Pistolet match PPN 10m

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Mateusz70 »

Przecież jasno napisałem ... . Trudno coś w pneumatykach zaproponować do 5 tys. złotych, co jest nowe i pewne. Trendy nieco się zmieniły.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Dexter »

To już wie od trzech stron dyskusji. Ale chce nowe więc niech szuka. Ja bym brał używany bo do 5k i wybór już jest i nie straci na odsprzedaży (a pewnie sprzeda drożej niż kupil) ale nie chce. Ale co ma do tego w ogóle boczny zapłon?
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Mateusz70 »

Kwestia doboru i wyrażania argumentów jest też w innym temacie niż Pistolet match PPN 10m. Może nie warto brnąć w metodykę. Czasem trudno się dogadać. Wiadomo. A pisać o różnych rozwiązaniach warto. Można się czegoś dowiedzieć. Niekiedy dostrzega się, że ktoś coś tam jednak wie, choć wydawałoby się po różnych pomysłach, że jest inaczej.
Awatar użytkownika
Cokpit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 13 lipca 2021, 16:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: Cokpit »

Faktycznie trochę za bardzo zaczęliśmy się warsztatować z liczb i cyferek.
Kolega na razie nie wie co będzie z tego strzelał, nie do końca też wiemy na jakim jest poziomie.

Ten Artemis to ekonomicznie dobry wybór, ale kierowałem się tym budżetem 5K i swoją zasadą - kup najlepsze na co cię stać w zakładanym budżecie aby w razie czego nie przesiadać się po pół roku na inny sprzęt.
Problem może być jedynie w przesiadce w kontekście straty kasy na sprzedaży używki i szukaniu "nowej" używki matchowej.

Pytanie do kolegi, czy potrzebuje Ppn'a z większą czy mniejszą ilością możliwości konfiguracji i personalizacji, czasem nadmiar bardziej szkodzi niż pomaga :)
dawid.w
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 28 listopada 2016, 21:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: dawid.w »

blachaxxx pisze: 27 stycznia 2023, 15:09 Nie strzelałem nigdy
Chce rekreacyjnie isc na strzelnice dwa razy w tygodniu czasem wziac udział w amatorskich zawodach
A moze byc tak ze pojde raz i koniec
Jeżeli takie są warunki brzegowe tego eksperymentu, to nie lepiej zamiast gimnastykować się pójść na trening lokalnego klubu strzeleckiego, pogadać z ludźmi, poprosić o możliwość strzelenia krótkiej serii? Jeżeli ma się okazać, że to nie sport dla Ciebie, to taka forma będzie najtańsza! Po co się gimnastykować z zakupem nowego na kartę?
Jesteś członkiem jakiegoś klubu strzeleckiego? Jeżeli tak, to pewnie macie jakieś treningi. Pojechać, zapłacić za trening, pogadać z ludźmi, grzecznie poprosić o możliwość strzelenia z Ppn-ów kolegów, strzelić, kolegom kupić po butelce soku chmielowego i mieć wyrobione zdanie.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: variag »

rokada pisze:Czyli chce się żenić (chce kupić), a nie pójść na randkę. Ożenek bez wcześniejszego randkowania jest dość ryzykownym sposobem na życie, więc zakładam, że pytający już sobie porandkował i teraz szuka poważniejszego - skoro budżet to 5k+ - związku. Czyli niekoniecznie Steyr evo 10, Walther LP 500 Expert czy FWB P8X, ale raczej nie IŻ 46M.
Niestety (dla udzielających się w temaci), przed autorem jest dopiero ta "pierwsza randka":
Nie strzelałem nigdy
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1389
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: rokada »

variag pisze: 31 stycznia 2023, 12:44 Niestety (dla udzielających się w temaci), przed autorem jest dopiero ta "pierwsza randka":
Nie strzelałem nigdy
Fakt, masz rację.
Czyli mamy pewną logiczną sprzeczność: nie wie, czy coś będzie się mu podobało, ale chce wydać na to 5k, i jednocześnie nie jest tak, że 5k to dla niego pomijalna kwota, bo wtedy by kupil bez zadawania pytania. Co niestety oznacza, że nie ma co próbowac udzielać logicznch porad, bo mamy do czynienia z przypadkiem, opisanym dawno temu przez Jana Dunsa Szkota...
blachaxxx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 01 czerwca 2022, 19:57
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: blachaxxx »

A ewentualnie cos uzywanego pca lub sprezyna ?
Jakie modele sprawdzone.?
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: go43 »

FWB 80
KSSK Gward Kwidzyn
KK_13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 22 października 2011, 23:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: KK_13 »

Miał ktoś może do czynienia z pistoletami PCP Tau Brno?
http://www.taubrno.com/category-en/pcp- ... /pistols/6
Ciekaw jestem jak się mają do podstawowych wersji LP500 czy AP20 PRO.
witek70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 28 marca 2009, 01:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet match PPN 10m

Post autor: witek70 »

Mam taki od kilku lat i paręnaście pudełek śrutu przerobił. Zalety : kartusz 300 bar - 250 do 300-u strzałów , bardzo dobry spust , dobra rękojeść , możliwość ustawienia V0 w przedziale 130 - 170 m/s w banalny sposób , bardzo dobre przyrządy celownicze , możliwość strzelania na sucho . Wady : mała regulacja rękojeści - lubię strzelać na zwisie ( podłożyłem trochę filcu za spustem i muzyka gra ) , denerwująca cienka jak drut dźwigienka przeładowania odciągana bocznie , mało miejsca w rynience na włożenie śrutu ( albo za grube łapy ) , powyżej 140 - 145 m/s kopie , brak możliwości założenia dociążników ( chyba , że metodo chałupniczo :wink: ). Mam porównanie tylko z FWB P8X i z Iżem 46 i 46 m. FWB strzela wg mnie zbyt „ sterylnie „ no i wszystko ma naj , a oba Iże zwyczajnie lubię , ale tu nie ma porównania. Jeśli ktoś chce strzelać , a nie kombinować z ustawieniami spustu , rękojeści , przyrządów celowniczych i cholera wie czego jeszcze to możliwości tego pistola długo będą przerastać możliwości strzelca. Ahoj. Witek
Ich weiss nicht :-/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”