Pistolet match PPN 10m

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: mari0 »

blachaxxx pisze: 27 stycznia 2023, 12:18 Jaki mini test ?
Ogolnie to chce nowy aby zaplacic karta
Nie chce wydawać w cienmno 5tys pln
Gotówki a jak sie okaże ze nie strzelam to sie bede bujał
Jak mi sie spodoba to kupuje walthera i po sprawie
Natomiast teraz chce cos do przymiarki

mari0 pisze: 27 stycznia 2023, 11:54 Widzę, że się uparłeś na tego snowpeak-a. Polecam przeczytać ten mini test i opis pistoletu. Osobiście nadal uważam, że za kwotę 5k wolałbym kupić jakąś przyzwoitą używkę. Nawet ostanio był tutaj na forum używany Morini 162EI z 2019 roku, który poszedł bodajże za 4800. Jeśli bym nie miał swojego Moriniego to bez zastanowienia bym go kupił.

Snowpeak
Nie wiem czemu się tak unosisz, zadałeś pytanie i odpowiadają osoby, które mają pojęcie o strzelaniu typowo tarczowym. Bezsensowne jest sprawdzanie się substytutami. Zanim kupiłem swój pierwszy pistolet trenowałem na sprzęcie klubowym. Po stwierdzeniu, że to jest to kupiłem pistolet PCA Pardini P10 a następnie Morini 162EI. Obydwa pistolety kupiłem w "ciemno" widząc je tylko na zdjęciach. Tak jak napisał Dexter kupując używkę i chcac ją sprzedać stracisz niewiele bądź przy obecnej sytuacji rynkowej nic nie stracisz. Kupując nowy (za 5k nic tarczowego nowego nie kupisz) stracisz o wiele więcej. Pytasz o test, no za dużo powiedziane. Ale Serwis WIatrowy, który ma w ofercie ten pistolet opisał jego wady i zalety. Wystarczy kliknąć w link, który wcześniej podałem (kliknij w napis "Snowpeak"
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2023, 15:29 przez mari0, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: MarcinKr »

Taki używany z najwyższej półki za 5 kPLN na pewno będzie lepszy, a jeszcze nówka za 10 to już pistol na całe życie i jeszcze dla wnukow zostanie. Nawet nowy ze średniej półki za 5-6 kPLN będzie zapewne lepszy. Jak zawsze kwestia wyboru oraz środków jakie chce się włożyć w hobby, bo dla każdego 10 tysiecy to inna liczba przepracowanych godzin.

I żeby nie było to też uważam, że mając i chcąc wydać 5 lepiej kupić coś sprawdzonego.

Ciekawe to co piszesz o wielkości rękojeści, ale nie jestem zdziwiony bo Chińczycy potrafią zmieniać specyfikację produktu z serii na serię. Albo produkować z tego co akurat mają. W opisie na stronie serwisu wiatrowego też piszą, że egzemplarz egzemplarzowi nie równy, co w przypadku tych topowych marek zdarza się wyjątkowo lub wcale. No, ale tak czy inaczej to chyba najtańsze pcp dające zrobić 'jakis' wynik.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Yurko »

Szczególnie jeśli tym "średniakiem" jest Walther LP500... https://superwiatrowki.pl/walther-lp500-p-1434.html

Może jestem trochę stronniczy, ale modułowość się w tej nowej linii na prawdę się udała. Nie wnikam w sprawy, czy to w ogóle dobry sprzęt dla "profesjonalnych" strzelców. Sam jestem kiepskim amatorem, tylko mam drogi pistolet... :)

Obrazek

Jeśli tylko ta cena w sklepie jest aktualna, to przerobienie tej wersji na Expert-a to tylko koszt nowej lufy, jej osłony itd. oraz przyrządów celowniczych. (ta zubożona wersja ma takie same jak w LP400). Grip zostaje, nawet, gdyby się zdecydować na wymianę spustu na elektryczny...

