Akcesoria LR

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: bezduszny »

tytus160 pisze: 18 stycznia 2023, 21:57 A cóż to tak nowego adepta LR zniechęcasz?
Absolutnie....
a nawet jestem przekonany, że z czasem przerzuci się na .22LR jak zrobiłem to ja i wielu innych.
Pomijając cenę amunicji to problemem jest dostęp do strzelnic z dystansami 300+ i potrzeba robienia wycieczek by postrzelać.
Z czasem przestaje się chcieć.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
tytus160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: tytus160 »

To tylko znaczy, że nie byłeś na serio wciągnięty w zabawę.
Samych zawodów i treningów jest tyle, że weekendów w sezonie brakuje :)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: bezduszny »

Nie napisałem, że zawodów brakuje.. ale u mnie jest permanently brak czasu na dalsze wyjazdy a nie mam osi 300+ niedaleko od siebie.
Mam za to osie po 100m "koło domu"... więc korzystam z nich ile się da.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
W0yciech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 stycznia 2023, 18:24
Tematy: 2
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: W0yciech »

tytus160 pisze: 18 stycznia 2023, 21:57
W Orzyszu masz 2 razy w roku super zawody - http://www.mplr.pl/
Dziękuję bardzo o tym nie wiedziałem akurat :)

A co do zrażania no cóż przyznam szczerze że moim celem zrobienia pozwolenia było właśnie chociaż raz wzięcie udziału w zawodach LR także spokojnie, samo dziurawienie papieru jest no jakie jest każdy wie.

Druga rzecz i tak moim zamiarem było jeździć na zawody częściej lub rzadziej stąd też taki wybór, narazie trenuję na 100m kiedy mogę żeby budować grupę i testować sprzęt przed pójściem na 300m i dalej oczywiście. Stąd też ten temat żeby pozyskać wiedzę czy rozwiąże wątpliwości na tematy nurtujące a co zarazem może przydać się innym chcącym zacząć swoją przygodę ze strzelaniem długo dystansowym.

Kolego bezduszny wiadomo że każdy ma swoje życie prywatne, plany czy rodzinę, a niektórzy chcą mierzyć w podium inni dla własnej satysfakcji, frajdy czy zabawy, rozumiem wywody ale czas jakiś znajdzie się pytanie tylko na który powinien odpowiedzieć każdy początkujący co chce osiągnąć i jakie ma założenia i motywację czy jest gotów podjąć tak trudną walkę jaką jest przygotowanie się i udział w takich imprezach jak strzelania długo dystansowe.

Będzie delikatny OffTop ale w byłym klubie są koledzy którzy więcej mówią że chcieliby zamiast zrobić coś w tym kierunku także teoretycznie motywacje mają, ale dosyć słabą żeby w ogóle rozeznać się w sprzęcie, klasach, rodzajach zawodów czy umiejscowieniu czy też samych kosztach takiego wyjazdu.

Cieszy mnie tak liczny udział Was strzelców którzy chętnie udzielają rad i opinii.
Diamondback DB15 EML-B, CZ Shadow 2, Kral Arms tactical X pumpaction, Howa 1500 .223 TSP-X
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: mieszko1vp »

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: bezduszny »

W0yciech pisze: 19 stycznia 2023, 19:02 Kolego bezduszny wiadomo że każdy ma swoje życie prywatne, plany czy rodzinę, a niektórzy chcą mierzyć w podium inni dla własnej satysfakcji, frajdy czy zabawy, rozumiem wywody ale czas jakiś znajdzie się pytanie tylko na który powinien odpowiedzieć każdy początkujący co chce osiągnąć i jakie ma założenia i motywację czy jest gotów podjąć tak trudną walkę jaką jest przygotowanie się i udział w takich imprezach jak strzelania długo dystansowe.
Oby starczyło motywacji, czasu i zapału :piwo:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: APS »

W0yciech pisze: 15 stycznia 2023, 11:43 pkt 2. Chwyt pistoletowy
[..]
Pytanie czy chwyt np z Grota A2 bądź typowo pionowy ma sens bądź magpul MOE ten bez +?
Czy chwyt pionowy jest dobry i na tyle ergonomiczny by się strzelało z niego wygodnie? Bo też taki wariant za mną [..]
Cały widz z karabinami, które mają wymienny chwyt w standardzie AR polega na tym, że AR-ami jednak nie są i chwyt leży odrobinę inaczej.

