Glock 43X: ogólna dyskusja

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Officer_199 »

Cześć!
Kupiłem wczoraj Glocka w wersji 43X MOS i poszukuję kilku informacji na jego temat. Chętnie też wymienię się informacjami z posiadaczami tego pistoletu.
Za wielką wodą jest nieco więcej informacji na jego temat, natomiast u nas pomimo, że znika ze sklepów, to dosyć skąpo z informacjami.

Obrazek

Jest to mój pierwszy Glock, stąd poszukuje informacji odnośnie różnego typu akcesoriów. Czy mamy tutaj na forum posiadaczy tego pistoletu?
Na początek czy możecie polecić kaburę IWB i OWB?
IWB już wytypowałem i prawdopodobnie kupię coś od Doubletap, natomiast mam kłopot z kaburą OWB. Możecie coś doradzić, polecić?

Druga sprawa: czy warto wymieniać żerdź sprężyny na stalową?

No i temat magazynków 15-nabojowych od Shield Arms. Ktoś używa? Jak Wam się sprawują? Opinie słyszałem podzielone: jedni narzekają na zacięcia, inni używają i chwalą.
Obecnie są już dostępne w 2 generacji, z tymi jest mniej problemów?
Yukizure
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 30 kwietnia 2021, 18:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Yukizure »

Jeśli chodzi o żerdzi to na polskim rynku widziałem tylko to:
http://bron-sklep.pl/114-akcesoria-bron ... 3x-48.html
Za granicą trochę więcej.

Do magazynków 15 nabojowych (pomijając ich aktualną mikrą dostępność oraz cenę) będzie potrzebna wymiana przycisku zwolnienia magazynka na metalowy. Natomiast to wyłącznie wiedzą teoretyczna, nie zdecydowałem się na nie :)

Kaburę wypiekałem, bo mam założoną TLR6, ale z tego co patrzyłem to wybór na rynku nie jest powalający. Jak masz kogoś do kogo możesz podrzucić broń do wypieczenia to polecam. Niestety z formami, szczególnie uwzględniającymi latarki, ale również wersje Rail (mam identyczną) jest trochę lipa, a dowiadywałem się w kilku miejscach.

Udanego strzelania!
Lutz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 23 maja 2021, 14:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Lutz »

Nieco zaskakujące jest, że pytasz o informacje na temat Glocka 43X już po jego zakupie. Trochę po czasie.
Skoro go kupiłeś, znaczy, że Ci się podobał i uznałeś, że będzie to pistolet odpowiedni dla Ciebie.

Radziłbym, żebyś na początku nic nie zmieniał. Postrzelaj, sprawdź, czy Ci pasuje. Jeśli tak, to zostaw tak jak jest, jeśli nie, to za jakiś czas może coś zmienisz.

Jeli chodzi o kabury zarówno OWB jak i IWB, to polecam Concealment Express.
Pokazano mi je jakiś czas temu w jednym sklepie z bronią I są to najlepiej wykonane kabury, jakie kiedykolwiek widziałem.
Kupiłem OWB, jestem zadowolony i gorąco polecam.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Officer_199 »

@Lutz
Oczywiście sporo czytałem przed zakupem, ale głównie na forach w Stanach.
W Polsce jest mało informacji.
Zapytałem na forum, ponieważ wiedza praktyczna od użytkowników zawsze jest bardzo cenna.

Dzięki za podzielenie się wiedzą, zweryfikuje kwestie kabur.
Na początek nie planuję dużych zmian, bardziej mnie ciekawiły możliwości.
Żerdź sprężyny we wszystkich moich pistoletach mam stalową, stąd plastikowa nie budzi mojego zaufania, ale może bezpodstawnie.

@Yukizure
Są dostępne na Alle, ale w cenie 360zł/szt.
Widziałem je po ok 309, ale to nadal jest sporo, no i plus przycisk zwolnienia maga.


A co z przyrządami? Zostawiliście plastikowy oryginał, czy wymieniliście na jakieś stalowe?
Lutz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 23 maja 2021, 14:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Lutz »

Przyrządów też bym na razie nie ruszał. Mnie plastikowe przyrządy w Glocku w praktyce zupełnie nie przeszkadzają.

