Pistolet ppn40

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Przem_sho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 10:15
Tematy: 3
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet ppn40

Post autor: Przem_sho »

Cześć,
Szukam pierwszego pistoletu do konkurencji 10m ppn40 i nie tylko. Czy jest możliwy kompromis aby kupić pistolet poniżej 1000 zł który będzie służył do treningu i zawodów, czy taki przedział cenowy jest zbyt niski?
Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: MarcinKr »

Ciężkie pytanie kolego,
Nowe tarczowki pcp to ca. 10k, używane od około 4k, za 3k można jeszcze wyrwac nowego snowpeak pp20. CO2 z kartuszem pewnie od około 1500pln.
Jeśli jesteś w stanie chwilowo zniesc kompromis i masz perspektywy na kupno używanego pcp w przewidywalnej przyszłości to na bazarku jest lov21 na kapsuły CO2 za 300 PLN. 700 można odłożyć na poczet pcp.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Mateusz70 »

Na poważnie, to przedział cenowy jest zbyt niski. Chyba, że chodziło o coś poniżej 10.000 PLN.
W sklepie INCORSA można zobaczyć, co mają na stronie. Do ćwiczeń, pod pistolet sportowy, oczywiście wystarczyłby PCA typu Gamo Compact czy HW 40, ale na 10 metrów tego typu pistolety mogą nie wycinać nawet równej dziurki w tarczy. Dlatego treningowo strzelam czasem czymś szpiczastym lub grzybkowym, żeby się jakoś przebijało.
Normalnie, trzeba byłoby raczej coś takiego kupić, jak w linku https://sklep.incorsa.pl/wiatrowki-pist ... 78,pl.html , czyli Pistolet FWB P8X, ewentualnie https://sklep.incorsa.pl/wiatrowki-pist ... 09,pl.html (pod tym linkiem kryje się MGH1), czyli - jak zapewnia sprzedawca "pistolet sportowy przeznaczony do startu w poważnych konkurencjach ISSF".
Nie łatwiej uzyskać pozwolenie i postarać się o RUGER MARK IV TARGET, czy choćby Hammerli X-ESSE?
Przem_sho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 10:15
Tematy: 3
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Przem_sho »

Wielkie dzięki za szybki odpis. Widzę że muszę dokładnie zastanowić się na budżetem.
PS: patent już mam, czekam na licencję a potem badania itp. :)
Startowałem ostatnio w zawodach 10m ppn40 i strzelałem z broni klubowej i spodobało mi się. Strzelałem z Walther ale cena w sklepach jest duża i stąd mój post.
Raz jeszcze dzięki za konkretne odpowiedzi.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Zawisz »

Możesz spróbować zapolować na jakąś starą sprężynę (FWB 65, 80) czy CO2 (Fwb, Walther). Możesz poszukać czegoś w systemie pca,ale ostatnio ceny takie że może się nie udać (tu najprędzej w budżecie będzie IZ, może jakiś Walther, fwb, pardini, morini). Możesz też poszukać Tau 7. W budżecie się powinno zmieścić, a całkiem zacny pistolet na początek.
Możesz spróbować z czymś nie stworzonym typowo do tarczy. HW40 jest celne,ale tym systemem ładowania się zbyt zmęczysz (w tarczowych pca dźwignia jest dużo dłuższą więc ładowanie mniej męczące), czy wspominany tu też LOV21.

To też jeszcze zależy jak rygorystycznie podchodzą u Ciebie na lokalnych zawodach do sprzętu - jak kupisz coś z kartuszem CO2, a nie na kapsułki, to kartusze są dawno po legalizacji. Jak kupisz LOVa to nie trzyma on oporu spustu.
Pamiętaj też,że CO2 wymaga pewnego "zadbania" o sprzęt przed startem.

