Bezpiecznik w pistolecie

Moderator: Moderatorzy WBP

qwert_2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 142
Rejestracja: 01 kwietnia 2017, 23:07
Tematy: 44
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Bezpiecznik w pistolecie

Post autor: qwert_2017 »

Zauważyłem, że współczesne pistolety nie mają bezpieczników. Wiele z nich. Czy są bezpieczne? ZNam tylko Glocka. Strzelałem też z P320. Czy pistolet bez bezpiecznika będzie dobry jako pierwsza broń?
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Bezpiecznik w pistolecie

Post autor: sql »

One wszystkie mają bezpieczniki, tylko wewnętrzne - pustu, iglicy.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Bezpiecznik w pistolecie

Post autor: Mateusz70 »

Jeśli chodzi o bezpiecznik nastawny, taki przestawiany palcem, znajdujący się na zewnątrz, to niektóre pistolety go mają, niektóre nie mają. Rzeczywiście, rzadko się on obecnie pojawia. Są alternatywne sposoby zabezpieczeń. Standardem jest zabezpieczenie w spuście, zabezpieczenie iglicy przed przypadkowym uderzeniem w spłonkę, bezpieczniki chwytowe, i te trzy rodzaje działają "automatycznie". Tj. kiedy strzelec poprawnie chwyci broń, naciśnie na spust, one się odblokowują. Zdarza się też, że nie da się oddać strzału bez podpięcia magazynka. To jeszcze jeden ze sposobów. Zamiast bezpiecznika nastawnego często jest tzw. dekoker (ang. decocker), który pozwala zrzucić kurek na tzw. ząb, bez oddania strzału (w kurkowcach).
W skrócie piszę, więc może ktoś się przyczepi, że o Maryni nie wspomniałem - więc przypominam metaforycznie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”