W cenie 6100zł to na pewno lepszy wybór od Steyr-a LP2 za 6900. :one:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: reactor »

Masz PW kolego. Może to Cię zainteresuje na start ;)
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Awatar użytkownika
Cokpit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 13 lipca 2021, 16:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Cokpit »

MarcinKr pisze: 27 stycznia 2023, 10:07 Cokpit, a w czym Snowpeak będzie odstawał?
Możliwości regulacji pod użytkownika (spustu, rękojeści, przyrządów celowniczych). Zdecydowanie więcej możliwości masz w machowych konstrukcjach.
Praca spustu, jego powtarzalność, ustawienie pod siebie 1, 2 fazy ściągania spustu, położenia języka spustu względem palca, jego głębokości, pochylenia.
Ogólnie na serwis wiatrowy opisywali, że sztuka sztuce nie równa i zależy co się dostanie. Na początku wymaga serwisu za około 500-800zł aby wszystkie niedoróbki, zadziorki w obróbce pistoletu, ponaprawiać i wyregulować.
Ogólna jakość wykonania i pracy spustu nie jest porównywalna z przykładowo Steyrem czy FWB. Tak, wiem że są droższe, ale ich ocena w przeliczeniu cena/jakość jest większa niż w przypadku PP20.

Kartusz nie ma daty legalizacji, zatem w niektórych zawodach - zwykle wyższych rangą - nie zostanie dopuszczony. To czy pasują do niego kartusze innych znanych firm - nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Ślubek »

blachaxxx pisze: 27 stycznia 2023, 15:09 Nie strzelałem nigdy
Chce rekreacyjnie isc na strzelnice dwa razy w tygodniu czasem wziac udział w amatorskich zawodach
A moze byc tak ze pojde raz i koniec
W takim razie szkoda wywalać pieniądze na sprzęt. Na strzelnicy pneumatycznej powinni mieć sprzęt klubowy. Przymierzysz się do różnych modeli i zobaczysz, które Ci pasują, a które nie.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: MarcinKr »

@Cockpit
Pozwól że odniose się do twojej wypowiedzi punkt po punkcie:

'Możliwości regulacji pod użytkownika (spustu, rękojeści, przyrządów celowniczych). Zdecydowanie więcej możliwości masz w machowych konstrukcjach. Praca spustu, jego powtarzalność, ustawienie pod siebie 1, 2 fazy ściągania spustu, położenia języka spustu względem palca, jego głębokości, pochylenia.'
Totalna bzdura. Spust reguluje się wzdłużnie, na wysokość i obrót języka. Długość pierwszej drogi, jej opór i opór przełamania, plus overtravel. Przyrządy: szerokość szczerbiny, plus standardowo 1,2mm na klik. Pochylenie rękojeści (spartańsko) oraz wysokość półki. Co jeszcze masz w tych matchowych? W niektórych obrót kątowy rękojeści i tyle. Jak chcesz sprawdzić powtarzalność to zapraszam z wagą.

'Wymaga serwisu za 500-800 PLN.'
I co się poprawia po tym serwisie? Skupienie, powtarzalność oporu spustu, prędkość srutu? Czy tylko samopoczucie właściciela? Jakieś konkrety?

'Ogolna praca spustu...'
A jaka jest różnica w stosunku do innych mechanicznych? Jakieś baczenie, niespodziewane dodatkowe opory? Co więcej w temacie?

'Katrusz nie ma daty legalizacji.'
Prawda. Można stosować inne, ale wątpię żeby ktoś z tego strzelał na MP czy olimpiadzie.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Yurko »

Prawdę mówiąc, to niektóre z tych "regulacji" to tylko takie śmieszne gadżety typu przesuwany zacisk ze śrubką, nie warte tych tysięcy złotych, którymi się różnią poszczególne modele... ;laughing: :

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: MarcinKr »

Ale, że Morini 200 ma znacznie mniej czy Steyr LP10e?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Dexter »

Ja potwierdzam, że jak na dzisiejszy model to akurat cm200 regulacji wszelakich ma mało :), pięćsetka od walthera jednak o wiele wiecej.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: MarcinKr »

No, a Snowpeak ma tyle co steyr lp10 czyli znacznie więcej niż Morini i o 1 mniej niż Walther lp500 (pochylenie języka). Czyli taki średniak można powiedzieć. Pytanie też ile osób strzela z pochylonego języka?