Jakbyś był zainteresowany to mam fwb c25 (na CO2 właśnie). Trochę powyżej budżetu ale myślę że znajdziemy porozumienie.
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Zbigniew Rybka »

Jeżeli strzelasz w hali to zupełnie wystarczy któryś ze starszych modeli na CO2, osobiście polecam Walthera CPM1, jest świetnie wyważony i z imadła strzela jedną dziurę, wiek nie ma znaczenia, większość z nich ma ok. 40 lat i działają bez zarzutu. Wśród kolegów i na egun.de można znaleźć je w cenie ok. 1500 pln i są tego warte. Kiedyś były to pistolety mistrzów Świata!
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Artkor »

Mateusz70 pisze: 17 stycznia 2023, 10:53 ...postarać się o RUGER MARK IV TARGET, czy choćby Hammerli X-ESSE?...
Jesteś pewny że z tymi pistoletami można wystartować w PPN40?
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Przem_sho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 10:15
Tematy: 3
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Przem_sho »

Jeśli chodzi o Bajkał IZ to np. jakie modele?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Dexter »

Mają tylko jeden tarczowy model. 46m.

Nie łudź się. Nie ma więc nie znajdziesz niczego sensownego do PPN za tysiaka bez względu na to jakie nadzieje Ci tu będą robić. Nie istnieją takie. Kilka lat temu, ze trzy, dało się wyrwać walthery cp1 za około 1100, cp3 za jakieś 1400. Obecnie możesz nawet o takich cenach zapomnieć. Niedawno sprzedałem moriniego. Po dwóch latach sprzedałem go drożej niż kupiłem... Tarczowki zawsze były drogie, do tego stare modele trzymają cenę a jednocześnie drożeje wszystko. Więc i pistolety. Identyczne tematy na forum już się przewijały, możesz zerknąć jakie ceny wtedy były.
Przem_sho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 10:15
Tematy: 3
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Przem_sho »

Przeglądając oferty natrafiłem na taką wiatrówkę Zoraki HP-01-2 Ultra. Co sądzicie?
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Mateusz70 »

Artkor pisze: 17 stycznia 2023, 11:43
Mateusz70 pisze: 17 stycznia 2023, 10:53 ...postarać się o RUGER MARK IV TARGET, czy choćby Hammerli X-ESSE?...
Jesteś pewny że z tymi pistoletami można wystartować w PPN40?
A Ty jesteś pewien, że przeczytałeś posta? Chyba tylko część.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Dexter »

Chopie, jesteś w dziale pneumatycznym, autor pyta o pistolet do konkurencji PPN a Ty wyskakujesz z .22 i jeszcze masz jakieś pretensje i zarzucasz innym, że nie czytają? :|
Awatar użytkownika
Iching
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 306
Rejestracja: 25 listopada 2002, 23:48
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Iching »

Zawisz pisze: 17 stycznia 2023, 11:35 ...[cut] Możesz poszukać czegoś w systemie pca,ale ostatnio ceny takie że może się nie udać (tu najprędzej w budżecie będzie IZ, może jakiś Walther, fwb, pardini, morini).[cut]...
Jeżeli znajdziesz któryś z modeli PCA tych firm (tylko IZH mnie nie interesuje...) "w budżecie" - a nie będziesz zainteresowany - to KONIECZNIE daj mi znać... Chętnie skorzystam z takiego cudu (bo inaczej tego chyba nie można by nazwać... :roll: )
FWB 100,102 - Pardini P10 - AirMatch 400, 600 - FWB 600 - Anschutz 2001,2002
Awatar użytkownika
Iching
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 306
Rejestracja: 25 listopada 2002, 23:48
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Iching »

Przem_sho pisze: 17 stycznia 2023, 18:35 Przeglądając oferty natrafiłem na taką wiatrówkę Zoraki HP-01-2 Ultra. Co sądzicie?
Sądzę, że nie nadaje się do Ppn40.
FWB 100,102 - Pardini P10 - AirMatch 400, 600 - FWB 600 - Anschutz 2001,2002
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet ppn40

Post autor: Dexter »

Morini nie ma i o ile wiem nigdy nie miał nic PCA w ofercie. I nigdy nie miał niczego, co nawet na wtórnym rynku choćby zbliżało się do 1000zł.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”