Strzelnica - WZ

Moderator: Moderatorzy WBP

Szambas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 15 marca 2017, 21:24
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Strzelnica - WZ

Post autor: Szambas »

Witam,
Panowie, szukałem tematu pokrewnego ale nie znalazłem na kilkunastu ostatnich stronach.
Temat dotyczy Warunków Zabudowy dla strzelnicy.
Otrzymałem właśnie pozytywną decyzję o warunkach zabudowy dla cytuję:
zabudowa usługowo-produkcyjna,
Przedsięwzięcie polega na uzupełnieniu obecnego zagospodarowania terenu o obiekt sportowo-rekreacyjny - strzelnice broni palnej, małokalibrowej bocznego zapłonu. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie wałów ziemnych i pozostałych elementów itd.
- przedsięwzięcie polega na wykonaniu budowli ziemnej - odkrytej strzelnicy broni broni palnej, małokalibrowej bocznego zapłonu, obiekt prywatny, nie przeznaczony do użytku publicznego itd.
Tyle wstępu z dokumentu. Dodam że na działce znajduje się budynek usługowo-produkcyjny. Działki sąsiednie (przylegające) to działki rolne i drogi.
Niepokoi mnie zapis z punktu c) ochrona środowiska i zdrowia ludzi:
- poziom hałasu przenikającego do środowiska podczas użytkowania strzelnicy nie może powodować przekroczenia dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku określonych przepisami o ochronie i kształtowaniu środowiska - do 50 dB w momencie strzału.
Niepokoi mnie zapis 50 dB w momencie strzału. Mam wrażenie, że jest to duże zagrożenie dla funkcjonowania planowanej strzelnicy.
Tym bardziej, że po zapoznaniu się z normami hałasu wynika, że dla terenów rekreacyjno-wypoczynkowych norma jest 68dB.
Czy ktoś z kolegów może mi pomóc w tym zagadnieniu?
Globus
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 marca 2013, 22:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica - WZ

Post autor: Globus »

Poradzę, kup normę :) Jest tam trochę niuansów których Ci tu nie podam. Ale odnajdziesz tam dokładnie opisane , że to natężenie jest średnim za jakiś czas ... wyrażone w minutach więc nawet chwilowy milisekundowy przelot myśliwca da się uśrednić z szumem dnia codziennego do dopuszczalnego maximum :) Strzały mimo, że mają wysokie natężenie to trwają krótko. Niemal każde krótkotrwale używane elektronarzędzia budowlanego te normę naruszy a stały z 0.22 nie.
Szambas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 15 marca 2017, 21:24
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica - WZ

Post autor: Szambas »

Witam,
wychodząc z założenia, że argumentacja w temacie może się komuś przydać można pisać na priva, to podeślę tekst odwołania.
Pozdrawiam,
Szambas.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”