: 30 stycznia 2023, 22:10Proszę o radę w doborze słuchawek aktywnych w tych pieniądzach.
Kup aktywne (będziesz czuł się mniej wyobcowany i bezpieczniejszy niż w głuchotłukach) i kup z gwarancją (żeby się nie przejmować). Reszta nieistotna.

Moja lepsza połowa jest dokładna i wybierała słuchawki pół roku: firma, żelowe dodatki, kolorek, poziom tłumienia. Kiedyś wróciła z zawodów z zupełnie innymi słuchawkami: albo ona się pomyliła, albo ktoś się pomylił. Słuchawki były tej samej firmy (Peltory od 3M), ale inny model i inny kolor!

Zorientowała się po dwóch czy trzech miesiącach. I musieliśmy sprawdzać w gwarancji, czy rzeczywiście ma inne, bo - nawet ona - nie pamiętała, jakiego miała KOLORU. Tak wielką uwagę poświęca się słuchawkom!
__________________________

***Myśliwskie - mają płaskie konchy, lepiej nadają się do karabinu, gorzej tłumią (żona uważa, że zbyt słabo, ja nie), mają wzmacniacz, zajmują dwa razy mniej miejsca w plecaku.

***Sportowe - mają konchy półsferyczne, przeszkadzają w przytuleniu się do kolby karabinu, lepiej tłumią, nie mają wzmacniacza, zajmują więcej miejsca w plecaku.

Jak będziesz na strzelnicy, to poproś kogoś o to, by pozwolił Ci przymierzyć jedne i drugie.

"Myśliwskie" Impact Sport na Alledrogo kosztują mniej niż 150, ale chyba bez gwarancji. Z gwarancją 2x drożej.
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Mumin_ »

Mastercard pisze: 31 stycznia 2023, 07:29 Kup sobie aktywne Impact Sport - na Aliexpress ok 150pln
"Kup sobie aktywne na Aliexpress z napisem Impact Sport" albo "Kup sobie Impact Sport". To są dwie różne rzeczy :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Dexter »

"Myśliwskie" Impact Sport na Alledrogo kosztują mniej niż 150, ale chyba bez gwarancji. Z gwarancją 2x drożej.
To po prostu ordynarne podróby niskiej jakości. Te same co na aliexpress.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Hoplofob »

Z produktami na Aliexpress (i tymi, które kupowane są tam i odsprzedawane na aledrogo) to nie wiadomo, czy to podróby, czy też markowe produkty, rozprowadzane poza siecią dystrybucji. Pewnie powstają w tej samej fabryce, po oficjalnych godzinach pracy.

Ale masz rację: z fałszywych produktów korzystają tylko fałszywi ludzie. Nie korzystajmy z podróbek!
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Dexter »

Nie wiem komu nie wiadomo, mi wiadomo :). To po prostu podróby.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: Hoplofob »

Efekt Dunninga-Krugera w praktyce: Ty jesteś pewny, a ja nie ;laughing:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
PawelJumper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 30 stycznia 2023, 21:50
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ochronniki słuchu aktywne

Post autor: PawelJumper »

A właśnie apropo podrób. W moim przypadku wchodzą w grę tylko oryginały. Na allegro nie chce kupować ale są sklepy takie jak Combat i Milicon, które mają ceny lepsze od innych. Ten pierwszy to już w ogóle z cenami leci po bandzie, ale też opinie na Google ma takie a nie inne. Drugi ceny ma ciut niższe od konkurencji a oceny na Google już bardzo dobre. Ciekaw jestem skąd są te niższe ceny, czy na pewno sprzedają oryginały? Korzystał ktoś z usług tych sklepów i może się wypowiedzieć?
Co do słuchawek to przychylam się bardziej to wymienionych przeze mnie wcześniej Walkersów. Może ktoś uzywa/używał takich i jest w stanie wydać jakąś opinie?
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2023, 11:35 przez PawelJumper, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”