Postrzelaj, sprawdź czy Ci przeszkadzają. Jeśli nie, to nie ruszaj. Jak kiedyś tam je uszkodzisz, to wtedy zmienisz na metalowe.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: noel »

Do swojego 43X tak „na szybko” kupiłem kaburę Blade-Tech:
https://www.blade-tech.com/products/kli ... 0550614044

Dość budżetowy wybór.
Daję jej ocenę 7,5/10 pkt. Pewne zastrzeżenia mam do mocowania do paska. Nie sprawia 100% pewności, ale też nigdy się wypięła
Poza tym, jest bardzo wygodna. Wielogodzinne noszenie nie sprawia problemów.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: PANPADRE »

Lutz pisze: 28 listopada 2021, 20:09 Przyrządów też bym na razie nie ruszał. Mnie plastikowe przyrządy w Glocku w praktyce zupełnie nie przeszkadzają.
Też bym tak radził, najwyżej jak muszka się ukruszy, to się ją wymieni na stalową. Natomiast żerdź sprężyny powrotnej wymieniłbym od razu na stalową lub wolframową, jak taka jest oczywiście. To chyba jakoś tak bardziej stabilizuje konstrukcję. Jak miałem Shadow I, to wymieniłem ohydną plastikową żerdź na stalową głównie ze względów estetycznych. Zauważyłem jednak, że jakoś tak mi się jakby przyjemniej strzelało. W pistolecie CZ TS natychmiast wymieniłem żerdź plastikową na cały stalowy mechanizm redukcji odrzutu.

Pistolet Glock 43X bardzo mi się podoba - jest ŚLICZNY a co :103: Taka surowa, elegancka konstrukcja, prawdziwie KULTOWA. Po sprzedaży rewolweru zwolniła mi się promesa na centralny zapłon. Rozważam więc zakup tylko Glocka 19 Gen 5 lub właśnie Glocka 43X :101:
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Officer_199 »

To jest mój kolejny pistolet i zakup był na zasadzie: pojadę, zobaczę co mi się spodoba i kupię sobie na święta jako prezent.
Typowałem zakup SFP9 lub G19 gen5, a jak się znowu pojawią dostępne, to w dalszej przyszłości chciałem dokupić Hellcat'a H11, żeby mieć coś mniejszego.
Jak zobaczyłem i przymierzyłem się do 43, to nagle G19 wydawał się taki "pękaty" :-D Gabarytami jest dla mnie idealny, chwyt jest fenomenalny, praktycznie jak przedłużenie ręki.

Obrazek

Bardzo polecam, szczególnie, że w cenie ~3k mamy wycięcie pod kolimator, a RMSc pasuje od razu, bez konieczności stosowania adapterów.

@noel
dzięki za info, wygląda całkiem ok, aczkolwiek nie ma "osłony" od strony ciała.
Jest jeszcze kabura od Doubletrap, która jest z kydexu i skóry, dzięki czemu jest nieco przyjemniejsza w użytkowaniu, kilka osób mi ja polecało i pewnie się na nią skuszę.
Szukałem za wielką wodą, ale w sumie nie znalazłem niczego, co by było warte wydania krotności ceny kabury od Doubletrap'a.

https://allegro.pl/oferta/doubletap-kab ... 1063859414
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Officer_199 »

Postanowiłem napisać dla Was kilka słów o tym pistolecie, mam nadzieje, że komuś przyda się ta garść informacji, jeśli będzie rozważał zakup.

Do sklepu wyruszyłem w celu zakupu G19 lub SFP9, w bardziej odległych planach miałem zakup jakiegoś mniejszego pistoletu pokroju H11 Hellcat.
Przeglądając w sklepie różne pistolety, na ladzie wylądował G43 i po wzięciu w dłoń, od razu wiedziałem, że to jest to. Smukłość tego pistoletu jest niesamowita, świetnie leży w dłoni, przynajmniej mojej
Pistolet jest piątą generacją i posiada wyfrezowane na przedniej części zamka rowki. Wysoki zamek i rowki są niesamowicie wygodne przy przeładowaniu, pozwalają na pewny chwyt. Sh2 ze swoim zamkiem może się schować.