Btw, moim zdaniem spust w M200e pomimo braku regulacji jest i tak najlepszy.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Dexter »

Spust w 162e czy w 200 w ogóle jest najlepszy :p jaki macalem. Nawet w Waldku lp500 w wersji elektronicznej mi nie pasuje tak jak morini. Ale regulacji ma mało :).
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: mari0 »

Ja w swoim Morinim wymieniłem spust bo brakowało mi w oryginalnym możliwości przekrecenia go w prawo.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Awatar użytkownika
Cokpit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 13 lipca 2021, 16:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Cokpit »

MarcinKr pisze: 27 stycznia 2023, 16:52 @Cockpit
Pozwól że odniose się do twojej wypowiedzi punkt po punkcie:

'Możliwości regulacji pod użytkownika (spustu, rękojeści, przyrządów celowniczych). Zdecydowanie więcej możliwości masz w machowych konstrukcjach. Praca spustu, jego powtarzalność, ustawienie pod siebie 1, 2 fazy ściągania spustu, położenia języka spustu względem palca, jego głębokości, pochylenia.'
Totalna bzdura. Spust reguluje się wzdłużnie, na wysokość i obrót języka. Długość pierwszej drogi, jej opór i opór przełamania, plus overtravel. Przyrządy: szerokość szczerbiny, plus standardowo 1,2mm na klik. Pochylenie rękojeści (spartańsko) oraz wysokość półki. Co jeszcze masz w tych matchowych? W niektórych obrót kątowy rękojeści i tyle. Jak chcesz sprawdzić powtarzalność to zapraszam z wagą.

'Wymaga serwisu za 500-800 PLN.'
I co się poprawia po tym serwisie? Skupienie, powtarzalność oporu spustu, prędkość srutu? Czy tylko samopoczucie właściciela? Jakieś konkrety?

'Ogolna praca spustu...'
A jaka jest różnica w stosunku do innych mechanicznych? Jakieś baczenie, niespodziewane dodatkowe opory? Co więcej w temacie?

'Katrusz nie ma daty legalizacji.'
Prawda. Można stosować inne, ale wątpię żeby ktoś z tego strzelał na MP czy olimpiadzie.
Cześć, po pierwsze, mam inny login : )

Co do mojego komentarza, chyba trochę w pośpiechu i niechlujnie go pisałem, spróbuję doprecyzować. (posłużę się w przykładzie FWB P44).
Spust - możliwość regulacji wzdłużnie, na wysokość, obrót języka oraz kąt nachylenie względem osi pionowej (wychylenie na boki).
Powtarzalność pracy spustu w poszczególnych wyprodukowanych sztukach - w firmach FWB, Walther, Steyr jakość wykonania i powtarzalność takiej samy pracy spusty, rączki ładowania będzie na wyższym poziomie niż w chińskim Artemis. Czyli prawie każda sztuka będzie działać tak samo. A jak możemy przeczytać w poście serwisu wiatrowego - https://serwiswiatrowy.pl/pl/n/217 - sztuka sztuce nierówna. Przykładowo niektóre sprężyny są źle pozakładane...

Regulacja w PP20 -
regulację długości i twardości pierwszej drogi oraz długości drugiej drogi spustu. Posiada stop-trigger. Język spustowy jest w pełni regulowany.
Regulacja w PP44 - trigger stop, waga trigger slack (waga i dystans do trigger point), waga trigger point.

Serwis - serwis wiatrowy opisał jakie "niedoróbki" trzeba poprawić aby pracował powtarzalnie i bardziej komfortowo (reduktor ciśnienia, port ładowania, sprężyny spustu, korona lufy). Dźwignia ładowania ładowania, tu akurat nie wiem czy coś się z nią da zrobić - może z czasem się wyrobi - czytałem, że są z nią problemy.

Kartusz - tak, jeśli nie startujesz na igrzyskach, mistrzostwach/pucharach świata, MP, rundach PP i PPOpen to faktycznie nie jest potrzebna Ci legalizacja.

Dry fire - nie w każdym pistolecie jest tryb treningu na sucho. Czy w Artemisie PP20 jest?

Nie kłócę się, że to beznadziejny pistolet i nie warto go brać. W budżecie do 2,5k pewnie sam bym go wziął, ale też nie wymagał za wiele.
Do 5k lepiej jest (wg mnie) wybrać używany "matchowy" pistolet.
Wszytko zależy od tego, do czego potrzebujemy pistoletu i jakie mamy cele jeśli chodzi o wyniki jakie chcielibyśmy osiągać.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: variag »

Nie strzelałem nigdy
Chce rekreacyjnie isc na strzelnice dwa razy w tygodniu czasem wziac udział w amatorskich zawodach
A moze byc tak ze pojde raz i koniec
Spokojnie więc autorowi tematu wystarczy na ten pierwszy raz Kandar czy Artemis.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”