Rzeźbiłem temat na karabinie Ruger Precision Rifle. Magpul MOE+ był dla mnie zbyt wąski. UTG sniper grip gryzł w rękę zatrzaskiem od zasobnika wewnętrznego przy strzale. Regulowany chwyt pionowy MDT był prawie idealny. Prawie, bo ręka układała się za nisko i palec wskazujący miał tendencję do szorowania po kabłąku i trzeba było cały czas o tym pamiętać. Szukając chwytu jak najbardziej pękatego (długie palce) trafiłem w końcu na Ergo Grip Deluxe (kto wymyśla te nazwy tak swoją drogą?..) i zostałem przy wersji z półką. Nie jest pionowy, ale mi leży najlepiej.

Bez macania i przymiarek ciężko powiedzieć, co sprawdzi się w Twoim przypadku. Podmiana chwytu z AR-em to 5 minut roboty, zawsze możesz dogadać się z jakimś kolegą na próbę zanim kupisz.
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: mieszko1vp »

Ten co podlinkowalem jest bardzo gruby,nazwa sugeruje AR,ale taki dają do osady oryx .wydaje mi sie ze w pl podmieniają
W0yciech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 stycznia 2023, 18:24
Tematy: 2
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: W0yciech »

APS pisze: 23 stycznia 2023, 21:21 Bez macania i przymiarek ciężko powiedzieć, co sprawdzi się w Twoim przypadku. Podmiana chwytu z AR-em to 5 minut roboty, zawsze możesz dogadać się z jakimś kolegą na próbę zanim kupisz.
Dziękuję i wiem o tym ale niestety nie każdy jest chętny kogo pytałem o taką podmiankę na strzelnicy pomimo wzięcia kluczy itd i co niezbędne. Mam taki problem że niestety mam małe dłonie i np chwyt który mam w swoim ARrze tam pasuje ale już jak przerzuciłem go do Howy nie było to.

Chodzi za mną chwyt od Grota lub jeszcze jeden który znalazłem przy okazji szukania chwytu jakiegoś w miarę smukłego i możliwie gumowanego, patrzyłem też chwyt od PSG-1 w wersji ASG ale z kolei za bardzo pękaty był. Wiem że fabryczny który dają w stanach mdt też jest zbyt pękaty jak dla mnie bo była okazja sprawdzić w sklepie na Oryxie zanim jeszcze miałem Howe.
Diamondback DB15 EML-B, CZ Shadow 2, Kral Arms tactical X pumpaction, Howa 1500 .223 TSP-X
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: mieszko1vp »

Pytanie moze z du**,ale gdzie masz kciuk w trakcie strzelania?
W0yciech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 stycznia 2023, 18:24
Tematy: 2
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: W0yciech »

Wychodzę z założenia że nie ma głupich pytań :-D
także i tutaj kciuk mam wiadomo po stronie przeciwnej do wskazującego zamykając chwyt z pozycji leżącej styka mi się z serdecznym
w postawie stojącej mam kciuk pod samą osadą na chwycie.

Wszystko opisane o chwyt A2 czyli ten fabryczny w TSP-X który mamy, zakładałem swój chwyt z ARa czyli hexmag i niestety był już za duży mimo że na ARrze pasuje idealnie.

Mój zestaw jest ciężki ale nie na tyle bym nie mógł z niego strzelać stojąc :)
Diamondback DB15 EML-B, CZ Shadow 2, Kral Arms tactical X pumpaction, Howa 1500 .223 TSP-X
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: mieszko1vp »

Nie trzyma się kciuka po stronie przeciwnej 😉
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: bezduszny »

Sako do modelu S20 zrobiło takie podparcia pod kciuka.
W komplecie masz dla lewej strony i prawej strony. Fajna sprawa.

Obrazek
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Krisrum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 31 sierpnia 2021, 07:27
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: Krisrum »

mieszko1vp pisze: 29 stycznia 2023, 01:02 Nie trzyma się kciuka po stronie przeciwnej 😉
Są różne techniki i nie można generalizować.
Np. w karabinach semi auto trudno byłoby strzelać nie trzymając chwytu z obu stron.
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Akcesoria LR

Post autor: mieszko1vp »

Obie osady do howy mają miejsce na kciuk,wiec moze wystarczy zmienić przyzwyczajeniObrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”