Obrazek

Na początek garść informacji od producenta:

Obrazek
Obrazek

Źródło: https://us.glock.com/en/pistols/g43x-mos

Pistolet otrzymujemy w standardowym zestawie:

- pistolet G43X MOS,
- 2 magazynki 10 nabojowe,
- plastikowy wycior, który jest nieco lepszy, niż np. dodawany do CZ,
- szczotka, którą możemy wkręcić w wycior (fajna opcja) i do tego możemy przez wycior przewlec np.
kawałek bawełnianej szmatki,
- kluczyk torx do odkręcenia zaślepki na zamku pod optykę,
- walizka z tworzywa, która jest po prostu poprawna i ma pewny system zamykania, czego nie można
powiedzieć o tandetnym systemie zamykania walizki od CZ.

Pistolet jest określany przez producenta jako „slimline”, i faktycznie jest znacznie węższy, niż np. Glock 19. Zwężenie pistoletu zaowocowało mniejszą pojemnością magazynka, która wynosi 10 sztuk: magazynek jest jednorzędowy.
Na rynku istnieje opcja zakupu magazynków firmy Shield Arms, które mieszczą 15 nabojów, a więc dokładnie tyle, co w G19(!), do tego wymiary magazynka są identyczne, jak 10 nabojowych oryginalnych dołączanych przez producenta.
Niestety minusem jest cena (ponad 300 zł) i konieczność wymiany zaczepu magazynka na stalowy (170 zł), co jest niestety kosztowną opcją. Oczywiście zaczepu nie trzeba wymieniać, ale będzie on się szybko zużywał w połączeniu z metalowymi magazynkami. Oryginalne magazynki można stosować z metalowym zaczepem, ale będą one także na styku z zaczepem nieco bardziej się zużywały.

Obrazek

Możemy więc zyskać pistolet, który jest naprawdę wygodny do noszenia, a jednocześnie posiada magazynek o pojemności identycznej, jak jego większy i znacznie grubszy (sorry G19!) brat. Przebijamy więc w ten sposób konkurencję, jak choćby w postaci Helcata H11, czy Sig Sauer’a.

Obrazek

Żeby oddać jego wymiary, poniżej porównanie z Shadow2, który przy Glocku wydaje się ogromny.

Obrazek

Zdjęcie tego dobrze nie oddaje, ale uwierzcie mi, wrażenie jest niesamowite.
Na zdjęciu poniżej przedstawiam Wam jak broń wygląda w dłoni średniej wielkości:

Obrazek

Glock 43X ma niestety standardowe, wykonane z tworzywa przyrządy celownicze. Tutaj uwaga: ze względu na wąski zamek, nie będą pasowały standardowe przyrządy do G19 , tylko trzeba szukać wersji dedykowanej pod G43X.
Pistolet jest wyposażony w system MOS, czyli posiada wyfrezowane miejsce na kolimator.

Obrazek

I tutaj ogromny plus dla Glocka, ponieważ możemy bez żadnych adapterów zamontować na nim kolimator Shield RMSc, który nie wystaje poza obrys zamka.

Obrazek

Źródło

Dzięki temu kolimator montujemy możliwie blisko osi lufy i nie trzeba stosować bardzo wysokich przyrządów celowniczych, aby można było z nich skorzystać, jako zapasowych, na wypadek np. awarii kolimatora.
Budowa wewnętrzna pistoletu jest standardowa, jak na Glocki, więc tutaj ciężko coś więcej napisać:

Obrazek

Spust, jak w całej Gen 5 jest całkiem przyjemny. Nawet bym powiedział, że opór języka jest podobny do SFP9, natomiast sam reset jest dosyć długi.
Daleko mu jednak do tego z Shadow 2, ale to zupełne inna bajka i zastosowanie.

Obrazek

Zmierzając już do końca: moim zdaniem pistolet jest fenomenalny. Szczególnie, że mamy możliwość zastosowania 15-nabojowych magazynków, zachowując oryginalne wymiary i zyskując niesamowitą smukłość konstrukcji. Dodatkowo pistolet ma szynę, pod którą są dedykowane latarki, nie wystające poza obrys lufy. Minusem jest oczywiście ich cena, ale jak zwykle coś za coś.
Pistolet jest nieco większy od popularnego H11, ale dzięki temu śmiało można zabrać go na strzelnicę, żeby nim potrenować strzelanie: świetnie leży w dłoni, jest bardzo składny. Nie będzie więc kolejnym mikro pistoletem, który będzie leżał w szafie „na czarną godzinę”, a jednocześnie możemy w razie potrzeby pistolet śmiało ze sobą zabrać np. w drodze na strzelnicę.
Na rynku (nawet polskim!) są już dedykowane kabury zarówno IWB, jak i OWB, więc nie ma problemu z dobraniem czegoś dla siebie. A jeśli krajowy rynek wydaje się być ubogi, to za wielką wodą wybór jest znacznie większy.
Ja zdecydowałem się na kaburę IWB od Concealment Express, chociaż początkowo planowałem kupno od Double Tap’a, która zbiera dobre recenzje.
Jutro ma do mnie dotrzeć, to może uda mi się coś więcej o niej napisać.

Dzisiaj dokupiłem jeszcze zaślepkę, mała rzecz, a cieszy:

Obrazek
Obrazek

Bardziej ma to rolę estetyczną, niż użytkową, ale Glock powinien to mieć w standardzie.
No dobra, można uznać, że zabezpiecza przed dostaniem się różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Mam nadzieję, że ten krótki opis pozwoli komuś podjąć świadomą decyzję, bo pistolet jest warty zakupu, jeśli rozważacie zakup czegoś mniejszego.

Polecam!
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: tomek5 »

Napisz proszę, gdzie kupiłeś zaślępkę ?
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: PANPADRE »

Officer_199 pisze: 13 grudnia 2021, 20:13 Bardziej ma to rolę estetyczną, niż użytkową, ale Glock powinien to mieć w standardzie.
Ach ta polityka Glocka. Przy tak drogich pistoletach już nie przystoi. Ta zaślepka bardzo poprawia estetykę i oczywiście powinna być w standardzie.
Kiedyś czytałem wypowiedź przedstawiciela firmy Glock. Na pytanie, dlaczego do Glocka montuje się plastikowe przyrządy celownicze, odpowiedział, że po to, aby Glock był możliwie NAJLŻEJSZY. Akurat , o kasiorę chodzi, o zysk, o nic innego przecież ;laughing:

Pistolet przepiękny :101:
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Officer_199 »

Wiadomo, optymalizacja kosztów, przy takiej skali nawet kilka centów robi ogromną różnicę. Ale PR'owo takie tłumaczenie nie do końca dobrze wygląda, więc wymyślili bajkę ;laughing:

@tomek5
Kupiłem na Ali: Zaślepka Ali
Lutz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 23 maja 2021, 14:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Lutz »

Dzięki za fajną prezentację Glocka 43X.

Zaślepka fajnie wygląda i faktycznie mogliby dodawać ja w standardzie.

Jeśli chodzi o kaburę Concealment Express, powinieneś być zadowolony.
Z tą firmą spotkałem się zupełnie przypadkiem, ale cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: Officer_199 »

I trzeba przyznać, że jestem z niej zadowolony.
Kabura jest lekka, bardzo starannie wykonana, perfekcyjnie dopasowana i faktycznie kydex jest nieco cieńszy, niż np w mojej kaburze do SH2 od Kolegi Romana z forum.
Plusem jest także wyraźny "klik" przy włożeniu broni do kabury i wyraźny opór przy wyjmowaniu broni.
Wybrałem wersję z wycięciem na kolimator, a prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
SEPPUKU123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 01 sierpnia 2015, 12:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock 43X: ogólna dyskusja

Post autor: SEPPUKU123 »

Mam pytanie do broniospecjalistów (i nie chodzi mi wcale o ciocię Bronię), czy Glock 43x wychodził w wersji z przedłużoną gwintowaną lufą? Albo w wersji MOS z gwintem? Bo szukałem trochę w Internecie i nie znalazłem takiej wersji. Z góry dzięki za odpowiedź :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”